معرفی و دانلود کتاب صوتی شوهر آهو خانم

عکس جلد کتاب صوتی شوهر آهو خانم
قیمت:
۴۱۵۰۰ تومان - 12.99€
خرید کتاب صوتی
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب صوتی شوهر آهو خانم و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی شوهر آهو خانم و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی شوهر آهو خانم

کتاب صوتی شوهر آهو خانم نوشته‌ی علی محمد افغانی، یکی از بهترین رمان‌های خانوادگی در پنجاه سال اخیر به شمار می‌رود و قصه زندگی زنی را به تصویر می‌کشد که مجبور به زندگی با هووی خود در یک خانه می‌شود و در تلاش است تا زندگی خود را نجات دهد. این کتاب جایزه بهترین رمان سال 1340 را از آن خود کرده است.

درباره کتاب صوتی شوهر آهو خانم:

یکی از مشهورترین و محبوب‌ترین رمان‌های ایرانی که دهه چهل شمسی به چاپ رسید و تا سال‌های پس از انقلاب نیز با استقبال خوبی از سوی مردم مواجه شد، کتاب شوهر آهو خانم (Showhar-e Ahou Khanom) نام دارد.

علی محمد افغانی به خاطر فعالیت‌های سیاسی بین سال‌های 1333 تا 1338 در زندان به سر می‌برد و همین تجربه زندانی بودن، او را به سمت و سوی نویسندگی کشاند و اولین رمان خود را آنجا نوشت. اما پس از آزادی هیچ یک از ناشران حاضر به چاپ کتاب شوهر آهو خانم نشدند و افغانی مجبور شد تا آن را با هزینه شخصی خود منتشر کند. اما طولی نکشید که به خاطر کیفیت بالای داستان، به محافل ادبی راه پیدا کرد و در سال 1340 نیز کتاب شوهر آهو خانم به عنوان رمان برگزیده سال انتخاب شد.

داستان این رمان در سال 1313 در کرمانشاه اتفاق می‌افتد و نویسنده نیز به خوبی توانسته شرایط فرهنگی و اجتماعی جامعه سنتی ایران را به تصویر بکشد و از مشکلات مختلف زنان و مناسبات خانوادگی در آن دوران بگوید. همچنین علی محمد افغانی با تسلط بر فرهنگ و زبان مردم عامه، مجموعه‌ای از ضرب‌المثل‌های جذاب و قدیمی ایرانی را در لابه‌لای داستانش گنجانده و از اصطلاحات کوچه بازاری زیادی استفاده کرده است. از روی کتاب شوهر آهو خانم نیز فیلمی به همین نام در سال 1347 به کارگردانی داوود ملاپور ساخته شد.

محمدعلی سپانلو شاعر و نویسنده ایرانی درباره این اثر گفته است:

«گرچه این رمان گهگاه دستخوش اطناب ملال‏‌آورى است و به خصوص گفتگوها زیر تأثیر رمان نویسان قرن 19 آمیخته با اساطیر و احادیث غرب و شرق است و اغلب در حد معلومات گویندگان نیست، اما در ضمن نویسنده در چند خط اصلى موفق بوده است. در لابه‌لاى داستان چشم‌‏انداز گویایى از زندگى و تاریخ کشور را در یک شهرستان در زمان سال‏‌هاى اثر (13131320) ترسیم کرده است و در حاشیه حوادثى که بر قهرمانان اصلى می‌گذرد، ماجراى تغییر لباس و کلاه و کشف حجاب، برخوردهاى صنفى، نظام ادارى و حکومتى، رابطه شهر و روستا و سلسله روابط مردم با قدرت جابرانه مستقر کشف و روشن شده است. به ‏زعم این منتقد، آهوخانم در واقع غمنامه زن ایرانى است و سند محکومیت سرنوشتى که در سال‏‌هاى روایت شده براى زنان وجود داشته است.»

خلاصه داستان کتاب صوتی شوهر آهو خانم:

داستان درباره مردی متدین و بازاری به نام سید میران سرابی‌ست که یک نانوایی دارد و به تازگی رئیس صنف نانوایان کرمانشاه شده است. او همسری مهربان و باوفا به نام آهو خانم و چهار فرزند دارد و از زندگی خانوادگی خود راضیست و به خوبی می‌داند که حمایت‌های همسرش در موفقیت او نقش بسیار زیادی داشته است. تا اینکه یک روز زنی دلربا و جوان به نام هما وارد مغازه سید میران می‌شود و برای او تعریف می‌کند که به خاطر ظلم‌هایی که شوهرش به او روا داشته، پس از چهار سال زندگی مشترک از او طلاق گرفته است و الان در خانه یک مطرب به نام حسین خان ضربی سکونت دارد.

