معرفی و دانلود کتاب صوتی جاسوس

عکس جلد کتاب صوتی جاسوس
قیمت:
46000 تومان - 8.49€
خرید کتاب صوتی
۳۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی جاسوس و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی جاسوس و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی جاسوس

پائولو کوئیلو، نویسنده‌ی پرفروش برزیلی، در کتاب صوتی جاسوس داستان زندگی یکی از رقاصان و جاسوسان مشهور دنیا به نام «ماتا هاری» را شرح می‌دهد که در زمان جنگ‌جهانی دوم توانست با نزدیک‌ شدن به سران فرانسوی، اطلاعات مهم و محرمانه‌ای را به آلمانی‌ها برساند.

درباره‌ی کتاب صوتی جاسوس

اثری که پیش روی شما قرار گرفته، با عنوان جاسوس (The Spy)، نوشته‌ی پائولو کوئیلو نخستین بار در سال 2016 منتشر شد. پائولو کوئیلو کتاب نامبرده را بر اساس زندگی ماتا هاری (Mata Hari)، زن رقاص و عجیب‌وغریب هلندی نوشته است که در زمان جنگ‌جهانی اول به جاسوسی برای آلمانی‌ها متهم شده بود. داستان کتاب جاسوس در سال 1917 و در پاریس رخ می‌دهد. به عبارت روشن‌تر، کتاب حاضر روایتی از زندگی ماتا هاری است که نویسنده در آن تخیل و واقعیت تاریخی را با یکدیگر در هم آمیخته است.

در کتاب صوتی جاسوس، داستان زندگی ماتا هاری از نخستین سال‌های تولد تا ظهور به‌عنوان یک رقصنده‌ی حرفه‌ای در پاریس پی گرفته می‌شود. پائولو کوئیلو هنگام نوشتن این اثر تلاش کرده تا شرحی جامع از زندگی ماتا به دست دهد؛ روابط مارتا با دیگر مردان، ازجمله شوهر اول و معشوق سابقش و جاسوسی برای سفارت آلمان ازجمله مواردی هستند که نویسنده‌ی کتاب به آن‌ها پرداخته است. با تشدید تنش‌ها در جنگ‌جهانی و افزایش سوءظن‌ها نسبت به ماتا، او تلاش می‌کند تا نامش را از ننگِ جاسوس بودن پاک کند، اما درنهایت، موفق به انجام این کار نمی‌شود و به‌ جرم جاسوسی دستگیر می‌گردد و با جوخه‌ی تیراندازی اعدام می‌شود.

در کتاب صوتی جاسوس و در خلال زندگی ماتا هاری، به مفاهیم مهمی پرداخته می‌شود. به‌عنوان مثال، پائولو کوئیلو تلاش می‌کند تا سؤالاتی مهم و قابل‌توجه را درباره‌ی فریب، خیانت و نقش زنان در جامعه مطرح کند. عشق، فقدان و جست‌وجوی آزادی شخصی از دیگر مواردی هستند که او در کتاب جاسوس به آن‌ها پرداخته می‌شود.

پائولو کوئیلو نویسنده‌ای محبوب و پرمخاطب است. انتشار کتاب جاسوس نیز -همچون بسیاری از کتاب‌های او- با استقبال گسترده‌ی مخاطبان همراه شد و تحسین منتقدان را برای کوئیلو به ارمغان آورد. شما در حال حاضر کتاب جاسوس را با ترجمه‌ی بهناز سلطانیه در اختیار دارید. انتشارات «مجید» ترجمه‌ی او را روانه‌ی بازار نشر کرده و انتشارات صوتی «آوانامه» آن را به شکل کتابی صوتی در دسترس علاقه‌‌مندان قرار داده است. شیما درخشش، مهیار ستاری و مهدی صفری روایت این اثر را بر عهده داشته‌اند.

نکوداشت‌های کتاب جاسوس

  • پائولو کوئیلو در کتاب جاسوس پرتر‌ه‌ای از یک زن را خلق می‌کند که در زمانی نامناسب متولد شده بود، توسط زمانه‌اش نابود و به افسانه تبدیل شد. (نشریه‌ی Paste)

  • یک رمان جدید استادانه. (بوک‌پیچ)

  • کتاب جاسوس یک رمان قابل‌توجه است. (پابلیشرز ویکلی)

  • رمان‌نویسی که به زبانی جهانی می‌نویسد. (مجله‌ی نیویورک تایمز)

  • پائولو کوئیلو که بیش از دویست میلیون نسخه از کتاب‌هایش در سراسر جهان فروخته شده است، داستان ماتا هاری را انتخاب و آن را به بخشی از یک رمان تبدیل کرده است. (نشریه‌ی لس‌آنجلس تایمز)

کتاب صوتی جاسوس برای چه کسانی مناسب است؟

علاقه‌مندان به داستان‌ها و رمان‌های واقعی و تاریخی دو گروهِ‌ اصلی کتاب صوتی جاسوس به شمار می‌آیند.

