معرفی و دانلود کتاب صوتی رستم و سهراب: مجموعه داستان‌های شاهنامه - جلد دوم

عکس جلد کتاب صوتی رستم و سهراب: مجموعه داستان‌های شاهنامه - جلد دوم
قیمت:
39000 تومان - 4.99€
خرید کتاب صوتی
۳۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی رستم و سهراب و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی رستم و سهراب و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی رستم و سهراب: مجموعه داستان‌های شاهنامه - جلد دوم

داستان تراژیک رستم و سهراب آنقدر مشهور و غمناک است که کمتر کسی آن را نشنیده است. کتاب صوتی رستم و سهراب نوشته‌ی محسن دامادی، دومین جلد از مجموعه داستان‌های شاهنامه ابوالقاسم فردوسی است. با انتخاب این کتاب بی‌نظیر، جذاب‌ترین داستان‌سرایی این شاعر بزرگ را با زبانی امروزی‌تر خواهید شنید.

درباره کتاب صوتی رستم و سهراب:

داستان رستم و سهراب یکی از غم‌انگیزترین و درعین‌حال قابل تامل‌ترین داستان‌های شاهنامه فردوسی (Ferdowsi) است. محسن دامادی (Mohsen Damadi) با قلم توانا و گیرای خودش، ‌این داستان را به نثر و زبان امروزی برگردانده است. کتاب رستم و سهراب که دومین جلد از مجموعه داستان‌های شاهنامه فردوسی به‌شمار می‌رود، ‌روایتگر مرگ سهراب به دست پدرش است. رستم که نمی‌داند سهراب پسر خودش است، ‌او را فریب می‌دهد و در میان درگیری، ‌پهلوی سهراب را پاره می‌کند. پس از آنکه این پهلوان نامی می‌فهمد حریف قدرتمند خود پسرش است، به سراغ کاووس می‌رود تا برای درمان زخم سهراب نوشدارو تهیه کند. اما کاووس با بدجنسی، نوشدارو را به رستم دستان نمی‌دهد و سهراب از بین می‌رود!

ساختار کتاب رستم و سهراب به این شکل است که دامادی، بخشی از داستان شاهنامه (Shahnameh) را به نثر ساده و زبان امروزی برگردانده و در ادامه ابیات مرتبط با همان بخش را از شاهنامه فردوسی، در کتاب آورده است.

گوش دادن به کتاب صوتی رستم و سهراب شما را به دنیای جدید و جذابی از روایت و داستان کهن ایرانی وارد می‌کند.

کتاب صوتی رستم و سهراب مناسب چه کسانی است؟

این کتاب برای همه افرادی که از گوش دادن به داستان‌های حماسی شاهنامه و اشعار حماسی کهن لذت می‌برند، مناسب است.

با محسن دامادی بیشتر آشنا شویم:

عرصه فیلم، ادبیات و نویسندگی ایران، از افراد توانمندی تشکیل شده است که با هنر بی‌نظیر خود، ‌یادگارهای ارزشمندی را برجای گذاشته‌اند. محسن دامادی بدون شک یکی از این افراد توانمند و بی‌نظیر است که در آسمان نویسندگی و کارگردانی ایران می‌درخشد. او که بیشتر به دلیل فعالیت‌های سینمایی خودش مشهور است، فعالیت حرفه‌ای خود را با نویسندگی فیلم «آپارتمان شماره 13» آغاز کرد. همچنین دامادی در نگارش و تدوین مجموعه داستان‌های شاهنامه بی‌نظیر عمل کرده و آثار جذابی را با اقتباس از شاهنامه فردوسی نوشته است.

در بخشی از کتاب صوتی رستم و سهراب می‌شنویم:

شاه هرچه از دهانش درآمد به گیو و تلویحا به رستم گفت. شاید گیوِ بیچاره به هر زبانی بود حالی کرد که جناب رستم دیر حرکت فرمودند! کاوس گفت: رستم کی باشد که از فرمان من سرپیچی کند؟ اگر خنجرم دمِ دستم بود، همین الان سرِ او را مثل تُرَنج (میوه‌ی درختِ بالَنگ) می‌بُریدم!