سید میران از همان ابتدا مجذوب زیبایی هما می‌شود با این حال تصمیم می‌گیرد او را به عقد شاگرد نانوایی‌اش دربیاورد اما سرانجام ماجرا به شکلی پیش می‌رود که هما همسر دوم سید میران می‌شود. آهو خانم نیز به این شرایط ناراحت کننده تن می‌دهد و مجبور می‌شود همراه با هووی خود در یک خانه زندگی کند. این اتفاق ماجراهای تلخ و ناراحت‌کننده‌ای را برای این خانواده رقم می‌زند و آهو خانم و فرزندانش در شرایط سختی قرار می‌گیرند.

کتاب صوتی شوهر آهو خانم برای چه کسانی مناسب است؟

اگر می‌خواهید مشکلات و مسائل زنان را در قالب یک رمان ایرانی بخوانید، این کتاب به شما پیشنهاد می‌شود.

علی محمد افغانی را بیشتر بشناسیم:

یکی از نویسندگان صاحب سبک در حوزه اجتماعی علی محمد افغانی (Ali Mohammad Afghani) است که بیشتر با رمان واقع گرایانه‌ی خود با نام شوهر آهو خانم شناخته می‌شود.

او در سال 1303 شمسی در کرمانشاه به دنیا آمد و در دوران جوانی مدتی در آمریکا زندگی کرد، اما پس از مراجعت به ایران در سال 1333 به خاطر فعالیت‌های سیاسی در حزب توده، به دستور محمدرضا شاه به زندان افتاد و شکنجه‌های فراوانی شد؛ حتی او و دوستانش به اعدام نیز محکوم شدند، اما به خاطر اتفاقات مختلف سیاسی، این حکم اجرا نشد و او حدود چهار سال در زندان باقی ماند.

داستان‌‌های افغانی همواره به طبقات فقیر و محروم جامعه می‌‌پردازد و زنان نیز یکی از عناصر اصلی کتاب‌هایش هستند. به همین خاطر مضامین و معضلات اجتماعی و سیاسی همواره قالب اصلی رمان‌هایش را شکل می‌دهد. همچنین او توجه خاصی به زبان و نثر عامه دارد و به غنی شدن زبان فارسی کمک شایانی کرده است.

سرانجام این نویسنده ایرانی پس از آزادی از زندان، دور فعالیت‌های حزبی و سیاسی را خط کشید و پس از انقلاب نیز در هیچ شورا و کانونی عضو نبود و نویسندگی را پیشه اصلی خود قرار داد.

برخی از آثار علی محمد افغانی عبارتند از:

- رمان شوهر آهوخانم (1340)
- رمان شادکامان دره قره‌سو (1345)
- رمان شلغم میوه بهشته (1353)
- رمان سیندخت (1360)
- رمان بافته‌های رنج (1361)
- رمان دکتر بکتاش (1364)
- رمان همسفر‌ها (1367)
- کتاب محکوم به اعدام (1370)
- کتاب بوته‌زار (1372)
- کتاب خداحافظ دخترم (1377)
- کتاب دختر دایی پروین (1377)
- نوشتن داستان حاج الله باشی (1377)

در بخشی از کتاب صوتی شوهر آهو خانم می‌شنویم:

بارى، هنگامى که سیّدمیران وارد اطاق گردید آهو مشغول روشن کردن چراغ بود. بچّه‌‏ها ابتدا به شاه‏چراغ و بعد به پدر سلام کردند. مرد باروى گشاده و دل راضى به آن‌ها جواب داد. آهو که پس یا پیش از حمّام نیمچه بندى انداخته و بَزکى هم کرده بود، لبخند به لب دو قدم به استقبالش شتافت. ماهوت پاک کن برداشت و سرشانه پالتوش را که در کَته دکّان یا جاى دیگر آردى شده بود پاک کرد. به طور خاموش و زیر لب قربان ‏‌صدقه‌‏اش رفت و به نرمى خودش را به او مالید. به طورى که هوس مرد گُل کرد و دور از چشم بچّه‏‌ها گوشه دهان او را (نه مانند همیشه روى لپش را) بوسید؛ بوسه‌‏اى که بوى آمیزش با غیر به خوبى از آن احساس می‌شد.

