معرفی و دانلود کتاب صوتی شوهر آهو خانم

عکس جلد کتاب صوتی شوهر آهو خانم
قیمت:
۵۹۰۰۰ تومان - 10.99€
خرید کتاب صوتی
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب صوتی شوهر آهو خانم و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی شوهر آهو خانم و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی شوهر آهو خانم

کتاب صوتی شوهر آهو خانم نوشته‌ی علی محمد افغانی، یکی از بهترین رمان‌های خانوادگی در پنجاه سال اخیر به شمار می‌رود و قصه زندگی زنی را به تصویر می‌کشد که مجبور به زندگی با هووی خود در یک خانه می‌شود و در تلاش است تا زندگی خود را نجات دهد. این کتاب جایزه بهترین رمان سال 1340 را از آن خود کرده است.

درباره کتاب صوتی شوهر آهو خانم:

یکی از مشهورترین و محبوب‌ترین رمان‌های ایرانی که دهه چهل شمسی به چاپ رسید و تا سال‌های پس از انقلاب نیز با استقبال خوبی از سوی مردم مواجه شد، کتاب شوهر آهو خانم (Showhar-e Ahou Khanom) نام دارد.

علی محمد افغانی به خاطر فعالیت‌های سیاسی بین سال‌های 1333 تا 1338 در زندان به سر می‌برد و همین تجربه زندانی بودن، او را به سمت و سوی نویسندگی کشاند و اولین رمان خود را آنجا نوشت. اما پس از آزادی هیچ یک از ناشران حاضر به چاپ کتاب شوهر آهو خانم نشدند و افغانی مجبور شد تا آن را با هزینه شخصی خود منتشر کند. اما طولی نکشید که به خاطر کیفیت بالای داستان، به محافل ادبی راه پیدا کرد و در سال 1340 نیز کتاب شوهر آهو خانم به عنوان رمان برگزیده سال انتخاب شد.

داستان این رمان در سال 1313 در کرمانشاه اتفاق می‌افتد و نویسنده نیز به خوبی توانسته شرایط فرهنگی و اجتماعی جامعه سنتی ایران را به تصویر بکشد و از مشکلات مختلف زنان و مناسبات خانوادگی در آن دوران بگوید. همچنین علی محمد افغانی با تسلط بر فرهنگ و زبان مردم عامه، مجموعه‌ای از ضرب‌المثل‌های جذاب و قدیمی ایرانی را در لابه‌لای داستانش گنجانده و از اصطلاحات کوچه بازاری زیادی استفاده کرده است. از روی کتاب شوهر آهو خانم نیز فیلمی به همین نام در سال 1347 به کارگردانی داوود ملاپور ساخته شد.

محمدعلی سپانلو شاعر و نویسنده ایرانی درباره این اثر گفته است:

«گرچه این رمان گهگاه دستخوش اطناب ملال‏‌آورى است و به خصوص گفتگوها زیر تأثیر رمان نویسان قرن 19 آمیخته با اساطیر و احادیث غرب و شرق است و اغلب در حد معلومات گویندگان نیست، اما در ضمن نویسنده در چند خط اصلى موفق بوده است. در لابه‌لاى داستان چشم‌‏انداز گویایى از زندگى و تاریخ کشور را در یک شهرستان در زمان سال‏‌هاى اثر (13131320) ترسیم کرده است و در حاشیه حوادثى که بر قهرمانان اصلى می‌گذرد، ماجراى تغییر لباس و کلاه و کشف حجاب، برخوردهاى صنفى، نظام ادارى و حکومتى، رابطه شهر و روستا و سلسله روابط مردم با قدرت جابرانه مستقر کشف و روشن شده است. به ‏زعم این منتقد، آهوخانم در واقع غمنامه زن ایرانى است و سند محکومیت سرنوشتى که در سال‏‌هاى روایت شده براى زنان وجود داشته است.»

