معرفی و دانلود کتاب صوتی زنان شیفته: روان‍ش‍ن‍اس‍ی م‍ح‍ب‍ت ب‍ی‌ت‍ن‍اس‍ب

عکس جلد کتاب صوتی زنان شیفته: روان‍ش‍ن‍اس‍ی م‍ح‍ب‍ت ب‍ی‌ت‍ن‍اس‍ب
قیمت:
۳۲۰۰۰ ۱۹۲۰۰ تومان ۴۰%
خرید کتاب صوتی
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب صوتی زنان شیفته و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی زنان شیفته و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی زنان شیفته: روان‍ش‍ن‍اس‍ی م‍ح‍ب‍ت ب‍ی‌ت‍ن‍اس‍ب

رابین نوروود عشق ورزیدن بیش از حد را به‌عنوان یک الگوی رفتاری مخرب توصیف می‌کند که برای برخی از زنان در روابط عاطفی‌شان آسیب‌های روانی جدی و دیرپایی را به بار می‌آورد. او در کتاب صوتی زنان شیفته به این گروه از زنان و روابط عاطفی ناسالمی که با مردان ایجاد می‌کنند می‌پردازد. او همچنین، در این اثر پرفروش نیویورک‌تایمز، به اعتیادآور بودن این روابط سمی و مخرب اشاره می‌کند و راهکارهای منحصربه‌فرد و مفیدی برای مقابله با این خطای رفتاری ارائه می‌دهد.

درباره‌ی کتاب صوتی زنان شیفته

آیا شما یک زن عاشق‌پیشه هستید؟ آیا وجود عشق در زندگی شما به‌اندازه‌ی هوا و غذا ضروری و حیاتی است؟ آیا برایتان پیش آمده است که در طول زندگی بارها شیفته‌ی مردهای بداخلاق و دست‌نیافتنی شده باشید، در حالی که مردان بی‌حاشیه و در دسترس برایتان خسته‌کننده به نظر برسند؟ آیا معمولاً دل به مردانی می‌بازید که نه‌تنها دست‌یافتنی نیستند، بلکه معتاد به کار، سرگرمی‌های خاص، الکل و یا زنان دیگر هستند؟ اگر پاسخ شما به این سؤال‌ها مثبت است، رابین نوروود (Robin Norwood) قرار است در کتاب صوتی زنان شیفته (Women Who Love Too Much) به شما مطالب مهمی بگوید.

با کمی تعمق درباره‌ی خودمان، تورق و کاوش در کتاب‌های پژوهشی و کمک گرفتن از یک فرد متخصص، احتمالاً می‌توانیم درباره‌ی کسانی که در طول زندگی و از ابتدای سال‌های بلوغ تا همین لحظه شیفته‌ی آن‌ها شده‌ایم، به یک الگوی ثابت برسیم. اگر دقت کنیم، شاید بتوانیم میان اولین سلبریتی سینما یا فوتبال که در سیزده سالگی از او خوشمان می‌آمد و پوسترهای او را روی دیوار اتاقمان می‌چسباندیم، هم‌کلاسی دانشگاهمان که با او رابطه‌ی عاطفی طولانی‌مدتی داشته‌ایم و شریک زندگی مشترکمان که اکنون با او در یک خانه زندگی می‌کنیم، وجوه اشتراک بسیاری پیدا کنیم.

برای مثال، شاید آن‌ها همه‌شان در زندگی به رابطه با خانواده و به‌ویژه پدر و مادرشان اهمیت می‌دهند. یا این که تمامی آن‌ها عادت دارند موقع عصبانیت در لحظه هیجانی‌ترین واکنش خود را بروز بدهند. این نخ تسبیح و وجوه اشتراک می‌تواند گویای مسائل بسیار مهمی درباره‌ی خود ما باشد. برای مثال، حضور مداوم در روابطی با الگوی پدر-فرزندی می‌تواند ما را به واقعیت‌هایی درباره‌ی خودمان، روانمان و ناخودآگاهمان آگاه کند. واقعیت‌هایی که شاید ریشه در مشکلاتی اساسی و عمیق داشته باشند و با مطلع شدن از آن‌ها بتوانیم در راستای برطرف کردنشان قدم برداریم.

رابین نوروود در کتاب صوتی زنان شیفته به سراغ زنان عاشق‌پیشه‌ای می‌رود که در تمام طول عمر قلبشان را نثار مردان زندگی‌شان می‌کنند. او معتقد است اگر زنی بی‌حدومرز و بدون تناسب با شرایط و موقعیتی که در آن وجود دارد، به مردان محبت می‌ورزد، این عشق احتمالاً ریشه در ترسی بنیادین در روان او دارد. این دسته از زنان همواره بیم آن را دارند که دوست داشته نشوند و به فراموشی سپرده شوند. در واقع، آن‌ها خود را با عشق‌ورزی به مردان اشباع می‌کند به این خیال که هراس خود را از بین ببرند. اما آن‌ها حتی با این هراس مواجه هم نمی‌شوند.

