معرفی و دانلود کتاب صوتی خانه ادریسی‌ها

عکس جلد کتاب صوتی خانه ادریسی‌ها
قیمت:
95000 تومان - 17.49€
خرید کتاب صوتی
۴۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی خانه ادریسی‌ها و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی خانه ادریسی‌ها و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی خانه ادریسی‌ها

جدال کهنه و نو و نبرد همیشگی سنت با تجدد، درون‌مایه‌ی کتاب صوتی خانه ادریسی‌ها را می‌سازد. غزاله علیزاده، در این رمان اجتماعی شما را به عمارتی می‌برد که از شکوه گذشته تنها خاطرات قدیمی و لایه‌ی ضخیمی از گردوخاک را حفظ کرده. خانه‌ای که اهالی آن سال‌هاست با گشت‌و‌گذار در گذشته‌ها روزهایشان را می‌گذرانند اما اکنون قرار است با گسستن از پیوندهای دیرین، رهسپار آینده‌ شوند.

درباره‌ی کتاب صوتی خانه ادریسی‌ها

از همان لحظات اولی که پا به عمارت ادریسی‌ها می‌گذارید، سکون و خمودگیِ سراسر خانه شما هم دربرمی‌گیرد. اهالی این عمارت که بیشتر به شبح می‌مانند سال‌هاست پیوند خود را با دنیا قطع کرده‌اند و تنها دلخوش به خاطراتی شده‌اند که هرازچندگاهی به سراغشان می‌آید. عشق‌های نافرجام قدیمی، ابهت و جلال گذشته و رونقی که دیگر از آن خبری نیست تنها دلخوشی «خانم ادریسی»، «وهاب»، «لقا» و «یاور» است. با‌این‌حال، «تازه‌واردان» در راهند و قرار است یک خانه‌تکانی اساسی در بنیان‌های این عمارت و البته در ذهن و فکر اهالی خانه برپا کنند.

غزاله علیزاده، در کتاب صوتی خانه ادریسی‌ها، ایرانی را برای شما به تصویر می‌کشد که در حال گذار از سنت‌های پیشین و ورود به جهان مدرن است. هرچند این گذار چندان باب میل بزرگان و اشراف نبوده اما سرانجام همگی خواه‌ناخواه با جریان آن هماهنگ شدند.

همه چیز مانند گذشته است. خانم ادریسی سال‌هاست که با نشستن روی صندلی گهواره‌ای و فکر کردن به گذشته‌ها و معشوق دوران جوانی‌اش زمان را سپری می‌کند. وهاب هرروزه، ساعت‌ها زمان خود را با اشیائی می‌گذراند که یاد «رحیلا» را برایش زنده می‌کنند. لقا هم مانند سال‌های پیش با توهمات ذهنی خود دست‌و‌پنجه نرم می‌کند. هیچ‌کس حتی تصور هم نمی‌کند که قرار است خانه‌ی ادریسی‌ها هدف هجوم جوانانی قرار بگیرد که هرگز بویی از اشرافیت نبرده‌اند و از ارزش تجملات این خانه هیچ اطلاعی ندارند.

«رشید»، «یوسف»، «گلرخ»، «برزو» و... سرمی‌رسند تا ساکنان خانه را از تحولات دنیای بیرون آگاه کنند. در این بین، شخصیت «رکسانا» بیش از همه قابل‌توجه است. اگر پیش از این، رمان «شب‌های تهران» را خوانده باشید حتماً حدس می‌زنید که قرار است غزاله علیزاده در داستان حاضر هم شخصیتی اثیری را وارد ماجرا کند. بانویی خردمند که گویا از اتفاقاتی خبر دارد که همه‌ی اطرافیانش از آن بی‌خبرند!

اولین مواجهه‌ی تازه‌واردان با خانواده‌ی ادریسی چندان خوشایند نیست. این جوانان ارزشی برای تزئینات لوکس عمارت و سنت‌هایی که آن را سرپا نگه‌داشته قائل نیستند. هرآنچه که سر راه آرمان‌هایشان باشد تخریب می‌کنند و شعار آن‌ها برابری است. برای ادریسی‌ها کنار آمدن با مفاهیم تازه‌ای مانند «آزادی‌خواهی» و «حکومت‌داری» دشوار است. آن‌ها که از ورود مهمان‌های جدید خوشحال نیستند و ناگهان کل دارایی خود را بربادرفته می‌بینند، به‌تدریج با واقعیت‌های جدیدی درمورد خود روبه‌رو می‌شوند. حقایقی که نشان می‌دهد گذشته چیزی جز محدودیت‌های دست‌و‌پاگیر برایشان نداشته و برای بقا هم که شده ناچارند با تغییرات جهان بیرون همراه شوند.

