معرفی و دانلود کتاب صوتی آینه‌ی شکسته

عکس جلد کتاب صوتی آینه‌ی شکسته
قیمت:
10000 تومان - 2.49€
خرید کتاب صوتی
۳۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی آینه‌ی شکسته و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی آینه‌ی شکسته و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی آینه‌ی شکسته

کتاب صوتی آینه‌ی شکسته نوشتهٔ صادق هدایت داستانی عاشقانه را روایت می‌کند که در آن پسری ایرانی به نام «جمشید» و دختر پاریسی به نام «اودت» وارد رابطه‌ای عاطفی می‌شوند. این داستان اولین‌بار در مجموعهٔ سه قطره خون منتشر شد.

درباره کتاب صوتی آینه‌ی شکسته:

فضای داستان‌های صادق هدایت همیشه پر از رمز و راز است. با مطالعه آثار او غرق در فضای داستان می‌شویم و تحت تأثیر فضاسازی عمیق آن‌ها قرار می‌گیریم. کتاب آینه‌ی شکسته یکی از این داستان‌ها است که با فضای سنگین و رازآلودش شنونده را تا پایان داستان با خود همراه می‌کند.

داستان از جایی شروع می‌شود که جمشید و اودت رابطه‌ای عمیق و عاشقانه‌ای با یکدیگر برقرار کرده‌اند و این عشق عمیق از زبان جمشید روایت می‌شود. جمشید برای جلب توجه و محبت اودیت سعی فراوان کرده و رابطه‌ای عاشقانه خود را بنا نهاده است. آشنایی این دو از طریق پنجره اتاق‌هایشان بود؛ در آغاز با نگاه و اشاره و بعد از آن قرار ملاقات‌هایی در بیرون از خانه.

یکی از روزها جمشید وقتی می‌خواهد کیف اودت را به او بدهد، آن را به سمتش در پنجره روبه‌رو پرت می‌کند. اما نمی‌داند آینه‌ی داخل کیف اودت با این ضربه می‌شکند. اودت دختری خرافاتی است و عقیده دارد شکسته شدن آینه چیزی بدشگون است که عاقبت خوبی به همراه ندارد...

کتاب صوتی آینه‌ی شکسته مناسب چه کسانی است؟

اگر به داستان کوتاه فارسی و آثار صادق هدایت علاقه دارید، شنیدن این داستان برایتان لذت‌بخش خواهد بود.

صادق هدایت را بیشتر بشناسیم:

او نویسنده بزرگ ایرانی و یکی از اولین بنیان‌گذاران ادبیات داستانی مدرن ایران بود که آثار برجسته‌ای از خود به جا گذاشته است. صادق هدایت (Sadegh Hedayat) در خانواده‌ای صاحب منصب و اهل‌قلم به دنیا آمد و در سال 1281 تحصیلات را از دارالفنون آغاز کرد و پس از مدتی وقفه، در مدرسهٔ فرانسوی سن‌لویی آن را ادامه داد.

وی در داستان‌نویسی، همان جایگاهی را دارد که نیما در شعر فارسی. هر دو آن‌ها فرزند زمانهٔ خود بودند؛ نگاه و صدایی نو داشتند، و خواهان ایجاد تحول اساسی در فرم و محتوای ادبیات فارسی بودند. به‌علاوه، هر دو در کار خود با حمله‌ها و کج‌فهمی‌های بی‌شماری مواجه شدند. بااین‌حال، هم نیما یوشیج و هم صادق هدایت، در نهایت چنان تغییرات اساسی‌ای در ساختمان شعر و داستان فارسی ایجاد کردند که کمترین ارمغان آن، ظهور استعدادهایی چون مهدی اخوان ثالث، رضا براهنی، هوشنگ گلشیری و... در نسل‌های بعدی بود.

از جمله آثار مهم و تأثیرگذار هدایت می‌توان به «سه قطره خون»، «علویه خانم»، «بوف کور» و «سگ ولگرد» اشاره کرد.

در بخشی از کتاب صوتی آینه‌ی شکسته می‌شنویم:

اول باری که با او روبه‌رو شدم، یک روز صبح بود که رفته بودم در قهوه‌خانهٔ سر کوچه‌مان، صبحانه بخورم. ازآنجاکه بیرون آمدم، اودت را دیدم، کیف ویلن دستش بود و به‌طرف مترو می‌رفت. من سلام کردم، او لبخند زد، بعد اجازه خواستم که آن کیف را همراهش ببرم. او در جواب سرش را تکان داد و گفت: مرسی.

از همین یک کلمه آشنایی ما شروع شد.

از آن روز به بعد، پنجرهٔ اتاقمان را که باز می‌کردیم، از دور با حرکت دست و به علم اشاره باهم حرف می‌زدیم، ولی همیشه منجر می‌شد به اینکه برویم پایین و در باغ لوگزامبورگ باهم ملاقات بکنیم و بعد به سینما یا تئاتر و یا کافه برویم، یا به طور دیگر چند ساعت را وقت بگذرانیم. اودت تنها در خانه بود، چون ناپدری و مادرش به مسافرت رفته بودند و او به مناسبت کارش در پاریس مانده بود.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
14 دقیقه
آینه‌ی شکسته

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی آینه‌ی شکسته
نویسنده
گویندهحسین نصیری
ناشر صوتیانتشارات گیوا
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابMP3
مدت۱۴ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی داستان و رمان ایرانی، کتاب‌های داستان و رمان ایرانی
قیمت نسخه صوتی
10000 ت - 2.49 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی آینه‌ی شکسته

علی رحیمی
۱۴۰۱/۱۰/۲۶
با تشکر از دست اندر کاران مجموعه کتابراه و از انتشارات گیوا با صدای منحصر بفرد حسین نصیری که گوش دادن به رمان‌های صادق هدایت را دو چندان می‌کند و بقول هدایت آدم غم سوزناکی پس از پایان کتاب احساس میکنی و این قدرت نویسنده را می‌گوید که در 80 سال پیش همچنان رمان هایش تازگی دارد
فاطمه محمدی
۱۴۰۱/۱۰/۶
خیلی زیباو در عین حال، غمگین و جذاب بود
شکوفه عوض پور
۱۴۰۱/۱۰/۵
مثل مابقی داستان‌های صادق هدایت درجه یک
سودابه زارعی
۱۴۰۱/۳/۱۹
زیبا بود.
مورد پسند بود
هادی فراهانی
۱۴۰۱/۸/۱۷
فقط خیلی کوتاه بود
مشاهده همه نظرات 5

راهنمای مطالعه کتاب صوتی آینه‌ی شکسته

برای دریافت کتاب صوتی آینه‌ی شکسته و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.