طِبق توصیه و دستور سیّدمیران و قرارى که گذاشته بودند، رفتار دو زن نسبت به همدیگر و شوهر مشترک همیشه می‌باید چنان بوده باشد که انگارى هر کدام در خانه‏‌اى جداگانه و دور از هم زندگى می‌کنند. اگر چه خرج خانه یکى بود و زن‏‌ها شام و نهار خود را، از نظر صرفه‏‌جویى در کار و خرج، یک‏جا تهیه می‌دیدند و یک‏جا و دور یک سفره می‌خوردند، شب‏‌ها از همان لحظه که مرد در آستانه در پیدا می‌شد، زنى که نوبتش نبود برمی‌خاست، به اطاق خود می‌رفت و تا صبح روز بعد کارى به کار آن یکى نداشت. خوردن شام را که همیشه در اطاق آهو بود مستثنا می‌کنیم، و این قانونى بود که خود سیّدمیران براى حفظ عدالت و جلوگیرى از هر نوع اختلاف میان دو زن گذاشته بود و آن شب نوبت آهو بود.

فهرست مطالب کتاب صوتی

۵۸ دقیقه
فصل اول: بخش اول
۵۹ دقیقه
فصل اول: بخش دوم
۶ دقیقه
فصل اول: بخش سوم
۵۹ دقیقه
فصل دوم: بخش اول
۴۵ دقیقه
فصل دوم: بخش دوم
۵۷ دقیقه
فصل سوم: بخش اول
۵۷ دقیقه
فصل سوم: بخش دوم
۵۱ دقیقه
فصل سوم: بخش سوم
۵۷ دقیقه
فصل چهارم: بخش اول
۵۷ دقیقه
فصل چهارم: بخش دوم
۲۷ دقیقه
فصل چهارم: بخش سوم
۵۸ دقیقه
فصل پنجم: بخش اول
۴۴ دقیقه
فصل پنجم: بخش دوم
۵۸ دقیقه
فصل ششم: بخش اول
۵۸ دقیقه
فصل ششم: بخش دوم
۴۳ دقیقه
فصل ششم: بخش سوم
۵۷ دقیقه
فصل هفتم: بخش اول
۵۸ دقیقه
فصل هفتم: بخش دوم
۲۵ دقیقه
فصل هفتم: بخش سوم
۵۱ دقیقه
فصل هشتم: بخش اول
۲۹ دقیقه
فصل هشتم: بخش دوم
۵۷ دقیقه
فصل نهم: بخش اول
۵۹ دقیقه
فصل نهم: بخش دوم
۴۲ دقیقه
فصل نهم: بخش سوم
۵۹ دقیقه
فصل دهم: بخش اول
۵۹ دقیقه
فصل دهم: بخش دوم
۴۸ دقیقه
فصل دهم: بخش سوم
۵۸ دقیقه
فصل یازدهم: بخش اول
۶۰ دقیقه
فصل یازدهم: بخش دوم
۴۰ دقیقه
فصل یازدهم: بخش سوم
۲۵ دقیقه
فصل یازدهم: بخش چهارم
۵۷ دقیقه
فصل دوازدهم: بخش اول
۵۸ دقیقه
فصل دوازدهم: بخش دوم
۵۸ دقیقه
فصل دوازدهم: بخش سوم
۵۷ دقیقه
فصل دوازدهم: بخش چهارم
۵ دقیقه
فصل دوازدهم: بخش پنجم
۵۹ دقیقه
فصل سیزدهم: بخش اول
۲۸ دقیقه
فصل سیزدهم: بخش دوم
۳۳ دقیقه
فصل سیزدهم: بخش سوم
۵۸ دقیقه
فصل چهاردهم: بخش اول
۵۹ دقیقه
فصل چهاردهم: بخش دوم
۲۳ دقیقه
فصل چهاردهم: بخش سوم
۵۲ دقیقه
فصل پانزدهم: بخش اول
۴۳ دقیقه
فصل پانزدهم: بخش دوم
۵۷ دقیقه
فصل شانزدهم
۵۱ دقیقه
فصل هفدهم: بخش اول
۵۱ دقیقه
فصل هفدهم: بخش دوم
۵۸ دقیقه
فصل هفدهم: بخش سوم
۲۵ دقیقه
فصل هفدهم: بخش چهارم
۵۶ دقیقه
فصل هجدهم: بخش اول
۴۵ دقیقه
فصل هجدهم: بخش دوم