توصیفات دقیق و توجه به جزئیات در کتاب صوتی خانه ادریسی‌ها باعث می‌شوند شنونده خود را به‌عنوان یکی از شخصیت‌های داستان احساس کند. کتاب با شرح دقیقی از گوشه‌گوشه‌ی عمارت ادریسی‌ها آغاز می‌شود که ممکن است برای مخاطب کمی خسته‌کننده باشد اما مطمئن باشید که توجه به همین توصیفات ابتدایی بر درک شما از روند داستان بسیار مؤثر خواهد بود. بی‌شک اثر حاضر یکی از شاهکارهای ادبی معاصر است که حساس‌ترین بزنگاه تاریخی ایران را برای شما به نمایش می‌گذارد.

نشر توس چاپ این کتاب را بر عهده داشته و نشر صوتی رادیو گوشه نیز آن را منتشر کرده است. کتاب صوتی خانه ادریسی‌ها را با صدای دلنشین سلمی الهی می‌شنوید.

کتاب صوتی خانه ادریسی‌ها برای چه کسانی مناسب است؟

به داستان‌های اجتماعی با حال‌و‌هوای تاریخی علاقه‌مند هستید؟ به دنبال رمانی می‌گردید که از نمونه‌های درخشان ادبیات معاصر باشد؟ باید بگوییم کتاب صوتی خانه ادریسی‌ها دقیقاً همان داستانی‌ست که در جست‌و‌جوی آن هستید. کتابی که ارزش بارها‌و‌بارها شنیده شدن را دارد.

با غزاله علیزاده بیشتر آشنا شویم

در بهمن 1327 خورشیدی متولد شد و در اردیبهشت 1375، هنگامی که چهل‌وهشت‌ساله بود به زندگی خود پایان داد. غزاله علیزاده، نویسنده‌ای‌ست که هرچند کوتاه زیست اما توانست آثار ماندگاری را به ادبیات معاصر ایران پیشکش کند.

این بانوی داستان‌نویس، نخستین فعالیت‌های ادبی خود را در دهه‌ی چهل و با انتشار داستان‌های کوتاه آغاز کرد. دو رمان بلند «خانه ادریسی‌ها» و «شب‌های تهران» از آثار شاخص و ماندگار او هستند.

جالب است بدانید که غزاله علیزاده دوبار تجربه‌ی ازدواج را داشته؛ نخستین‌بار با بیژن الهی و سپس با محمدرضا نظام شهیدی. «سلمی» حاصل نخستین ازدواج اوست.

در بخشی از کتاب صوتی خانه ادریسی‌ها می‌شنویم

پرده‌‌های تور بوی خاک می‌داد و عطر گل حسرتی. وهاب در آینه میز آرایش صورت خود را می‌دید. تصویر بیگانه بود. چشم‌ها را می‌بست و می‌خواست رحیلا زنده باشد، موهای صاف بلند را افشان کند، وقت شانه زدن، تارها روی هم بلغزد، به نرمی ابریشم جرقّه‌ای بزند، او پسر کوچکی باشد، دامنش را بگیرد، دختر جوان بچّه را بی‌حوصله دور کند، چشم‌ها دلاویز، به سردی یخ.

کشوهای میز آرایش را باز می‌کرد، شیشه‌های عطر را روبه‌روی آینه می‌چید: پاریسی سال‌های هزارونهصد، مسکویی، ایتالیایی، چینی و هندی، عطرهای دیرپای آن‌سوی اقیانوس‌ها: مشک، توس و مورد و عنبر سیاه. از اسباب آرایش جز عطر چیزی نداشت، در هر کشو چند شیشه.

