معرفی و دانلود کتاب صوتی آشتی با کودک درون

عکس جلد کتاب صوتی آشتی با کودک درون
قیمت:
۴۸۰۰۰ تومان - 8.99€
خرید کتاب صوتی
۴۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی آشتی با کودک درون و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی آشتی با کودک درون و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی آشتی با کودک درون

کتاب صوتی آشتی با کودک درون نوشته علی شمیسا، به شما می‌‌آموزد که چگونه کودک بازیگوش و عاشق درون خود را فعال سازید. 

هدف کتاب، توضیح انواع و اشکال کودک درون است، به‌طور مثال وقتی شما نشانه و نشانی‌های کودک درون لجباز خود را بشناسید و بدانید که حضور او در رفتارهای شما می‌تواند ضربه‌ زننده باشد، طبیعی است که او را تحت نظارت بالغ درون خود قرار می‌دهید و او را کم‌کم مهار می‌کنید.

شاید بگویید، دیگر از من گذشته، اما برای احیا، رشد و بالندگی؛ اما بازیابی و شفای کودک درون، هر زمانی می‌تواند خوب باشد. شاید کتاب آشنایی با کوک درون بتواند در حد تلنگری باشد که با کودک درون‌تان، آشتی و سعی کنید او را در وجود خود پیدا کنید، روحیات و احساساتش را بشناسید و همچنین او را در لایه‌های مختلف زندگی‌تان تجربه کنید. واژه کودک درون، در واقع بیان‌ کننده حالتی از روحیات شماست که با احساسات و لذت شما سروکار دارد.

کودک درون، ‌بخشی از درون ماست که می‌تواند در اوج سرزندگی و شادابی قرار داشته باشد. کودک درون همان خود عاطفی ماست، او در جایی است که احساسات ما زنده هستند. وقتی احساس لذت، غم، خشم، ترس، یا محبت و شفقت می‌کنیم، این همان کودک درون ماست که ظاهر شده است.

وقتی بازی‌گوش می‌شویم و پر جنب‌وجوش، وقتی خلاق و آگاه می‌شویم و اوقاتی که حسی شهودی در ما زنده می‌شود و با خویشتن معنوی‌مان رابطه برقرار می‌کنیم، همان خود اصلی‌مان، کودک درون‌مان، چیزی که می‌دانیم در عمق وجودمان ریشه دارد خود را نشان می‌دهد، به ما خوشامد می‌گوید و ما را تشویق می‌کند تا در لحظه‌ی حال حضور داشته باشیم.

دکتر اریک برن رهبر فکری مکتب روان‌شناسی تحلیل رفتار (TA)، اعتقاد دارد شخصیت ما، ترکیبی از سه جزء والد، بالغ و کودک است که والد بیان‌گر روحیات امرونهی‌ها و باید و نبایدهای پدرانه و مادرانه ماست. افکاری که شما از فرهنگ و مذهب و عقاید گذشته گرفته‌اید و بالغ حالتی است که شما را در هر موضوعی کمک می‌کند که ابتدا جمع‌آوری اطلاعات کنید و بعد به تحلیل سود و زیان بپردازید و من کودک هم همان تجربیات ضبط‌ شده هر انسانی است که از دوران کودکی خود آموخته است.

در واقع هر فردی این سه حالت را با درجات خفیف، متوسط و شدید در خود دارد. گاهی یک فرد، والد سرزنش‌گر پررنگی دارد. گاهی یک فرد، بالغ قوی و قدرتمندی دارد و گاهی در یک فرد، کودک بازیگوش یا عاشق‌ پیشه تسلط دارد یا در موقعیت‌های زمانی و مکانی یکی از آن سه بیشتر خودنمایی می‌کند. زمانی که شما با روحیات کودک آزرده و افسرده آشنا شوید، طبیعی است که به‌ سمت راه‌های درمان آن خواهید رفت یا زمانی که متوجه شدید که کودک بازیگوش خود را بایستی همیشه فعال نگه دارید، شما به‌ سمت راهکارهای خلاقانه آن می‌روید یا زمانی که از کودک فلسفی خود باخبر می‌شوید، تازه متوجه می‌شوید که دوباره بایستی روحیه پرسش‌گری خود را بازیافت و فعال بسازید یا زمانی که درک کنید بایستی کودک خود را آزادانه رها کنید تا او بتواند خود را تجربه کند و درک عمیقی از خلاقیت به‌دست آورد.

به هر حال شناخت این حالت‌های روان‌شناختی کودک درون خود، شما را به این درک و فهم آگاهانه می‌رساند که در هر سنی که هستید، دوباره به آن توجه کنید، او را نوازش بدهید و اجازه بدهید او در قسمتی از زندگی شما حضور جدی داشته باشد تا روزها و شب‌های زندگی شما معنا و مفهومی دیگر به خود بگیرد.

در قسمتی از کتاب صوتی آشتی با کودک درون می‌شنویم:

