معرفی و دانلود کتاب صوتی دختر کشیش

عکس جلد کتاب صوتی دختر کشیش
قیمت:
62000 تومان - 11.49€
خرید کتاب صوتی
۳۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی دختر کشیش و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی دختر کشیش و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی دختر کشیش

کتاب صوتی دختر کشیش شاهکاری دیگر از جورج اورول، روایت‌گر زندگی دختر کشیشی است که بیش از حد خود را وقف مذهب و کلیسا کرده‌ و اتفاقی برایش رخ می‌دهد که این شیوه‌ی زندگی‌اش به کلی دگرگون می‌شود.

شخصیت اصلی کتاب صوتی دختر کشیش (A Clergyman's Daughter) دوروتی نام دارد که پدرش کشیش است و از کودکی در محیطی خشک پرورش یافته و تعالیم دشوار مذهبی زیادی را از پدرش آموخته و این مسئله در وجود او نهادینه شده است. پس از مدتی دوروتی پایش را از تعالیم مذهبی بالاتر می‌گذارد و برای خود چارچوب‌های بیشتری در نظر می‌گیرد. به عنوان نمونه او با مردی که دوستش دارد ازدواج نمی‌کند زیرا علاقه‌ای به انجام وظایف زناشویی ندارد و آن را تقبیح می‌کند. نمونه‌ی دیگر اینکه دوروتی زمانی که دعا می‌خواند حواسش پرت می‌شود و آن‌قدر از خود شاکی می‌شود که سنجاق سرش را در می‌آورد و در بازوی خود فرو می‌کند تا بخاطر این خطا مجازات شود و حواسش را به دعا و مراسم مذهبی جمع‌تر بکند.

منتقدان بسیاری این کتاب مشهور را نماینده دین مسیحت پیش پاافتاده و خشکی به شمار می‌آورند که پریشانی را در درون طرفداران خود ایجاد کرده است. هدف اورول از نگارش این رمان این است که از زبان شخصیت‌های این داستان دین و اصولش را مورد نقد و بررسی قرار دهد و پرسش‌هایی مانند آیا ایمان داشتن غلط است؟، آیا درودتی در حقیقت انسانی با ایمان بود؟ و ... را در ذهن شما ایجاد کند.

جورج اورول (George Orwell) نیمی از رمان خود را به روایت و بررسی زندگی روزمره‌ی دوروتی می‌پردازد و ما را با سبک زندگی، افکار و عقاید او آشنا می‌کند. این روایات مقدمه‌ای است تا ما را برای بحران نیمه‌ی دوم رمان آماده کند. در یکی از روزها دوروتی چشمان خود را می‌گشاید و خود را در شهر لندن پیدا می‌کند. او دچار فراموشی شده و حافظه‌ی خود را از دست داده است. با مرور زمان سعی می‌کند که چیزهایی به یاد بیاورد، اما هرچه می‌کوشد نمی‌داند که چگونه سر از این شهر درآورده است. در شهری که راه زندگی دوروتی دختری مذهبی که 28 سال سن دارد برای همیشه دگرگون می‌شود و او پا به جهانی می‌گذارد که افکار و عقایدش به کلی تغییر می‌کنند.

بیشتر از یک قرن است که کتاب دختر کشیش به نگارش درآمده است. این کتاب به زیبایی دغدغده‌ی انسان مدرن و کشمکش‌های او بین ایمان و بی‌ایمانی را به تصویر کشیده است. رمان دختر کشیش نه تنها نسبت به دیگر کتاب‌های جورج اورول بلکه نسبت به دوران خود هم کتابی جسور و متفاوت به شمار می‌آید و اورول مثل همیشه به نقد سنت‌ها و سیاست‌های کلیسای کاتولیک می‌پردازد.

جورج اورول کیست؟

جورج اورول داستان نویس، روزنامه‌نگار، منتقد، شاعر و نجیب‌زاده‌ای ثروتمند بود که نام حقیقی او اریک آرتور بلر است. او در سال 1903 میلادی در هندوستان متولد شد و در سال 1920 به پلیس سلطنتی هند در برمه پیوست و نتیجه این دوران کتابی به اسم «روزهای برمه» بود. او پس از کنار گذاشتن این شغل به پاریس و سپس به لندن مهاجرت کرد و زندگی پر فراز و نشیبی را پشت سر گذاشت و تجربه‌های او در این روزهای سخت موجب شد تا رمان دختر کشیش را به نگارش درآورد. اورول منتقد آثار ادبی هم بود و در روزنامه‌های متنوع نقدهای بسیاری بر کتاب‌های دوران خود نوشت. او بیشتر به خاطر نگارش دو کتاب 1984 و مرزعه حیوانات به شهرت رسید.