خلاصه داستان کتاب صوتی شوهر آهو خانم:

داستان درباره مردی متدین و بازاری به نام سید میران سرابی‌ست که یک نانوایی دارد و به تازگی رئیس صنف نانوایان کرمانشاه شده است. او همسری مهربان و باوفا به نام آهو خانم و چهار فرزند دارد و از زندگی خانوادگی خود راضیست و به خوبی می‌داند که حمایت‌های همسرش در موفقیت او نقش بسیار زیادی داشته است. تا اینکه یک روز زنی دلربا و جوان به نام هما وارد مغازه سید میران می‌شود و برای او تعریف می‌کند که به خاطر ظلم‌هایی که شوهرش به او روا داشته، پس از چهار سال زندگی مشترک از او طلاق گرفته است و الان در خانه یک مطرب به نام حسین خان ضربی سکونت دارد.

سید میران از همان ابتدا مجذوب زیبایی هما می‌شود با این حال تصمیم می‌گیرد او را به عقد شاگرد نانوایی‌اش دربیاورد اما سرانجام ماجرا به شکلی پیش می‌رود که هما همسر دوم سید میران می‌شود. آهو خانم نیز به این شرایط ناراحت کننده تن می‌دهد و مجبور می‌شود همراه با هووی خود در یک خانه زندگی کند. این اتفاق ماجراهای تلخ و ناراحت‌کننده‌ای را برای این خانواده رقم می‌زند و آهو خانم و فرزندانش در شرایط سختی قرار می‌گیرند.

کتاب صوتی شوهر آهو خانم برای چه کسانی مناسب است؟

اگر می‌خواهید مشکلات و مسائل زنان را در قالب یک رمان ایرانی بخوانید، این کتاب به شما پیشنهاد می‌شود.

علی محمد افغانی را بیشتر بشناسیم:

یکی از نویسندگان صاحب سبک در حوزه اجتماعی علی محمد افغانی (Ali Mohammad Afghani) است که بیشتر با رمان واقع گرایانه‌ی خود با نام شوهر آهو خانم شناخته می‌شود.

او در سال 1303 شمسی در کرمانشاه به دنیا آمد و در دوران جوانی مدتی در آمریکا زندگی کرد، اما پس از مراجعت به ایران در سال 1333 به خاطر فعالیت‌های سیاسی در حزب توده، به دستور محمدرضا شاه به زندان افتاد و شکنجه‌های فراوانی شد؛ حتی او و دوستانش به اعدام نیز محکوم شدند، اما به خاطر اتفاقات مختلف سیاسی، این حکم اجرا نشد و او حدود چهار سال در زندان باقی ماند.

داستان‌‌های افغانی همواره به طبقات فقیر و محروم جامعه می‌‌پردازد و زنان نیز یکی از عناصر اصلی کتاب‌هایش هستند. به همین خاطر مضامین و معضلات اجتماعی و سیاسی همواره قالب اصلی رمان‌هایش را شکل می‌دهد. همچنین او توجه خاصی به زبان و نثر عامه دارد و به غنی شدن زبان فارسی کمک شایانی کرده است.

سرانجام این نویسنده ایرانی پس از آزادی از زندان، دور فعالیت‌های حزبی و سیاسی را خط کشید و پس از انقلاب نیز در هیچ شورا و کانونی عضو نبود و نویسندگی را پیشه اصلی خود قرار داد.

برخی از آثار علی محمد افغانی عبارتند از:

- رمان شوهر آهوخانم (1340)
- رمان شادکامان دره قره‌سو (1345)
- رمان شلغم میوه بهشته (1353)
- رمان سیندخت (1360)
- رمان بافته‌های رنج (1361)
- رمان دکتر بکتاش (1364)
- رمان همسفر‌ها (1367)
- کتاب محکوم به اعدام (1370)
- کتاب بوته‌زار (1372)
- کتاب خداحافظ دخترم (1377)
- کتاب دختر دایی پروین (1377)
- نوشتن داستان حاج الله باشی (1377)

در بخشی از کتاب صوتی شوهر آهو خانم می‌شنویم:

بارى، هنگامى که سیّدمیران وارد اطاق گردید آهو مشغول روشن کردن چراغ بود. بچّه‌‏ها ابتدا به شاه‏چراغ و بعد به پدر سلام کردند. مرد باروى گشاده و دل راضى به آن‌ها جواب داد. آهو که پس یا پیش از حمّام نیمچه بندى انداخته و بَزکى هم کرده بود، لبخند به لب دو قدم به استقبالش شتافت. ماهوت پاک کن برداشت و سرشانه پالتوش را که در کَته دکّان یا جاى دیگر آردى شده بود پاک کرد. به طور خاموش و زیر لب قربان ‏‌صدقه‌‏اش رفت و به نرمى خودش را به او مالید. به طورى که هوس مرد گُل کرد و دور از چشم بچّه‏‌ها گوشه دهان او را (نه مانند همیشه روى لپش را) بوسید؛ بوسه‌‏اى که بوى آمیزش با غیر به خوبى از آن احساس می‌شد.

طِبق توصیه و دستور سیّدمیران و قرارى که گذاشته بودند، رفتار دو زن نسبت به همدیگر و شوهر مشترک همیشه می‌باید چنان بوده باشد که انگارى هر کدام در خانه‏‌اى جداگانه و دور از هم زندگى می‌کنند. اگر چه خرج خانه یکى بود و زن‏‌ها شام و نهار خود را، از نظر صرفه‏‌جویى در کار و خرج، یک‏جا تهیه می‌دیدند و یک‏جا و دور یک سفره می‌خوردند، شب‏‌ها از همان لحظه که مرد در آستانه در پیدا می‌شد، زنى که نوبتش نبود برمی‌خاست، به اطاق خود می‌رفت و تا صبح روز بعد کارى به کار آن یکى نداشت. خوردن شام را که همیشه در اطاق آهو بود مستثنا می‌کنیم، و این قانونى بود که خود سیّدمیران براى حفظ عدالت و جلوگیرى از هر نوع اختلاف میان دو زن گذاشته بود و آن شب نوبت آهو بود.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
۵۸ دقیقه
فصل اول: بخش اول
۵۹ دقیقه
فصل اول: بخش دوم
۶ دقیقه
فصل اول: بخش سوم
۵۹ دقیقه
فصل دوم: بخش اول
۴۵ دقیقه
فصل دوم: بخش دوم
۵۷ دقیقه
فصل سوم: بخش اول
۵۷ دقیقه
فصل سوم: بخش دوم
۵۱ دقیقه
فصل سوم: بخش سوم
۵۷ دقیقه
فصل چهارم: بخش اول
۵۷ دقیقه
فصل چهارم: بخش دوم
۲۷ دقیقه
فصل چهارم: بخش سوم
۵۸ دقیقه
فصل پنجم: بخش اول
۴۴ دقیقه
فصل پنجم: بخش دوم
۵۸ دقیقه
فصل ششم: بخش اول
۵۸ دقیقه
فصل ششم: بخش دوم
۴۳ دقیقه
فصل ششم: بخش سوم
۵۷ دقیقه
فصل هفتم: بخش اول
۵۸ دقیقه
فصل هفتم: بخش دوم
۲۵ دقیقه
فصل هفتم: بخش سوم
۵۱ دقیقه
فصل هشتم: بخش اول
۲۹ دقیقه
فصل هشتم: بخش دوم
۵۷ دقیقه
فصل نهم: بخش اول
۵۹ دقیقه
فصل نهم: بخش دوم
۴۲ دقیقه
فصل نهم: بخش سوم
۵۹ دقیقه
فصل دهم: بخش اول
۵۹ دقیقه
فصل دهم: بخش دوم
۴۸ دقیقه
فصل دهم: بخش سوم
۵۸ دقیقه
فصل یازدهم: بخش اول
۶۰ دقیقه
فصل یازدهم: بخش دوم
۴۰ دقیقه
فصل یازدهم: بخش سوم
۲۵ دقیقه
فصل یازدهم: بخش چهارم
۵۷ دقیقه
فصل دوازدهم: بخش اول
۵۸ دقیقه
فصل دوازدهم: بخش دوم
۵۸ دقیقه
فصل دوازدهم: بخش سوم
۵۷ دقیقه
فصل دوازدهم: بخش چهارم
۵ دقیقه
فصل دوازدهم: بخش پنجم
۵۹ دقیقه
فصل سیزدهم: بخش اول
۲۸ دقیقه
فصل سیزدهم: بخش دوم
۳۳ دقیقه
فصل سیزدهم: بخش سوم
۵۸ دقیقه
فصل چهاردهم: بخش اول
۵۹ دقیقه
فصل چهاردهم: بخش دوم
۲۳ دقیقه
فصل چهاردهم: بخش سوم
۵۲ دقیقه
فصل پانزدهم: بخش اول
۴۳ دقیقه
فصل پانزدهم: بخش دوم
۵۷ دقیقه
فصل شانزدهم
۵۱ دقیقه
فصل هفدهم: بخش اول
۵۱ دقیقه
فصل هفدهم: بخش دوم
۵۸ دقیقه
فصل هفدهم: بخش سوم
۲۵ دقیقه
فصل هفدهم: بخش چهارم
۵۶ دقیقه
فصل هجدهم: بخش اول
۴۵ دقیقه
فصل هجدهم: بخش دوم

