معرفی و دانلود کتاب صوتی هیپی

عکس جلد کتاب صوتی هیپی
قیمت:
۴۷۰۰۰ تومان - 8.99€
خرید کتاب صوتی
۴۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی هیپی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی هیپی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی هیپی

کتاب صوتی هیپی دورانی از زندگی نویسنده پرفروش برزیلی پائولو کوئیلو را روایت می‌کند که او همراه با جمعی از دوستانش، از آمریکای جنوبی به اروپا و آسیای میانه سفر می‌کنند تا از هر نظم و هنجار اجتماعی دور باشند و بتوانند مانند یک انسان آزاد به جست‌وجوی حقیقت و زیبایی جهان بروند.

درباره کتاب صوتی هیپی:

سرنوشت‌‌سازترین و جدیدترین اثر پائولو کوئیلو، کتاب صوتی هیپی (Hippie) است که شما را به گذشته‌‌های نه چندان دور می‌برد تا با رویای نسلی جوان آشنا شوید که آرزوی صلح داشتند و جرات می‌کردند نظم اجتماعی مستقر را به چالش بکشند. آن‌ها می‌خواستند از مصرف گرایی بیش از حد، ثروت و سیاست‌های استبدادی و محافظه کارانه گذر کنند و طعم دیگر زندگی را بچشند.

شما همراه با کوئیلو و دوستان هیپی‌اش به سفری ماجراجویانه و عجیب می‌روید که در آن جوانان مو بلند می‌توانند لباس‌های رنگی و عجیب و غریب بپوشند، عود روشن کنند و به مراقبه بپردازند، همواره موسیقی گوش دهند و به جست‌وجوی یک حقیقت درونی بروند؛ نسلی که از زندگی ماشینی و روزمره‌ای که والدینشان می‌شناختند، امتناع کردند.

در کتاب هیپی، پائولو یک جوان برزیلی لاغر با موهای بلند است که می‌خواهد نویسنده شود. او برای یافتن آزادی و معنای عمیق‌تر برای زندگی‌اش سفر می‌کند. کوئیلو در ابتدا همراه با دختری سوار قطاری می‌شود که به «قطار مرگ به بولیوی» معروف است و پس از آن با هم به پرو، شیلی و آرژانتین می‌‌روند.

سرانجام سفرهای این هیپی جوان، او را به میدان معروف آمستردام می‌برد؛ جایی که پائولو با کارلا یک دختر بیست ساله هلندی ملاقات می‌کند و از او درخواست می‌کند تا با هم به نپال و کشورهای آسیای میانه سفر کنند. پائولو نیز همراه با جمعی از همسفران خود، ماجراجوی جدیدی را در پیش می‌گیرد که هر کدام داستان‌های جالب و هیجان انگیزی دارند و حتی تغییرات درونی زیادی را برایشان رقم می‌زند.

پائولو کوئیلو این سفر را زمانی آغاز کرد که پیش از آن به خاطر پدر و مادرش به مدرسه حقوق رفته بود و دیگر به رویای نویسندگی نمی‌اندیشید، اما سرانجام نتوانست طاقت بیاورد و تحصیل خود را نیمه کاره گذاشت و مدت‌ها مانند هیپی‌ها زندگی کرد.

هیپی‌ها جوانان دهه 1960 میلادی بودند که به خاطر نوع عقاید و زندگی متفاوت‌شان، به عنوان جنبشی اجتماعی در آمریکا شناخته می‌شدند؛ در واقع آن‌ها با فرهنگ، اقتصاد و سیاست‌های دولتی مسلط بر جامعه ضدیت داشتند. سرانجام به مرور این شکل از سبک زندگی هنجار شکنانه به نقاط دیگر جهان نیز گسترش پیدا کرد.

پائولو کوئیلو (Paulo Coelho) را بیشتر بشناسیم:

این نویسنده مشهور برزیلی، همچنان منبعی الهام بخش برای نوشتن کتاب‌هایش است. او در طول زندگی خود با مرگ روبه‌رو شده، از جنون گریخته، با مواد مخدر مقابله کرده، در برابر شکنجه مقاومت نشان داده، جادو و کیمیاگری را تجربه کرده و فلسفه و دین را خوانده است. کوئیلو بارها گفته که ایمان خود را از دست داده و دوباره به آن رسیده و همچنین درد و لذت عشق را تجربه کرده است. این نویسنده در جست‌وجوی جایگاه خود در جهان، راه‌حل‌هایی را کشف کرده تا بتواند با آن‌ها به چالش‌های زندگی‌اش پاسخ دهد.

