معرفی و دانلود کتاب صوتی هزار پیشه

عکس جلد کتاب صوتی هزار پیشه
قیمت:
50000 تومان - 5.49€
خرید کتاب صوتی
۳۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی هزار پیشه و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی هزار پیشه و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی هزار پیشه

کتاب صوتی هزار پیشه، رمانی جذاب به قلم چارلز بوکوفسکی‌ است که داستان آن الهام‌گرفته از دوران جوانی خود نویسنده، شغل عوض کردن‌های پیاپی و تلاش‌هایش برای نویسنده شدن است. اگر طرفدار روایت‌های پرکشش، لحنِ صریح و طنز گیرای این نویسنده‌ی پرآوازه‌ی آمریکایی هستید، فرصت گوش سپردن به این اثر فوق‌العاده را از دست ندهید.

درباره کتاب صوتی هزار پیشه:

شخصیت اصلی رمان هزار پیشه (Factotum)، مانند بسیاری از داستان‌های دیگر بوکوفسکی، «هنری چیناسکی» است. در این کتاب، او برهه‌ی حساسی از زندگی خود در دوران جنگ جهانی دوم را روایت می‌کند.

ماجرا از این قرار است که بسیاری از دوستان چیناسکی، مشتاق حضور در صحنه‌ی جنگ‌اند؛ اما او که سودای نویسندگی در سر دارد، به هیچ‌وجه مایل نیست که عازم جبهه‌های نبرد شود. بنابراین، بر خلاف بسیاری از هم‌نسلان خود، به زندگی عیاشانه‌اش ادامه می‌دهد، و هر از چندگاهی نیز برخی از نوشته‌های کوتاه خود را برای نشریات گوناگون ارسال می‌کند.

با این حال، درد بیکاری و بی‌پولی به مرور امان او را بریده و کامش را تلخ می‌کند؛ گویی، ادامه‌دادن به زندگی کولی‌واری که تا به حال داشته، زندگی‌ِ مملو از قمار و عشق‌بازی و نوشانوش، روز به روز برایش سخت‌تر می‌شود. چیناسکی به ناچار مشاغل گوناگون و نه‌چندان خوشایندی را تجربه می‌کند. با وجود این، او در اوج دشواری‌ها نیز در انتظار کشف شدن از سوی جامعه‌ی ادبی است، و با یاری گرفتن نیرویی که این آرزو در وجود او می‌دمد، تمام تلخی‌ها را تاب می‌آورد...

به طور خلاصه باید گفت که کتاب صوتی هزار پیشه، مهم‌ترین مشخصه‌های آثار درخشان چارلز بوکوفوسکی (Charles Bukowski) را در خود دارد؛ از جمله ریتم سریع، زبان بی‌پرده، و رگه‌هایی جذاب از کمدی سیاه. به علاوه، این اثر تقریبا بیش از هر کتاب دیگری از بوکوفسکی، رنگ و بویی شخصی و اتوبیوگرافیک دارد، و از این نظر نیز کاری درخور اعتنا محسوب می‌شود.

در بزرگذاشت کتاب صوتی هزار پیشه:

- رمانی سرگرم‌کننده با طعم خوش انحطاط! بی‌شک از بهترین‌های بوکوفسکی است. (آمازون)

کتاب صوتی هزار پیشه مناسب چه کسانی است؟

علاقه‌مندان به رمان‌های اتوبیوگرافیک و همچنین، دوستداران آثار ادبی پست‌مدرن، از گوش سپردن به این اثر لذت خواهند برد.

با چارلز بوکوفسکی بیشتر آشنا شویم:

چارلز بوکوفسکی یکی از مطرح‌ترین شاعران و نویسندگان معاصر آمریکا بود. او را از پایه‌گذاران سبک «رئالیسم کثیف» می‌دانند. مشهورترین اثر بوکوفسکی در ایران، کتاب عامه‌پسند است که هجویه‌ای است درخشان بر رمان‌های بی‌کیفیت کارگاهی و به طور کلی، آثار تجاری - ادبی.

وی در سال 1920 و در کشور آلمان دیده به جهان گشود. مادر او متعلق به همین کشور و پدرش دورگه‌ی آمریکایی-آلمانی بود. مهاجرت خانواده‌ی بوکوفسکی به آمریکا، پس از زوال کامل اقتصادِ آلمان به سبب تبعات جنگ جهانی صورت گرفت. آن‌ها ابتدا به بالتیمور رفته، و پس از مدتی ساکن حومه‌ی نیویورک شدند. طبق گفته‌های خود چارلز، پدر او اغلب اوقات با وی و مادرش بدرفتاری می‌کرد. احتمالا الگوی بسیاری از شخصیت‌های الکلی و عصبیِ داستان‌های بوکوفسکی، پدرش بوده‌ است. چارلز بوکوفسکی طی مدتی کوتاه پس از مهاجرت، با فرهنگ آمریکایی اخت شد، و همچنین، با مطالعه‌ی آثار نویسندگان این سرزمین، تاثیر فراوانی از ادبیات ایالات متحده گرفت. نخستین اثری که از بوکوفسکی چاپ شد، داستان کوتاهی بود به نام «عواقب یک یادداشت بلند مردود». چارلز در آن زمان تنها بیست و دو سال داشت. طی یکی دو سال بعد، چند داستان کوتاه دیگر نیز در نشریات گوناگون از او منتشر شد. با این حال امرار معاش از طریق نوشتن برایش میسر نشد، و بوکوفسکی ناچاراً شغل‌های مختلفی را امتحان کرد.