که رستم که باشد که پیمانِ من
کُنَد سست و پیچد زِ فرمانِ من؟
اگر تیغ بودی کنون پیش من
سرش کَندَمی چون تُرَنجی زِ تَن

کاوس رو به طوس فریاد کشید: همین الان، هر دو نفر را ببر و زنده بر دار کن!

بفرمود پس طوس را شهریار
که رو، هر دو را زنده برکن به دار!

طوس جلو آمد تا مثلا با خشمِ ظاهری، دستِ رستم را بگیرد، ولی در دلش بود که رستم را موقتا از جلوی چشم شاه دور کند تا بعد با حیله و افسونی شاه را آرام کند.

بشد طوس ‌و دستِ تهمتن گرفت
بدو مانده پرخاشجویان شگفت
که از پیشِ کاوس بیرون بَرَد
مگر کاندر آن تیزی افسون بَرَد

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
1 دقیقه
شناسنامه
4 دقیقه
پیشگفتار
19 دقیقه
رخش بهانه‌ی آشنایی
31 دقیقه
گستاخی سهراب
15 دقیقه
چاره‌جویی گژدهم
22 دقیقه
خشم کاوس
27 دقیقه
تصمیم رستم
19 دقیقه
نخستین رزم رستم و سهراب
18 دقیقه
دومین رزم رستم و سهراب
20 دقیقه
سومین رزم رستم و سهراب
20 دقیقه
نوش‌دارو پس از مرگ سهراب
24 دقیقه
سخن پایانی

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی رستم و سهراب: مجموعه داستان‌های شاهنامه - جلد دوم
نویسنده،
گویندهفرهاد اتقیایی
ناشر چاپیانتشارات کتاب سرای نیک
ناشر صوتیانتشارات جیحون
سال انتشار۱۴۰۱
فرمت کتابMP3
مدت۳ ساعت و ۳۹ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی شعر، ادبیات و زندگینامه، کتاب‌های شعر پارسی
قیمت نسخه صوتی
39000 ت - 4.99 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی رستم و سهراب