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی شوهر آهو خانم
نویسنده
گویندهپیمان قریب پناه
ناشر چاپیانتشارات نگاه
ناشر صوتی استودیو نوار
سال انتشار۱۳۹۹
فرمت کتابMP3
مدت۴۰ ساعت و ۵۴ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی داستان و رمان ایرانی، کتاب‌های داستان و رمان ایرانی
قیمت نسخه صوتی
۵۹۰۰۰ ت - 10.99 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی شوهر آهو خانم

صو صمیمی
۱۴۰۰/۳/۲۱
اخطار اسپویل داستان
داستان بسیار جذاب بود ولی خیلی جاها روی اعصاب بود بسیار از اندام هما تعریف میکرد و حماقت‌های آهو روی اعصاب بود اون قسمت داستان که آهو رو از خونخ بیرون میکنه من گریه م گرفت و بسیار از دست هما حرص میخوردم از دست سید میران که اصلا مرد منصفی نبود فقط واسه مردم خودشو منصف میگرفت یا
حماقت‌های آهو که واسه هووش غذا درست میکرد و لباساشو میشست به شوهرش پول‌هایی ک خودش کار کرده بود میداد تا با هما خانوم بره مسافرت و خرید واقعا زن مفلوکی بود واقعا روی اعصاب بود فک نمیکنم دیگه نسل چنین زنهایی وجود داشته باشه البته بعید هم نیس هنوز باشن ولی امیدوارم هیچ زنی اینقدر خفت و خواری نکشه وای از چیزهایی که این زن دید و شنید
امیدوارم شمام بشنوید و خوشتون بیاد مخصوصا از تیکه کلام‌های جالب اون زمان درضمن گوینده هم عالی عمل کرد وقتایی که صداشو با عشوه و زنانه میکرد خیلی بامزه میشد
با تشکر مامان صوفیا از مشهد
Mostafa Physician
۱۴۰۰/۱۱/۲۰
خسته کننده و اعصاب خرد کن
کنایه زدن به مذهب و مطرح کردن حرف‌های پوچ به اسم مذهب، مثل خیانت حضرت داوود به فرمانده سپاهش و تصاحب زن اون! که تهمت تورات تحریف شده هست و از دید اسلام کاملا مردوده
مقایسه خشم ظالمانه مرد نسبت به زن اول با خشم امیرالمومنین در جنگ با عمرو بن عبدود. و نسبت دادن لفظ [امام و
خشمگین] به اون حضرت!!
گفتن حرف‌های پوچ از زبان مرد به اسم دین، مثل این که (مرد خدای کوچک رنه اگر زن حتی نماز و روزه درستی نداشته باشه ولی مردش ازش راضی باشه بهشتیه!) که از دید مذهبی کاملا پوچه و غلط
و این که ریشه ظلم‌های مرد رو به نوعی احکام اسلام میدونه! هرچند اقرار میکنه که مرد در سیر این ظلم‌ها حتی از چارچوب شرعی هم خارج میشه و بیشتر ظلم میکنه! در حالی که قرآن به صراحت گفته [فلا تمیلوا کل المیل فتذروها کالمعلقه] یعنی شرط واجب برای جواز چند همسری اینه که مرد تمام توجهش رو معطوف به یکی نکنه که حقوق زن دیگه پایمال بشه و سرگردان و بلاتکلیف رها بشه. و قرآن چند همسری رو برای مرد عاشق پیشه! و ناتوان از اجرای عدالت مجاز نمیدونه
