معرفی و دانلود کتاب صوتی ایوب

عکس جلد کتاب صوتی ایوب
قیمت:
39000 تومان - 7.49€
خرید کتاب صوتی
۳۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی ایوب و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی ایوب و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی ایوب

کتاب صوتی ایوب اثری درخشان از نویسنده‌ی بزرگ آلمانی‌زبان، یوزف روت است. در این رمان تحسین‌شده به داستان زندگی یهودیِ متدینی به نام مندل سینگر گوش خواهید سپرد که گویی خداوند قصد دارد با بارش بلا و مصیبت بر سر او و خانواده‌اش، استحکام ایمانش را محک بزند. به همین جهت برخی رمان روت را نسخه‌ی مدرن حکایت ایوب پیامبر در عهد عتیق دانسته‌اند.

درباره کتاب صوتی ایوب:

شخصیت مرکزی کتاب ایوب (Job) مندل سینگر نام دارد؛ مردی عابدپیشه که کار اصلی‌اش تدریس تورات به کودکان است. او فردی خداترس و به راستی باتقوا و پرهیزگار است؛ با این حال در سرش گهگاه افکاری آمیخته به شک جرقه می‌زند. اگرچه ایمان او قدرتمندتر از هر شک و تزلزلی‌ست. مندل یک همسر سختکوش و سه فرزند دارد. در آغاز داستان، فرزند چهارم او نیز در راه است؛ فرزندی که بنا به مشیت الهی، ناتوان و مبتلا به صرع به دنیا می‌آید؛ امری که به نظر می‌رسد نشانه‌ی آغاز سلسله‌ای از اتفاقات ناگوار در زندگی خانواده‌ی سینگر باشد.

مندل‌ها نام این فرزند تازه را منوخیم می‌گذارند؛ فرزندی که هیچ‌کس امیدی به بهبودش ندارد، جز مادرش. بخش‌های قابل توجهی از داستان، شرح تلاش‌های نومیدانه‌ی این مادر برای کسب رضایت الهی و استجاب آرزوی شفای فرزرندش است.

باری، خانواده‌ی مندل در ادامه، راهی آمریکا سرزمین فرصت‌های طلایی می‌شوند. اما در آنجا نیز، زندگی‌شان با دشواری‌هایی خاص همراه است. روایت یوزف روت (Joseph Roth) از زندگی یهودیان آمریکا برخی از جذاب‌ترین بخش‌های این کتاب را تشکیل می‌دهد؛ علاوه بر این، روت با اضافه کردن صحنه‌هایی از زندگی یهودیان در شهرهای آمریکا، به اثر خود که سرشار از مضامین مذهبی و فلسفی است، رنگ و بویی سیاسی - اجتماعی نیز بخشیده است.

در یک ارزیابی کلی، باید گفت که کتاب روت اثری با ساختمانی مدرن و در عین حال، استوار بر درونمایه‌ای به قدمت قدیمی‌ترین داستان‌هاست؛ این درونمایه، همان جدال شک و ایمان یا به تعبیری، نبرد شیطان و خدا در قلب انسان است. نبردی که کهن‌ترین داستانِ به‌جامانده از آن، حکایت ایوب نبی در کتاب مقدس است: پیامبری که بَلا، وسیله‌ی آزمایش میزان ایستادگی او در برابر وسوسه‌های شیطانی بود. در همین راستا، عنوان اثر روت اشاره به این واقعیت دارد که نبردی که وصف آن رفت، می‌تواند همواره و در نهاد هر انسانی جریان داشته باشد.

نکوداشت‌های کتاب صوتی ایوب:

- یک تراژدی مدرن. (Nadine Gordimer)
- رمانی شعرگونه. (Joan Acocella)
- بسی فراتر از یک رمان! (Stefan Zweig)

کتاب صوتی ایوب مناسب چه کسانی است؟

از تمام علاقه‌مندان به ادبیات داستانی فاخر دعوت می‌کنیم تا به این شاهکار بی‌تکرار گوش سپرده و بر گنجینه‌ی معرفتی خود بیفزایند.

با یوزف روت بیشتر آشنا شویم:

او به سال 1894، در کشور اتریش به دنیا آمد. حیطه‌ی تحصیلی‌اش فلسفه و ادبیات آلمانی بود. پس از به قدرت رسیدن هیتلر در آلمان آثار داستانی روت با ممنوعیت مواجه، و خود او مجبور به تن دادن به تبعیدی ناخواسته شد. یوزف روت در اروپا بیشتر به خاطر کتاب ایوب و البته مقاله‌ای موسوم به «یهودیان سرگردان» مشهور است. با این حال او آثار درخور توجه دیگری نیز نگاشته است که از جمله‌ی آنها می‌توان بدین موارد اشاره کرد: «عصیان، افسانه میگسار قدیس، اعترافات یک قاتل.»

