معرفی و دانلود کتاب صوتی نامه‌ای که هرگز فرستاده نشد

عکس جلد کتاب صوتی نامه‌ای که هرگز فرستاده نشد
قیمت:
22000 تومان - 4.49€
خرید کتاب صوتی
۴۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی نامه‌ای که هرگز فرستاده نشد و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی نامه‌ای که هرگز فرستاده نشد و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی نامه‌ای که هرگز فرستاده نشد

کتاب صوتی نامه‌ای که هرگز فرستاده نشد اثری داستانی به قلم والری اوسیپف است که در سال‌های حیات حاکمیت شوروی نوشته شده است. در این کتاب به نامه‌های پرتب‌وتاب زمین‌شناسی گوش خواهید داد که قلم به دست گرفته و برای همسر خود از روزهایی می‌نویسد که در بحبوحه‌ی مأموریتی دشوار سپری می‌شوند.

درباره کتاب صوتی نامه‌ای که هرگز فرستاده نشد:

روسیه دستخوش تحولاتی عظیم است. انقلاب بلشویکی از راه رسیده، و همچون زلزله‌ای که پس‌لرزه‌هایی بی‌شمار را پدید آورده، خیل عظیمی از تحولات تکان‌دهنده را از پی خود به همراه آورده است. در این میان، زمین‌شناسی به نام کنستانتین، از سوی مقامات، مأمور یافتن رگه‌های الماس در معادن سیبری می‌شود.

در این مأموریت همراهانی نیز با او همسفر می‌شوند. در ابتدا همه چیز خوب پیش می‌رود، اما رفته‌رفته مشکلاتی سد راه گروه می‌شود؛ تا جایی که درست زمانی که موفقیت نزدیک‌تر از همیشه به نظر می‌رسد، فاجعه‌ای باورنکردنی رخ می‌دهد؛ حال، نبرد برای پیروزی، تبدیل به نبرد برای بقا شده است...

ماجراها در کتاب نامه‌ای که هرگز فرستاده نشد (letter never sent) از زبان کنستانتین، و از خلال نامه‌های او به همسرش، وروچکا روایت می‌شود؛ نامه‌هایی که گویی سرنوشتشان این است که هرگز به مقصد نرسند. با وجود این، کنستانتینن می‌نویسد- بی‌آنکه در انتظار پاسخی باشد. او می‌نویسد تا روح خود را التیام بخشد؛ می‌نویسد تا شعله‌ی حیات در وجودش خاموشی نگیرد؛ می‌نویسد تا بتواند ادامه دهد. و برای نوشتن نیز هیچ حدومرزی نمی‌شناسد: از درد هجران محبوب و شوق دیدار دوباره‌ی او، تا پیش‌پاافتاده‌ترین جزییات مربوط به کار و سفر؛ هر چیزی می‌تواند مضمون نامه‌های یک زمین‌شناسِ دور از خانه و کاشانه باشد!

در پایان باید گفت کتاب نامه‌ای که هرگز فرستاده نشد، دارای تمام مشخصه‌های یک داستانِ نمونه‌وار روسی است. زبان شورانگیز و آتشین، شخصیت‌پردازی هنرمندانه، غور در زندگی، توصیف‌های جاندار از محیط و آدم‌ها و بسیاری مولفه‌های دیگر (که نظیرش را در آثار بزرگانی چون تولستوی، داستایوفسکی و چخوف دیده‌ایم) در این رمان کوتاه والری اوسیپف (Valeri Osipov) به خوبی نمایان‌اند؛ خلاصه‌ی کلام اینکه علاقه‌مندان به ادبیات روسیه بی‌شک از گوش سپردن به این اثر صوتی پشیمان نخواهند شد.

کتاب صوتی نامه‌ای که هرگز فرستاده نشد مناسب چه کسانی است؟

طرفداران‌ رمان‌های مکاتبه‌ای و دوست‌داران داستان‌های رئالیستی، بی‌شک این کتاب را اثری جذاب خواهند یافت.

با والری اوسیپف بیشتر آشنا شویم:

والری اوسیپف (زاده‌ی 1930) نویسنده و فعال رسانه‌ایِ اهل شوروی بود. تحصیلات دانشگاهی او در دانشگاه مسکو و در رشته‌ی روزنامه‌نگاری پیگیری شد. علاوه بر این، او چندین فیلمنامه نیز به رشته‌ی تحریر درآورد. اوسیپف در سال 1987 از دنیا رفت.

