معرفی و دانلود کتاب صوتی برای اینکه در محله گم نشی

عکس جلد کتاب صوتی برای اینکه در محله گم نشی
قیمت:
۴۰۰۰۰ تومان - 7.49€
خرید کتاب صوتی
۴۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی برای اینکه در محله گم نشی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی برای اینکه در محله گم نشی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی برای اینکه در محله گم نشی

پاتریک مودیانو برنده جایزه نوبل ادبیات در کتاب صوتی برای اینکه در محله گم نشی، داستان پیرمردی نویسنده‌ را به تصویر می‌کشد که به خلوت گزینی و انزوا روی آورده و از به یادآوردن خاطرات اندوه‌بار گذشته نیز گریزان است تا اینکه یک روز با پیدا شدن دفترچه‌ای قدیمی همه چیز تغییر می‌کند. این رمان جذاب نامزد جایزه ادبیات اروپا در سال 2016 شده است.

درباره کتاب صوتی برای اینکه در محله گم نشی:

رمانی شگفت‌انگیز و پر تعلیق از برنده جایزه نوبل ادبیات 2014 که توانسته با نگاه تیزبین و روانشناختی خود، شخصیت‌هایی دقیق و پیچیده بیافریند و گذشته و حال و آینده را در هم بیامیزد. داستان کتاب صوتی برای اینکه در محله گم نشی (So You Don't Get Lost in the Neighborhood) درباره مردی شصت ساله به نام ژان داراگان است که به تنهایی در آپارتمان خود در شهر پاریس زندگی می‌کند. او خلوت و سکون را به هر چیزی ترجیح می‌دهد و می‌خواهد بخشی از خاطرات گذشته را برای همیشه به فراموشی بسپارد اما با یک تماس تلفنی غافل‌گیر کننده زندگی او متحول می‌شود.

پس از آن تماس تلفنی داراگان با مردی به نام ژیل اوتولینی آشنا می‌شود؛ فردی که می‌خواهد دفترچه‌ تلفن قدیمی را به او بازگرداند و همچنین به دنبال فردی مرموز به نام تورستل نیز هست و می‌خواهد از طریق داراگان به او دست یابد با این حال ژان منکر این قضیه می‌شود و می‌گوید که چیزی به خاطر ندارد. اما سرانجام در طی همین تحقیقات او به یاد زنی زیبا و دلربا به نام آنی استران و قتلی که در پاریس سال‌های 1950 رخ داده، می‌افتد و مجبور می‌شود که بار دیگر با گذشته و خود واقعی‌اش روبه‌رو شود.

مودیانو در رمان برای اینکه در محله گم نشی سه دوره از زندگی ژان داراگان یعنی کودکی، جوانی و پیری را به تصویر می‌کشد و با ایجاد تعلیقی جذاب در طول داستان، به آرامی پرده از رازهای شخصیت‌ها برمی‌دارد. همچنین این کتاب به بیست زبان برجسته دنیا ترجمه شده و یکی از بهترین آثار این نویسنده به شمار می‌رود.

نکوداشت‌های کتاب صوتی برای اینکه در محله گم نشی:

- مودیانو نویسنده‌ای ایده‌آل برای جادو کردن است. (نیویورکر)
- داستان مودیانو بسیار گیرا، عمیق و قانع کننده است. (لس آنجلس تایمز)
- قلم مودیانو لذتی واقعی برای طرفداران داستان‌های نئونوآر دارد. (Kirkus Reviews)
- متنی تعلیق‌آمیز درباره قدرت حافظه و قصه‌گویی... این کتاب از جمله داستان‌هایی‌ست که به زندگی همه ما شبیه است. (Entertainment Weekly)

کتاب صوتی برای اینکه در محله گم نشی به چه کسانی پیشنهاد می‌شود؟

اگر به ادبیات فرانسه و رمان‌های روانشناختی علاقه‌مند هستید، این کتاب برای شما مناسب است.

پاتریک مودیانو را بیشتر بشناسیم:

او رمان‌نویس و فیلمنامه‌نویس فرانسوی است که در سال 1945 به دنیا آمد. مادر پاتریک بلژیکی و پدرش ایتالیایی و یهودی بود. پاتریک مودیانو (Patrick Modiano) یکی از چهره‌های برجسته ادبی فرانسه محسوب می‌شود و از او به عنوان «مارسل پروست دوران معاصر» یاد می‌کنند؛ فردی که موفق شد در سال 2014 برنده جایزه نوبل ادبیات شود.

