معرفی و دانلود کتاب محیط کاری عالی برای همه

عکس جلد کتاب محیط کاری عالی برای همه
قیمت:
۲۹۹۰۰ تومان - 5.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب محیط کاری عالی برای همه و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب محیط کاری عالی برای همه و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب محیط کاری عالی برای همه

کتاب محیط کاری عالی برای همه نوشته مایکل سی. بوش، نقشۀ کلی چگونگی ساخت یک فرهنگ برتر و پایدار را برای شرکت‌ها فراهم می‌سازد و فرصت‌هایی را پیش‌ روی رهبران امروزی قرار می‌دهد تا در آینده محیط کاری‌ای را خلق کنند که در تحقق نتایج دلخواهشان سودمند باشد.

درباره کتاب محیط کاری عالی برای همه:

یک محیط کاری عالی برای همه «جایی است که کارکنان به کسانی که با آن‌ها کار می‌کنند، اعتماد دارند؛ نسبت به کاری که انجام می‌دهند احساس افتخار می‌کنند و از افرادی که با آن‌ها در ارتباط هستند لذت می‌برند.» این فقط یک موضوع احساسی ملموس نیست.

بدون شک، محرک رشد هر شرکتی مهارت‌های کارکنانش است. درحالی‌که محرک رکود نیز بی‌علاقگی آن‌ها است. کتاب محیط کاری عالی برای همه (A great place to work for all)، پرتویی از اهمیت پرداختن به سرمایه‌گذاری بر سرمایۀ انسانی را در پسِ حقوق و مزایا منعکس می‌کند. در محیط‌های کاری امروزی که زندگی و کار به‌شدت به هم گره خورده‌اند، شرکت‌ها نیازمند افرادی هستند که عملاً به تعهدات کاری‌شان شب و روز بیندیشند.

هنگامی کارکنان این کار را با رغبت انجام می‌دهند که اعتقاد داشته باشند: رهبرانشان مراقب آن‌ها هستند، با آن‌ها منصفانه رفتار می‌کنند و آن‌ها را در تصمیمات مهم مشارکت می‌دهند. شرکت‌ها با سرمایه‌گذاری بیشتر بر سرمایۀ انسانی می‌توانند عملکرد بهتری برای همۀ ذی‌نفعانشان، مانند سهامداران و همۀ افرادی که آن جا مشغول‌اند و نیز برای جهان داشته باشند.

امروزه اکثر فرهنگ‌های محیط کاری، ضعیف و حتی ناخوشایند هستند. در سراسر دنیا، کسب‌وکارهای امروزی افرادی را دارا هستند که احساس شنیده شدن و امید ندارند و احساس جبر، تعلیق و ناامنی می‌کنند. اکثر محیط‌های کاری نه‌تنها روح را کشته و ذهن را نابود می‌کنند بلکه جسم را نیز از بین می‌برند. در بعضی موارد نیز شرایط کاری خطرناک و همچنین استرس شغلی منجر به بیماری‌های قلبی و دیگر مشکلات سلامتی می‌شود که سال‌هایی از زندگی ما را هدر می‌دهد.

هدف مایکل سی. بوش (Michael C. Bush) از نگارش کتاب این است که به رهبران کسب‌و‌کار القاء کند تا قدرتشان را در جهت عالی بودن مدیریت کنند، تا عملکرد کسب‌وکارشان، زندگی افرادی که در آن جا کار می‌کنند و وضعیت دنیای بزرگ را به‌واسطۀ خلق محیط کاری عالی برای همه بهبود بخشند. این کتاب در سه بخش ساماندهی شده است که این موارد را بیان می‌کند و تصویر رهبری را نشان می‌دهد که می‌تواند به محیط کاری عالی برای همه دست پیدا کند.