جملات برگزیده از کتاب صوتی دختر کشیش:

- چهره بى‏‌رنگ دوروتى بى‌‏رنگ‌‏تر شده بود و احساس مى‌‏کرد میلى به صبحانه ندارد. نامه را در جیبش فرو کرد و به اتاق غذاخورى رفت. اتاقى کوچک و تاریک که به نحو ناخوش‌آیندى روى آن کاغذ دیوارى کشیده بودند و اثاثه آن مانند اثاثه سایر اتاق‏‌هاى خانه کشیش از ته‏‌مانده‌‏هاى سمسارى‏‌ها بود. اثاثه اتاق البته زیبا بود ولى آن‏قدر مستعمل شده بود که تعمیرشان نیز ممکن نبود و صندلى‌‏ها به قدرى موریانه خورده بود که تنها زمانى جرأت نشستن روى آ‌ن‏‌ها را مى‌‏کردى که از ماهیت و کیفیت صندلى‌‏ها اطلاع نداشته باشى.

- این طور نبود که کشیش بدى باشد، خیر، مانند دیگر کشیشان بود. در اجراى وظایفى که به عهده یک کشیش قرار داشت فوق‌‏العاده صادق بود، شاید کمى هم صادق‏‌تر از حدودى که یک کشیش در منطقه‌ای کوچک چون نایپ هیل باید باشد. خدمات کلیسایى خود را در حد مطلوب عرضه مى‌‏داشت، زیباترین خطبه‌‏ها را موعظه مى‏‌کرد و هر چهارشنبه و جمعه در ساعات پیش از طلوع آفتاب از خواب برمى‏‌خاست و براى مراسم عشاى ربانى آماده مى‏شد. اما هر کشیشى در خارج از چهاردیوارى کلیسا وظایفى بر عهده دارد که او نسبت به آن‏‌ها کاملاً بیگانه بود.

در بخشی از کتاب صوتی دختر کشیش می‌شنویم:

«خدای من! آخه تو از معنی زندگی چه می‌خوای؟ وقتی که من غذا می‌خورم این کار را برای رضای خدا انجام نمی‌دهم، من این کار را می‌کنم چون از انجام آن لذت می‌برم. دنیا پر از چیزهای جالب و سرگرم کننده است، کتاب‌ها، شراب، تابلوها، سفر کردن، دوستان و همه‌ی چیزهای دیگر. من در همه‌ی این چیزها اصلا به دنبال معنی نیستم؛ برای اینکه نمی‌خواهم زندگی را اینجوری ببینم. چرا زندگی را همان‌طور که هست نمی‌پذیری؟
- اما ...
او ادامه نداد؛ زیرا متوجه شد که بیهوده تلاش می‌کند تا مقصود خود را به او بفهماند. آقای واربوتون کاملا از...»

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه 1
نمونه 2
نمونه 3
31 دقیقه
بخش اول - قسمت اول
28 دقیقه
بخش اول - قسمت دوم - نوبت اول
21 دقیقه
بخش اول - قسمت دوم - نوبت دوم
20 دقیقه
بخش اول - قسمت سوم - نوبت اول
31 دقیقه
بخش اول - قسمت سوم - نوبت دوم
31 دقیقه
بخش اول - قسمت چهارم
35 دقیقه
بخش اول - قسمت پنجم
35 دقیقه
بخش اول - قسمت ششم
21 دقیقه
بخش دوم - قسمت اول
38 دقیقه
بخش دوم - قسمت دوم
24 دقیقه
بخش دوم - قسمت سوم
21 دقیقه
بخش دوم - قسمت چهارم
27 دقیقه
بخش دوم - قسمت پنجم
20 دقیقه
بخش دوم - قسمت ششم
27 دقیقه
بخش دوم - قسمت هفتم
33 دقیقه
بخش سوم - قسمت اول - نوبت اول
31 دقیقه
بخش سوم - قسمت اول - نوبت دوم
22 دقیقه
بخش سوم - قسمت اول - نوبت سوم
8 دقیقه
بخش سوم - قسمت دوم
26 دقیقه
بخش چهارم - قسمت اول
29 دقیقه
بخش چهارم - قسمت دوم - نوبت اول
20 دقیقه
بخش چهارم - قسمت دوم - نوبت دوم
34 دقیقه
بخش چهارم - قسمت سوم
34 دقیقه
بخش چهارم - قسمت چهارم - نوبت اول
10 دقیقه
بخش چهارم - قسمت چهارم - نوبت دوم
29 دقیقه
بخش چهارم - قسمت پنجم
22 دقیقه
بخش چهارم - قسمت ششم - نوبت اول
16 دقیقه
بخش چهارم - قسمت ششم - نوبت دوم
28 دقیقه
بخش پنجم - قسمت اول - نوبت اول
30 دقیقه
بخش پنجم - قسمت اول - نوبت دوم
32 دقیقه
بخش پنجم - قسمت دوم

