معرفی و دانلود کتاب صوتی قیام کاوه، سرنگونی ضحاک: مجموعه داستان‌های شاهنامه - جلد چهارم

عکس جلد کتاب صوتی قیام کاوه، سرنگونی ضحاک: مجموعه داستان‌های شاهنامه - جلد چهارم
قیمت:
29000 تومان - 5.99€
خرید کتاب صوتی
۴۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی قیام کاوه، سرنگونی ضحاک و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی قیام کاوه، سرنگونی ضحاک و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی قیام کاوه، سرنگونی ضحاک: مجموعه داستان‌های شاهنامه - جلد چهارم

شنیدن داستان‌های شگفت‌انگیز ابوالقاسم فردوسی آنقدر جذابیت دارد که از گوش دادن به آن‌ها غرق در لذت خواهید شد. کتاب صوتی قیام کاوه، سرنگونی ضحاک نوشته‌ی محسن دامادی چهارمین جلد از مجموعه داستان‌های شاهنامه است که شما را به دنیای جنگ‌های حماسی و پهلوانی می‌برد.

درباره کتاب صوتی قیام کاوه، سرنگونی ضحاک:

داستان قیام کاوه، سرنگونی ضحاک یکی از جذاب‌ترین داستان‌های شاهنامه فردوسی (Ferdowsi) است که زیبایی بی‌نظیری دارد. محسن دامادی (Mohsen Damadi) با قلم توانای خود کتاب قیام کاوه، سرنگونی ضحاک به نثر و زبان امروزی نوشته است. این کتاب چهارمین جلد از مجموعه داستان‌های شاهنامه فردوسی است که با شنیدن آن غرق در دوران ایران باستان و فضاسازی‌های خاصش خواهید شد.

این بخش از داستان‌های شاهنامه (Shahnameh) به دوره‌ای از ایران برمی‌گردد که کشور تحت سلطه پادشاه تاری بود. به‌این‌ترتیب کاوه آهنگر با شجاعت و زیرکی بی‌نظیرش قیام می‌کند و آینده امپراتوری ایران را تغییر می‌دهد. کتاب قیام کاوه، سرنگونی ضحاک آنچنان شما را به وجد می‌آورد و غرور ملی‌تان را بیدار می‌کند که بسیار هیجان‌زده خواهید شد.

ساختار کتاب به این شکل است که محسن دامادی بخش قیام کاوه و سرنگونی ضحاک شاهنامه را به نثر و زبان امروزی برگردانده و در ادامه، هر یک از اشعار شاهنامه را که مرتبط با همان بخش است، ‌ در کتاب آورده است. شنیدن این کتاب صوتی می‌تواند شما را به دنیایی جدید از حماسه و داستان رهنمون کند.

کتاب صوتی قیام کاوه، سرنگونی ضحاک مناسب چه کسانی است؟

کتاب قیام کاوه، سرنگونی ضحاک برای همه کسانی که به خواندن داستان‌های حماسی شاهنامه و تاریخ ایران کهن علاقه‌مندند، بسیار مناسب است.

با محسن دامادی بیشتر آشنا شویم:

عرصه فیلم، ‌ ادبیات و نویسندگی ایران، ‌ از افراد توانمندی تشکیل شده است که با هنر بی‌نظیر خود، ‌ یادگارهای ارزشمندی را برجای گذاشته‌اند. محسن دامادی بدون شک یکی از این افراد توانمند و بی‌نظیر است که در آسمان نویسندگی و کارگردانی ایران می‌درخشد. او که بیشتر به دلیل فعالیت‌های سینمایی خودش مشهور است، فعالیت حرفه‌ای خود را با نویسندگی فیلم «آپارتمان شماره 13» آغاز کرد. همچنین دامادی در نگارش و تدوین مجموعه داستان‌های شاهنامه بی‌نظیر عمل کرده و آثار جذابی را با اقتباس از شاهنامه فردوسی نوشته است.

در بخشی از کتاب صوتی قیام کاوه، سرنگونی ضحاک می‌شنویم:

کُندروی پیشکار به مخفی‌گاهِ ضحاک رسید. آنچه را با چشمِ خود دیده و به گوشِ خود شنیده بود، با آب و تاب برای ضحاکِ سرنگون گفت.

بیامد چو پیشِ سپهبد رسید
مر او را بگفت آنچه دید و شنید

اکنون کندرو می‌توانست جسور باشد و آشکارا به ضحاک بگوید: روزگار برای تو سر آمد!