بخش اول با نام «بهتر برای کسب‌وکار» عمده‌ترین بخش است و نمونه‌ای موردی از کسب‌وکار را فراهم می‌سازد؛ بدین منظور که چرا رهبران باید ایجاد یک محیط کاری عالی برای همه را در اولویت استراتژیک قرار دهند. بخش دوم «بهتر برای افراد، بهتر برای جهان» اثرات ناخوشایندی را بررسی می‌کند که محیط کار روی بشریت و بر جهان در بُعد کلان دارد. بخش سوم «فراخوانی برای همۀ رهبران» توجه شما را به‌سوی خصوصیات رهبر برای همه و نیز گام‌های بعدی که رهبران می‌توانند بعد از خواندن این کتاب به‌جهت سرعت بخشیدن به عملکرد رهبری برای خود و تیم خود بردارند، جلب می‌کند.

نکوداشت‌های کتاب محیط کاری عالی برای همه:

- موفق‌ترین شرکت‌ها، اهداف بالاتری مبتنی بر اعتماد، رشد، خلاقیت و برابری دارند و جهان را به جایی بهتر برای همه تبدیل می‌کنند. محیط کاری عالی برای همه ارزش‌هایی اساسی را نشر می‌دهد که هر سازمانی باید برای رسیدن به موفقیت‌های آینده آن‌ها را دنبال کند. (مارک بنیوف، مدیرعامل شرکت Salesforce)

- ما در شرکت وگمن، همیشه معتقدیم تنها زمانی می‌توانیم به اهدافمان برسیم که اول نیازهای افرادمان را برآورده کرده باشیم. وقتی با قلب‌ها و ارزش‌هایمان هدایت کنیم، همه ‌چیز ازجمله نتایج قوی کسب‌وکار، در جای درست خود قرار می‌گیرد. محیط کاری‌ که در آن احترام به یکدیگر و امنیت گسترش می‌یابد، در هر سطحی از سازمان نقشی کلیدی دارد. این موضوع دقیقاً پیش‌فرض این کتاب است که هر سازمانی می‌تواند با خواندن و به‌کار گرفتن برخی از تمرین‌های آن متحول شود. ( کولن وگمن، رئیس و مدیرعامل شرکت Wegmans Food Markets)

- در جهانی که ثبات و اطمینانی ندارد، برای رهبران تجاری ساختن محیط کسب‌و‌کار برای همه امری بسیار حیاتی است؛ جایی که افراد می‌توانند خود واقعی‌شان را نشان دهند، با اهدافی قانع‌کننده ترغیب شوند و برای کسب سود از یکدیگر و مشتریان به‌سختی کار کنند. محیط‌های کاری که قدرت هدایت تغییرات در جامعه، بازنگری انتظارات شخصی و انتظارات جمعی را دارند، موفقیت و فرصت را به‌طور یکسان در اختیار همۀ افراد قرار می‌دهند. (هتر جی. برونر، رئیس و مدیرعامل شرکت Wp Engine)

- محیط کاری عالی برای همه به‌طرز ماهرانه‌ای به عملکرد شرکت‌هایی که کارکنانشان را در اولویت قرار می‌دهند، وابسته شده است، که اولاً با آن به بالاترین میزان موفقیت دست می‌یابند و ثانیاً فرهنگ اعتماد را در سرتاسر یک سازمان ایجاد می‌کنند که موجب رشد و عملکرد بهتر آن می‌شود. (دنیس گیلمور، مدیرعامل اولین شرکت مالی آمریکا)

- توانایی یک شرکت برای تحقق مأموریتش مستقیماً با شورواشتیاق، تعهد و انعطاف‌پذیری کارکنانش در ارتباط است. مطابق تجربه‌ای که در شرکت جننتک داشته‌ام، ظرفیت نوآوری ما، پیشرفت فرایند و کمک به افراد برای مواجهه با بحران‌های جدید، به حفظ محیطی مولد و مثبت برای همگان وابسته است. من معتقدم یکی از وظایف حیاتی رهبر پرورش محیط کاری‌ است که در آن محیط هر فرد احساس تعلق به هدفی اصلی، ارزشمند بودن به‌عنوان یک شخص و توانایی کمک به دیگران را داشته باشد. (یان کلارک، مدیرعامل پیشین شرکت Genentech)

کتاب محیط کاری عالی برای همه به چه کسانی پیشنهاد می‌شود؟

مدیران و رؤسای سازمان‌ها و صاحبان کسب‌وکارها را به مطالعه این کتاب دعوت می‌کنیم.