از بوکوفسکی اشعار و داستان‌های زیادی به جا مانده است. برخی از آن‌ها عبارتند از: عامه‌پسند، ساندویچ ژامبون، عشق، سوختن در آب، غرق شدن در آتش، و ...

در بخشی از کتاب صوتی هزار پیشه می‌شنویم:

رفتم توی تختخواب، در بطری را باز کردم، چند ضربه روی بالش زدم و گذاشتم پشتم، نفس عمیقی کشیدم، در تاریکی نشستم و از پنجره بیرون را نگاه کردم. این اولین بار بود که پنج روز تنها می‌شدم. من کسی بودم که در انزوا شکوفا می‌شد، بدون آن شبیه کس دیگری بودم که بی‌آب و غذا مانده. هر روزی که تنها نبودم ضعیفم می‌شدم. به تنهایی‌ام افتخار نمی‌کردم؛ اما بهش وابسته بودم. تاریکی اتاق برای من مثل نور خورشید بود. کمی نوشیدم.

یکهو اتاق پر از نور شد. صدای تلق‌تلق و غرش می‌آمد. خط‌ ریل‌ قطار درست هم‌سطح پنجره‌ی اتاقم بود. قطار مترویی هم آن جا ایستاده بود. ردیف چهره‌های نیویورکی را از پنجره‌ی اتاق دیدم که برگشته بودند و نگاهم می‌کردند. قطار چند لحظه ایستاد، بعد به راه افتاد. همه‌جا تاریک بود. بعد دوباره اتاق پر از نور شد. دوباره از پنجره به چهره‌ها نگاه کردم. این تصویر مثل وهمی از جهنم دوباره و دوباره تکرار شد. هر قطار پر از مسافری که می‌رسید چهره‌های داخلش زشت‌تر، دیوانه‌تر و بی‌رحم‌تر از قبلی بود. شراب را سر کشیدم.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه یک
نمونه دو
36 دقیقه
قسمت اول
32 دقیقه
قسمت دوم
25 دقیقه
قسمت سوم
35 دقیقه
قسمت چهارم
33 دقیقه
قسمت پنجم
33 دقیقه
قسمت ششم
33 دقیقه
قسمت هفتم
33 دقیقه
قسمت هشتم
31 دقیقه
قسمت نهم
34 دقیقه
قسمت دهم
31 دقیقه
قسمت یازدهم
31 دقیقه
قسمت دوازدهم

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی هزار پیشه
نویسنده
مترجمعلی امیر ریاحی
گویندهمهبد قناعت پیشه
ناشر چاپیانتشارات نگاه
ناشر صوتی آوانامه
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابMP3
مدت۶ ساعت و ۲۵ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی داستان و رمان خارجی، کتاب‌های داستان و رمان خارجی
قیمت نسخه صوتی
50000 ت - 5.49 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی هزار پیشه

