معرفی و دانلود کتاب صوتی سلام دوستت دارم: تمرین تحول مغز در جهت خویشتن‌دوستی برای رضایت و برکت بیشتر در زندگی

عکس جلد کتاب صوتی سلام دوستت دارم: تمرین تحول مغز در جهت خویشتن‌دوستی برای رضایت و برکت بیشتر در زندگی
قیمت:
40000 تومان - 7.49€
خرید کتاب صوتی
۳۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی سلام دوستت دارم و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی سلام دوستت دارم و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی سلام دوستت دارم: تمرین تحول مغز در جهت خویشتن‌دوستی برای رضایت و برکت بیشتر در زندگی

کتاب صوتی سلام دوستت دارم اثر شانا شاپیرو، گام‌هایی ساده اما عمیق را برای رسیدن به سلامت ذهنی و جسمی در اختیار شما می‌گذارد. با انجام تمرین‌های این کتاب یاد می‌گیرید به طرزی صحیح مغز خود را برای رسیدن به شادی و خوشبختی تربیت‌کرده و آرامش و روشنی بیشتری در زندگی خود فراهم کنید.

درباره کتاب صوتی سلام دوستت دارم:

چقدر خودتان را دوست دارید؟ اصلاً در عادات روزانه خود چقدر به خود عشق می‌ورزید؟ اینکه ما از خودمان و بدنمان مراقبت می‌کنیم، برای دوست داشتن خود کافی است؟

شانا شاپیرو عقیده دارد برای ایجاد تحول در زندگی باید درهایی را به روی خود بگشاییم تا به نتیجه قطعی احساس رضایت در زندگی برسیم و برکت را به‌سوی خود روانه کنیم. او تمرین‌هایی ارائه داده است که با انجام آن‌ها آرامش عمیقی را در زندگی خود تجربه می‌کنید و احساس رضایت خاطر را به دست می‌آورید. از نظر نویسنده هیچ‌وقت برای شروع تغییرات مثبت و قرارگرفتن در مسیر تحول دیر نیست و ما برای ایجاد حس مثبت نیاز داریم تا در مغزمان تحول ایجاد کنیم.

با ایجاد این تغییرات قادر می‌شویم خود و وجودمان را بیشتر دوست داشته باشیم و درهای برکت را در زندگی خود باز کنیم. در این صورت به آرزوی دیرینه خود یعنی ایجاد حس آرامش درونی و لذت بیشتر از لحظات زندگی می‌رسیم و در یک وضعیت ثابتی قرار می‌گیریم. پس با انجام تمرینات مربوط به ذهن‌آگاهی، احساس مهربانی و شفقت را در خود بیدار کرده و آرامش ذهنی را در لحظات سخت و آسان زندگی خلق کنید.

کتاب سلام دوستت دارم (Good Morning, I Love You) هر چیزی را که برای یادگیری و رشد لازم دارید در اختیارتان قرار می‌دهد. تمرین‌های موجود در کتاب با هدف آرامش ذهن طراحی شده‌اند و باعث ایجاد تحولات زیادی در ذهن و بدن شما می‌شوند. ازجمله این تغییرات می‌توان به کاهش سطح هورمون استرس موسوم به کورتیزول، تقویت سیستم ایمنی بدن، کارکرد بهتر دستگاه گردش خون بدن، بهبود فعالیت آنزیمی به نام تلومراز که نقش اساسی در سلامتی و بازسازی سلول‌های بدن ایجاد می‌کند و... اشاره کرد.

شواهد علمی نشان می‌دهد انجام تمرین‌هایی که باعث افزایش توجه به لحظه حال، نگرش مثبت و سرشار از مهربانی و دلسوزی می‌شود، سبب ایجاد تغییر در ساختار مغز خواهد شد و یکپارچگی بیشتر عملکرد ذهن و بدن را به وجود می‌آورد.

نکوداشت‌های کتاب صوتی سلام دوستت دارم:

- این کتاب درخشان به ما علم و عمل یاد می‌دهد که چگونه با مهربانی نسبت به خود، تحول و شادی را به زندگی خود وارد می‌کنیم. (لورین روشه - معلم مدیتیشن و نویسنده کتاب The Radiance Sutras)

- شاپیرو هدیه‌ای مناسب برای قرارگیری در مسیر صلح و شادی در زندگی را در اختیار ما می‌گذارد. (دانیل گلمن، نویسنده کتاب هوش عاطفی)

- یک راهنمای مناسب مبتنی بر تحقیقات خوب و متمرکز بر احساسات و عواطف برای آگاهی، مراقبه و خودمراقبتی. (Publishers Weekly)

- دکتر شاپیرو بر اساس تمرین‌های شخصی خود که دهه‌ها به انجام آن‌ها مشغول بوده، راهنمایی تدوین کرده است برای دستیابی به آرامش و روشنی ذهن. (اندرو ویل نویسنده کتاب دستیابی به‌سلامتی مطلوب در هشت هفته)

کتاب صوتی سلام دوستت دارم مناسب چه کسانی است؟

همه افرادی که به قدرت ذهن خود ایمان دارند و دوست دارند قدمی در جهت تحول مثبت در زندگی بردارند، می‌توانند از نکات ارائه شده در این کتاب استفاده کنند. همچنین کسانی که به کتاب‌های موفقیت و خودیاری علاقه دارند، شنیدن این کتاب برایشان لذت‌بخش خواهد بود.