با مایکل سی. بوش بیشتر آشنا شویم:

او مدیر ارشد اجرایی «محیط کار عالی» است، جایی که او کسب‌وکاری جهانی را با بیش از 50 شرکت در سراسر جهان هدایت می‌کند. «محیط کار عالی» تحت رهبری مایکل، اهداف و روش‌شناسی خود را به‌منظور شناسایی شرکت‌هایی که محیط‌های عالی برای کارکنان خود به وجود آورده‌اند، گسترش داده است، بدون در نظر گرفتن اینکه آن‌ها چه ‌کسی هستند و یا اینکه چه‌ کاری برای شرکت خود انجام می‌دهند.

او قبل از پیوستن به «محیط کار عالی» در سال 2015، به‌عنوان رئیس هشت نمایندۀ سازمان آموزش آنلاین که خود تأسیس کرده بود، خدمت می‌کرد؛ مدیر ارشد اجرایی توسعۀ پایدار منابع کلارک و مدیر ارشد اجرایی ارتباطات تترا تک که او درآمدش را از 40 میلیون دلار به 300 میلیون دلار رشد دارد.

مایکل عضو هیئت علمی (هیئت‌مدیره) صندوق سهام خصوصی پیدا کردن شغل خوب است که به کسب‌وکارهای کوچک درون‌شهری آموزش و شتاب می‌دهد و روی آن‌ها سرمایه‌گذاری می‌کند که موجب جامعه‌ای عادلانه برای همه می‌شود. مایکل دانش‌آموختۀ دوره‌های کسب‌وکار دانشگاه استنفورد و دانشکدۀ میلز است و به‌عنوان عضو شورای کسب‌وکار در کاخ سفید رئیس‌جمهور اوباما خدمت کرده. او کارشناسی ارشد خود را در رشتۀ مدیریت از مدرسۀ کسب‌وکار استنفورد کسب کرده است.

جملات برگزیده کتاب محیط کاری عالی برای همه:

- محیط‌های کاری عالی برای همه، برای کسب‌وکار بهترند. یک فرهنگ اعتمادمحور پایدار برای موفقیت در کسب‌وکار، به‌سرعت تبدیل به یک عامل حیاتی می‌شود.

- نکتۀ کلیدی افزایش توانمندی افراد از طریق رهبری اثربخش، ارزش‌ها و اعتماد است. اگر آن‌ها را درست انجام دهید، شما شاهد رشد خلاقیت و رشد مالی خواهید بود.

- از بین بردن شکاف موجود در تجربۀ کارکنان در محل کار، عملکرد کسب‌وکار را از لحاظ درآمد بالاتر، عملکرد بهتر سهام، بهبود و حفظ موقعیت شرکت شتاب می‌دهد.

- محیط‌ کاری عالی برای همه کمک می‌کند جامعه‌ای با مراقبت، انصاف، توافق مشترک و فرصت فردی داشته باشیم.
- امروزه هماهنگی و حسن ‌نیت متقابل می‌توانند یک ترقی باشند.

- دست یافتن به بهترین محیط برای کار ممکن است برای همه دشوار باشد، اما در حال تبدیل شدن به یک سفر در قرن بیست‌ویکم است.

در بخشی از کتاب محیط کاری عالی برای همه می‌خوانیم:

ارزش‌های شرکت همچنین در تصمیماتی است که رهبران، در جایی که کاری از عهدۀ کامپیوترها و تحلیل اطلاعات برنمی‌آید، می‌گیرند. آن‌ها تصمیمات اصلی و پایه‌ای هستند که انتخاب‌های مدیران اجرایی را در شرایط پیچیده و موضوعات سخت هدایت می‌کنند. موضوعاتی مانند استخدام، اخراج، گسترش جغرافیایی و غیره برای مشتری‌ها و ادغام. به‌طور مثال، ارزش‌ها برای اینکه آیا تکنولوژی غول‌پیکر سیسکو باعث می‌شود که حق مالکیت شرکت‌ها را برای خرید به دست آورد یا نه؟ مهم و اساسی است.