یوزف روت در سال 1939 و در آستانه‌ی 45 سالگی از دنیا رفت. شاید این از خوشبختی این نویسنده‌ی اومانیست و ضدجنگ بود که آنقدر زنده نماند که فجایع رخ‌داده در طول جنگ جهانی دوم را مشاهده کند.

در بخشی از کتاب صوتی ایوب می‌شنویم:

چهاردهمین غروب سفر دریایی را توپ‌های آتشین افروختند که از کشتی‌های فانوس‌دار شلیک شدند. در این حال، یک یهودی که دو بار به این سفر آمده بود، رو به مندل کرد و گفت: «اکنون مجسمه‌ی آزادی پیدا می‌شود. 151 پا بلندی دارد. درونش خالی است. آدم می‌تواند از آن بالا برود. دور سرش یک تاج مشعشع دارد. با دست راست، یک مشعل گداخته را نگه داشته و زیبایی‌اش در این است که این مشعل، هنگام شب می‌سوزد و با این حال هیچ‌گاه آتشش کاملاً از بین نمی‌رود. برای اینکه فقط با برق روشن می‌شود. یک چنین شاهکارهایی را در آمریکا می‌سازند.»

پیش از ظهر روز پانزدهم، آنها را تخلیه کردند. دبورا، مریم و مندل، تنگاتنگ هم ایستاده بودند؛ زیرا می‌ترسیدند که یکدیگر را گم کنند. مردانی با یونیفورم آمدند. گرچه آنها شمشیری حمائل نداشتند...

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
1 دقیقه
معرفی
33 دقیقه
فصل یک
20 دقیقه
فصل دو
34 دقیقه
فصل سه
24 دقیقه
فصل چهار
16 دقیقه
فصل پنج
20 دقیقه
فصل شش (بخش یک)
18 دقیقه
فصل شش (بخش دو)
34 دقیقه
فصل هفت
21 دقیقه
فصل هشت (بخش یک)
21 دقیقه
فصل هشت (بخش دو)
13 دقیقه
فصل نه
33 دقیقه
فصل ده
18 دقیقه
فصل یازده
19 دقیقه
فصل دوازده
25 دقیقه
فصل سیزده (بخش یک)
18 دقیقه
فصل سیزده (بخش دو)
24 دقیقه
فصل چهارده
35 دقیقه
فصل پانزده (بخش یک)
33 دقیقه
فصل پانزده (بخش دو)
18 دقیقه
فصل شانزده

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی ایوب
نویسنده
مترجممحمد اشعری
گویندهاطهر کلانتری
ناشر چاپینشر ثالث
ناشر صوتی رادیو گوشه
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابMP3
مدت۷ ساعت و ۵۷ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی داستان و رمان خارجی، کتاب‌های داستان و رمان خارجی
قیمت نسخه صوتی
39000 ت - 7.49 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی ایوب

Monir Naghikhani
۱۴۰۱/۶/۲۸
بسیار کتاب عالی بود، زمان خوبی معرفیش کردین، واقعا نیاز داشتم بهش، بخصوص در این برهه که فکرمیکنم خدا فراموشمان کرده، و از در ودیوار ظلمه که میریزه و راه نجاتی نیست ونمیدونم چرا خدا فراموشمان کرده، سپاسگزارم. واینکه ایوب بنده عزیزخدا بود، دیدن معجزه حال آدمو خوب میکنه هرچند که خیلی داغدار باشی، ایوب ازبس مصیبت بهش وارد شد با خدا قهر کرد، البته نه حضرت ایوب که او پیامبر بود ولی ما بنده هم نیستیم، ما موجودیم وصبر حضرت ایوب را پر واضح است که نداریم.
مهران فانی
۱۴۰۰/۱۱/۷
اقتباسی استادانه، شخصیت پردازی و پیرنگ زیبا.
صدای راوی هم دلچسب بود.
مهدی عباسی
۱۴۰۰/۱۱/۶
کتاب خوبی هستش برای نباختن ایمان و توکل در هر شرایطی
علی جعفری
۱۴۰۱/۱۱/۵
خیلی کتاب قشنگی بود
مشاهده همه نظرات 4

راهنمای مطالعه کتاب صوتی ایوب

برای دریافت کتاب صوتی ایوب و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.