کتاب‌های کوئیلو به 82 زبان دنیا ترجمه شده و بیش از 230 میلیون نسخه از آن‌ها در بیش از 170 کشور به فروش رسیده است. رمان کیمیاگر که در سال 1988 نوشته شد، بیش از 85 میلیون نسخه فروخت که الهام بخش بسیاری از مردم جهان بوده است.

او عضو آکادمی ادبیات برزیل است و بیش از 115 جایزه و افتخار ملی و بین المللی از جمله جایزه هانس کریستین اندرسن و نشان ملی کشورش را دریافت کرده و همچنین در سال 2007 نیز به عنوان پیام آور صلح سازمان ملل متحد انتخاب شد.

پائولو کوئیلو را به نویسنده گوگلیست نیز می‌شناسند. این لقب از آنجا به او تعلق گرفت که تمامی کتاب‌ها و نوشته‌هایش در وبسایت خود و دیگر شبکه‌های به اشتراک گذاری کتاب وجود دارد و یکی از پرطرفدارترین نویسندگان در شبکه‌های اجتماعی است که مردم سراسر دنیا مطالبش را دنبال می‌کنند.

برخی از آثار مهم و پرطرفدار پائولو کوئیلو عبارتند از:

- خاطرات یک مغ (1987)
- کیمیاگر (1988)
- والکیری‌ها (1992)
- کنار رود پیدرا نشستم و گریستم (1994)
- نامه‌ها عاشقانه یک پیامبر (1997)
- ورونیکا تصمیم می‌گیرد بمیرد (1998)
- شیطان و دوشیزه پریم (2000)
- یازده دقیقه (2003)
- سفرها (2004)
- زهیر (2005)
- چون رود جاری باش (2006)
- عشق (2009)
- الف (2010)
- نسخه خطی موجود در آکرا (2012)
- جاسوس (2016)

نکوداشت‌های کتاب صوتی هیپی:

- یک داستان نویس که به زبان جهانی می‌‌نویسد. (مجله نیویورک تایمز)
- عشق واقعی پائولو کوئلیو در زندگی یافتن معنویت است. (اکسپرس مالی)
- مستندی جالب در مورد نسل هیپی دهه 70. (مجله L’Express)
- این کتاب واقعا زیبا نوشته شده و خواندن آن الهام بخش است. (نظرات مردمی)
- کوئیلو به ما کمک می‌کند نسل آن دوران درک کنیم و بهتر بشناسیم. (مجله مطبوعات آزاد)
- کتابی که نسلی را ترغیب می‌کند تا هنجارها را کنار بگذارند و راهی غیر متعارف را به سوی حقیقت دنبال کنند. کوئیلو در این نوشته مرز بین اصالت و توهم و هنر و واقعیت را در هم می‌آمیزد. (مجله Booklist)

کتاب صوتی هیپی به چه کسانی توصیه می‌شود؟

اگر دوست دارید مدت‌ها از زندگی روزمره دور شوید و طور دیگری زندگی کنید و عاشق سفر کردن و شناخت آدم‌های جدید هستید، این کتاب برای شما مناسب است.

در بخشی از کتاب صوتی هیپی می‌شنویم:

مایکل اسم راننده همین بود. سه سال پیش‌تر کله شقی کرد؛ مدرک پزشکی‌اش را که گرفت، فولکس واگن دست دوم پدر و مادرش را برداشت و یک هفته بعدش، به جای خودنمایی جلوی دخترها و پز دادن به دوستانش در ادین بورگ، راهی سفری به آفریقای جنوبی شد.

پزشک بیماری‌های داخلی بود و در کار کردن در کلینیک‌های خصوصی، برای دو سه سال سفر پول کافی پس‌انداز کرده بود. آرزویش تماشای دنیا بود؛ چون بیش از حد با بدن انسان آشنا شده بود و از میزان آسیب پذیری‌اش خبر داشت.

