معرفی و دانلود کتاب صوتی جریر طبری

عکس جلد کتاب صوتی جریر طبری
قیمت:
۲۲۰۰۰ تومان - 4.49€
خرید کتاب صوتی
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب صوتی جریر طبری و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی جریر طبری و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی جریر طبری

کتاب صوتی جریر طبری نوشته‌ی وحید طلوعی، به زندگی پدر علم تفسیر و تاریخ می‌پردازد که اثر مشهور و ارزشمند تاریخ طبری را از خود برجای گذاشته است. این اثر یکی از بهترین کتاب‌های مجموعه فرزانگان به شمار می‌رود.

درباره کتاب صوتی جریر طبری:

یکی از آثار مجموعه فرزانگان، کتاب صوتی جریر طبری است که به زندگی مورخ، مفسر و فیلسوف ایرانی می‌پردازد. این تاریخ‌نگار و پژوهشگر که به خاطر نوشتن کتاب تاریخ طبری به شهرت فراوانی رسیده در سال 224 هجری قمری در آمل به دنیا آمد و نام کاملش ابوجعفر محمد بن جریر بن یزید بن کثیر بن غالب طبری است.

کتاب تاریخ طبری جریر طبری اثری ارزشمند و قابل تحسین به شمار می‌رود؛ چرا که تمامی وقایع تاریخی به ترتیب سال مرتب شده و از ابتدای آفرینش تا 302 هجری قمری را پوشش می‌دهد. به همین خاطر این کتاب به عنوان مرجعی تاریخی شناخته می‌شود که توانسته بخش عمده‌ای از وقایع دنیای اسلام، کشور ایران و حتی جهان را گردآوری کند.

جریر طبری در دوران کودکی به طور کامل حافظ قرآن شد و در سنین نوجوانی نیز به آموختن مباحثی همچون علم و عرفان مشغول گردید. اما برای یادگیری بیشتر شهر خود آمل را ترک کرد و به ری رفت. پس از چندین سال در اوایل جوانی عازم کشور مصر شد و حدود سه سال شاگرد دانشمندان بزرگی بود. طبری باز هم به سفر خود ادامه داد و این بار شهر بغداد را انتخاب کرد تا دروس فقه و حدیث و تاریخ را یاد بگیرد.

در همان دوران بود که نگارش کتاب تاریخ الرسل و الملوک (تاریخ طبری) را آغاز کرد و چهل سال طول کشید تا آن را تکمیل کند. سرانجام این تاریخ نگار و مفسر ایرانی در سال 310 هجری قمری در شهر بغداد چشم از جهان فروبست.

او در عصری زندگی می‌کرد که سلسله‌های طاهریان، صفاریان و سامانیان بر ایران حکومت می‌کردند و در آن دوران علاوه بر کشمش‌های سیاسی، تالیف کتاب‌های تاریخی، ادبی و علمی رونق فراوانی داشت. همچنین این مورخ ایرانی با سه تن از امامان شیعه یعنی امام علی نقی، امام عسگری و امام زمان هم دوره بوده است.

برخی از مهم‌ترین آثار جریر طبری عبارتند از: «اختلاف العلماء، اللطیف القول فی احکام شرایع الاسلام، تهذیب، بصیر فی معالم الدین، الخفیف فی الفقه، آداب النفوس، آداب المناسک الحج و تهذیب الآثار»

کتاب صوتی جریر طبری به چه کسانی پیشنهاد می‌شود؟

اگر به ادب، فرهنگ و تاریخ کشورمان علاقه‌مند هستید و می‌خواهید سرنوشت بزرگان و صاحب نظران ایرانی را بدانید، مطالعه‌ی کتاب‌های مجموعه فرزانگان به شما پیشنهاد می‌شود.

