معرفی و دانلود کتاب صوتی سلاخ خانه شماره پنج

عکس جلد کتاب صوتی سلاخ خانه شماره پنج
قیمت:
۴۴۰۰۰ تومان - 8.49€
خرید کتاب صوتی
۴۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی سلاخ خانه شماره پنج و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی سلاخ خانه شماره پنج و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی سلاخ خانه شماره پنج

کتاب صوتی سلاخ خانه شماره پنج نوشته‌ی یکی از مهم‌ترین نویسندگان پست مدرن قرن بیستم کورت ونه گات، از واقعیت پنهان جنگ‌ جهانی دوم پرده برمی‌دارد تا شما بتوانید به جنگ از زاویه‌ی دیگری بنگرید. این کتاب در دسته‌ی پرفروش‌ترین‌ کتاب‌های نیویورک تایمز قرار گرفته است.

کتاب صوتی سلاخ خانه شماره پنج (Slaughterhouse-Five) یکی از درخشان‌ترین کتاب‌های ضد جنگ در دنیاست؛ رمانی که هم ژانر تخیلی و هم کلاسیک دارد. هم‌چنین فیلمی براساس این کتاب در سال 1972 ساخته شده است.

خلاصه‌ای از کتاب صوتی سلاخ خانه شماره پنج:

شخصیت اصلی این داستان سربازی اهل آمریکا به اسم بیلی پیل گریم است که در جنگ جهانی دوم حضور تاثیرگذاری داشته و بسیاری از رویدادها و مشکلات را به چشم خود می‌بیند. وقتی جنگ شدت می‌گیرد او به دنبال راهی برای فرار از جنگ می‌گردد، در نهایت زیرزمینی پیدا می‌کند و در آن پناه می‌گیرد. آن زیرزمین سلاخ‌خانه‌ای برای نگهداری لاشه حیوانات بود. او اقبال بلندی داشت زیرا وقتی که در زیرزمین بود، بمباران بزرگ هوایی جنگ جهانی دوم صورت گرفت و همه را قتل عام کرد، اما بیلی پیل گریم توانست زنده بماند. بیل گریم هنگامی که اسیر بود درمی‌یافت که می‌تواند در زمان به نقاط و برهه‌های گوناگون و ناشناخته برود و این سفرها جهان‌بینی او درباره‌ی اختیار انسان را به نمایش می‌گذارد.

درباره‌ی کتاب صوتی سلاخ خانه شماره پنج:

در کتاب صوتی سلاخ خانه شماره پنج به گونه‌ای با زندگی کورت ونه گات جونیر هم آشنا خواهید شد. زیرا او در سال 1944 دقیقاً در هنگام جنگ جهانی دوم در آنجا حضور داشته و در آنجا اسیر و گرفتار نازی‌ها می‌شود. پس از مدتی شهر درسدن را بمباران اتمی می‌کنند و بیش از 130 هزار نفر کشته می‌شوند. نازی‌ها بعد از پایان بمباران و این حمله ناجوانمردانه زندانیان خود را مجبور کردند که اجساد انسان‌ها را جمع‌آوری کنند و آن‌ها را از زیر آوار بیرون بکشند. کورت ونه گات این نویسنده‌ی درخشان در این کتاب تجربه و خیال را با واقعیت ادغام می‌کند و چهره تاریک و زشت جنگ را به نمایش می‌گذارد تا جهان‌بینی فلسفی خود در مورد بی‌اختیاری انسان را به تصویر بکشد.

اسم کتاب، از سلاخ‌خانه‌ای که شخصیت اصلی به عنوان یک اسیر جنگی در آن‌جا زندانی بوده، برگرفته شده است.

کورت ونه گات را بیشتر بشناسیم:

کرت وانه‌گت (Kurt Vonnegut) در شهر ایندیاناپولیس در ایالت ایندیانا در سال 1922 متولد شد. او در رشته‌ی زیست‌ شیمی در دانشگاه کورنل به تحصیل پرداخت و پس از دریافت مدرک در ارتش ثبت‌نام کرد و برای نبرد در جنگ جهانی دوم به اروپا فرستاده شد. او خیلی زود در شهر درسدن به دست نیروهای آلمانی اسیر و زندانی شد، در نتیجه شاهد بمباران این شهر توسط بمب‌افکن‌های متفقین بود که بیش از 135 هزار نفر کشته به جا گذاشت. او از معدود بازماندگان این بمباران بود و بعدها این تجربه‌ی وحشتناک را در کتاب سلاخ خانه‌ شماره 5 به تصویر کشید.