پس از روزهای بی‌شمار که به گذر از چندین مستعمره سابق فرانسوی و انگلیسی و درمان بیماران و تسکین رنجوران گذشت؛ به این فکر عادت کرد که مرگ همیشه نزدیک است و به خود قول داد که هیچ وقت و در هیچ لحظه‌ای اجازه ندهد که فقرا رنج بکشند یا آدم‌های فراموش شده در محنت زندگی کنند. پی برد که نیکوکاری اثری دارد که هم رستگاری بخش است و هم به آدم امنیت می‌دهد. هیچ وقت حتی یک لحظه هم با سختی روبه‌رو نشده بود یا گرسنه نمانده بود.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
۱ دقیقه
بخش اول
۱۶ دقیقه
بخش دوم
۲۸ دقیقه
بخش سوم
۲۴ دقیقه
بخش چهارم
۱۵ دقیقه
بخش پنجم
۲۸ دقیقه
بخش ششم
۲۱ دقیقه
بخش هفتم
۲۳ دقیقه
بخش هشتم
۲۲ دقیقه
بخش نهم
۲۲ دقیقه
بخش دهم
۲۷ دقیقه
بخش یازدهم
۲۵ دقیقه
بخش دوازدهم
۱۳ دقیقه
بخش سیزدهم
۲۹ دقیقه
بخش چهاردهم
۱۴ دقیقه
بخش پانزدهم
۱۳ دقیقه
بخش شانزدهم
۱۴ دقیقه
بخش هفدهم
۱۲ دقیقه
بخش هجدهم
۲۸ دقیقه
بخش نوزدهم
۱۹ دقیقه
بخش بیستم
۸ دقیقه
بخش بیست و یکم
۳۳ دقیقه
بخش بیست و دوم
۱۴ دقیقه
بخش بیست و سوم
۳ دقیقه
بخش بیست و چهارم

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی هیپی
نویسنده
مترجمامیرمهدی حقیقت
گویندهامید نعمتی
ناشر چاپینشر چشمه
ناشر صوتی رادیو گوشه
سال انتشار۱۳۹۹
فرمت کتابMP3
مدت۷ ساعت و ۳۱ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی شعر، ادبیات و زندگینامه، کتاب‌های زندگی نامه
قیمت نسخه صوتی
۴۷۰۰۰ ت - 8.99 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی هیپی

Naqme Kabiri
۱۴۰۰/۲/۳
کتاب بسیار روان و جالبی بود که به خواننده را به ادامه گوش دادن ترغیب می‌کرد، به علاوه اینکه دیدگاهی واقعی از هیپی گرایی و عمق این سبک از زندگی می‌داد. کاش همچنان در دوران عیدی‌ها زندگی میکردیم تا شاید جایی برای ما هم بود...
مریم پرتوی
۱۴۰۰/۱/۳۰
تقریبا خوب بود ولی من کیمیاگر رو خونده بودم فک کردم حتما کیفیت این کتاب هم در حد اون هست ولی خیلی پایین تر بود. شاید اگه اول این کتاب رو میخوندم بعد کیمیاگر میتونست تاثیرگذار باشه. سپاس از کتابراه
مژده جباریان
۱۴۰۱/۹/۲
من انتظار داشتم کتابی رو گوش کنم که در حد کتاب کیمیاگر این نویسنده باشه اما اصلا زمین تا آسمان متفاوت هست اصلا جالب نبود
کامران بخت آور
۱۴۰۱/۳/۴
واقعا ترجمه بسیار بسیار ضعیف بطوریکه تا آخرش نفهمیدم چی شد، هر چند خود کناب هم چرت بود
کورش محمدی
۱۴۰۱/۸/۱۸
از کتابهای این نویسنده خوشم میاد و گوینده هم بسیار خوب مطلب را بیان میکرد
مریم راستگو
۱۳۹۹/۹/۹
اصلا راوی خوبی نداره 3 فصل بیشتر گوش ندادم و دوست ندارم بقیشو گوش کنم
Fatemeh Alishahi
۱۴۰۰/۱۱/۱۸
عالی بود از داستان لذت بردم فقط گوینده ریتم خیلی خوبی نداشت
Alireza Mohamadi
۱۳۹۹/۱۱/۱۴
کتاب خوبیه ولی به کیمیاگر نمیرسید
پوریا میرزائی
۱۴۰۰/۶/۱۸
ضعیف اصلا با کتاب کیمیاگر مقایسه نکنید
کتایون معتقدی
۱۳۹۹/۱۰/۱۳
بی نظیر بود کافیه با گوش دل گوش کنی
امین قربانی
۱۴۰۱/۲/۱۷
ترجمه عالی
صوت عالی
مشاهده همه نظرات ۱۱

راهنمای مطالعه کتاب صوتی هیپی

برای دریافت کتاب صوتی هیپی و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.