در بخشی از کتاب صوتی نامه‌ای که هرگز فرستاده نشد می‌شنویم:

آنجا که تو هستی، حالا باید شب باشد. اما اینجا دیگر صبح شده است. شاید تو هنوز به موسیقی سبک رادیو گوش می‌دهی، در حالی که خروس‌های ما قیل و قال خود را سر داده‌اند. ما خیلی زود برخاستیم که به موقع به هواپیما برسیم. وقتی تو می‌رفتی بخوابی، ما در فضا پرواز می‌کردیم. و در آن هنگام که تو رویاهای دلپذیر می‌دیدی، ما یکدیگر را هل می‌دادیم تا از پنجره‌های گرد و کوچک هواپیما به ابرهای تکه‌پاره که زیر پای ما، در فضای خاکستری خاموش پراکنده بودند، نگاه کنیم. در آن زمان که نور نوازشگر و صورتی‌رنگِ چراغ رومیزیِ اتاقِ گرم و راحت، تو را در بر گرفته بود، شیشه‌ی کابین هواپیمای ما با اولین اشعه‌ی لاکی رنگ انوار شمالی روشن می‌شد. ورای عزیزم... حالا ما از یکدیگر خیلی دوریم، اما می‌دانم که تو به من فکر می‌کنی و در غم ناراحتی و خانه‌به‌دوشی من هستی.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
2 دقیقه
معرفی
6 دقیقه
قسمت اول
1 دقیقه
قسمت دوم
5 دقیقه
قسمت سوم
3 دقیقه
قسمت چهارم
3 دقیقه
قسمت پنجم
2 دقیقه
قسمت ششم
1 دقیقه
قسمت هفتم
16 دقیقه
قسمت هشتم
4 دقیقه
قسمت نهم
7 دقیقه
قسمت دهم
11 دقیقه
قسمت یازدهم
8 دقیقه
قسمت دوازدهم
11 دقیقه
قسمت سیزدهم
4 دقیقه
قسمت چهاردهم

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی نامه‌ای که هرگز فرستاده نشد
نویسنده
مترجمباقر مومنی
گویندهمهبد قناعت پیشه
ناشر صوتیانتشارات موج کتاب
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابMP3
مدت۱ ساعت و ۲۴ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی داستان و رمان خارجی، کتاب‌های داستان و رمان خارجی
قیمت نسخه صوتی
22000 ت - 4.49 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی نامه‌ای که هرگز فرستاده نشد

سجاد مهرزاده
۱۴۰۰/۴/۱۶
بی نهایت لذت بردم... آنقدر ماهرانه حس شنوایی آدم را تحریک میکند که حس سبک شدن روح و پرواز به آدم دست می‌دهد لحظات برات شیرین میشن... دوس داری فقط برات بخونه چقد آرامبخشه... انقد با حس میگه بیش از ده بار گوشش دادم ولی هر بار لذتش بیشتر میشه... راستش را بگویم اشک‌هایی با طعم شیرین از چشم‌های انسان رو سرازیر میشه..
این اختلاف وقتی فهمیدم که کارهایی دیگه در این موضوع گوش دادم ولی گوش خراش بودند و دوس داشتی سریعتر تموم بشه.. این کجا و آن کجا
زهرا بهرامی
۱۴۰۰/۵/۲۰
کار گوینده خوب بود ولی اگر به دنبال داستان پر کششی هستین پیشنهاد نمی‌کنم
حنا دادگر
۱۴۰۱/۱۰/۱۳
کتاب چرتی بود
داستان جالبی نداشت
فرامرز جکسون
۱۴۰۱/۱۰/۱۲
با سلام
داستانی کوتاه اما خوب
بهروز شفیعی
۱۴۰۰/۵/۱
راضی کننده نبود. انتظار بیشتری داشتم
سپیده قائم مقام
۱۴۰۰/۴/۲۵
پیشنهاد میکنم بشنوید
مشاهده همه نظرات 6

راهنمای مطالعه کتاب صوتی نامه‌ای که هرگز فرستاده نشد

برای دریافت کتاب صوتی نامه‌ای که هرگز فرستاده نشد و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.