معرفی و دانلود کتاب صوتی کنار خیابان‌های تهران

عکس جلد کتاب صوتی کنار خیابان‌های تهران
قیمت:
30000 تومان - 3.99€
خرید کتاب صوتی
۳۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی کنار خیابان‌های تهران و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی کنار خیابان‌های تهران و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی کنار خیابان‌های تهران

کتاب صوتی کنار خیابان‌های تهران نوشته‌ی آذین قاضی میرسعید، شما را با دنیای زنان آشنا می‌کند و به روایت زندگی زنی می‌پردازد که یکه و تنها زیر بار مشکلات استوار می‌ایستد.

درباره‌ی کتاب صوتی کنار خیابان‌های تهران:

کتاب صوتی کنار خیابان‌های تهران، زندگی زنی را به تصویر می‌کشد که دیگر نمی‌خواهد به خاطر بقای خود در شرایط مختلف قربانی شود. زنی که از دوران کودکی مورد هجوم آسیب‌های اجتماعی قرار گرفته اما با اراده و کوشش مداوم، توانسته بر مشکلات پیروز شود و به زندگی خود ادامه دهد. این داستان حقیقتی روشن است، به دور از سیاه‌نمایی و اغراق، هرچقدر هم ناخوشایند، هرچقدر هم محزون کننده، در زیر پوست شهر و کنار خیابان‌های تهران، حقیقتی که در گذشته اتفاق افتاده و ادامه خواهد داشت.

این اثر قسمتی از زندگی حقیقی زنانی است که هر روز با آن‌ها در ارتباط هستید، بدون اینکه از دغدغه‌ها و مشکلات زندگی‌شان باخبر باشید.

راوی این رمان را از زمان ازدواج مادرش در 13 سالگی شروع می‌کند و از دروغ‌گویی، بی‌بند و باری، قماربازی و بی‌غیرتی پدرش، فرار مادرش، گرسنگی، بی‌خانمانی و فروپاشی خود و خانواده‌اش سخن می‌گوید. سپس دورانی که دختری جوان و فقیر بود و با زباله‌گردی و کمک همسایه‌ها زنده ماند را به نمایش می‌گذارد. او دختری بود که دوست نداشت، خط قرمزهای اخلاقی را زیر پا بگذارد. آیا خداوند مسیری ممنوعه را جلوی پایش خواهد گذاشت؟

شنیدن کتاب صوتی کنار خیابان‌های تهران به چه کسانی پیشنهاد می‌شود:

این کتاب صوتی، زندگینامه‌ا‌ی داستانی است که به شما نشان می‌دهد چراغ امید به زندگی، حتی در اوج تاریکی و سوز سرما نیز همواره روشن هست و شنیدنش به افرادی که دوستدار ادبیات مستند اجتماعی، زندگینامه و داستان‌های واقعی هستند، پیشنهاد می‌شود.

در بخشی از کتاب صوتی کنار خیابان‌های تهران می‌شنویم:

مادرم زنی ریزجثه و کوتاه قد بود که اصالتش به اراک می‌رسید. پدرش مردی مومن و معتقد، در مسجدی در قم خادمی می‌کرد و در خدمت یکی از مراجع بزرگ، مشغول راز و نیاز و عبادت دائم بود. از ترس این که مبادا دخترش خطایی بکند، او را به زور در 13 سالگی، به یکی از اقوام بسیار دورش شوهر داد؛ شوهری که همه چیز را درمورد زندگی‌اش دروغ گفته بود، از ظاهرش بگیر تا شغل و خانه و درآمدش. مادرم همیشه می‌گفت، اولین بار که پدرم را دیده بود، موهای پرپشتی داشته، ولی بعد از عقد متوجه شده بود که کلاه‌گیس بوده. خلاصه، زندگی با مردی را شروع کرده بود که زیربنایش دروغ و ریا بود. بعد از یک سال که پدربزرگم در اثر مارگزیدگی مُرد، پدر و مادرم به تهران آمدند و اطراف خیابان خزانه، خانه‌ای را اجاره کردند. البته خانه که چه عرض کنم، اتاقی نمور و تاریک با صاحبخانه‌ای بداخلاق و بدعنق که مدام اذیت‌شان می‌کرد.

