معرفی و دانلود کتاب صوتی اصول سخنرانی و فن بیان به روش TED

عکس جلد کتاب صوتی اصول سخنرانی و فن بیان به روش TED
قیمت:
۴۸۰۰۰ تومان - 8.99€
خرید کتاب صوتی
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب صوتی اصول سخنرانی و فن بیان به روش TED و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی اصول سخنرانی و فن بیان به روش TED و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی اصول سخنرانی و فن بیان به روش TED

کتاب صوتی اصول سخنرانی و فن بیان به روش TED نوشته‌ی کریس اندرسون مدیرعامل تد، دستور‌العمل‌های مفیدی را برای بهبود مهارت سخنوری و روابط اجتماعی مؤثر به شما ارائه می‌کند. این کتاب در سال 2016 در فهرست پرفروش‌ترین‌های نیویورک‌تایمز قرار گرفت.

درباره کتاب صوتی اصول سخنرانی و فن بیان به روش TED:

کریس اندرسون عقیده دارد سخنرانی خوب آن چیزی است که بتواند جهان‌بینی مخاطبین خود را دگرگون کند. از نظر او اگر یک سخنرانی خوب باشد می‌تواند از هر مقاله و نوشته دیگری اثربخش‌تر و قدرتمندتر باشد. همچنین برای عملی کردن ایده‌های بزرگ و پیشرفت در شغل باید برند شما بیشتر از بقیه دیده شود و اعتبار لازم را کسب کند.

شرکت تد (TED) یکی از برجسته‌ترین محافل سخنرانی در جهان است که تابه‌حال با سخنران‌های مشهور و برجسته‌ای کارکرده است. این کمپانی تا به امروز توانسته تفکرات نوین و بزرگی را پدید آورده و محتواهای باارزش و مفیدی را در اختیار عموم مردم بگذارد. بسیاری از سیاستمداران بزرگ، اقتصاددانان و برندگان جایزه نوبل در برنامه تد سخنرانی داشته و تأثیرات زیادی بر روی مردم گذاشته‌اند.

کتاب اصول سخنرانی و فن بیان به روش تد (TED talks the official TED guide to public speaking) برای کسانی نوشته شده که قصد دارند مهارت‌های سخنرانی خود را افزایش دهند و در این زمینه عملکرد بهتری داشته باشند. نویسنده در این کتاب رازهای ارزشمند سخنرانی را فاش می‌کند و از این طریق به شما کمک می‌کند تا با سخنرانی‌های خود دیگران را تحت تأثیر قرار دهید.

نویسنده در این کتاب به شما یاد می‌دهد که سخنرانی‌هایی خوب و جذاب هستند که محتواهای جدیدی برای ارائه دادن داشته باشند. هرکسی باید مطالب خود را با روش مخصوص به خود ارائه کند تا بتواند تأثیر لازم را بر روی مخاطب خود بگذارد. شنیدن کتاب اصول سخنرانی و فن بیان به روش TED برای تمام کسانی که قصد دارند ایده‌هایشان را به دیگران منتقل کنند و تأثیرات گسترده‌ای در جهان بگذارند مناسب است. همچنین کسانی که می‌خواهند در شغل و تجارت خود پیشرفت کنند و به اعتبار شخصی خود بیفزایند، می‌توانند از راهکارهای ارائه شده در این کتاب استفاده کنند.

درباره مجموعه همایش‌های تد:

تد (Technilogy, Entertainment, Design) شامل همایش‌هایی می‌شود که هرسال برگزار شده و در زمینه‌های مختلفی مثل تکنولوژی، سرگرمی و طراحی سخنرانی‌هایی ارائه می‌شود. البته طی سال‌های اخیر موضوعاتی که در این همایش‌ها ارائه شده‌اند، بسیار گسترده‌تر شده و تمامی حوزه‌های موردعلاقه مردم را در برگرفته است.

در میان گذاشتن اطلاعات و نظرات افراد با شنوندگان را می‌توان مهم‌ترین هدف برگزاری این مراسم دانست. در حال حاضر شرکت تد از برجسته‌ترین محافل سخنرانی در جهان به شمار می‌آید که سخنران‌های مشهور زیادی در آن سخنرانی کرده‌اند. این کمپانی همچنین با ارائه ویدئوهای باارزش برای مردم، مطالب با ارزشی در اختیار مخاطبین خود قرار داده است.

