معرفی و دانلود کتاب صوتی کشتی سفید

عکس جلد کتاب صوتی کشتی سفید
قیمت:
۲۸۰۰۰ تومان - 5.99€
خرید کتاب صوتی
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب صوتی کشتی سفید و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی کشتی سفید و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی کشتی سفید

کتاب صوتی کشتی سفید نوشته‌ی چنگیز آیتماتف، درباره پسربچه‌ای قرقیزی‌ست که همراه با پدربزرگ و مادربزرگ خود در یکی از سرزمین‌های محروم شوروی سابق زندگی می‌کند. مردمانی نجیب که به قصه‌های افسانه‌ای باور دارند و بر زندگی‌شان تاثیر فراوانی گذاشته است.

درباره کشتی صوتی کشتی سفید:

قرقیزستان پیش از فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی یکی از توابع این کشور به حساب می‌آمد و از مناطقی بود که فقر و ستم در آنجا بیداد می‌کرد و مردم در شرایط سختی زندگی می‌کردند. کتاب صوتی کشتی سفید (The White Ship) نیز داستان مردمانی را به تصویر می‌کشد که در نقاطی دور افتاده سکونت دارند و افسانه‌ها و حکایت‌های محلی بخشی از سبک زندگی‌ و عقایدشان شده است.

داستان رمان کشتی سفید از جایی آغاز می‌شود که پسربچه‌ای هفت ساله همراه با پدربزرگ خود به نام مأمون پیر در کنار دریاچه ایسیک کول زندگی می‌کند. پدر این کودک برای کسب درآمد از آنجا رفته و بر روی کشتی کار می‌کند و مادرش نیز آن‌ها ترک کرده است.

این پسربچه وقت خود را صرف گوش دادن به افسانه‌های پدربزرگش می‌کند و به دریاچه‌ای زل می‌زند که کشتی‌های سفیدی همواره در امتداد آن در حرکت هستند. مامون پیر نیز مردی فروتن و معتقد به عقاید و باورهای پیشینیان است؛ به همین خاطر افسانه مادر گوزن شاخدار را برای نوه‌اش تعریف می‌کند و او را به مراسم‌های مخصوص قبیله مقدس بوگو می‌برد.

سرانجام داستان کتاب کشتی سفید جایی به اوج می‌رسد که بر اثر اتفاقاتی شوم، پسر بچه دل از همه چیز می‌برد و ناامیدانه می‌خواهد به یک ماهی تبدیل شود و خود را به کشتی سفید پدرش برساند.

چنگیز آیتماتف در رمان کشتی سفید به خوبی توانسته رنج مردمان قرقیزستان را نشان دهد و با ترکیب قصه‌های عامیانه و اسطوره‌های قرقیزی با اصل داستان، یک فرم جدید و جذاب برای کتابش خلق کند. البته نباید این اثر را با داستان‌های فولکلور اشتباه گرفت؛ چرا که نویسنده این مفاهیم سنتی و قدیمی را در لابه‌لای داستانش به نقد می‌کشد.

کتاب صوتی کشتی سفید برای چه کسانی مناسب است؟

اگر به ادبیات شوروی علاقه‌مند هستید و دوست دارید با فرهنگ کشور قرقیزستان بیشتر آشنا شوید، این کتاب به شما پیشنهاد می‌شود.

چنگیز آیتماتف را بیشتر بشناسیم:

او بهترین و یکی از شناخته شده‌ترین نویسندگان قرقیزستان و ادبیات شوروی سابق بود که به دو زبان روسی و قرقیزی می‌نوشت.

چنگیز آیتماتف (Chinghiz Aitmatov) در دورانی زندگی می‌کرد که کشورش یکی از دورافتاده‌ترین سرزمین‌های امپراتوری شوروی به حساب می‌آمد؛ به همین خاطر او در بیشتر آثار خود با بهره‌گیری از افسانه‌ها و داستان‌های ملی قرقیزستان به نقد جامعه توتالیتر و مستبد شوروی می‌پرداخت و صدای مردم رنج کشیده‌اش می‌شد.

او داستان‌هایی نظیر «چهره به چهره»، «جمیله» و «بدرود گل سری» را نوشته و به خاطر محبوبیت و ارزش بالای آثارش، در سال 1963 برنده جایزه لنین شد و بسیاری از منتقدان آیتماتف نیز همواره از کیفیت بالای رمان‌های او نام برده‌اند.

سرانجام در سال 2008 این نویسنده مشهور قرقیزی بر اثر نارسایی کلیه در سن 79 سالگی درگذشت و نیویورک تایمز نیز درباره او نوشت: «چنگیز آیتماتف به عنوان یک نویسنده کمونیست پیش از آنکه اتحاد جماهیر شوروی از هم بپاشد، رمان و نمایشنامه‌هایش صدای مردم دور افتاده قرقیزستان بود.»

