معرفی و دانلود رایگان کتاب صوتی نامه‌ای به آیدا

عکس جلد کتاب صوتی نامه‌ای به آیدا
قیمت:
رایگان - 0€
۳۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی نامه‌ای به آیدا و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی نامه‌ای به آیدا و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی نامه‌ای به آیدا

کتاب صوتی نامه‌ای به آیدا نوشته احمد شاملو از مجموعه نامه‌های عاشقانه احمد شاملو به همسرش آیدا برگرفته شده است. این کتاب گزیده‌ای از کتاب "مثل خون در رگ‌های من" است.

فهرست مطالب کتاب صوتی

6 دقیقه
نامه‌ای به آیدا

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی نامه‌ای به آیدا
نویسنده
گویندهرضا عمرانی
ناشر صوتینشر ماه آوا
سال انتشار۱۳۹۶
فرمت کتابMP3
مدت۵ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی شعر، ادبیات و زندگینامه، کتاب‌های زندگی نامه
قیمت نسخه صوتی
رایگان - 0 یورو
افزودن به کتابخانه

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی نامه‌ای به آیدا

niloofar sam
۱۳۹۷/۵/۱۰
اینکه با کمک این اپلیکیشن به راحتیِ یک چشم به هم زدن میشه به بزرگترین اثار ادبی ایران وجهان دسترسی پیدا کرد و همیشه یه کتابخونه‌ی همراه داشت واقعا عالیه
Rokhsareh Soleymani
۱۳۹۷/۷/۲۶
یکی دوبار گوش دادن کافی نیست
نامه‌های احمد شاملو به ایدا رو باید هزاااران بار گوش داد و خواند
هرچقدر این نامه هارو بخونی یا گوش کنی خسته نمیشی♥️♥️♥️
sina mehdizade68
۱۴۰۰/۲/۱۷
ساعت ۵. ۳۰ صبح توو یه جای مه گرفته، درست لب مرز تاریک و روشن بودن اسمون به صورت اتفاقی و بی مقدمه به این فایل گوش دادم و کلمه‌ای برای وصف احوالی که بر من گذشت ندارم... فقط میتونم بگم ممنونم از ابر و باد و مه و خورشید که دست به دست دادن، تا من یک ماه پیش واسه دسترسی به یه مطلبی این نرم افزار رو نصب کنم، تا امروز توو این حال این فایل رو گوش کنم.. دست این نرم افزار درد نکنه...
سحر اندیشه
۱۴۰۱/۸/۱۷
گویندگی عالی، موسیقی بجا و نامه‌ای لبریز از احساس
احمد شاملو تو هر خط و کلمه از این نامه به زیبایی و در کمال صمیمیت و سادگی، با آرامش، از عشقی سوزان و در عین حال آرامش بخش حرف میزنه.
و از خلوتی که در آن عاشق و معشوق بیگانگی‌ها را دور انداخته و زندگیشون رو با هم شریک میشن:
"دیشب ناگهان یاد نقشه
یی افتادم که برای خانه مان کشیدیم و تو فورا آن را بردی که بایگانی کنی...
کتیبه یی بر سر در آن خانه آویخته بودیم که بر آن نوشته بود: «ای بیگانه که خلوت ما را می‌شکنی! همچنان که در خانه‌ی ما به روی تو باز است، تو نیز بزرگواری کن و ما را از شنیدن عقاید خویش معاف دار. ما از دوزخ بیگانگی‌ها گریخته ایم، تا از برخورد با هر آنچه خوشایندمان نیست در امان باشیم. اگر به خانه‌ی ما فرود می‌آیی، خلوت ما را مقدس شمار!» "
گوش سپردن به این نامه بی شک تجربه‌ای دلنشین و شیرین خواهد بود.
ممنون از گوینده‌ی عزیز آقای رضا عمرانی، ماه آوا و کتابراه
علی فتاحی
