معرفی و دانلود رایگان کتاب صوتی سپاه گمشده کمبوجیه

عکس جلد کتاب صوتی سپاه گمشده کمبوجیه
قیمت:
رایگان - 0€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب صوتی سپاه گمشده کمبوجیه و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی سپاه گمشده کمبوجیه و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی سپاه گمشده کمبوجیه

کتاب صوتی سپاه گمشده کمبوجیه نوشته‌ی محمدامین پورحسینقلی، درباره‌ی مردی است که از طرف دانشگاه برای پژوهشی علمی راهی قاهره می‌شود. او در این شهر تاریخی با دکتر شریفِ مصری وارد گفت‌وگویی درباره‌ی خاورمیانه می‌شود و صحبت‌ها به ماجرای ناپدید شدن سپاه 50 هزار نفره‌ی کمبوجیه می‌رسد.

در بخشی از کتاب صوتی سپاه گمشده کمبوجیه می‌شنویم:

من گفتم: «البته رومی‌ها همیشه با عقد و عروسی کارشون رو پیش نمی‌بردن تو همه‌ی سرزمین‌ها که کلئوپاترایی نداشتن که دلباخته بشه. پس لژیون کارش چی بود؟»

جولیو صادقانه جواب داد: «لژیون کارش رو خوب بلد بود. کشورگشایی می‌گرد.» و بعد با همان لحن طعنه‌آمیز ادامه داد: «همون کاری که استبداد ایرانی هم انجام می‌داد.» جوری این استبداد ایرانی را می‌گفت که انگار داشتن یک سنا و عنوان جمهوری روم آن را تبدیل به مهد دموکراسی کرده بود. شریف احمد با سر تایید کرد و گفت: «حالا هم جریان ادامه داره فقط امپراتوری‌ها و اسم‌هاشون عوض شدن.»

فهرست مطالب کتاب صوتی

۲۷ دقیقه
سپاه گمشده کمبوجیه

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی سپاه گمشده کمبوجیه
نویسنده
گویندهمهدی رضایی
ناشر صوتی کانون فرهنگی چوک
سال انتشار۱۳۹۹
فرمت کتابMP3
مدت۲۷ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی داستان و رمان ایرانی، کتاب‌های داستان و رمان ایرانی
قیمت نسخه صوتی
رایگان - 0 یورو
افزودن به کتابخانه