با شانا شاپیرو بیشتر آشنا شویم:

او روان‌شناس بالینی و سخنران بین‌المللی درباره ذهن‌آگاهی است و بیش از دو دهه درباره مزایای آن به بررسی و پژوهش پرداخته و بیش از 150 مقاله علمی و دو کتاب در این باره نوشته است. سخنرانی شانا شاپیرو (Shauna Shapiro) در برنامه صحبت‌های TED با عنوان قدرت ذهن‌آگاهی بیش از یک میلیون بار دیده و شنیده شده است.

جملات برگزیده کتاب صوتی سلام دوستت دارم:

- ذهن‌آگاهی باعث بیداری ما به روی زندگی می‌شود و نه فقط چالش‌ها بلکه زیبایی بی‌حدومرز زندگی را نشانمان می‌دهد.

- مهم‌ترین کشف علوم مربوط به مغز در قرن بیستم - یعنی علم انعطاف‌پذیری عصبی یا ترمیم مغز - حاکی از آن است که مغز ما در سراسر عمرمان مدام تغییر می‌کند.

- وقتی ما چیزی را تمرین می‌کنیم - چه فعالیتی بدنی باشد چه الگویی فکری - نورون‌های مرتبط با آن فعالیت، به‌مرورزمان متصل‌تر و مغز، قوی‌تر می‌شود و عملاً تغییر می‌کند.

- وقتی خودمان را از شر کمال‌طلبی رها کنیم و تمرکزمان را روی جهت و مسیر مطلوبمان بگذاریم، واقعیت مهمی را می‌بینیم: این را که هر لحظه حاوی امکانات نامحدود است.

- یادتان باشد نقاط انتخاب، درواقع آن لحظاتی هستید که ما یا کورکورانه به بزرگراه عادت می‌پیچیم یا آگاهانه راهی جادهٔ روستایی‌ای می‌شویم که به سمت هدف حقیقی‌مان می‌رود.

در بخشی از کتاب صوتی سلام دوستت دارم می‌شنویم:

واژهٔ ذهن - آگاهی یعنی درک روشن. ذهن - آگاهی به ما کمک می‌کند واضح ببینیم تا به انتخاب‌های عاقلانه‌تری دست بزنیم و پاسخ‌های مؤثرتری به مسائل زندگی بدهیم.

اما واضح و روشن دیدن، به‌راستی دشوار است؛ زیرا عدسی‌هایی که ما با آن‌ها به دنیا می‌نگریم، با انواع طرز فکرها تیره‌وتار شده است. درک ما از واقعیت بر اساس طرز نگرش ما و برداشتی شکل می‌گیرد که از هر لحظه داریم. دریافت‌های ما نیز اغلب اوقات دقیق نیستند و با تجارب گذشتهٔ زندگی‌مان شرطی شده‌اند، نه با واقعیت لحظهٔ حال.

پدر و مادر، معلمان، روابط و به‌طورکلی جامعهٔ ما همگی آگاهانه و ناآگاهانه بر برداشت‌های ما اثر می‌گذارند؛ مثلاً والدین با حسن‌نیت ما ممکن است بگویند «زندگی خطرناک است» و آن‌وقت عدسی‌ای که ما با آن به دنیا می‌نگریم، دنیا را مکانی خطرناک می‌بیند و درنتیجه دنبال خطر می‌گردد. معلم موسیقی مدرسه‌مان ممکن است بگوید «صدای تو خش دارد» و ما پس از آن ساکت شویم. وقتی هم قلبمان می‌شکند، تدافعی می‌شویم و در هر تجربه‌ای ابتدا در پی محافظت از خودمان در برابر دل‌شکستگی برمی‌آییم.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
37 دقیقه
بخش اول - فصل اول: زمزمه‌ی راهب
40 دقیقه
فصل دوم: معجزه‌ی علم ترمیم مغز
41 دقیقه
فصل سوم: ذهن آگاهی: واضح ‌دیدن
48 دقیقه
فصل چهارم: سه ستون ذهن آگاهی؛ نیت، توجه، نگرش
31 دقیقه
بخش دوم: وقتی اوضاع دشوار می‌شود، شفقت بهترین یار ماست - فصل پنجم: احساس شفقت برای خود
22 دقیقه
فصل ششم: پنج مانع بر سر راه شفقت برای خود و راه‌های غلبه بر آنها
52 دقیقه
فصل هفتم: شش تمرین برای ایام دشوار
44 دقیقه
بخش سوم: پرورش خوبی و نیکی در خودمان و در جهان‌مان - فصل هشتم: آماده‌سازی ذهن برای شادی و خوشبختی
47 دقیقه
فصل نهم: جادوی هر روزه
20 دقیقه
فصل دهم: در جست‌وجوی جهانی به‌هم پیوسته‌تر و دلسوزتر
29 دقیقه
فصل یازدهم: «سلام! دوستت دارم»