۱۴۰۲/۵/۲۳
احساس میکنم کم کم به کتابراه معتاد شدم. چقدر خوبه که ادم دلبسته و وابسته به کتاب بشه. از نشریه و گروه ماه آوا بابت انتخاب چیره دستانه گوینده هاتون تشکر میکنم. خوش خوانی، نرم خوانی، اکسان گذاری درست، فن بیان موثره و استادانه هر اثری رو شنیدنی‌ میکنه و البته تنظیم موسیقی که به نامه احمد شاملو هارمونی بخشید.
زمانی در مهرشهر، نزدیک امامزاده طاهر زندگی میکردم. معمولا نمیرفتم. تا روزی که فهمیدم ارامستان مشاهیر و هنرمندانه. به حال خودم غبطه خوردم. اول سر قبر اغاسی و استاد بنان رفتم. تاسف باره ولی بسیار افرادی بودند که بجا نیاوردم تا رسیدم به شاملو. ناراحت شدم. نه بابت فقدان این عزیزان. شعله عشق و ارادت مردم به چنین شخصیت هایی، همیشه روشنه اما واکاوانه به دنبال دلیلی برای دفنشان در انجا میگشتم. اگر هرجای دنیا بود از سرمایه‌های فرهنگشون چه مقبره، ارامگاه و بناهای یادبودی که درست نمیکردند. اما مدافن ادیبان و هنرمندانمون یا خاک گرفته بود یا تخریب شده یا تقریبا فراموش شده. حیف.
Sasan Sasani
۱۳۹۶/۱۲/۴
زیبا بود درود بر احمد شاملو و این همه احساس دوست داشتنی
لیلی
۱۴۰۲/۵/۲۸
احمد شاملو شوریده و مجنون و شیفته‌ی آیدا است. نامه‌هایی که در آن‌ها به وضوح می‌توان دید که شاملو خودش را در عظمت عشق آیدا گم کرده و دیگر خودش را از آیدا نمیتواند تمایز دهد. مگر عشق چیزی به غیر از حس یافتن تکه‌ای از خودمان در وجود دیگری است؟ «دیگر چیزی به جز خود تو نیستم. چهره ات تمام زندگی مرا در و آینه‌ی واقعیت منعکس میکند این واقعیت آن قدر عظیم است که به افسانه میماند.» چیزی که این کتاب را خاص میکند قدرت بیان عجیب شاملو در ابراز احساساتش است. و نکته‌ای که باید به آن توجه کرد این است که نویسنده‌ی نامه‌ها قبل از مرگش این نوشته‌ها را منتشر نکرد پس این نامه‌ها با هدفی جز ابراز علاقه به معشوق نوشته نشده‌اند و این چیزی است که بر عظمت شاملو می‌افزاید. «به تو گفتم زیاد، خیلی خیلی زیاد دوستت دارم. جواب دادی: هر چه این حرف را تکرار کنی، باز هم میخواهم بشنوم!»
📚الناز محمدی📚
۱۴۰۱/۶/۱۹
🍁 چقدر پر احساس و زیبا.
میشه بارها ‌بارها به این فایل کوتاه گوش کرد و عاشق شد، و بارها و بارها به عشق خود نگریست و اندیشید.
- جرات بیشتری احتیاج داشتن به معشوق در زندکی، در مقایسه با به دهان مرگ افکندن آدم توسط خودش!
- صبر و تحمل، جرات و‌ شهامت مردم پرهیزکار است.
- کتبه‌ی آویخته شده بر سر
در خانه با این محتوی: ‌ای بیگانه که خلوت ما را میشکنی، همچنان که در این خانه‌ی ما به روی تو باز است، تو نیز بزرگواری کن و ما را از شنیدن عقاید خویش معاف دار. ما از دوزخ بیگانگی‌ها گریخته ایم، تا از برخورد با هرانچه خوش آیندمان نیست، در امان باشیم. اگر به خانه‌ی ما فرود می‌اوری، خلوت ما را نیز مقدس بشمار!!
ممنون دوست عزیز کتابراه ☘️
بهنام رئیسی
۱۴۰۲/۴/۱۶