در بخشی از کتاب صوتی کشتی سفید می‌شنویم:

کشتی سفید دور می‌شد. دیگر نمی‌شد دودکش‌های آن را تمیز داد به زودی از نظر ناپدید می‌شد. حالا وقت آن رسیده بود که پسربچه داستان شناوری خود را در کشتی پدرش به پایان برساند. همه چیز خوب جور شده بود، اما آخر داستان به هیچ وجه سر هم نمی‌آ‌مد. پسربچه می‌توانست به راحتی مجسم کند که چطور به ماهی تبدیل می‌شود، چطور از راه رودخانه به سوی دریاچه شنا می‌کند، چگونه کشتی سفید را می‌بیند و چگونه با پدرش ملاقات می‌کند، و نیز همه‌ی چیزهایی را که برای پدرش نقل می‌کرد، اما دنباله‌ی داستان جور در نمی‌آمد. زیرا مثلا ساحل دیده می‌شد. کشتی به سوی اسکله بندر می‌رفت. ناوی‌ها آماده می‌شدند تا در ساحل پیاده شوند. هر یک از آن‌ها به خانه‌ی خود می‌رفت، پدر هم باید به خانه‌ی خودش برود. زن و دو بچه‌ی کوچکش در اسکله‌ی بندر انتظار او را می‌کشیدند. حالا پسر بچه چه باید بکند؟ با پدرش برود؟ آیا پدرش او را با خود می‌برد؟ اگر ببرد زن پدر می‌پرسد: «این کیست، از کجا آمده، چرا آمده؟» نه بهتر است با پدر نرود.

در این میان کشتی سفید لحظه به لحظه دورتر می‌شد و بعد نقطه‌ای می‌شد که به زحمت به چشم می‌آمد. خورشید در آب فرو رفته بود و سطح ارغوانی دریاچه به‌سان آتش می‌درخشید و چشم را خیره می‌کرد. کشتی رفت و از نظر ناپدید شد و افسانه‌ی کشتی سفید هم به پایان رسید. می‌بایست به خانه رفت.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
۱ دقیقه
معرفی
۲ دقیقه
متن پشت جلد
۳ دقیقه
سخن مترجم
۶ دقیقه
زندگی‌نامه‌ی مختصر چنگیز آیتماتف
۲۱ دقیقه
فصل اول: قسمت یک
۱۸ دقیقه
فصل اول: قسمت دو
۲۷ دقیقه
فصل اول: قسمت سه
۲۰ دقیقه
فصل دوم: قسمت یک
۲۴ دقیقه
فصل دوم: قسمت دو
۱۹ دقیقه
فصل دوم: قسمت سه
۱۸ دقیقه
فصل سوم
۲۲ دقیقه
فصل چهارم: قسمت یک
۲۳ دقیقه
فصل چهارم: قسمت دو
۱۹ دقیقه
فصل پنجم: قسمت یک
۲۱ دقیقه
فصل پنجم: قسمت دو
۲۱ دقیقه
فصل پنجم: قسمت سه
۲۲ دقیقه
فصل پنجم: قسمت چهار
۱۸ دقیقه
فصل پنجم: قسمت پنج
۲۲ دقیقه
فصل ششم: قسمت یک
۲۱ دقیقه
فصل ششم: قسمت دو
۱۷ دقیقه
فصل ششم: قسمت سه
۱۹ دقیقه
فصل ششم: قسمت چهار
۲۱ دقیقه
فصل هفتم: قسمت یک
۲۲ دقیقه
فصل هفتم: قسمت دو
۲۱ دقیقه
فصل هفتم: قسمت سه
۱۷ دقیقه
فصل هفتم: قسمت چهار
۱۸ دقیقه
فصل هفتم: قسمت پنج

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی کشتی سفید
نویسنده
مترجممنصور صفوتی
گویندهافشین اعتماد، شهره روحی، هوتن شاطری پور
ناشر چاپیانتشارات کتاب نشر نیکا
ناشر صوتیانتشارات جیحون
سال انتشار۱۳۹۹
فرمت کتابMP3
مدت۸ ساعت و ۲ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی داستان و رمان خارجی، کتاب‌های داستان و رمان خارجی
قیمت نسخه صوتی
۲۸۰۰۰ ت - 5.99 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی کشتی سفید

zahra hrd
۱۴۰۰/۳/۲
من خیلی لذت بردم. از پرداخت شخصیت ها. بخصوص پدر بزرگ و نوه.
Nazanin Momeni
۱۴۰۰/۳/۹
بد نبود ولی ارزش هزینه کردن نداشت
مشاهده همه نظرات ۲

راهنمای مطالعه کتاب صوتی کشتی سفید

برای دریافت کتاب صوتی کشتی سفید و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.