بدو گفت که‌ای شاه گردن کشان
زِ برگشتنِ کارَت آمد نشان

لابد ضحاک خواست بیشتر بداند که کندرو گفت: رهبرانِ آن‌ها سه مرد هستند. اشاره‌ی او به فریدون و برادرانش بود. ضحاک دانست همان است که خوابگزار پیش‌بینی کرده بود. کندرو گفت: یکی از برادران کوچک‌تر اما داناتر است، قامتی به بلندیِ سرو دارد، در سیمای او نشانه‌ی پادشاهانِ ایران آشکار ولی به سن کوچکتر است، اما بر آن دو برادر فرماندهی دارد.

ازین سه یکی کِهتر اندر مِهان
به بالای سَروان به چهرِ کیان
به سالست کمتر، فزونیش بیش
از آن مهتران او نهاد پای پیش

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
1 دقیقه
شناسنامه
22 دقیقه
پادشاهی جمشید
27 دقیقه
دیدار ابلیس با ضحاک
17 دقیقه
جمشید و روزگار تباهی
19 دقیقه
کابوس ضحاک
14 دقیقه
فریدون زاده شد
18 دقیقه
خشم کاوه آهنگر
20 دقیقه
درفش کاویانی
20 دقیقه
دیدار با دختران جمشید
22 دقیقه
روزگار سیاه ضحاک
41 دقیقه
سخن پایانی

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی قیام کاوه، سرنگونی ضحاک: مجموعه داستان‌های شاهنامه - جلد چهارم
نویسنده،
گویندهفرهاد اتقیایی
ناشر چاپیانتشارات کتاب سرای نیک
ناشر صوتیانتشارات جیحون
سال انتشار۱۴۰۱
فرمت کتابMP3
مدت۳ ساعت و ۴۰ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی شعر، ادبیات و زندگینامه، کتاب‌های شعر پارسی
قیمت نسخه صوتی
29000 ت - 5.99 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی قیام کاوه، سرنگونی ضحاک