نکته مثبت رمان، فقط نثر روان و استفاده زیاد از ضرب المثل‌ها و اشارات ادبی و تاریخی هست ولی از نظر مفهوم به شدت دچار فقر محتواست و تنها مفهومی که از کل پنماه ساعت برمیاد اینه که در گذشته حمایت قانون و اجتماع از زن‌ها به قدری ضعیف بوده که زن با وجود هرگونه ظلم و توهینی چاره‌ای جز تحمل نداشت وگرنه در صورت طلاق هیچ پشتیبانی نداشت و حتی بچه‌ها آواره میشدن و زن میبایست بسوزه و بسازه. توصیف‌های بسیار زیاد از زیبایی زن دوم و شدت عشق مرد بهش و حس مظلومیت زن اول و رنج هاش، شنونده رو توی یک حالت عقده فرومیبره! که با دور تند گوش دادم
و اصلا توصیه نمیکنم. به وقت تلفیش نمیرزه
Ali Javanmardi
۱۴۰۰/۱۱/۱۲
خیلی عالی بود.
اگر چه کسانی که این داستان را میخوانند و یا میشنوند باید حداقل چهل سال به بالا را داشته باشند که زندگی و آن روزگار قدیم را بتوانند درک کنند. برای جوانان امروز شبیه افسانه خواهد بود
بر خلاف خیلی از نظرها که گفتند حاشیه زیاد دارد ولی نظر من این نیست داستان نویس فوقعلاده هیچ چیز از و
نظرش دور نمانده برای همین هست که این داستان را زیبا و بی نظیر کرده.
و جالبی داستان برام این هست که ما ایرانی‌ها قرنهاست که هیچ هویتی نداریم. دمی از اسلام و سنت میزنیم و دمی از تمدن و فرهنگ ایران. که هنوز هم به قوت خود هستند و جالبه که فرهنگ غربی هم به ان اضافه شده و کماکان ما هنوز بدون هویت مانیدیم و میمانیم 🤔🤔
از راوی داستان با صدای زیبا تشکر میکنم
و از مجموعه کتاب راه هم همینطور تشکر و سپاس میگوییم.
saeid karimghasemi
۱۴۰۰/۱۲/۱۷
خط سیر داستان کاملا یکنواخت بدون نقطه اوج یا افول. داستان با یک موضوع روشن شروع میش با‌ی ریتم کند پیش میر وتموم میش از داستانک‌های همراه داستان خیلی کم استفاده شده سیر داستان در خصوص قهرمان‌های کاملا عادی و عامی ولی گاها تحلیلها یا افکاری رو می‌بینید که فک میکنید دارید همراه‌ی سری فیلسوف داستان تو میخونید داستان خیلی واضح هدف مشخص نیست ظلم به زنان هست یاانتقاد از بعضی از قوانین دینی یا به چالش کشیدن موضوعات دیگر
نویسنده خیلی اهل تشریح و توصیف محل اتفاق داستان نیست بیشتر سعی دار با تحلیل‌های فلسفی صفحات داستان رو پیش ببر ضمننا خواهشاً توی داستانهای صوتی فقط رو خونی کنید نمایش صوتی که نیست لااقل بجای کارکترهای خانم‌ی خانم صحبت کن بعضی وقتا حال بهم زن میشد ممنونم
somayeh tohidlou
۱۴۰۰/۱۱/۲۱
یکی از کتاب‌های عامه‌پسندی که حرص می‌خوری، ولی دنبال می‌کنی. اما داستان درخشان است و متن درخشان‌تر. غرق در طنازی و رقص قلم نویسنده می‌شوی و چنان با تنوع اصطلاحات مسحورت می‌کند که یک نفس تا انتها پیش می‌روی
کتابی که در زمان خودش ستایش بسیاری از نویسندگان را به همراه داشته و مقالات بسیاری درباره‌اش