او در سال 1945 آزاد شد و به کشور آمریکا برگشت و به کار نویسندگی پرداخت. وی در کتاب‌هایش موضوعات علمی و تخیلی را با هم ادغام می‌کرد و همیشه اثراتی از طنز سیاه در داستان‌هایش پیدا می‌شد. کورت ونه گات در سال 2007 و در سن 85 سالگی در نیویورک از دنیا رفت. از کتاب‌های او می‌توان به خدا شما را حفظ کند آقای رزواتر، پیانوی خودنواز، شب مادر، صبحانه‌ی قهرمانان و ... اشاره کرد.

در قسمتی از کتاب صوتی سلاخ خانه شماره پنج می‌شنویم:

یک هواپیمای لوفتانزا قرار بود از فیلادلفیا به بوستن و بعد به فرانکفورت پرواز کند، بنا بود اوهار در فیلادلفیا و من در بوستن سوار این هواپیما شویم و نهایت همه ما با هم برویم. اما فرودگاه بوستن بسته بود و هواپیما یک‌سره از فیلادلفیا به فرانکفورت رفت و من در میان غبار مه بوستن به یک آدم تنها تبدیل شدم و آن شب در لوفتانزا من و چند نفر دیگر را با یک لیموزین به یک متل فرستادند.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه 1
نمونه 2
نمونه 3
۲۴ دقیقه
فصل اول - بخش اول
۲۸ دقیقه
فصل اول - بخش دوم
۲۱ دقیقه
فصل دوم - بخش اول
۳۳ دقیقه
فصل دوم - بخش دوم
۱۵ دقیقه
فصل دوم - بخش سوم
۲۸ دقیقه
فصل سوم - بخش اول
۱۶ دقیقه
فصل سوم - بخش دوم
۳۳ دقیقه
فصل چهارم
۲۱ دقیقه
فصل پنجم - بخش اول
۳۱ دقیقه
فصل پنجم - بخش دوم
۲۲ دقیقه
فصل پنجم - بخش سوم
۳۷ دقیقه
فصل ششم
۱۵ دقیقه
فصل هفتم
۴۳ دقیقه
فصل هشتم
۳۴ دقیقه
فصل نهم - بخش اول
۲۳ دقیقه
فصل نهم - بخش دوم
۱۳ دقیقه
فصل دهم

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی سلاخ خانه شماره پنج
نویسنده
مترجمطاهره عباسی
گویندهعلی دنیوی ساروی
ناشر چاپیانتشارات یوبان
ناشر صوتی آوانامه
سال انتشار۱۳۹۸
فرمت کتابMP3
مدت۷ ساعت و ۱۸ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی داستان و رمان خارجی، کتاب‌های داستان و رمان خارجی
قیمت نسخه صوتی
۴۴۰۰۰ ت - 8.49 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی سلاخ خانه شماره پنج