نکوداشت‌های کتاب صوتی سخنرانی و فن بیان به روش TED:

- هشیارانه‌ترین و خردمندانه‌ترین کتاب درباره سخنرانی‌های عمومی. (آدام گرانت - نویسنده پرفروش نیویورک‌تایمز)
- خوانندگان می‌توانند تکنیک‌هایی مناسب برای هر نوع سخنرانی عمومی را از این کتاب بیاموزند. (Booklist)
- در جهان هیچ‌کس بهتر از کریس جانسون نمی‌تواند هنر و علم سخنرانی را درک کند. او کامل‌ترین و مناسب‌ترین فرد برای تألیف این کتاب است. (الیزابت گیلبرت - نویسنده پرفروش نیویورک‌تایمز)

کتاب صوتی اصول سخنرانی و فن بیان به روش TED مناسب چه کسانی است؟

هدف این کتاب حمایت از هر سخنرانی است که قصد دارد مطلبش را توضیح دهد، الهام‌بخش باشد و دیگران را متقاعد کند. چه در زمینه کار تجارت و آموزش و چه بر روی صحنه برای جمعیتی مشخص.

با کریس اندرسون بیشتر آشنا شویم:

مدیرعامل شرکت تد در سال 1957 در پاکستان به دنیا آمد. او تحصیلات خود را در رشته فیزیک در دانشگاه آکسفورد ادامه داد. کریس اندرسون (Chris Anderson) پس مدتی رشته تحصیلی خود را رها کرد و به فلسفه، علوم سیاسی و اقتصاد روی آورد و در نهایت در سال 1978 فارغ‌التحصیل شد.

اندرسون فعالیت خود را به‌عنوان گزارشگر روزنامه و رادیو آغاز کرد. پیش از اینکه به‌عنوان مدیرعامل سازمان غیرانتفاعی تد فعالیت کند، بیش از صد مجله و وبسایت موفق را عرضه کرد.

جملات برگزیده کتاب صوتی اصول سخنرانی و فن بیان به روش TED:

- اسلاید‌ها دست‌کم اندکی هم شده تمرکز را از سخنران گرفته و به پرده معطوف می‌کنند.
- آنچه روی پرده به نمایش گذاشته می‌شود اغلب نوع متفاوتی از توجه را می‌طلبد.
- واضح‌ترین و شایع‌ترین کاربرد ابزارهای بصری نشان‌دادن چیزی است که توضیح دادن آن دشوار است.
- یک تصویر کار هزاران کلمه را انجام می‌دهد؛ با اینکه برای بیان آن تصویر هم از کلمه استفاده می‌شود.
- تصمیم‌تان بر هرکدام از انواع سخنرانی که باشد، برای بهبود کیفیت آن می‌توانید از ابزار بسیار ساده و واضح استفاده کنید. ابزاری که بیشتر سخنرانان از وجود آن بی‌خبرند؛ یعنی تمرین مکرر.

در بخشی از کتاب صوتی اصول سخنرانی و فن بیان به روش TED می‌شنویم:

چه سخنرانی‌تان را حفظ کنید و چه نکنید، باید به آغاز و پایان آن توجه داشته باشید. در ابتدای سخنرانی حدود یک دقیقه زمان دارید تا افراد را به مطلبی که می‌خواهید بگویید علاقه‌مند کنید. نحوهٔ پایان سخنرانی روی نحوهٔ به یادآوری آن توسط افراد تأثیر می‌گذارد. مستقل از نحوهٔ ارائه‌ی سخنرانی قویاً توصیه می‌کنم جملات آغازین و پایانی سخنرانی را بنویسید و حفظ کنید. این کار به شما جرئت و اعتمادبه‌نفس می‌بخشد و میزان تأثیرگذاری کلامتان را افزایش می‌دهد.

چهارراه برای داشتن یک شروع قدرتمند:

توجه مخاطب گنجینهٔ بسیار ارزشمندی است. همیشه وقتی وارد صحنه می‌شوید در ابتدا توجه همه معطوف به شما است. اهمیت چندانی ندارد که چقدر از حضور بر روی این صحنه به خودتان می‌بالید. یا اینکه لازم می‌دانید درجات قدردانی خود را به اطلاع مسئول هماهنگی رویداد برسانید. تنها چیزی که حائز اهمیت است، این است که حضار را طوری ترغیب به گوش‌دادن کنید که حواسشان حتی یک نانوثانیه هم از سخنرانی‌تان پرت نشود. آن چه نیاز دارید شروعی است که از لحظهٔ اول توجه مخاطب را تمام‌وکمال جلب کند. شاید با یک جملهٔ غافلگیرکننده یا سؤالی مقهور کننده. شاید هم داستانی کوتاه یا تصویری غیرقابل‌باور.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
۲۰ دقیقه
پیش درآمد: عصر جدید آتش
۲۲ دقیقه
بخش اول: اصول کار / سواد سخنرانی، مهارتی که می‌توان آن را پرورش داد
۲۸ دقیقه
بخش دوم: اصول کار / پرورش ایده
۲۲ دقیقه
بخش سوم: اصول کار / تله‌های معمول
۳۸ دقیقه
بخش چهارم: اصول کار / درونمایه
۴۷ دقیقه
بخش پنجم: ابزارهای سخنرانی / ارتباط برقرار کردن
۲۷ دقیقه
بخش ششم: ابزارهای سخنرانی/ نقل داستان
۳۷ دقیقه
بخش هفتم: ابزارهای سخنرانی/ توضیح دادن
۳۲ دقیقه
بخش هشتم: سخنرانی‌های تد / متقاعد کردن
۳۸ دقیقه
بخش نهم: ابزارهای سخنرانی / پرده برداشتن
۴۳ دقیقه
بخش دهم: فرایند آماده‌سازی / فیلم‌ها و تصاویر
۵۱ دقیقه
بخش یازدهم: فرایند آماده‌سازی / نگارش متن
۲۲ دقیقه
بخش دوازدهم: فرایند آماده‌سازی / تمرین
۵۰ دقیقه
بخش سیزدهم: فرایند آماده‌سازی / آغاز و پایان
۱۱ دقیقه
بخش چهاردهم: سر صحنه / گنجه‌ی لباس
۱۷ دقیقه
بخش پانزدهم: سر صحنه / آمادگی ذهنی
۲۸ دقیقه
بخش شانزدهم: سر صحنه / چیدمان
۳۰ دقیقه
بخش هفدهم: سر صحنه / صدا و حضور
۳۸ دقیقه
بخش هجدهم: سر صحنه / ابتکار در فرمت سخنرانی
۲۸ دقیقه
بخش نوزدهم: تعمق / رنسانس سخنرانی
۲۴ دقیقه
بخش بیستم: تعمق / دلیل اهمیت این مسئله
۱۳ دقیقه
بخش بیست و یکم: تعمق / نوبت شما

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی اصول سخنرانی و فن بیان به روش TED
نویسنده
مترجممژگان جمالی
گویندهمیلاد فتوحی
ناشر چاپیانتشارات کتیبه پارسی
ناشر صوتی نوین کتاب گویا
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابMP3
مدت۱۱ ساعت و ۸ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی روانشناسی و موفقیت، کتاب‌های ارتباطات و روابط عمومی
قیمت نسخه صوتی
۴۸۰۰۰ ت - 8.99 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی اصول سخنرانی و فن بیان به روش TED

امیر پرویز کلاهی
۱۴۰۰/۱۱/۲۳
بنام آفریده عقل و شعور
دانلود اپلیکیشن کتابراه به منظور تشویق در امر کتاب خوانی بسیار مفید است. می‌توان کتاب دلخواه را انتخاب و در کمترین زمان ممکن آن را بدست آورد و نیازی نیست که وقت خود را در کتاب فروشی‌ها صرف کنیم. کتاب مورد نظرم را در این برنامه بدست آوردم. با تشکر و سپاس فراوان
رضا نوریان
۱۴۰۱/۸/۸
کتاب واقعا ارزشمند و دارای دستورالعمل‌های کاربردیه فقط متاسفانه مطالبش زیاد پِرتی داشت
سمیه ربیعی راد
۱۴۰۰/۱۱/۲۰
لازم ش دارید اگر میخواید سخنران بشید بخونیدش
سیدعباس معتمد
۱۴۰۰/۱۰/۹
خوب بود کتابی متوسط وخوب بود
محسن استوار
۱۴۰۱/۷/۱۳
خوب بود، حاشیه زیاد داره
میکاییل m
۱۴۰۱/۳/۲
اعتماد به نفس خیلی میبره بالا
مشاهده همه نظرات ۶

راهنمای مطالعه کتاب صوتی اصول سخنرانی و فن بیان به روش TED

برای دریافت کتاب صوتی اصول سخنرانی و فن بیان به روش TED و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.