هست. کتابی که به لحاظ تاریخی هم به زمان کشف حجاب و جنگ جهانی بازمی‌گردد. هرچند بسیار درحاشیه و زمینه داستان است. از آن کتاب‌های مفصلی که ارزش خواندن داشت.
یکی از کتبی که بهترین شیوه‌های خواندنش همین شنیدن است! برگردان صوتی آن بسیار گیرا بود و گویا نمایشنامه‌ای را دنبال می‌کنی. خلاصه اینکه شاید برخی کتاب‌ها را خواندنش ارجح باشد، اما این یکی روایت صوتی‌اش هم جذاب بود
کورش فرودی
۱۴۰۰/۱۲/۷
یکی از زیباترین رمانهای ایرانی است که تا کنون شنید ه‌ام با توجه به حجم بالای کتاب آدم نمیتونه رها کنه و میخواد هر چه زودتر آخر داستان رو بدونه البته در اواخر داستان یک مقدار یکنواختی بر داستان چیره میشه ولی خیلی زود نویسنده اون رو برطرف میکنه بخصوص حال و هوای زمانی و قوع داستان هم که در حدود سالهای ۱۳۱۰ در ایران میباشد خود به جذابیت داستان میفزاید بهر حال خواندن این کتاب برای کسانی که به رمانهای تلفیقی علاقمند هستند بسیار جذاب است چون این رمان تلفیقی از رمان تاریخی عشقی و اجتماعی است
زهرا صدیق
۱۴۰۱/۳/۳
به نظرم داستان، تناقض زیاد داشت. مثلا اول داستان توصیف آهو و سید میران با توصیف شخصیت آنان در ادامه داستان متفاوت بود. یا مثلا هما در ازدواج اولش صاحب فرزند دوقلو بود، ولی در ازدواج بعدی اصلا نازا قلمداد می‌شد.
بیشتر حسادت زنانه و خاله زنک بازی بر جو داستان حاکم بود؛ گویی هدف از نقل داستان مقایسه
سنت و مدرنیسم بود. پیام خاصی داستان نداشت.
اما بیشتر کشش داستان به خاطر روایت مناسب راوی بود که با هنرمندی برای بیش از ۱۰ نفر زن و مرد، کودک، پیر و جوان نقش ایفا کرده بود.
حکیمه ابراهیمی مقدم
۱۴۰۱/۲/۱۵
کتابی است که حتما صوتی بودن و صدای جذاب راوی که در همه‌ی نقش‌ها روایت متفاوتی داشت و از روی صدا قشنگ میشد فهمید الان کی داره صحبت میکنه، باعث جذابیت دوچندان اون میشد. پس پیشنهاد میکنم حتما فقط با صدای شیرین پیمان قریب پناه گوش بدید و از نمونه‌ی متنی کتاب فاصله بگیرید چون خسته کننده است. ولی نمونه‌ی صوتی کتاب باعث میشه قشنگ فضا رو تجسم کنید و مثل یک فیلم به تماشا بشینید. باسپاس از راوی برای خلق این اثرصوتی
مهران نشیبی
۱۴۰۱/۱/۲۹
سوژه داستان بسیار عالی است، فرهنگ و جامعه را لخت و بی دخل و تصرف به تصویر کشیده، ضرب المثل‌ها و گویش‌های رایج را به وفور و به درستی در جایگاه‌های درست به کار گرفته، حتی نشانی‌ها همه واقعی‌اند و در کل علاوه بر ارائه‌ی یک داستان شیوا و دلچسب، گنجینه‌ای از فرهنگ منطقه را به ما هدیه داده.
گوینده نیز
با دقت و طمانینه، در تلاش خود برای بیان هر چه واضح تر داستان و گوشه و کنایه‌ها به شنونده، کاملا موفق است.
z Ghazizadeh
۱۴۰۰/۷/۱۶