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی دختر کشیش
نویسنده
مترجمبهناز پیاده
گویندهسارا فیض
ناشر چاپینشر به سخن
ناشر صوتی آوانامه
سال انتشار۱۳۹۸
فرمت کتابMP3
مدت۱۳ ساعت و ۳۲ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی داستان و رمان خارجی، کتاب‌های داستان و رمان خارجی
قیمت نسخه صوتی
62000 ت - 11.49 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی دختر کشیش

طاهره جلالی
۱۳۹۹/۱/۱۸
به نظرم نباید این کتاب رو با ۱۹۸۴ یا قلعه حیوانات مقایسه کرد چون موضوعش با اون‌ها متفاوته. اون دو تا کتاب در مورد افرادی که در راس حکومت هستن صحبت میکنه اما این در مورد اینکه یک فرد خودش به شخصه چطور خودش رو گول میزنه و در روزمرگی غرق میکنه تا اضطراب‌های عمیقش رو دفن و فراموش کنه. در واقع دو کتاب و اول در مورد اینه که آدم‌ها چطور دیگران رو سرکوب میکنن دختر کشیش در این مورد که آدم چطور خودش رو سرکوب میکنه.
Moein
۱۴۰۱/۱۱/۲۳
سلام. بنظرم ایمان تو زندگی دوروتی درس خوبی ممکنه باشه اگر درکش کنی. اما خب میتونست ایمان در جنبه‌های فراوانی خدا نیز نشون داده میشد.
درمورد صدای گوینده هم بگم اولش یخورده تمایلی نشون ندادم اما در انتها میتونم بگم بسیار با شوق و علاقه کارشون رو انجام داده بودند و کارشون خوب بود.
به امید اینکه از
مردم کشورمون زمانشون استفاده بهتری کنن. کتاب صوتی در موقعیت‌های مختلف میتون گزینه بسیار خوبی باشه
به امید آگاهی برای همه مردم جهان به ویژه هم میهنان عزیزمون❤️
Siavash F
۱۴۰۰/۱۱/۲۰
کار گروه گویندگان خوب بود ولی دو ستاره رو ندادم واسه خود داستان، نمیگم که بده ولی خوب هم خود اورول کتاب‌های بهتری نوشته و هم نویسندگان دیگه‌ای رو داریم که یک داستان رو با یک تم مشابه این کتاب رو بهتر بنویسن، به نظرم دختر کشیش پتانسیل بالایی داشت که یه کتاب خوب باشه ولی مشکلم این بوذ که‌ای کاش یک تر داستان خورده واضح بود و همچنین اتفاقاتی که برای شخصیت اصلی این داستان افتاد حداقل تأثیرات خودشو نشون میداد نه این که برمیگشتیم به نقطه اول داستان
Maryamomidi Omidi
۱۴۰۰/۵/۱۸
دوستان عزیز به نظر بنده نویسنده در بخش پنجم قسمت اول نوبت اول از دقیقه بیست تا بیست و چهار به علت فراموشی اشاره میکنه، کتاب فوق العاده ایی بود چقدر استادانه نشان می‌دهد که برخی از انسانها چطور به ایمان داشتن تظاهر میکنند طوری که کم کم حتی خود را هم فریب می‌دهند، خلاصه این که من با خواندن این کتاب فهمیدم بسیاری از ما اصلا ایمان نداریم ممنون از گوینده عزیز و توانا واقعا ممنونم خانوم فیض
Marzieh Salehi
۱۳۹۸/۱۱/۱۶