او پیش از آنکه این جایزه را کسب کند، به غیر از فرانسه در هیچ کشوری شهرت نداشت و تنها کمتر از ده اثر وی به زبان انگلیسی ترجمه شده بود. به همین خاطر پس از آنکه او این جایزه جهانی را دریافت کرد، برای بسیاری از طرفدارانش نیز تعجب آور بود. پس از آن بود که انتشارات بزرگ دنیا شروع به ترجمه رمان‌هایش کردند و هم اکنون آثار پاتریک مودیانو به 30 زبان زنده دنیا برگردانده شده است.

برخی از کتاب‌های مهم این نویسنده فرانسوی عبارتند از: «ویلای دلگیر، شجره خانوادگی، جوانی، محله‌ی گم‌شده، یکشنبه‌های اوت، آه ای سرزمین محبوب من، دورا برودر، ناشناخته‌ماندگان، تصادف شبانه، در کافه‌ی جوانی گم‌شده، افق، سیرکی که می‌گذرد، بیراه و…» اشاره کرد.

جوایز و افتخارات پاتریک مودیانو:

- برنده جایزه گنکور در سال 1978
- برنده جایزه نوبل ادبیات در سال 2014
- کسب جایزه بزرگ آکادمی فرانسه در سال 1972
- کسب جایزه دل دوکای انستیتوی فرانسه در سال 2010
- برنده جایزه دولتی اتریش برای ادبیات اروپا در سال 2012

در بخشی از کتاب صوتی برای اینکه در محله گم نشی می‌شنویم:

در برگشت به خانه دراگان از خود پرسید که آیا خواب ندیده بود؟ شاید این هذیان‌ها نتیجه تابستان گرم هندی و گرمای هوا بود. شانتا دراگان را تا نوشت‌افزار فروشی در بلوار ولتر برده بود؛ ته این مغازه دستگاه کپی بود؛ برگه‌های تایپ شده به باریکی کاغذی بود که در گذشته برای فرستادن نامه هوایی از آن استفاده می‌کردند.

از مغازه بیرون آمدند، کمی در بلوار قدم زدند. انگار شانتا دیگر نمی‌خواست ترکش کند. شاید شانتا می‌ترسید که بعد از جدا شدن از دراگان او دیگر به آن‌ها خبری ندهد و اینکه ژیل اتولینی هرگز نفهمد این تورستوی مرموز که بود. اما برای دراگان هم آنقدر دورنمای بازگشت تنها به آپارتمان تشویش و دلهره داشت که شاید او هم مشتاق همراهی با شانتا بود.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
۱۷ دقیقه
فصل اول
۵ دقیقه
فصل دوم
۱۷ دقیقه
فصل سوم
۱۹ دقیقه
فصل چهارم
۲۴ دقیقه
فصل پنجم
۵ دقیقه
فصل ششم
۱۹ دقیقه
فصل هفتم
۴ دقیقه
فصل هشتم
۲۵ دقیقه
فصل نهم
۲۴ دقیقه
فصل دهم
۲۷ دقیقه
فصل یازدهم

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی برای اینکه در محله گم نشی
نویسنده
مترجمسیده زهرا خدادادی
گویندهامید فاضلی
ناشر چاپیانتشارات کتاب کوله پشتی
ناشر صوتی استودیو نوار
سال انتشار۱۳۹۹
فرمت کتابMP3
مدت۳ ساعت و ۷ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی داستان و رمان خارجی، کتاب‌های داستان و رمان خارجی
قیمت نسخه صوتی
۴۰۰۰۰ ت - 7.49 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی برای اینکه در محله گم نشی

Masoumeh Yaghoubi
۱۴۰۰/۳/۲۱
دو قسمت اخر را انقدر بد بود دیگر نتوانستم گوش کنم و کتابی بود که اصلا جذاب نبود و صدای گوینده بسیار بد بود همش نفس کم میورد و موسیقی هم روی داستان نبود...
بجای این کتابها لطفا کتاب گوژپشت نتردام رو ترجمه کنید
مشاهده همه نظرات ۱

راهنمای مطالعه کتاب صوتی برای اینکه در محله گم نشی

برای دریافت کتاب صوتی برای اینکه در محله گم نشی و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.