درسته داستان جامعه مردسالار اون برهه از تاریخ رو به تصویر میکشید ولی به نظرم این کتاب ۱۰۰۰ صفحه‌ای در ۳۰۰ صفحه قابل نگارش بود، توصیف بیش از حد از زیبایی هما و مکالمات تکراری سید میران و هما خیلی کسل کننده بود قبل از اواسط داستان پشیمون شدم از دنبال کردن این داستان ولی چون میخواستم بدونم آخر داستان چی میشه روی دور تند گذاشتم و گوش کردم ولی در کل دوست نداشتم در عجبم چطور جایزه برده
فاطمه رئوفی
۱۴۰۰/۸/۲۷
تعریف این کتاب رو زیاد شنیده بودم
البته کتاب خوبی هست ولی تفصیل زیاد داده شده البته بی عدالتی نسبت به زنان رو بیان کرده و زنهایی که به راحتی تن به زور و ظلم مردها میدن
با صدای گیرای جناب قریب پناه خیلی زیبا روایت شده (حیف از این صدا که برای نقش اول مرد صحبت میکنه و آدم نزدیکه که دلش برای این آدم مومن نما به رحم بیاد)
اعظم بیات
۱۴۰۰/۶/۲
خوانش کتاب بسیار زیبا و جذاب با تغییر بجای تن صدا که شنونده برای ادامه داستان مشتاقتر میشود۰
متن کتاب به قدری هنرمندانه نوشته شده که علاوه بر پیگیری قصه تصویر بسیار زیبایی از جغرافیای منطقه؛ زمانه اتفاق افتادن قصه به شنونده میدهد
الفاظ بسیار زیبای بکار گرفته شده در داستان عمق مهارت نویسنده را به. رخ مخاطب میکشد و در کل بسیار عالی
مهسا شکوری🎧📚
۱۴۰۰/۱/۱۷
به غیر از مثل هاو تیکه کلام‌هایی که بین ایرانیان قدیم باب بوده و منو گهگاه به یاد طرز صحبت مادربزرگم می‌انداخت میتونم به جرات بگم من چیزی تو این کتاب ندیدم جز ستایشِ یه زنِ مرد دزد و اعصاب خوردی از یک مرده سست و زن ندیده با زن مفلوکش... اه اه حقیقتاً حالم بهم خورد! موندم چطور این کتاب جایزه برده تو بوده بعنی دهه چهل انقدر مردم عامی بودن، از این همه فصل جز یکی دو تاش بقیش در مدح اطوار و هیکل و لوندیه یک زن بود
Asma K
۱۴۰۰/۷/۶
خیلی داستان بی خودى بود با اینکه کوردا الان چه برسه به زمان داستان با کدهدا منشى همه چى رو حل فصل میکردن، این داستان فقط تعریف از یک زن و اندام جنسى اون با زن بیچاره دیگه با یه مرد مترسک، ناراحت که وقتم رو گذاشتم اما فقط روى تند گذاشتم ببینم در اخر چى میشه یا شاید اتفاقى این وسط بیوفته من به کسى پیشنهاد نمیکنم اصلااا
پرستو موسوی‌نیا
۱۴۰۰/۹/۲۱
حقیقت تلخ.
سبک مینیاتوری داره که شاید باب میل هرکس (متاسفانه تو دنیای امروز که همه عجله دارند و زود میخوان به نتیجه برسند) نباشه.
قطعا سانسور داره ولی بازم به زیبایی اوضاع سیاسی فرهنگی اون دوران رو به قلم درآورده.
بیشتر از همه تمثیل‌ها و اصطلاحات اون دوران رو دوست داشتم.
مشاهده همه نظرات ۱۰۲

راهنمای مطالعه کتاب صوتی شوهر آهو خانم

برای دریافت کتاب صوتی شوهر آهو خانم و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.