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی سپاه گمشده کمبوجیه

سمیرا ابراهیم پور
۱۴۰۱/۳/۲۳
داستان در مورد مردیه که از طرف دانشگاه برای شرکت در دوره‌های فشرده اموزشی به نصر فرستاده میشه بخاطر مناقشات سیاسی همراه با یک ایتالیایی در وسط صحرای الغریب با اشباح سپاه گمشده کمبوجیه به صورت وهم و خیال روبه رو میشه. نویسنده به طرز زیرکانه‌ای داستان سپاه کمبوجیه رو به شیوه‌ای دیگه برای ما روایت به کرده. مثلا اشاره ایتالیایی بودن جولیا در هنون ابتدای داستان دهن مارو به سمت دو دانشمند ایتالیایی میبره که برای اولین بار بقایای سپاه کمبوجیه رو پیدا کردن. بحث‌های سیاسی اول داستان. صخرای الغریب و اشاره شخصیت اصلی داستان به این که میخوام تو وطن خودم بمیرم و نه در غربت. همه و همه اشاره به ماجرای سپاه کمبوجیه داره. فضاسازی داستان خیلی خوبه و صداگذاری مناسبی داره و حس و حال داستان رو هم به خوبی منتقل میکنه
پریسا فرهنگ
۱۴۰۰/۷/۱۸
میکرو کتاب مفهومی و جالبی بود. با توجه به اینکه متنی کوتاه داشت، به نوعی ازوجود بعد‌های غیر فیزیکی خبر می‌داد. اگر کتاب سفر روح نوشته دکتر نیوتن را بخوانید دیگر این کتاب به نظر بی مفهوم نمی‌آید. آن جا که روح‌هایی به صورت اشباح در می‌ایند، ودراین کتاب روح هابه صورت اشباح به انسانهایی که نیازمند کمک بودند، کمک کردند. ممنون از کتابراه بابت تهیه کتابهای عالی و خاصشون.
سارا کیهانی نژاد
۱۳۹۹/۸/۶
متن روان، بسیار جذاب و گیرا که دنیایی را در برابر چشمان شنونده به تصویر می‌کشد.
تمامی صحنه‌های داستان و حس ترس و اضطراب و حس سر گردانی و گمگشتگی و اندوه مرگ در دیار غربت و...
دنیای واقعی و خیالی بسیار زیبا و روشن توصیف شده...
خلق این داستان و شیوه نگارش برای یک نویسنده... فوق العاده بود.
پدرام مدنی
۱۳۹۹/۱۱/۲۳
خوب، جالب وجذاب بود ولی جزء فقط یک بار نام بردن از سپاه کمبوجیه چیز دیگری درباره‌اش نبود کاش فقط نام کتاب چیزی همچون سفرنامه یا دانشجوی پردردسر در غربت ویا... ولی با یه نگاه اجمالی واقعا در نوع خودش خوب بود. ممنون و سپاسگذار از برنامه‌ی فرنگی، ادبی کتابراه👍❤
mohaddeseh kamali
۱۴۰۰/۱۰/۲۰
اسمش ادمو گمراه میکنه چون ادم خودشو برای‌ی اثر تاریخی اماده میکنه اما با‌ی رمان مواجه میشه، اما داستان انقدری جذاب هست ک ادمو با خودش همراه کنه و تا اخر ببره ک ببینه در نهایت چی میشه. حتی میشه ازش فیلم جالبی هم ساخت اگر بیشتر داستان پرداخته بشه. خیال انگیز و جالب بود ولی فوق العاده نبود
zari mahmoudikohi
۱۴۰۰/۲/۱۶
سلام و عرض ادب
گرچه آقای رضایی خیلی خوب توصیف کرد طوری که میشد حس کرد وحشت بیابان را، ولی علیرغم نام داستان چیز زیادی در مورد ارتش کمبوجیه عنوان نشد.
فقط تصوری از سایه‌های نامعلوم، انتظار داشتم یک داستان تاریخی را بشنوم.
ممنون از کتابراه و راوی محترم.
زاهد کریمی
۱۴۰۱/۵/۲۶
البته به علت ترس وافر، هم کامبیز و هم جولیو دچار توهم شده بودند و همین ترس باعث شده بود که سنگ و شن و... را به صورت اشباح ببینند. داستان آنقدر کوتاه است که. نمیشه تصویر دقیقی از صحرای وادی الغریب بدست آورد خلاصه عجله رسیدن به پرواز برگشت به خانه باعث شده که کتاب محتوی غنی‌ای نداشته باشد.
حسین وکیلی
۱۳۹۹/۷/۱۲
انتظار داشتم در مورد خود سپاه باشه ولی خب در نوع خودش خوب و عالی بود ممنون
علی اصفهانی
۱۴۰۱/۷/۱
به آقای امین پور عزیز و آقای رضایی محترم حتمی پیشنهاد میکنم کتاب سقوط مرگ بار اثر استاد معین فرد شاهکار عصر معاصر را مطالعه کنند همین طور شما دوستانه عزیز
به نظر متین خالی از تصویر سازی حرفه‌ای و بسیار ساده بود
با کمال احترام❤
Habibi ...
۱۴۰۱/۶/۱۳
بار انرژی منفی داستان زیاد بود نویسنده در واقع میخواست با سربازان سپاه گمشده‌ی کمبوجیه همزاد پنداری کنه به اون خوف صحرا به لب تشنه و تو غربت مردن به اینکه هریک از سربازان اون سپاه دست کم خونواده‌ای چشم به راهشون بوده در کل داستان بدی نبود
Kimia Omidvar
۱۴۰۰/۱۲/۸
کتاب جالبی بود اسمش آدمو گمراه میکنه 🤔منتظری تا به یک رمان تاریخی گوش بدی ولی متوجه میشی همچین چیزی نیست... در نوع خودش کم نظیر بود من که خیلی دوست داشتم امیدوارم شمام گوش کنین ودر پایان با من هم نظر باشین😉😉
mohammad Parandavar
۱۴۰۰/۱/۲۷
من در ابتدا فک میکردم که کتاب تاریخی هستش و نوشتار آن در مورد اصل موضوع است. اما در واقع رمان بود.
در قالب رمان خوب بود و به زیبایی صحنه‌ها توصیف شده و حس را به خواننده منتقل می‌کند.
Babak Fathi
۱۴۰۰/۱/۷
داستان بر اساس واقعیت نیست و فقط جنبه سرگرمی داره. در زمان شنید و حتی بعد از پایان احساس خوبی به خواننده و یا شنونده القا نمیکنه. در مجموعه به نظرم خیلی جالب نیست.
محمدرضا
۱۴۰۱/۵/۲
این کتاب صوتی یک افسانه قدیمی است که به ماجرای سپاه کمبوجیه می‌پردازد که از شهر خودشان برای آموزش به شهری دیگر اعزام می‌شوند اما در میان راه گم میشوند و ماجراهایی برای آن‌ها پیش می‌آید.
نازنین کریمی
۱۴۰۱/۳/۱۱
اصلا جالب نبود تنها چیزی ک درموردش صحبت نشد گم شدن سپاه کمبوجیه بود متاسفانه هیچ چیز مشترکی با اسم کتاب نداشت تنها یک یا دوبار نام برده شد برای کسی ک دنبال وقایع تاریخی باشه اصلا بدرد نمیخوره
مشاهده همه نظرات ۲۶۴

راهنمای مطالعه کتاب صوتی سپاه گمشده کمبوجیه

برای دریافت کتاب صوتی سپاه گمشده کمبوجیه و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.