صدای گوینده عالیه. خود داستان هم خیلی خوب و گیراس ولی یه جاهایی از داستان انقدرررررر روی جزئیات گیر میکنه که آدم رو از حوصله خارج میکنه. البته نوشته‌های جرج‌اُرول همیشه یه منظور ثانوی پشت مطلبی که میخونی داره. ولی من نفهمیدم
somayeh tohidlou
۱۴۰۱/۲/۱۳
جدال فقر و زندگی، جدال ایمان و بی‌ایمانی و تغییراتی که واقعیت فقر بر سر ایمان ایجاد می‌کند. و نیازی همیشگی به ایمان که آگاهانه می‌تواند لذت‌گرایی مطلق را عقب زند. جرج ارول به کتابهای سیاسی‌اش شناخته شده و این کتاب درباب ایمان است. به نظرم خواندنیست.
علی شهبازی
۱۳۹۹/۱/۲۸
کتاب بدی نیست ولی اگه بخوام توصیه کنم به کسی؛ اولویت با چنین کتابی در درجه دوم مطالعه ست از این کتاب بهتر خیلی هست... نکته جالبش برای من این بود که خیلی خوب روحیه خودشیفتگی، خودبرتربینی، غرور، مال اندوزی و انحصارطلبی رو در روحانیون سطح بالا توصیف میکنه...
رضا اسماعیل پور
۱۳۹۹/۱/۲۰
سلام داستان زیبایی از دکتر یک کشیش در کلیسای بریتانیایی که دچار شک به دین، ایمان و اعتقادات خود میشود. یک دوران سخت را طی میکند که باعث پختگی‌اش شده و ضمن شک به اعتقادات دینی خود، نهایتا اعتقادش به خدا محکم تر میشود.
رضا حیدری
۱۴۰۲/۲/۲۳
کتاب معمولیه‌ای هستش ولی‌ی جایی‌ی جمله داره ک میگه انسان شاید ایمانشو از دست بده ولی نیاز ب داشتن ایمانشو از دست نمیدا
همین‌ی جمله واسه اینکه خوندن این کتاب ارزش داشته باشه کافیه
احسان کشفی
۱۴۰۰/۹/۱۶
عالی، شروع اورول رو میشه در این اثر دید و در کتاب اسو پاس روند تکمیل شدنش رو فهمید و در قلعه و ۱۹۸۴ اوجش رو دید ولی تولدش رو در کتاب اخر سیگار بهتر است یا کتاب میشه پی برد
معصومه فرزانه
۱۴۰۲/۲/۸
روایت حاکمیت عقاید کهنه وزوار در رفته بر عقل ومنطق و دیکتاتور مآبی پدر خانواده و مرد سالاری و حاکمیت مذهب کامل به تصویر کشیده شده
Mahroo Makhlooghian
۱۴۰۱/۶/۱۰
من توقع بیشتری از نویسنده‌ی کتاب مزرعه‌ی حیوانات و ۱۹۸۴ داشتم. این کتاب اصلا در حد اونها نیست. داستانش جذبم نکرد و ادامه ندادم.
واهه یوسفی
۱۳۹۹/۱/۱۱
به هیچ عنوان با کتاب ۱۹۸۴ و قلعه حیوانات قابل مقایسه نیست، هیچ چیزی از این کتاب نیاموختم، وقتم تلف شد با شنیدن این کتاب، فقط میتونم بگم صدای گوینده عالی بود.
Alireza Dehqan
۱۴۰۱/۴/۱۹
دختر کشیش اثر ارزشمند جورج اورول نویسنده کتاب قلعه حیوانات که صدای خانوم سارا فیض جذابیت کتاب چند برابر کرده
احسان کلاهدوزان
۱۳۹۸/۱۱/۵
مگه میشه آثار جرج اورول بد باشه!! !
بیشتر از مزرعه حیوانات نباشه کمتر نیست👌
مشاهده همه نظرات 33

راهنمای مطالعه کتاب صوتی دختر کشیش

برای دریافت کتاب صوتی دختر کشیش و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.