مریم مهدی
۱۴۰۱/۱۱/۲۳
هزار پیشه
چارلز بوکوفسکی
عیاشی و یاغی‌گری دو صفت اصلی چیناسکی، در واقع خود بوکوفسکی است. همان‌طور که از اسم کتاب پیداست او از شغلی به شغل دیگر در گردش است. هربار به علتی با بهانه‌گیری از کار خود استعفا می‌کند و اندک پول باقی‌مانده‌اش را صرف قمار و باده‌نوشی می‌کند.
احتمالا خواند کتابی که در "
قهرمانش همیشه حال مست کردنه برای همه جذاب نباشد، که برای من نبود. بر عکس کتاب ساندویچ ژانبون" بو کوفسکی که دوست نداشتم حتی تمام شه، این یکی را نصفه ولش کردم.
یه سیکل مشروب خوری، پیدا کردن کار، اخراج و استعفا در تمام طول داستان تکرار می‌شد و دیگه نتونستم ادامه ش بدم.
رویدادهای روزانه‌ی کارگاه، خوراک، زن‌بارگی، ولگردی، گوش دادن به موسیقی کلاسیک رادیویی، خواب و مصاحبت با اطرافیان، روند اتفاقات رمان هزار پیشه است.
زبان بوکوفسکی، زبان محاوره‌ی کوچه و بازار است همراه با واژه‌های غیرادبی، فحش و اصطلاحات زشت و عریان ادبیات مخفی. همه چیز در زبان و داستان او عریان است.
من اکیدا توصیه می‌کنم ساندویچ ژانبون را از دست ندین ولی خواندن این کتاب پیشنهاد من نیست.
M.A.D م.ع.د
۱۴۰۱/۱۰/۳۰
این کتاب بهترین نام رو داره هزار پیشه واقعا مناسب این کتاب بود.
چارلز بوکوفسکی همیشه پرحاشیه در این کتاب روایت‌های خیلی جالبی با دیدگاه خودش بهتون ارائه میده که واقعا برای خودش یه شاهکار به حساب میاد.
من به شخصه در این هزار پیشه بودم و درک میکنم این کتاب رو.
یجورایی جامعه امروز ما به تصویر با
کشیده شده کمی تفاوت من هم همین مشکل رو با کار و زندگیم داشتم همیشه امید به کار کردن نداشتم و همیشه اندک‌درآمدم رو خرج زمان حال کردم.
این کتاب کمک زیادی به من کرد و بهم نشون داد اگر ادامه بدم چی در انتظارمه.
امیدوارم از شنیدن این کتاب لذت ببرید و ساده از کنارش رد نشید.
گاهی تو این کتاب‌های که شاید خیلی هامون برای وقت گذرونی گوش میدیم‌درس‌های خیلی بزرگی هست که میتونیم بیاموزیم.
گویندگی هم‌بسیار عالی بود و از جناب قناعت پیشه غیراز این هم انتظار نمیره🖤
اگر این کتاب رو دوست داشتید بهتون کتاب کافکا در کرانه اثر هاروکی موراکامی رو پیشنهاد میکنم که اونهم با صداپیشگی جناب قناعت پیشه هست و داستان خیلی جالبی داره.
somayeh tohidlou
۱۴۰۰/۱۱/۲۱
با تعجب و شگفتی مهارت بوکوفسکی را در به تصویر کشیدن مشاغل، مصائبش و روابط پنهان ادم‌ها در این مشاغل دنبال می‌کردم. سرگشتگی و پوچی کسی را که همه این پیشه‌ها را به سختی می‌یافت و به آسانی از دست می‌داد. شنیدنش تجربه خوبی بود.
Pejman Pirmoradi
۱۴۰۰/۹/۲۶
بوکوفسکی کشف جدید منه.. هر چی ازش میخونم عالیه اما کاراش بوی خونه مجردی‌هایی رو میده که خلافی نیست که توش نشده باشه این اثر هم دقیقا پر از چرک و تف و کثافته اما خب حقیقت داره
سودابه کلهر
۱۴۰۰/۹/۱۳
در مقایسه با کتاب ساندویچ ژامبون که در واقع جلد اول این رمان حساب میشه، زیاد جالب نبود، ولی در هر حال دنیای بوکفسکی جذابیت‌های خودشو داره، پس شنیدنش رو توصیه میکنم
Hamyde Hsz
۱۴۰۰/۱۲/۲۲
کتابهای دیگه بوکوفسکی رو نخوندم
ولی این ودوست نداشتم زیاد
خیلی کسل کننده س این هجم از زن بارگی و بی مسیولیتی! انتظار داشت زندگی بهتری هم داشته باشه!
خستم کرد
رسول بخشی
۱۴۰۰/۱۱/۳
مثل کتاب‌های دیگه‌ای که از بوکوفسکی خوندم داستان خط سیر ساده‌ای داره ولی کتاب به هیچ وجه خسته کننده نیست. صدا و نوع خوانش راوی هم بسیار خوبه
بهروز شفیعی
۱۴۰۰/۱۰/۲۲
در انتخاب کتاب‌های بوکوفسکی شک نکنید. بی شک دنیای بوکوفسکی دنیای شیرینی نیست ولی ارزش همراه شدن را دارد.
سارا جعفرزاده
۱۴۰۱/۷/۱۸
سلام. با تشکر از آقای مهبد قناعت پیشه بخاطر صدای عالی شون. سبک کتاب رو دوست نداشتم
محمدعلی کلوندی
۱۴۰۰/۸/۶
شخصیت داستان به دلیل سستی و مستی نمیتواند شغلش راحفظ کندودائما شغل عوض میکند
مسعود کوهستانی
۱۴۰۰/۴/۳
سلام
بهترین اَپ کتاب صوتی هستید. پاینده باشید.
محمد حسن زاده
۱۴۰۲/۲/۲۳
مثل همیشه بوکفسکی جای حرف نداره
Zahra
۱۴۰۱/۲/۹
باحال بود. گوینده هم که فوق العاده.
مشاهده همه نظرات 13

راهنمای مطالعه کتاب صوتی هزار پیشه

برای دریافت کتاب صوتی هزار پیشه و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.