محمد اسائیان
۱۴۰۱/۱۰/۲۹
از طرفداران آثار پست مدرن هستم و اثار زیادی در این سبک خوانده ام. لیکن موفق نشدم با این اثر پسامدرن که از شهرت بالایی نیز برخوردار است ارتباطی برقرار کنم. شاید علتش این بود که برای اولین بار کتابی در این سبک را از روی کتاب نخواندم و فقط شنیدم. چرا که درک آثار پست مدرن به لحاظ خطی نبودن داستان و و و وجود پادوکس‌ها پیچیدگی‌ها، نیاز به توجه دقت خاصی دارد و نیاز است که متن را بخوانیم و فقط شنیدن آن کافی نباشد. شاید هم پایین بودن سطح و سواد من بوده است که این مورد آخر محتمل تر است. با این اوصاف از کتابراه سپاسگزارم. راوی هم صدای دلنشینی داشت. از ایشان هم ممنونم
ارادتمند
جعفر ابتهاج
۱۳۹۹/۶/۱۹
با سلام و خسته نباشی به همه‌ی دست اندرکاران اینکار.
کتاب خوب و خیلی عالیی انتخاب کرده اید. البته آقای دنیوی ساروی نیز با این صدای گیرایش لذت شنیدن این کتاب رو دوچندان نموده‌اند که از همین جا تشکر ویژه خدمت ایشون دارم. هم برای صدای گرمشون و هم صدا پیشه گیی که برای کارکترهای داستان انجام میدن (و جا
اگه اشتباه نکنم، صدای ایشون برای کتاب خوب تنگسیر- اثر چوبک- نیز لذتبخش بود. وآن کهبجای شخصیت اول آن رمان - شیر محمد- با لهجه جنوبی حرف میزد، کولاک بود.)
عیاری بکتاش
۱۳۹۹/۳/۸
بد نبود ولی زیاد هم جالب نبود رمان پایان مشخصی نداشت.
در کل رمان هزاران بار جمله (براستی همچیز فنا پذیر هست) تکرار میشه که زیاد جالب نیست. فکر کنم نکته رمان فقط این پیام بود. این رمان منو به شخصه جذب نکرد بقیه رو نمیدونم%
★★★☆☆۳از۵ستاره
باتشکرکتابراه
نوح نظری نژاد تختی
۱۴۰۱/۹/۲۴
باتوجه بنام کتاب فکر کردم شاید به کتاب کودک ۴۴ یا ماموریت محرمانه نزدیک باشه اما هیچ وجه تشابهی جز عاریه گرفتن تصویر جلد آنرا نداشت! به کسانی که آثار رای اسمیت را دوست دارند توصیه نمیکنم جسارتا اجرای خوبی هم نداشت. خسته نباشید به امید نشر آثار بهتر و بدرود
رضا اسماعیل پور
۱۳۹۹/۱۰/۲۵
سلام
داستان نه چندان جالب و صدای عالی گوینده. برخی وقایع جنگ جهانی دوم مثل تخریب شهر درسدن آلمان و بمب اتمی تخریبگر هیروشیما را به روش خود بیان میکند. همراه با سفر بیلی می‌گریم در زمان و سفر به سیاره‌ای عجیب
داریوش
۱۴۰۰/۴/۲۷
تکرار دیوانه کننده (به راستی همه چیز فناپذیر هست) به شدت آزار دهنده هست، قطعا اگه این تکرارهای بی امان کذایی حذف می‌شد داستان با صدای گرم و روان گوینده لذتبخش تر میشد.
Saeed Abbasi
۱۳۹۸/۱۲/۱۶
کتاب خوبیه و به کسانی که روحیه صلح طلبی دارن پیشنهاد میشه
Mehdi Tehrani
۱۳۹۹/۱۱/۱
باید حال هوای مناسبی برای این کتاب داشت علی دنیوی صدایش انسان رو به خلع میبرد
حسن رضایی
۱۴۰۰/۲/۲۸
یکی از بهترین رمانهایی که مطالعه کردم. ترجمه و روایت هم بسیار خوب بود
داود رجبی
۱۳۹۹/۱۲/۲۰
کتاب تکان دهنده‌ای در زمینه جنگ هست، اما انتظار بیشتری ازش داشتم
غزل سهرابی
۱۳۹۹/۷/۱۷
از کتاب خیلی لذت نبردم، ولی روایت راوی را دوست داشتم.
MILAD MOHAMMADI
۱۴۰۰/۲/۱۵
بدک نبود، نمیشه گفت عالی ولی نمیشه گفت بد
سید علی اصغر سیف الهی
۱۴۰۰/۲/۲
روایت عالی و مسخ کننده بود. متن داستان را خیلی دوست نداشتم
مشاهده همه نظرات ۱۳

راهنمای مطالعه کتاب صوتی سلاخ خانه شماره پنج

برای دریافت کتاب صوتی سلاخ خانه شماره پنج و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.