معرفی و دانلود کتاب سقوط شادی بخش

عکس جلد کتاب سقوط شادی بخش
قیمت:
35000 تومان - 4.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب سقوط شادی بخش و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب سقوط شادی بخش و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب سقوط شادی بخش

کتاب سقوط شادی بخش نوشته‌ی ها جین، مجموعه‌ای از 10 داستان کوتاه با مضمون دل‌مشغولی‌ها و گرفتاری‌های روزمره زندگی و مشکلات اجتماعی در دنیای متمدن است.

این ده داستان که بیشتر به مسائل زندگی مدرن و انتقاد به جامعه چینی می‌پردازد، داستان انسان‌هایی است که در جست‌وجوی خوشبختی به آمریکا آمده‌اند و سرزمین آبا و اجدادی خود را ترک کرده‌اند. کتاب سقوط شادی بخش (A good fall) برای اولین بار در سال 2009 به چاپ رسید و چاپ آن مانند بیشتر آثار ها جین در چین ممنوع شد. چرا که او در آثارش جامعه چین را مورد انتقاد قرار می‌دهد. در تمام این داستان‌ها جذابیت زیادی وجود دارد. این نویسنده تحسین شده بعد از مهاجرت به ایالات متحده رشته زبان انگلیسی را تا مدرک دکترای نویسندگی خلاق ادامه داد و تمام آثار خود را به زبان انگلیسی منتشر می‌کند؛ با این وجود داستان‌های او در چین و بیشتر در شهر خیالی موجی رخ می‌گذرند.

جین تاکنون دو بار برای رمان‌های «انتظار» و «آشغال جنگ» جایزه کتاب ملی امریکا و پن/فاکنر را از آن خود کرده است. او با دریافت این جایزه در ردیف نویسندگان معروف دیگری همچون «فیلیپ راث» و «جان ادگار وایدمن» قرار گرفت که تاکنون دوبار موفق به دریافت این جایزه معتبر ادبی به ارزش 15 هزار دلار شده‌اند. «تازه داماد»، «در دریاچه»، «مجنون» و «یک زندگی آزاد» از دیگر آثار این نویسنده است.

ها جین (Ha Jin) در 1956 در لایونینگ چین متولد شد. پدرش افسر ارتش بود. وی تحصیلات مقدماتی خود را تا سن 16 سالگی ادامه داد. او در 13 سالگی به جنبش مردمی ارتش پیوست و سپس در 19 سالگی ارتش را ترک کرد و وارد دانشگاه شد، مدارج عالی را در زبان انگلیسی طی کرد. همین امر سبب شد که او بعدها در آمریکا استاد ادبیات دانشگاه شود. وی در اغلب داستان‌هایش جامعه چین را نقد می‌کند. او دستی هم در شعر دارد و مجموعه‌های چون «روبه‌رو شدن با سایه‌ها» و «راه‌های صحبت کردن» را سروده است. جین در رمان‌های خود از تجربه معلمی خود در دانشگاه به درستی بهره می‌برد و به هر شکل مخالف سرسخت دیکتاتوری است.

ها جین با همان جزئی نگری منحصر به فرد خود که مشخصه‌ی اصلی آثار موفق او به حساب می‌آید، تصویری وسیع و همه جانبه را از زندگی شخصیت‌های داستانیِ جذابش و مشکلات ریز و درشت روزمره‌ی آن‌ها خلق می‌کند: آهنگسازی تنها با کارهای عجیب و غریب طوطی نامزدش آرام می‌گیرد؛ چند نوجوان تصمیم می‌گیرند برای «آمریکایی‌تر» شدن، نام خود را تغییر دهند در حالی که نمی‌دانند این کار چقدر برای پدربزرگ و مادربزرگ‌هایشان آزاردهنده خواهد بود؛ و یک استاد دانشگاه برای به انجام رساندن کاری بزرگ به کمک دانشجوی سابقش نیاز دارد. داستان‌های به یاد ماندنی کتاب سقوط شادی بخش، به ارزش وفاداری در مواجهه با موقعیت‌های وسوسه کننده در زندگی می‌پردازد.

در بخشی از کتاب سقوط شادی بخش می‌خوانیم:

ترم تحصیلی به پایان خود نزدیک می‌شد. راشینگ نمره‌ها را رد کرد. به سختی می‌توانست حواس خود را جمع کند، اما سعی خود را می‌کرد؛ چون فکر می‌کرد آخرین ورقه‌هایی هستند که تصحیح می‌کند. پس از این، دیگر مجبور نبود آن آشغال‌ها را بخواند. به خودش می‌گفت: «آزادیت نزدیکه.» با این وجود، دلشوره‌ی حقارتی که عنقریب گریبانش را می‌گرفت، به قلبش چنگ می‌انداخت. تاز‌گی‌ها به یاد معبد بودایی بخش کانادایی آبشار نیاگارا می‌افتاد. دو سال پیش، از آن دیدن کرده بود و بسیار به او خوش گذشته بود.

با راهبی که ریش کوتاهی داشت حرف زده و چای گل داودی نوشیده و تخمه‌های ادویه‌ زده‌ی کدو حلوایی شکسته بود. شبی را که در مسافرخانه‌ی معبد گذرانده بود، آرام‌ترین لحظه‌های عمرش بود. فقط آرامش نبود که به او لذت می‌داد. روزهای بعد احساس می‌کرد که ذهنش شفاف شده است. اگر ازدواج نکرده بود باز هم به آن‌جا می‌رفت تا ببیند آیا باز هم او را می‌پذیرند یا نه. امکانش بود، چون می‌توانست برای آن‌ها مفید باشد، دست‌کم به عنوان مترجم انگلیسی و فقیه‌ برهمایی و اهل ادب. چه اشتیاقی برای زندگی در چنین جایی داشت که هیچ‌ کس از او و گذشته‌اش خبر نداشته باشد.

شبی در میانه‌های ماه مه، شری با چهره‌ای شاد و چشم‌هایی خندان به خانه آمد. نامه‌ای را که در دست داشت به سمت راشینگ تکان داد و شادمانه گفت: «خبرای خوب!» راشینگ که هیچ نشانه‌ای از شوخ‌طبعی در چهره‌اش نبود، گفت: «چیه؟»

- «استادیت تأیید شد!»

فهرست مطالب کتاب

بلای اینترنت
آهنگساز و طوطی‌اش
زیبایی
انتخاب
دشمنی شیرین‌تر از اولاد نیست
تبادل آتش
شرمساری
معلم زبان انگلیسی
حقوق بازنشستگی
سقوط شادی بخش

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب سقوط شادی بخش
نویسنده
مترجمعلی هداوند
ناشر چاپیانتشارات نیکو نشر
سال انتشار۱۳۹۳
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات207
زبانفارسی
شابک978-964-7253-61-1
موضوع کتابکتاب‌های داستان و رمان خارجی
قیمت نسخه الکترونیک
35000 ت - 4.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب سقوط شادی بخش

هیچ نظری برای این کتاب ثبت نشده است.

راهنمای مطالعه کتاب سقوط شادی بخش

برای دریافت کتاب سقوط شادی بخش و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.