مرجان وزیری
۱۴۰۱/۸/۱۶
در کل عالی بود. صدای گوینده و لحنش گیرا بود و پنج ستاره دادم.. اما یه گله دارم. در فصل آخر که گوینده خلاصه‌ای رو از کل داستان شرح میده و تفسیر میکنه, در قسمتی به این میپردازه که (منظور فردوسی از اینکه مردم اون زمان گوشت نمیخوردن اینه که میخوردن اما به اندازه؛ ما باید پروتئین حیوانی مونو تامین کنیم و پزشکی نوینم اینو میگه... 🤦🏻‌) چرا یهو از موضوع ادبی میرید تو پزشکی..... به نظرم شاعر کاملا داره به وضوح میگه مردم اون زمان خون حیوان نمیریختند و هر چه میروییده میخوردند. دیگه نیازی به توجیه نداره. 😕 مدلشون بوده خب. ببخشید دیگه حس کردم این تیکه یه جوری بود گفتم تو نظرات بنویسم.
مهدی رحمانی
۱۴۰۱/۸/۱۵
واقعا از شنیدن داستان‌های کهن شاهنامه با صدای اقای اتقیایی و دیگر عزیزان که با موسیقی تلفیق شده بود بسیار لذت بردم از همه کسانی که در مسیر اعتلای فرهنگ و ادب پارسی قدم بر می‌دارند از خدا برای ایشان آرزوی سلامتی دارم، واز اینکه کتاب‌های ادبی و ارزشمند ایرانی در قالب کتاب صوتی بدست علاقمندان میرسد یا سپاسگزارم چون تاثیر زیادی داره همه میتونن توی مترو، پیاده توی خودروی شخصی گوش کنند کار شما بسیار بزرگ وارزشمند است به نوعی احترام و ارج نهادن به جایگاه بزرگان ادبی پارسی کهن ایران زمین می‌باشد، دیگه هیچ ایرانی باحسرت به این دست کتاب‌ها نگاه نمیکنه سپاس سپاس🙏🙏🙏
ستایشziآ
۱۴۰۱/۵/۱۳
من عاشق شاهنامه‌ام اما خیلی جاها با تفسیرش مشکل میشد برام متوجه نمیشدم خیلی از شعرارو و مجبوری ازش رد میشدم اما این جوری گوش کردنش هم متوجه داستان میشم هم از شعرا لذت میبرم و الیته که صدای راوی بسیار گرم و دلنشین هست و ادم به ارامش میرسه من شبای که خوابیدن برام سخت میشه و خوابم نمیبره با گوش کردن به این داستانا خیلی راحت خوابم میبره
baes hashemi
۱۴۰۱/۹/۱۳
در بزرگی و خردمندی و شکوه فردوسی بزرگ که شکی نیست و جایی برای بحث و نظر نمی‌ماند
ولی نکته‌ای که این گوهر کم نظیر را دلنشین تر کرده گوینده هنرمند و محترم این اثر جناب اتقیایی عزیز می‌باشد
خیلی عالی بود
همیشه مانا باشید 🌷
پاینده ایران و ایرانی 😊
سمیه شاهری
۱۴۰۱/۱۲/۴
مثل همیشه بسیار عالی و با نکات آموزنده‌ی بسیار، سپاس فراوان از تدوین گر کار، برای من سخن پایانی هر کتاب از کل کتاب جذاب تر و مفیدتر هست چون درس زندگی به انسان می‌دهد. سپاس بیکران از گوینده محترم با آن بیان شیوا و تاثیر گذار.
رضا مهدوی
۱۴۰۱/۴/۱۰
واقعا کتاب جذابیت. ۵ ستاره دادم چون من با ادبیات کلاسیک خیلی ارتباط برقرار نمیکردم ولی آنقدر جالب توضیح میده و بعد شعر‌ها رو میخونه که عاشقش شدم. میخوام کل سری‌های دیگه رو هم گوش بدم.
ن ک
۱۴۰۱/۳/۱۸
بسیار عالی بود مجموعه‌ای بی نقص
بسیار لذت بخش و جذاب و البته آموزنده
من هر وقت خواستم شاهنامه بخونم برام سخت بود ولی این کتاب با تفسیر معانی و روان خوانی عالی راوی بسیار برام گیرا و دلنشین بود
محمود جرسی
۱۴۰۱/۱۲/۲
ای داستان هم مثل داستانهای دیگری که از شاهنامه ارزشمند فردوسی در این سری به صورت صوتی تبدیل شده، بی نهایت زیباست و هیچ گونه کم و کاستی از هیچ نظری ندارم و به واقع من شیفته و دوستدارش شدم.
میثم کرمی
۱۴۰۱/۸/۱۴
عالی بود
انگار فردوسی بزرگ تمام تاریخ و پیش بینی کرده بوده و چیزی که از شاهنامه فردوسی عاید من میشه دلی سرشار از «امید» و برای مبارزه با ضحاکان زمان ✌️✌️
Rozbeh Aghighi
۱۴۰۱/۲/۲۹
بسیار زیبا و قابل درک است با توجه به تفسیرهای راوی که سبب دریافت و برابری شنونده با زمان کنونی و بگونه‌ای ترجمه گفتار شاعر است شنیدن این داستان را به همه مردم ایران زمین سفارش میکنم
با سپاس
ندا شیرخانی
۱۴۰۱/۲/۲۷
خیلی عالی بود.
داستان ضحاک و کاوه آهنگر و فریدون رو که فردوسی بصورت شعر سروده معنا و تفسیر میکند.
بسیار آموزنده ست اشعار فردوسی و سراسر درس اخلاق و انسانیت.
صدای راوی هم عالیست.
لذت بردم
مهدیه طلایی
۱۴۰۱/۳/۱۸
من فکر میکردم داستان سرنگونی ضحاک رو میدونم ولی کتاب پر از نکاتی بود که اونها رو نمیدونستم بی نهایت جذاب بود و خیلی خوبه که حتی اگر موضوع کتاب رو میدونیم حتما دوباره گوش بدیم
شبنم دلشاد
۱۴۰۱/۱۱/۳
بینهایت عالی اجرا شده بود و یکی از بهترین کتاب‌هایی است شنیدم 💫 به شدت به همه کسانی که چنین داستان‌هایی را دوست دارن پیشنهاد می‌کنم گوش کنند
فاطی عسگری
۱۴۰۱/۸/۱۷
واقعا پنج ستاره کمه در مقابل شعرایه فردوسی باید ستاره به پاش بریزیم زنده باد❤... لحن گوینده و نحوه گویششون عالیه واقعا لذتبخشه ممنون از کتابراه 🌹
hamase karamzade
۱۴۰۱/۷/۲۶
بی نظیر بود یک بار برای همیشه از درک شاهنامه لذت بردم، صدا و لحن گوینده و موسیقی کاملا هماهنگ با اشعار حماسی هست و... فوق العاده بود
مشاهده همه نظرات 43

راهنمای مطالعه کتاب صوتی قیام کاوه، سرنگونی ضحاک

برای دریافت کتاب صوتی قیام کاوه، سرنگونی ضحاک و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.