کودک درون را می‌توان به شیوه‌ها و اشکال گوناگون تجربه کرد. پس به حال و هوای دوران کودکی خود نزدیک شوید. شاید بگویید سخت است. بله؛ باید گام‌به‌گام به‌سمت یافتن او حرکت کنید. سال‌هاست از او فاصله گرفته‌اید، تجربه‌هایی که با او داشته‌اید، برایتان کمرنگ شده، دیگر با آن فضا، هم‌حسی نمی‌کنید و به عمق خاطرات ناخودآگاهت فرو رفته‌اید؛ اما این حالت در چهره، صدا، شوخی‌ها و عصبانیت‌هایت خود را نشان می‌دهد. کودک درون را در لایه‌های پنهان ناخودآگاه پیدا کنید.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
۳۰ دقیقه
بخش اول: کشف و تجربه‌ی کودک درون
۲۰ دقیقه
بخش دوم: اشکال مختلف کودک درون - قسمت اول
۳۷ دقیقه
بخش دوم: اشکال مختلف کودک درون - قسمت دوم
۲۲ دقیقه
بخش سوم: نشانه‌های کودک درون طبیعی
۲۲ دقیقه
بخش چهارم: قوانین تربیتی کودک درون
۱۷ دقیقه
بخش پنجم: انواع والد درون
۳۰ دقیقه
بخش ششم: شفا و مراقبت از کودک درون - قسمت اول
۲۹ دقیقه
بخش ششم: شفا و مراقبت از کودک درون - قسمت دوم
۲۵ دقیقه
بخش ششم: شفا و مراقبت از کودک درون - قسمت سوم
۲۲ دقیقه
بخش ششم: شفا و مراقبت از کودک درون - قسمت چهارم

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی آشتی با کودک درون
نویسنده
گویندهرامونا شاه
ناشر چاپیانتشارات نسل نواندیش
ناشر صوتی نوین کتاب گویا
سال انتشار۱۳۹۷
فرمت کتابMP3
مدت۴ ساعت و ۱۴ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی روانشناسی و موفقیت، کتاب موفقیت و خودسازی
قیمت نسخه صوتی
۴۸۰۰۰ ت - 8.99 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی آشتی با کودک درون

سینا فلاح
۱۳۹۹/۵/۳۰
ادمی که ۴تا کتاب در باب کودک درون و واکاوی درون خونده باشه قطعا نمیتونه نظر مثبتی راجعبه این کتاب کلیشه‌ای که تاماما از بدیهیات صحبت کرده، داشته باشه.
به جرات میتونم بگم اولین کتابی هست که خوندم و پشیمونم از وقتی که براش گذاشتم، نمره کتاب را هم ۱ دادم که متاسفانه به علت نقص سیستم رای کامل ثبت شد🤐
مجید دبیری
۱۴۰۰/۱۰/۲۶
کودک مدفون شده باید از زیر خاک و زیر احساسات مدفون شده بیرونش آورد نوازشش کرد و در آغوشش گرفت و آماده‌ش کنی برای خرید بیرون ببری و بازی مورد علاقه و غذا و لباس مورد علاقه اون رو براش بخری نوازشش کنی ببوسیش و کنارش باشی تا اونم خوشحال و شاد نگهت داره
عاشقتم مجید کوچولو 😁🤪❤️🌺🧢
محمد وفائی نژاد
۱۳۹۸/۱۱/۱۹
کتاب فوق العاده‌ای بود اما یه کم مطالب تکراری داشت ولی تا حد فوق العاده زیادی به من کمک کرد حالا فهمیدم این گفتگوهای درونی چیه من اصلا به کودک درونم توجه نمیکردم
از کتابراه ممنونم بیشتر کنین کتابای موفقیتو لطفا
Omid Azad
۱۳۹۸/۶/۲
در نوع خودش یکی از بهترین کتاب‌ها هست، که عملا در زندگی بهترین کمک رو به هر کدام از ما می‌تواند بکند و خلاقیت و آزادی و شادی به زندگی هر کدام از ما برگردانند
کاربر A
۱۳۹۸/۱/۹
به نظرم نسخه چاپیش هم لازمه برای درک بهتر... هنوز تا آخر نخوندم... جالب بود که بعضی خصلتها از کودک درون هست... ولی این تیپ کتابها را خیلی دوست ندارم... احساس بد و استرس و اشکال منتقل میکنن
آزاده احراری
۱۳۹۸/۹/۱۱
کتابی بسیار عالی... اول که دیدم ترجمه نیست از خریدش ناامید شدم اما به مرور که بهش گوش دادم بسیار راضی و خوشحالم
فاطمه محمدی
۱۳۹۷/۱۲/۲۰
صدای گوینده‌اش اعتبار بیشتری به این کتاب داده. این کتاب خارق العادس حتی تو نسخه‌های خارجی هم نمیتونین همچین کتابی راجع به کودک درون پیدا کنید.
ص خانی فر
۱۳۹۸/۶/۲۹
بسیار عالی ولی بعضی جاها خیلی سوال پیش میاد مثلا عاشق بودن کودک درون خیلی کم‌توضیح داده شد
دلارا مختاری
۱۳۹۹/۱۲/۲۰
بینطیره بینطیر👏👏🏻واقعا‌ای کاش تمام انسانها قبل از ازدواج و بچه دار شدن این علم را بدونند
امیر رفیع زاده
۱۳۹۸/۸/۱۲
تاکنون درباره کودک درونم فکر نکرده بودم امیدوارم با این کتاب بتوانم آنرا دوباره احیا کنم
مریم اسماعیلی
۱۳۹۷/۱۲/۹
عالیه، نکاتی که اصلا بهش توجه نمی‌شه
هما امیرزاده
۱۴۰۱/۶/۱۲
کلی تحول در من ایجاد کرد و کودک درونم رو در آغوش گرفتم برای همیشه 🙏❤️
یاور دروگر
۱۴۰۱/۴/۲۸
کتاب فوق العاده در زمینه شفای کودک درون حتما به تمرینات کتاب عمل کنید
مریم قصبه
۱۴۰۱/۲/۱۹
کتاب بسیارخوبی بود. هم صدای گوینده خوب بودوهم بسیارتاثیرگذاربود.
دیام آرای
۱۳۹۹/۹/۲۴
کتاب فوق العاده ایه. بسیار ساده نکات کاربردی را مطرح کرده است.
مشاهده همه نظرات ۲۷

راهنمای مطالعه کتاب صوتی آشتی با کودک درون

برای دریافت کتاب صوتی آشتی با کودک درون و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.