در این روش، با پاک شدن صورت‌مسئله نه‌تنها راه‌حل مفیدی ارائه نمی‌شود، بلکه ممکن است این رفتار شرایط موجود را به یک موقعیت بحرانی تبدیل کند. تصور کنید عشقی بی‌اندازه و بی‌تناسب را نثار مردی می‌کنید به این امید که هراستان درباره‌ی نادیده گرفته شدن و فراموش شدن پایان یابد. حال اگر فرد مقابل به همان اندازه به شما عشق نورزد، این هراس نه‌تنها پایان نمی‌یابد، بلکه شمایلی پیچیده‌تر و بحرانی‌تری به خود می‌گیرد. رابین نوروود معتقد است در یک رابطه‌ی عاشقانه‌ی سالم هیچ‌کدام از دو طرف رابطه محکوم به رنج کشیدن نیستند. او در این کتاب راهکارهای عملی راهبردی و مفیدی را برای آن دسته از زنانی که نمی‌دانند در روابط عاطفی‌شان چطور باید حد تعادل و تناسب را رعایت کنند، ارائه داده است. این اثر پرفروش به شما می‌آموزد که از چه روش‌هایی ریشه‌های الگوهای مخرب روابطتان را بشناسید و با تحلیل علمی و درست آن‌ها، به‌سوی یک رابطه و زندگی عاطفی سالم گام بردارید.

نکوداشت‌های کتاب صوتی زنان شیفته

- اگر دائماً عاشق مردانی می‌شوید که می‌خواهید تغییرشان دهید، کتاب زنان شیفته برای شما مناسب است. (هیوستون کرونیکل)

- پیامی قانع‌کننده که خوانندگانی که با خواندن کتاب یاد خودشان می‌افتند، می‌توانند از آن الهام بگیرند. نوروود اقتدار و حساسیت و دلسوزی یک خواهر بزرگ‌تر را دارد. (Philadelphia Inquirer)

- یک کتاب خودیاری خارق‌العاده که مانند یک رمان هیجان‌انگیز ورق‌زدنی است. این اثر هوشمندانه و زیبا می‌تواند به زنان کمک کند الگوی عشق احمقانه‌ی خود را را از بین ببرند. (لس‌آنجلس تایمز)

- حتی اگر شما زنی نیستید که بیش از حد عشق می‌ورزد، این کتاب یادآوری می‌کند که این ماییم که زندگی خود را می‌سازیم و قرار است عشق یک رویداد خوشحال‌کننده باشد، نه رنج‌آور. (بوستون هرالد)

- نوروود قصد دارد به شما بیاموزد چگونه بین عشق ورزیدن نابخردانه و دوست داشتن سالم تمایز قائل شوید. هر زنی، مهم نیست که چقدر روابطش با مردان سالم باشد، ممکن است برای لحظاتی خودش را در این کتاب ببیند. (Star Publications)

کتاب صوتی زنان شیفته برای چه کسانی مناسب است؟

اگر فکر می‌کنید شما هم جزو آن دسته از زنان عاشق‌پیشه‌ای هستید که بی‌تناسب به مردان عشق می‌ورزند، با شنیدن این کتاب مسیر زندگی عاطفی خود را تغییر دهید.

با رابین نوروود بیشتر آشنا شویم

رابین نوروود (مشاور و درمانگر حوزه‌ی خانواده و ازدواج) بیش از پانزده سال است که در زمینه‌ی روابط عاطفی و اعتیاد مشغول به کار است. آثار او تاکنون به بیش از سی زبان ترجمه شده‌اند و با وجود گذشت سال‌های طولانی از انتشار اولین نسخه‌شان، کماکان در سراسر جهان به فروش می‌رسند. کتاب «زنان شیفته» با بیش از سه میلیون نسخه‌ی چاپی در سراسر جهان، در فهرست پرفروش‌ترین‌های نیویورک تایمز قرار گرفت.

در بخشی از کتاب صوتی زنان شیفته می‌شنویم

«اصلاً سر درنمی‌آرم که چطور می‌تونه اینجوری باشه. اگه مجبور بودم مثل اون رفتار کنم دیوونه می‌شدم. می‌دونی، تا حالا نشنیدم از چیزی شکایت کنه. چرا اینطوری رفتار می‌کنه؟ مگه تو اون چی دیده؟ می‌تونه به مراتب بهتر از اینا عمل کنه.»