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی سلام دوستت دارم: تمرین تحول مغز در جهت خویشتن‌دوستی برای رضایت و برکت بیشتر در زندگی
نویسنده
مترجمسیمین موحد
گویندهسپیده مالمیر
ناشر چاپیانتشارات کتیبه پارسی
ناشر صوتینشر ماه آوا
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابMP3
مدت۶ ساعت و ۵۱ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی روانشناسی و موفقیت، کتاب موفقیت و خودسازی
قیمت نسخه صوتی
40000 ت - 7.49 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی سلام دوستت دارم

Hoori
۱۴۰۲/۴/۲۱
هدف این کتاب (طبق نظر خود نویسنده) تربیت مغز برای ایجاد احساس شادی و خوشبختی و از همه مهمتر، خلق آرامش در ایام دشوار زندگی است. این کتاب، کلیدهای لازم را برای رشد همه جانبه، در اختیار شما قرار می‌دهد. از هرجا که هستید شروع کنید. با این کتاب، تغییر می‌کنید. کتابی پر از تمرین‌های طلایی برای بهترشدن و کیفیت زندگی. همه چیز بسیار عالی بود. متن کتاب، ترجمه، صدای گوینده نحوه‌ی خوانشِ کتاب، سطح آموزش و همه و همه عالی بود و کلی آموزنده. چقدر نکات جالب و بنظرم جدیدی رو در مورد ذهن آگاهی میگه که البته بخاطر تجربیات شخصی خود نویسنده است. من خیلی خیلی دوست داشتم. ابتدا داستان زندگیشون رو توضیح میدن و اینکه چطور شد که با مراقبه و ذهن آگاهی و تمرین‌های مخصوص به خودش آشنا شد و فراز و نشیب‌های این راه و مشکلاتی که با مراقبه داشته که برای هر مبتدی‌ای پیش میاد و بعد راه حل برای درست شدن اون مشکلات. ارتباط نویسنده با راهب‌های معنوی و گفت و شنودها بسیار دوست داشتنی و آموزنده بود. در این کتاب، نه تنها دوست داشتن خودتون رو تمرین می‌کنید بلکه ذهن آگاهی و مراقبه را هم با زبان خوشایند و مهربانِ نویسنده و گوینده یاد می‌گیرید. در صورت عمل به آموزه‌های کتاب پتانسیل اینو داره که زندگی شخص رو تغییر بده. برای خرید اینجور کتابها شک نکنید. من خیلی شک داشتم که بخرم یا نه چون کتاب در این موضوع زیاد گرفتم ولی این یکی متفاوت هست. چندین بار کامنت‌ها و نظرات رو خوندم و فهرست را نگاه کردم و نمونه فایل صوتی را گوش کردم تا متقاعد شدم بخرم و حالا خوشحالم که خریدم و هر دوره گوش میکنم. از تمام کسانی که کامنت گذاشتند و توصیه به خرید این کتاب کردند سپاسگزارم.
زینب حسینی
۱۴۰۰/۶/۲۶
توی دنیای امروز هممون ب این مطلب نیاز داریم، برای من موثر بود
پروانه
۱۴۰۲/۵/۱۹
فوق العاده بود نکاتی را یاد گرفتم که بهبود ملموس زندگیم را احساس کردم
roogii ps
۱۴۰۰/۱۲/۱۳
خیلی کتاب خوبی هست، صدای گوینده هم خیلی خوبه وخیلی روان و زیبا کتاب رو میخونه
مریم زاهدی
۱۴۰۱/۷/۲۲
برای خویشتن دوستی عالی بود
Mojtaba Khorshidy
۱۴۰۰/۱۱/۲
کتاب جامع و کاملی بود
مشاهده همه نظرات 6

راهنمای مطالعه کتاب صوتی سلام دوستت دارم

برای دریافت کتاب صوتی سلام دوستت دارم و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.