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی شوهر آهو خانم
نویسنده
گویندهپیمان قریب پناه
ناشر چاپیانتشارات نگاه
ناشر صوتی استودیو نوار
سال انتشار۱۳۹۹
فرمت کتابMP3
مدت۴۰ ساعت و ۵۴ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی داستان و رمان ایرانی، کتاب‌های داستان و رمان ایرانی
قیمت نسخه صوتی
۴۱۵۰۰ ت - 12.99 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی شوهر آهو خانم

صو صمیمی
۱۴۰۰/۳/۲۱
اخطار اسپویل داستان
داستان بسیار جذاب بود ولی خیلی جاها روی اعصاب بود بسیار از اندام هما تعریف میکرد و حماقت‌های آهو روی اعصاب بود اون قسمت داستان که آهو رو از خونخ بیرون میکنه من گریه م گرفت و بسیار از دست هما حرص میخوردم از دست سید میران که اصلا مرد منصفی نبود فقط واسه مردم خودشو منصف میگرفت یا
حماقت‌های آهو که واسه هووش غذا درست میکرد و لباساشو میشست به شوهرش پول‌هایی ک خودش کار کرده بود میداد تا با هما خانوم بره مسافرت و خرید واقعا زن مفلوکی بود واقعا روی اعصاب بود فک نمیکنم دیگه نسل چنین زنهایی وجود داشته باشه البته بعید هم نیس هنوز باشن ولی امیدوارم هیچ زنی اینقدر خفت و خواری نکشه وای از چیزهایی که این زن دید و شنید
امیدوارم شمام بشنوید و خوشتون بیاد مخصوصا از تیکه کلام‌های جالب اون زمان درضمن گوینده هم عالی عمل کرد وقتایی که صداشو با عشوه و زنانه میکرد خیلی بامزه میشد
با تشکر مامان صوفیا از مشهد
مهسا شکوری🎧📚
۱۴۰۰/۱/۱۷
به غیر از مثل هاو تیکه کلام‌هایی که بین ایرانیان قدیم باب بوده و منو گهگاه به یاد طرز صحبت مادربزرگم می‌انداخت میتونم به جرات بگم من چیزی تو این کتاب ندیدم جز ستایشِ یه زنِ مرد دزد و اعصاب خوردی از یک مرده سست و زن ندیده با زن مفلوکش... اه اه حقیقتاً حالم بهم خورد! موندم چطور این کتاب جایزه برده تو بوده بعنی دهه چهل انقدر مردم عامی بودن، از این همه فصل جز یکی دو تاش بقیش در مدح اطوار و هیکل و لوندیه یک زن بود
مسعود سلیمانی
۱۴۰۰/۳/۱۸
نثری بسیار زیبا و تمثیل‌هایی که کمتر شنیده شده است به جزئیات به خوبی پرداخته شده است نویسنده در کمال آرامش که گویای آن است که عجله‌ای در به پایان رساندن داستان ندارد خواننده را با خود به خوبی همراه مینماید راوی هم بسیار با دقت داستان را روایت مینماید
زینب زمانی
۱۴۰۰/۲/۲۷
داستان کشش داشت مثل سریالهای ترکی😅ضرب المثل هاش عالی بود... اوضاع و احوال اون دوره ایران رو میشد توی داستان دید.
ولی در کل داستان از دست این دو موجود منفور چقدر حرص خوردم. 🤦‌♀️😂
معصومه چنگیزی
۱۴۰۰/۱/۲۷
کتاب خوبی بود، نویسنده بسیار هنرمندانه به تشریح جزئیات پرداخته بود، سبکش شبیه آثار بالزاک نویسنده مشهور فرانسوی بود، اگه کسی آثار بالزاک رو دوست داشته باشه، این کتاب رو میپسنده.
Manocher Begloe
۱۴۰۰/۳/۳۰
بسیار حوصله سر بر و بی سر و ته ارزش حتی 1بار شنیدن رو هم نداره 👎👎راوی بینظیر و عالیه👍👍داستان جاوید با صدای همین راوی رو گوش بدید تا فرقشو متوجه بشید
Anahita kazempour
۱۴۰۰/۴/۲۶
قسمت عاشقانش رو دوست نداشتم ولی حال و هوای شهر کرمانشاه در یک برهه‌ی تاریخی به زیبایی بیان شده بود.
آرزو قمری
۱۴۰۰/۲/۳۱
عالی بود من کتاب خوانده بودم ولی شنیدن فایل صوتی ش هم خیلی عالی بود
مشاهده همه نظرات ۲۶

راهنمای مطالعه کتاب صوتی شوهر آهو خانم

برای دریافت کتاب صوتی شوهر آهو خانم و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.