مرد روی میز خم می‌شد، نفس عمیقی می‌کشید. در گنجه را می‌گشود، چهره را بین دامن جامه‌های سفید، پوشیده‌ی لکه گِل، گُلِ دکمه‌یی، علف خشک و خار پولکی گم می‌کرد. در تاریکی، تراک چوب موریانه خورده‌یی از ته گنجه برمی‌خاست. سربرمی‌داشت و در را می‌بست، عطرها را به جای خود می‌گذاشت، چین‌های پرده را با دست صاف می‌کرد، روتختی کتان را تا زیر بالش‌های پوشیده‌ تور و برودری می‌کشید.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
1 دقیقه
معرفی
18 دقیقه
بخش اول
21 دقیقه
بخش دوم
20 دقیقه
بخش سوم
30 دقیقه
بخش چهارم
9 دقیقه
بخش پنجم
23 دقیقه
بخش ششم
13 دقیقه
بخش هفتم
13 دقیقه
بخش هشتم
17 دقیقه
بخش نهم - قسمت اول
20 دقیقه
بخش نهم - قسمت دوم
28 دقیقه
بخش دهم - قسمت اول
31 دقیقه
بخش دهم - قسمت دوم
22 دقیقه
بخش یازدهم
26 دقیقه
بخش دوازدهم
30 دقیقه
بخش سیزدهم - قسمت اول
32 دقیقه
بخش سیزدهم - قسمت دوم
13 دقیقه
بخش چهاردهم
17 دقیقه
بخش پانزدهم
17 دقیقه
بخش شانزدهم
24 دقیقه
بخش هفدهم
26 دقیقه
بخش هجدهم
17 دقیقه
بخش نوزدهم
26 دقیقه
بخش بیستم
28 دقیقه
بخش بیست و یکم
30 دقیقه
بخش بیست و دوم
28 دقیقه
بخش بیست و سوم
25 دقیقه
بخش بیست و چهارم
24 دقیقه
بخش بیست و پنجم - قسمت اول
20 دقیقه
بخش بیست و پنجم - قسمت دوم
32 دقیقه
بخش بیست و ششم
19 دقیقه
بخش بیست و هفتم - قسمت اول
27 دقیقه
بخش بیست و هفتم - قسمت دوم
21 دقیقه
بخش بیست و هشتم
19 دقیقه
بخش بیست و نهم - قسمت اول
22 دقیقه
بخش بیست و نهم - قسمت دوم
16 دقیقه
بخش سی‌ام
23 دقیقه
بخش سی و یکم
15 دقیقه
بخش سی و دوم
28 دقیقه
بخش سی و سوم - قسمت اول
20 دقیقه
بخش سی و سوم - قسمت دوم
27 دقیقه
بخش سی و چهارم
22 دقیقه
بخش سی و پنجم - قسمت اول
19 دقیقه
بخش سی و پنجم - قسمت دوم
27 دقیقه
بخش سی و ششم
28 دقیقه
بخش سی و هفتم - قسمت اول
20 دقیقه
بخش سی و هفتم - قسمت دوم
17 دقیقه
بخش سی و هشتم - قسمت اول
23 دقیقه
بخش سی و هشتم - قسمت دوم
29 دقیقه
بخش سی و نهم
23 دقیقه
بخش چهلم - قسمت اول
28 دقیقه
بخش چهلم - قسمت دوم
18 دقیقه
بخش چهلم - قسمت سوم
29 دقیقه
بخش چهل و یکم
21 دقیقه
بخش چهل و دوم - قسمت اول
21 دقیقه
بخش چهل و دوم - قسمت دوم
16 دقیقه
بخش چهل و دوم - قسمت سوم
26 دقیقه
بخش چهل و دوم - قسمت چهارم
20 دقیقه
بخش چهل و سوم - قسمت اول
17 دقیقه
بخش چهل و سوم - قسمت دوم
17 دقیقه
بخش چهل و چهارم
20 دقیقه
بخش چهل و پنجم - قسمت اول
14 دقیقه
بخش چهل و پنجم - قسمت دوم
21 دقیقه
بخش چهل و ششم
19 دقیقه
بخش چهل و هفتم
29 دقیقه
بخش چهل و هشتم
37 دقیقه
بخش چهل و نهم
15 دقیقه
بخش پنجاهم
12 دقیقه
بخش پنجاه و یکم
18 دقیقه
بخش پنجاه و دوم
12 دقیقه
بخش پنجاه و سوم
17 دقیقه
بخش پنجاه و چهارم
13 دقیقه
بخش پنجاه و پنجم

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی خانه ادریسی‌ها
نویسنده
گویندهسلمی الهی
ناشر چاپیانتشارات توس
ناشر صوتی رادیو گوشه
سال انتشار۱۴۰۱
فرمت کتابMP3
مدت۲۶ ساعت و ۸ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی داستان و رمان ایرانی، کتاب‌های داستان و رمان ایرانی
قیمت نسخه صوتی
95000 ت - 17.49 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی خانه ادریسی‌ها

شیما مسجدی
۱۴۰۱/۱۲/۱۷
متن و محتوای کتاب و دوست داشتم ولی صدای گوینده افتضاح بود و باعث سر درد و رها کردن کتاب میشد
دقت کنید در انتخاب صدا و گوینده، حیف از متن و‌ محتوای کتاب واقعا نمیتونم گوش بدم اینقدر که بعضی حروف رو مثل (ش) بد تلفظ میکنن و صدا دار
شقایق شفیع پور
۱۴۰۱/۱۲/۲۷
غزاله علیزاده همیشه برای من مبهم و در عین حال جذاب بوده. خانه ادریسی‌ها پر از نماد و پر از تضاد بود. راوی، سلمی الهی، صدای بسیار پر قدرت و گیرایی داره که بهترین گزینه برای خوانش این اثر مهم از ادبیات معاصر ایرانه.
پگاه انصافیان
۱۴۰۱/۱۱/۳۰
یکی از شاهکارهای ادبی ایران است
کسی میداند خواننده‌ای که بین قطعات میخواند اسمش چیه؟
مریم مکاری نژاد
۱۴۰۱/۱۲/۱۱
دلیل اصلی که کتاب را تا انتها شنیدم صدای گوینده و ریتم درست کتابخوانی ایشان بود
مریم حاجی مهدی
۱۴۰۱/۱۱/۲۱
خاص و شنیدی گوش کردن به این کتاب بسیار لذت بخش بود
رکسانا رضامند
۱۴۰۱/۱۲/۱۴
کتاب رو دوست داشتم مفهوم زیبایی داشت
هانیه ابوحمزه
۱۴۰۱/۱۲/۲۵
توقع جذاب‌تری داشتم
مشاهده همه نظرات 7

راهنمای مطالعه کتاب صوتی خانه ادریسی‌ها

برای دریافت کتاب صوتی خانه ادریسی‌ها و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.