با پائولو کوئیلو بیشتر آشنا شویم

پائولو کوئیلو (Paulo Coelho) نویسنده‌ی مشهور برزیلی است. او در بیست‌وچهارم اوت سال 1947 به دنیا آمد و امروزه به‌عنوان یکی از پرطرفدارترین و پرفروش‌ترین نویسندگان معاصر شناخته می‌شود. آنچه نام پائولو کوئیلو را بر سر زبان‌ها انداخت، نگارش رمانی با نام «کیمیاگر» بود. این کتاب به زبان‌های مختلفی برگردانده شده و از پرفروش‌ترین رمان‌ها به شمار می‌رود. از دیگر آثار این نویسنده‌ی برزیلی می‌توان به کتاب‌های «یازده دقیقه»، «ورونیکا تصمیم می‌گیرد بمیرد»، «نامه‌های عاشقانه‌ی یک پیامبر» و «کنار رود پیدرا نشستم و گریستم»‌ اشاره کرد که جملگی به زبان فارسی برگردانده شده‌اند.

جوایز و افتخارات پائولو کوئیلو

  • ترجمه‌ی کتاب‌ها به بیش از هشتادودو زبان
  • فروش بیش از دویست‌وسی نسخه از کتاب‌ها و انتشار در بیش از صدوهفتاد کشور
  • برنده‌ی جایزه‌ی هانس کریستین اندرسن
  • دریافت نشان ملی کشور برزیل
  • انتخاب به‌عنوان پیام‌آور سازمان ملل متحد در سال 2007

در بخشی از کتاب صوتی جاسوس می‌شنویم

زانوان ماتاهاری خم شد و بدنش به سمت راست افتاد. پاهایش در زیر پالتوی خز بلندش قرار گرفت. در همان حال، بی‌حرکت با صورتی رو به آسمان باقی ماند. افسر فرمانده، هفت‌تیر خود را از جلد چرمی‌اش که با تسمه‌ای به سینه‌اش بسته شده بود، بیرون کشید و همراه افسر دیگر، به سمت بدن بی‌حرکت رفت.

او سر لوله‌ی هفت‌تیرش را روی شقیقه‌ی جاسوس گذاشت و درحالی‌که مواظب بود با پوست او تماس پیدا نکند، ماشه را کشید و گلوله، مغز او را شکافت. در این لحظه او به سوی حاضران برگشت و با صدای گرفته‌ای گفت: «ماتاهاری مرده است.»

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
10 دقیقه
معرفی
17 دقیقه
فصل اول _ بخش اول
27 دقیقه
فصل اول _ بخش دوم
22 دقیقه
فصل اول _ بخش سوم
23 دقیقه
فصل دوم _ بخش اول
29 دقیقه
فصل دوم _ بخش دوم
20 دقیقه
فصل دوم _ بخش سوم
15 دقیقه
فصل دوم _ بخش چهارم
19 دقیقه
فصل دوم _ بخش پنجم
25 دقیقه
فصل دوم _ بخش ششم
17 دقیقه
فصل دوم _ بخش هفتم
15 دقیقه
فصل سوم _ بخش اول
18 دقیقه
فصل سوم _ بخش دوم
28 دقیقه
فصل سوم _ بخش سوم
4 دقیقه
فصل سوم _ بخش چهارم

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی جاسوس
نویسنده
مترجمبهناز سلطانیه
گویندهشیما درخشش، مهدی صفری، مهیار ستاری
ناشر چاپیانتشارات مجید
ناشر صوتی آوانامه
سال انتشار۱۴۰۲
فرمت کتابMP3
مدت۴ ساعت و ۴۹ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی داستان و رمان خارجی، کتاب‌های داستان و رمان خارجی
قیمت نسخه صوتی
46000 ت - 8.49 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی جاسوس

فرزانه گل مرجان
۱۴۰۲/۷/۲
هر کتابی که فقط بتونی یه درس بگیری ازش باید بهش ۵ ستاره داداین کتاب مخالف کتاب دزیره بود دزیره روی اصالتش پافشاری کرد اسمی که پدرش براش گذاشته بود درهیچ شرایطی تغییر نداد عفت پاکدامن موند و شد ملکه چند کشور. اما ماهاراتی در جاسوس برعکس عمل کرد واعدام شد. چقدر یه زن باید روی عزت نفسش کار کنه تا سربلند بمونه
هستي H
۱۴۰۲/۳/۱
زندگی نامه‌هایی که از فرهنگ جاهای مختلفی از دنیا حرف میزنه و در عین حال زندگی با اوج و فرود‌ یک انسان رو تعریف میکنه برای من خیلی جذاب هست و البته پر از نکته برای زندگی… صدای خانم شیما درخشش دوست داشتنی هم که کار رو بسیار دلچسب کرده
Mohmmad Dehghan
۱۴۰۲/۵/۱۷
یکی از بهترین رمان‌های پائولو کوئیلو هست گویندگی خانوم شیما درخشش جذابیت کتاب چند برابر کرده ممنون از کتابراه بابت گذاشتن این کتاب خواندنی
mohammad navazeni
۱۴۰۲/۶/۱۲
صدای گوینده عالی. خیلی دلنشینه. کتاب عالی بود فراز و فرود‌ی زندگی رو خیلی خوب نشون داده
صدیقه رودساز
۱۴۰۲/۳/۳۱
داستان کتاب بسیار شنیدنی و لحن گوینده خیلی با متن کتاب و شخصیت‌ها هماهنگی دارد و بسیار دلنشین است
مشاهده همه نظرات 5

راهنمای مطالعه کتاب صوتی جاسوس

برای دریافت کتاب صوتی جاسوس و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.