خیلی‌ها درباره‌ی زنان شیفته و آن‌هایی که محبت بیش از اندازه می‌کنند از این قبیل حرف‌ها می‌زنند. اما واقعیت این است که باید سرنخ بسیاری از این رفتارها را در تجارب دوران کودکی زنان جستجو نمود. اغلب ما بر اساس آموزش‌های دوران کودکی خود رفتار می‌کنیم. اغلب زنان در کودکی می‌آموزند که نیاز افراد خانواده را مقدم بر نیاز خود به شمار آورند. ممکن است تحت تأثیر شرایط مجبور باشیم که به سرعت رشد کنیم. بسیاری از ما هنوز به اندازه‌ی کافی رشد نکرده مسئولیت‌های بزرگترها را بر عهده می‌گیریم. شاید به این دلیل که پدر و مادرمان ناتوان‌تر از آن بودند که مسئولیت‌های والدانه‌ی خود را تقبل کنند. این امکان هم وجود دارد که پدر یا مادر ما فوت کرده یا از هم طلاق گرفته باشند و ما در کودکی خواسته‌ایم جای خالی او را پر کنیم. شاید مجبور شده‌ایم از خواهران و برادرانمان و والد برجای‌مانده‌ی خود نگهداری و سرپرستی کنیم...

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
۱۳ دقیقه
پیشگفتار
۱۴ دقیقه
فصل اول: عشق ورزیدن به مردی که محبت شما را بی‌جواب می‌گذارد / بخش یک
۱۸ دقیقه
فصل اول: عشق ورزیدن به مردی که محبت شما را بی‌جواب می‌گذارد / بخش دو
۱۶ دقیقه
فصل اول: عشق ورزیدن به مردی که محبت شما را بی‌جواب می‌گذارد / بخش سه
۱۴ دقیقه
فصل اول: عشق ورزیدن به مردی که محبت شما را بی‌جواب می‌گذارد / بخش چهار
۲۱ دقیقه
فصل دوم: برایت رنج می‌کشم تا دوستم بداری / بخش یک
۱۸ دقیقه
فصل دوم: برایت رنج می‌کشم تا دوستم بداری / بخش دو
۲۲ دقیقه
فصل سوم: نیاز به مورد نیاز بودن / بخش یک
۱۳ دقیقه
فصل سوم: نیاز به مورد نیاز بودن / بخش دو
۲۱ دقیقه
فصل چهارم: همخوانی / بخش یک
۱۱ دقیقه
فصل چهارم: همخوانی / بخش دو
۲۴ دقیقه
فصل پنجم: مردانی که زنان شیفته را انتخاب می‌کنند / بخش یک
۲۰ دقیقه
فصل پنجم: مردانی که زنان شیفته را انتخاب می‌کنند / بخش دو
۱۶ دقیقه
فصل ششم: دیو و دلبر / بخش یک
۱۴ دقیقه
فصل ششم: دیو و دلبر / بخش دو
۲۳ دقیقه
فصل ششم: دیو و دلبر / بخش سه
۲۵ دقیقه
فصل ششم: دیو و دلبر / بخش چهار
۱۴ دقیقه
فصل هفتم: وقتی اعتیادها یکدیگر را تغذیه می‌کنند / بخش یک
۱۲ دقیقه
فصل هفتم: وقتی اعتیادها یکدیگر را تغذیه می‌کنند / بخش دو
۲۱ دقیقه
فصل هشتم: مردن به‌خاطر عشق
۱۵ دقیقه
فصل نهم: راه بهبود / بخش یک
۱۵ دقیقه
فصل نهم: راه بهبود / بخش دو
۲۳ دقیقه
فصل نهم: راه بهبود / بخش سه
۲۱ دقیقه
فصل نهم: راه بهبود / بخش چهار

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی زنان شیفته: روان‍ش‍ن‍اس‍ی م‍ح‍ب‍ت ب‍ی‌ت‍ن‍اس‍ب
نویسنده
مترجممهدی قراچه داغی
گویندهندا پوریان
ناشر چاپینشر پیکان
ناشر صوتیانتشارات موج کتاب
سال انتشار۱۴۰۱
فرمت کتابMP3
مدت۷ ساعت و ۴ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی روانشناسی و موفقیت، کتاب‌های روانشناسی بزرگسالان
قیمت نسخه صوتی
۳۲۰۰۰ ۱۹۲۰۰ ت ۴۰%
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی زنان شیفته

زینب عیدیان
۱۴۰۱/۸/۱۱
تویی که شکست عاطفی رو داری تجربه میکنی و یا کردی و هنوز از درون خودت رو اصلاح نکردی و به قدرتِ درونت ایمان نیاوردی لازمه که بخونی این کتاب رو... میخوام این کتاب رو چندبار گوش بدم؛ یکبار کافی نیست... زنان سرزمینم نیاز دارن به همچین کتابهایی✅️
T.d Dadar
۱۴۰۱/۸/۲۲
سلام ممنون ازکتاب راه، برامن کاربردی نبودفقط ۲فصل آخرش ودوست داشتم صدای گوینده بسیارعالی بود
رزیتا شریفی
۱۴۰۱/۸/۲۵
بسیار آموزنده و مفید
مشاهده همه نظرات ۳

راهنمای مطالعه کتاب صوتی زنان شیفته

برای دریافت کتاب صوتی زنان شیفته و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.