بعد از مدتی بچه‌دار شدند، بچه اول‌شان خواهرم سرور بود و بعد از یک سال‌ونیم، من به دنیا آمدم. در این مدت پدرم در قهوه‌خانه‌ای مشغول به کار شد. اوضاع کار و بارش بد نبود و به قول معروف لقمه نانی درمی‌آورد که شکم زن و بچه‌هایش را سیر کند.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه یک
نمونه دو
نمونه
17 دقیقه
فصل اول
20 دقیقه
فصل دوم
24 دقیقه
فصل سوم - بخش اول
19 دقیقه
فصل سوم - بخش دوم
33 دقیقه
فصل چهارم - بخش اول
25 دقیقه
فصل چهارم - بخش دوم
25 دقیقه
فصل چهارم - بخش سوم
18 دقیقه
فصل چهارم - بخش چهارم
12 دقیقه
فصل پنجم - بخش اول
19 دقیقه
فصل پنجم - بخش دوم
25 دقیقه
فصل پنجم - بخش سوم
15 دقیقه
فصل پنجم - بخش چهارم
21 دقیقه
فصل ششم
21 دقیقه
فصل هفتم - بخش اول
17 دقیقه
فصل هفتم - بخش دوم
26 دقیقه
فصل هشتم
34 دقیقه
فصل نهم
32 دقیقه
فصل دهم - بخش اول
30 دقیقه
فصل دهم - بخش دوم
24 دقیقه
فصل یازدهم - بخش اول
11 دقیقه
فصل یازدهم - بخش دوم
19 دقیقه
فصل یازدهم - بخش سوم
30 دقیقه
فصل یازدهم - بخش چهارم
27 دقیقه
فصل دوازدهم
26 دقیقه
فصل سیزدهم
35 دقیقه
فصل چهاردهم
11 دقیقه
فصل پانزدهم
17 دقیقه
فصل شانزدهم
19 دقیقه
فصل هفدهم
6 دقیقه
فصل هجدهم

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی کنار خیابان‌های تهران
نویسنده
گویندهآذین قاضی میرسعید
ناشر صوتیانتشارات موج کتاب
سال انتشار۱۳۹۹
فرمت کتابMP3
مدت۱۰ ساعت و ۵۷ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی داستان و رمان ایرانی، کتاب‌های داستان و رمان ایرانی
قیمت نسخه صوتی
30000 ت - 3.99 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی کنار خیابان‌های تهران

نیل آ
۱۴۰۰/۳/۹
باسلام و احترام و سپاس. بسیار لذت بردم از شنیدن صدای آرام و گوشنواز گوینده‌ی گرامی که زحمت نویسندگی این اثر دلنشین را هم به عهده داشتند. روایت داستان زنانی که گاهی با بی تفاوتی از کنارشان میگذریم به ما می‌آموزد که دیدگاه خود را تغییر دهیم و قضاوت بیجا نداشته باشیم. چه بسا اجبار سرنوشت، آن‌ها را به کنار خیابان‌های تهران کشانده باشد. به همت بلند زهرا و زهراهای دیگر آفرین میگویم که با مشکلات مردافکن ومتعدد زندگی دست و پنجه نرم کرده‌اند و خم نشدند ونشکستند. امیدوارم روزی برسد که نه تنها خیابان‌های تهران بلکه خیابانهای هیچ‌یک از شهرهای میهنم شاهدپرپرشدن پاکی ونجابت بانوان برای لقمه‌ای نان نباشند. به نویسنده‌ی گرامی تبریک میگویم برای خلق چنین اثری ماندگار که در ذهن و قلب انسان نفوذ میکند. در پناه خدای بزرگ برایتان سلامتی و موفقیت روزافزون را خواستارم.
نازنین ش
۱۴۰۰/۱/۱۰
واقعا داستانی جذاب داشت، ممکنه بعضیا فکر کنن که کمی در بیان مشکلات اغراق شده ولی واقعا زندگی بعضیا به همین کیفیت هست و قابل تعمق، ممنون از نویسنده و گوینده و کتابراه
مجید کشاورز
۱۴۰۰/۴/۲۱
لذت بردم، متن خوب و روان، راوی عالی، خوب بود نویسنده از تاریخ هم برای اتفاقات داستان استفاده می‌کرد....
ماندانا ناظمی
۱۴۰۱/۱۱/۱۰
کتاب بدی نبود قابل تحمل بود هر چند توی هر چیزی خیلی زیاده روی شده بود فقط سرگرم کننده بود
Mansore Azari
۱۴۰۰/۸/۲۲
خیلی روان و واقعی بود سختی‌هایی که کشیده بود تا به یک زن قدرتمند تبدیل بشه رو خیلی زیبا وصف شده بود
سهیلا اکبری
۱۴۰۲/۳/۲۰
با سلام این کتاب داستان نبود مصیبت نامه بود. اصلا توصیه نمیکنم
setare farokhi
۱۳۹۹/۵/۲۶
کتابی اغراق آمیز و بسیار ابتدایی پیشنهاد نمیکنم اما ممنون از گوینده خوب داستان
ستاره Star
۱۴۰۰/۱۲/۱۹
منکه خوشم اومد نوشته روان و ساده و درعین سادگی جذاب
فاطمه گرگانژاد
۱۴۰۲/۲/۳۱
واقعیت‌های جامعه متاسفانه
Raheleh.h
۱۴۰۱/۷/۲۱
بسیار عالی بود 👍👍👍
سپیده پرداختی
۱۳۹۹/۶/۳۱
خیلی غمناک بود افسرده شدم
مشاهده همه نظرات 11

راهنمای مطالعه کتاب صوتی کنار خیابان‌های تهران

برای دریافت کتاب صوتی کنار خیابان‌های تهران و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.