معرفی و دانلود کتاب رشته خیال و چند داستان کوتاه دیگر

عکس جلد کتاب رشته خیال و چند داستان کوتاه دیگر
قیمت:
۱۵۰۰۰ تومان - 3.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب رشته خیال و چند داستان کوتاه دیگر و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب رشته خیال و چند داستان کوتاه دیگر و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب رشته خیال و چند داستان کوتاه دیگر

کتاب رشته خیال و چند داستان کوتاه دیگر نوشته‌ی نیلوفر شیخی شامل داستان‌هایی دلنشین است که تخیلات انسان را پرورانده و به راحتی حس خیال‌پردازی را در شما برمی‌انگیزد.

در بخشی از کتاب رشته خیال و چند داستان کوتاه دیگر می‌خوانیم:

کنار پنجره، خیره به دانه‌های سفید معلق در هوا روی صندلی چوبی‌ام نشسته بودم و طعم تلخ قهوه‌ام را چاشنی آن زمستان سرد می‌کردم. گاهی از درز پنجره سوز می‌آمد و پوست تنم را مورمور می‌کرد. نارنجی؛ گربه‌ی خانم مارال هر روز چند ساعتی مهمان تنهایی من بود و کنار هم رو به پنجره می‌نشستیم و تکاپوی مردم را در آخرین روزهای سال تماشا می‌کردیم و انتظار می‌کشیدیم، انتظار داشته‌هایی که هیچ وقت آن‌ها را نداشتیم!

سرش را زیر دستانم می‌آورد تا نوازشش کنم. خوب که نگاهش می‌کردم متوجه شباهت زندگی‌اش با خودم می‌شدم. گاهی انسان‌ها به انتهای خودپرستی و خودخواهی می‌رسند و هر جنبنده‌ای را که بخواهند به اسارت خود در می‌آورند و بعد می‌روند پی کارشان. فقط برای داشتن می‌جنگند و بعد از دارا بودن انگار دنبال یافته‌ای جدیدترند!

آن روز طبق معمول در آخرین روز سال، خانم مارال، نارنجی را به من سپرد و جمله‌های تکراری‌اش را بار دیگر تکرار کرد…

کاری برای من پیش آمده که باید حتما بروم. نارنجی خانه را به هم می‌ریزد و عتیقه‌هایم می‌شکند. گوشه‌ی خانه را هم پر از ادرار می‌کند!

و بعد از گفتن دلایل تکراری‌اش، من اما با چهره‌ای بی‌حالت او را بدرقه کردم و نارنجی را تحویل گرفتم و آن را کنار پنجره نشاندم و ظرفی از شیر داغ برایش آوردم. چشمان پر از بغضش را به من نشان ‌داد. به او لبخند زدم و نوازشش کردم. انگشتانم روی مشتی استخوان حرکت کرد. شیر، تنش را گرم می‌کرد ولی من را، هیچ چیز جز پلیور کش آمده خاکستری رنگم گرم نمی‌کرد!

فهرست مطالب کتاب

دیوانه خانه‌ی شهر دپ
به رنگ نارنجی
شب آرامش
کرانه
بی‌اندازگی
افسار ذهن
یک قصه‌ی کاملاً ایرانی
محکوم
چرخه
رشته‌ی خیال
مسافر
یک قصه جهان شمول

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب رشته خیال و چند داستان کوتاه دیگر
نویسنده
ناشر چاپیانتشارات نسل روشن
سال انتشار۱۳۹۹
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۱۳۴
زبانفارسی
شابک978-622-247-049-4
موضوع کتابکتاب‌های داستان و رمان ایرانی
قیمت نسخه الکترونیک
۱۵۰۰۰ ت - 3.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

راهنمای مطالعه کتاب رشته خیال و چند داستان کوتاه دیگر

برای دریافت کتاب رشته خیال و چند داستان کوتاه دیگر و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.