Jahan Jahan
۱۴۰۲/۲/۲۷
با سلام و احترام
واقعاً باید به تهیه کنندگان این اثر زیبا و جذاب دست مریزاد گفت.
بی نهایت سپاسگزارم و تشکر می‌نمایم.
اجرای صوتی و زیبای داستانهای شاهنامه و توضیحاتی که پیرامون برخی از اصطلاحات آن داده می‌شود، جذابیت و لذت شنیدن و خواندن آن را صد چندان می‌نماید.
تولید آثار این چنین موجب جذب و
نسل جوان بر خواندن شاهنامه می‌گردد.
بنده نیز که اصطلاحاً دهه چهلی هستم نیز هر آنچه تا کنون از آثار جناب میردامادی از شاهنامه تبدیل به اثر صوتی گردیده در کناب راه می‌باشد را خریداری نموده و شنیده‌ام و‌ منتظر آثار صوتی بعدی می‌باشم.
شایان دهناشی
۱۴۰۱/۱۱/۲۳
با سلام، در ابتدا باید بگم یکی از بهترین گوینده‌های کتاب‌های صوتی این کتاب رو خونده که به جذابیتش بسیار اضافه می‌کنه، دوم اینکه بعد از هر چند بیت به وضوح کامل اون‌ها رو معنی می‌کنه که درکش رو بسیار ساده و عمیق می‌کنه، سوم اینکه تصویر سازی‌های فردوسی به قدری واضح و واقعیست که جزئیات صحنه‌ای که در رو حال شنیدنش هستید به راحتی میتونید تصور کنید، در رابطه با این داستان به خصوص یعنی رستم و سهراب هم باید بگم یکی از تاثیرگذارترین داستان‌های شاهنامه هست و شنیدنش اصلا خالی از لطف نیست
محمد عرفان جلالی
۱۴۰۱/۱۰/۹
اگه دنبال کتابی هستین که یک درام و صحنه‌های احساسی و حماسی رو باز آفرینی کنه این کتاب مناسب شماست. یه نکته هم هست اونم اینه که شاید برخی فکر کنند که شخصیت‌های شاهنامه یا سیاه هستند یا سفید (یا قهرمان یا ضد قهرمان) اما با شنیدن این کتاب قطعا نظر شما بر میگرده و با شخصیت پردازی فردوسی بهتر آشنا می‌شید.
baes hashemi
۱۴۰۱/۹/۱۳
درود بی پایان برای جمع آورندگان و ارائه دهندگان همچین گنجی که از هر گنجی گج تر است
زبان من چگونه میتونه همچین هنر و هوش و خردمندی را توصیف و تعریف کند؟
برای توصیف همچین گنجی باید زبانی مانند زبان فردوسی باشد که دیگر نخواهد آمد
پاینده ایران و ایرانی 😊
حمیدرضا کاکاوند
۱۴۰۱/۳/۵
درود بر شما، بسیار زیبا و شنیدنی بود، مخصوصا فایل آخر که درباره علت کشتن سهراب به دست رستم حرف میزنم و تحلیل می‌کنه، واقعا که فردوسی عاشق ایران بوده و تونسته احساس خودش رو از طریق شخصیت رستم به تصویر بکشه، ممنون
مهدی فرهمندیان
۱۴۰۱/۳/۳
این کتاب صوتی برای کسایی مثل من که همیشه دوست داشتن رستم و سهراب رو بخوانم ولی به دلایل زیادی تا حالا موفق نشده بودم خیلی عالی هست و اون چیزی رو که قرار بود از خواندن گیرم بیاد رو نصیبم کرد.
فاطی عسگری
۱۴۰۱/۸/۷
واقعا نمیدونم چه تعریفی بکنم که لایقه فردوسی بزرگ باشه... ولی وظیفه خودم میدونم ک از طریق هنری که از خودش به جا گذاشت باهاش ارتباط بگیرم، بخاطر ایرانی اصیل بودن فردوسی و اشعارش و قصه‌های نابش و حماسی بودنش به وجد میام
Leila Behzadi
۱۴۰۱/۱۰/۳
متن کتاب را با دو خط که نمیشه توصیف کرد، فردوسی استاد بزرگی بودند، گوینده اما با شیوایی خاصی متن را بیان میکند، و از نکات مثبت این کتاب قابل فهم بودن برای همه قشر از افراد جامعه است، سپاس
Ali Solati
۱۴۰۱/۳/۶
بخدا من هر کتابی و نمیخوانم و گوش نمیدم این عالیه بگیرین پشیمان نمیشین حتما داستان‌های وطن خودمان رو بخوانیم
حامد رضایی
۱۴۰۲/۲/۳
سلام مگه میشه ایرانی بود و رستم وسهراب رو گوش نکرد مخصوصا این کتاب که خیلی روای خوبی داره و هم قلم قوی داره به شدت پیشنهاد میکنم گوشش کنید از گروه کتابراه هم ممنونم
بنیامین مهری
۱۴۰۱/۱۰/۹
خیلی عالی بود صوتی بودن و ارزون بودنش خیلی خوبه و چند داستان مختلف درباره رستم و سهراب داره من که خیلی خوشم امد شما هم این کتاب رو خریداری کنید
رقیه حاجیان
۱۴۰۱/۲/۲۶
واقعا زیبا بود، بسیار تاثیرگذار، متن روان و زیبا نگارش شده است و صدا شیوا و رساست
Saied Karimian
۱۴۰۲/۱/۸
شنیدن این کتاب صوتی رو توصیه میکنم،
گوینده بسیار توانا ست
اشعار هم که دیگه جای توصیف نداره
از گوش کردن این کتاب لذت بردم
مریم اسکندری
۱۴۰۱/۱۱/۱۹
خیلی خیلی عالیه خصوصا برای نسل ما که اوقات فراغت کمی داریم. کتابهای صوتی رو میشه تو مسیر و هر جایی گوش داد. این مجموعه که بی نظیره.
رضا موثق
۱۴۰۱/۱۱/۱
سلام. نثر بسیار ساده و روان و انتخاب ابیات زیبا کاملا بجا و مفید. کار ارزشمندی است امیدوارم بقیه شاهنامه رو هم ادامه بدن.
مشاهده همه نظرات 39

راهنمای مطالعه کتاب صوتی رستم و سهراب

برای دریافت کتاب صوتی رستم و سهراب و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.