در بخشی از کتاب صوتی جریر طبری می‌شنویم:

ابوجعفر طبری بار دیگر نامهربانی شاگردان بی‌همت را تجربه کرد. دریغ که همت‌ها مرده است؛ عمرها به پایان نمی‌رسد مگر آنکه بطالت کوتاه‌شان کند؛ شاگردان این را نمی‌دانستند.

طبری صفحه اول را نگاشته بود؛ صفحه اول تاریخ خود را. در این کتاب خبر ملوک و پیامبران و خلیفگان را که شاکر نعمت‌های خدا بودند و نعمت بیشتر یافتند و آن‌ها را که نعمت‌شان به آخرت افتاد و آن‌ها که کفران کردند و در ایام حیات متنعم بودند، بیاورم.

از آغاز خلقت و چیزی از حوادث ایام‌شان را یاد کنم که عمر از دریافتن آن کوتاهی کند و کتاب‌ها دراز شود و مدت‌شان و آغاز و انجام کارشان بگویم و روشن کنم که آیا بیش از ایشان کس بوده و چه بوده و پس از آن‌ها چه شده و معلوم کنم که جز خدای واحد قهار، دارنده آسمان‌ها و زمین و مخلوق آن، کس قدیم نباشد و این به اختصار باشد، نه مفصل که هدف کتاب ما استدلال در این باب نیست بلکه تاریخ ملوک گذشته است و شمه‌ای از اخبارشان و زمان رسولان و پیامبران و مقدار عمرشان و مدت خلیفگان سلف و چیزی از سرگذشت‌شان و قلمرو حکومت‌شان و حوادث عصرشان و به دنبال آن ذکر یاران محمد (ص) و نام‌ها و کنیه‌ها و نسب‌هایشان و مدت عمرشان و وقت وفات‌شان را بیاورم.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
۱۳ دقیقه
بخش اول
۱۲ دقیقه
بخش دوم
۱۵ دقیقه
بخش سوم
۱۵ دقیقه
بخش چهارم
۱۴ دقیقه
بخش پنجم
۷ دقیقه
بخش ششم
۴ دقیقه
بخش هفتم
۲ دقیقه
بخش هشتم
۷ دقیقه
بخش نهم
۹ دقیقه
بخش دهم
۷ دقیقه
بخش یازدهم
۱۰ دقیقه
بخش دوازدهم
۳ دقیقه
بخش سیزدهم
۱۱ دقیقه
بخش چهاردهم
۹ دقیقه
بخش پانزدهم

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی جریر طبری
نویسنده
گویندهبهروز طالبی
ناشر چاپیانتشارات مدرسه
ناشر صوتی آوانامه
سال انتشار۱۳۹۹
فرمت کتابMP3
مدت۲ ساعت و ۱۷ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی نوجوان، کتاب‌های زندگی نامه
قیمت نسخه صوتی
۲۲۰۰۰ ت - 4.49 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی جریر طبری

ش شهبازی
۱۴۰۰/۱/۱۶
کتاب بسیار خوبی بود که امیدوارم باعث بشود هرآنکه کتاب تاریخ طبری را نخوانده با شناختن جریر طبری فرصتی فراهم آورد تا این اثر یگانه و عالی را بخواند. خواندن آن مجموعه کتاب به راستی نگاه آدم به دنیا را عوض میکند.
صدای آقای طالبی بسیار گرم و با احساس روایت کننده این داستان است که بهمراه نویسنده و ناشر از زحمات یکایک ایشان تشکر میگردد
Saleh Siamaki
۱۴۰۱/۷/۱۱
این کتاب باعث شد تاریخ طبری را با اشتیاق و آگاهی بیشتر مطالعه کنم
مصطفی حاتمیان
۱۴۰۱/۵/۱۳
جهت شناخت محمد جریر طبری کار خوبی بود.
مهدی مرادی
۱۴۰۱/۳/۲۴
خوبه استفاده کردم
مشاهده همه نظرات ۴

راهنمای مطالعه کتاب صوتی جریر طبری

برای دریافت کتاب صوتی جریر طبری و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.