بیشتر شرکت‌های ادغامی و حق مالکیت اغلب به‌علت وجود فرهنگ‌های مختلف کارکنان از بین می‌روند. اما شرکت سیسکو برنامه‌های تأثیرگذاری را برای کنار هم نگاه داشتن حدود دویست حق مالکیت فراهم کرده است که بخش بزرگی از آن به سطح فرهنگ و ارزش بالقوۀ افراد توجه دارد. جان چمبرز، رئیس اجرایی شرکت، توضیح می‌دهد: «اگر سطح فرهنگ افراد به‌طور قابلِ‌توجهی مختلف بود، ما به آن‌ها کاری نداریم.» یک‌بار یکی از مدیران شرکت‌های ادغامی به‌علت مشکلی که وجود داشت، بالا بردن سهام اختیاری را قبول نکرد. چمبرز می‌گوید: «اگر آن‌ها به من می‌گفتند، من مستقیماً مسئله را با دولت مطرح و آن را حل می‌کردم. اما فقط به علت اینکه مشکل را با ما مطرح نکرده بودند، ما هم وقتی موضوع را فهمیدیم از کنار آن عبور کردیم.»

همچنین هنگامی که رهبران شرکت با تصمیمات افراد مواجه می‌شوند، ارزش‌ها از قبل وجود دارند. به‌عبارتِ‌دیگر، اینکه افراد چقدر روی تصمیمی که از یک سازمان می‌گیرند ایستادگی می‌کنند و با جامعه‌ای که همه ارزش دارند، ارتباط برقرار می‌کنند. بهترین مثال برای این موضوع راندال استفنسون، مدیرعامل شرکت ای‌تی‌اند‌تی، است که از جنبۀ بحث‌انگیز جنبش سیاه در میان تنش‌های نژادی در سال 2016 حمایت کرد. نظرات او دربارۀ این موضوع در جلسه‌ای داخلی ضبط شده بود بدون آنکه به وی اطلاع داده شود و در رسانه‌های اجتماعی منتشر شد که به‌سرعت در همه ‌جا پخش شد.

فهرست مطالب کتاب

پیشگفتار مترجم
تحسین محیط کاری عالی برای همه
پیشگفتار: یک دیدگاه بهتر انگیزشی
مقدمه: محیط کاری عالی برای همه
بخش اول: بهتر برای کسب‌وکار
فصل 1: درآمد بیشتر، سود بیشتر
فصل 2: مرز کسب‌وکار جدید
فصل 3: چگونگی رسیدن به موفقیت در مرز کسب‌وکار جدید
فصل 4: حداکثرسازی قابلیت‌های انسانی، عملکرد را افزایش می‌دهد
بخش دوم: بهتر برای مردم، بهتر برای جهان
فصل 5: زمانی که محیط کار برای همه مناسب است
فصل 6: کسب‌وکار بهتر برای جهان بهتر
بخش سوم: فراخوانی برای همۀ رهبران
فصل 7: هدایت به‌سمت یک محیط کار عالی، مناسب برای همه
فصل 8: کشتی‌ موشکی برای همه
دربارۀ نویسنده

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب محیط کاری عالی برای همه
نویسنده
مترجممحمدمهدی ابریشم کار
ناشر چاپیانتشارات نسل نواندیش
سال انتشار۱۳۹۸
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۲۴۰
زبانفارسی
شابک978-622-220-120-3
موضوع کتابکتاب‌های تئوری سازمان، کتاب‌های مدیریت و رهبری
قیمت نسخه الکترونیک
۲۹۹۰۰ ت - 5.99 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب محیط کاری عالی برای همه

هیچ نظری برای این کتاب ثبت نشده است.

راهنمای مطالعه کتاب محیط کاری عالی برای همه

برای دریافت کتاب محیط کاری عالی برای همه و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.