اگر خیلی کوتاه بخواهم در مورد این کتاب صوتی کوتاه بگویم، می‌گویم عالی بود، فقط عالی بود و اگر بخواهم علت این را بگویم، علت این است که در اندک زمانی، جمع احساسات گوناگونی را در قالب یک نامه زیبا بیان می‌کند، یک کتاب با موضوع و متنی زیبا و گوینده توانا و موسیقی متناسب چیز فوق العاده‌ای خلق کرده که که حرفی برای گفتن باقی نمی‌گذارد، این در پنج دقیقه چنین زیبا ذهن انسان را درگیر خود کند، واقعا کم سابقه است، من که این کتاب صوتی را بسیار زیبا دیدم و بسیار لذت بردم و قطعا اگر کسی تا به حال این کتاب صوتی را گوش نداده به شدت پیشنهاد می‌کنم گوش دهد، چرا که بسیار کوتاه و بسیار تاثیرگذار است و بسیار از کتابراه تشکر می‌کنم که چنین کتاب‌های زیبایی را برای مردم رایگان کرده است❤
Pocker Sahar
۱۳۹۸/۳/۲۴
ای بیگانه که خلوت ما را میشکنی! همچُنان که در خانه‌ی ما به روی تو باز است، تو نیز بزرگواری کن و ما را از شنیدن عقاید خویش معارف دار. ما از دوزخ بیگانگی‌ها گریخته ایم تا از برخورد با هر آنچه خوشایندمان نیست در امان باشیم. اگر به خانه ما می‌آیی خلوت ما را مقدس شمار.: )
farzan shahrzad
۱۴۰۰/۱۱/۳۰
کتاب خوبی بود! شاملو یه جایی به آیدا میگه:
باید ماند و به تو ثابت کرد، که با مویِ سفید هم زیبایی:) اینجوری عاشق باشین! ولی داشتم به این فکر میکردم که یکی مثل آیدا، شاملو رو به این جایگاه و خوشی میرسونه، یکی هم مثل ثریا شهریارو نابود میکنه! مراقب انتخابمون باشیم، که یه آدم قابلیت اینو داره که شمارو تا عرش ببره، و یه آدم قابلیت اینو داره که شمارو به فرش بکشونتتون...
مهرداد غریب زاده
۱۳۹۷/۵/۲۲
با سلام و خسته نباشید به مدیرمحترم و همکاران موفق و کادرست نرم افزارفوق‌. واقعا عالی هس این مجموعه.
انشاالله که پیشرفت تیم موفق شما جهانی باشدو افتخار ایران و ایرانی بودن همیشه درجهان طنین انداز باشد. یاعلی مدد
hadi jabbari
۱۳۹۷/۱/۲۷
خوشحالم که کتابراه، داره راه رو عوض میکنه بسمت کتابخوانی و شنیدن اون
آتنا بنکدار
۱۴۰۱/۱۲/۲۰
«من برای آنکه از خودم خبری بگیرم باید از تو شروع کنم...!» «آه که اگر فقط این دوری اجباری از تو نبود...
اگر فقط تو را در کنار خود داشتم...
می‌توانستم بگویم که آرامترین، شادترین و امیدوارترین روزهای عمرم را می‌گذرانم!»
نامه‌های احمد شاملو به آیدا را نه یکبار بلکه باید هزاران هزار بار خواند...
در این کتاب فصاحت کلام احمد شاملو و خوانش بی نظیر گوینده فضایی فوق العاده دلنشین را ایجاد کرده که به همه کتابراهی‌های عزیز گوش کردن به این کتاب صوتی را توصیه میکنم.
فرهاد
۱۳۹۹/۱۱/۲۹
باید تعظیم کرد به این اسطوره تکرار نشدنی👑👑👑👑❤️❤️❤️❤️
همچنین صدای بسیار بسیار دلنشین و حرفه‌ای گوینده که واقعاً کارشون عالیه و خسته نباشید میگم بهشون امیدوارم هرجا که هستن شاد و تندرست باشن❤️❤️❤️❤️
ممنونتونم استاد شاملو، گوینده عزیز و کتابراه همیشه همراه❤️❤️❤️
شاد باشید🌹🌹🌹🌹
مشاهده همه نظرات 1539

راهنمای مطالعه کتاب صوتی نامه‌ای به آیدا

برای دریافت کتاب صوتی نامه‌ای به آیدا و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.