معرفی و دانلود کتاب شبکه آلیس

عکس جلد کتاب شبکه آلیس
قیمت:
۱۳۰۰۰ تومان - 2.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب شبکه آلیس و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب شبکه آلیس و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب شبکه آلیس

گاهی یک برگه از دل تاریخ می‌تواند قهرمان‌هایی فراموش‌شده را زنده کند! کتاب شبکه آلیس به قلم کیت کوئن رمانی تاریخی و جذاب است که داستان دو زن فداکار را در دوران جنگ جهانی به موازات هم روایت می‌کند. این اثر که یکی از پرفروش‌ترین کتاب‌های نیویورک تایمز و یو اس ای تودی است، مورد تحسین بسیاری از منتقدین واقع شده.

درباره کتاب شبکه آلیس:

دو روایت از دو شیرزن در طول تاریخ!

چارلی و ایو دو شخصیت اصلی این کتاب هستند و هر فصل به صورت یکی در میان، از زبان آن‌ها روایت می‌شود. این دو قهرمان در دوره‌های تاریخی متفاوتی زیسته‌اند و کشف نقاط مشترک میان داستان زندگی آن دو از نگاه شما یکی از جذابیت‌های رمان شبکه آلیس (The Alice Network) است.

نامه‌ها، پرونده‌های دادگاه، خاطرات و... آن‌ها می‌توانند مرده را زنده کنند و به تاریخ جانی دوباره ببخشند. کیت کوئن برای نوشتن این رمان پرفروش و محبوب از حوادث تاریخی الهام گرفته است. سبک روایت جزءگرایانۀ او به گونه‌ای است که گویی در حال تماشای یک فیلم تاریخی هستیم.

چارلی سنت کلر دختری دانشجوست که به تازگی باردار شده است و از خانواده‌اش رانده می‌شود. او که تنها زندگی می‌کند از آمریکا راهی اروپا می‌شود تا بتواند دخترخاله‌اش را که همچون خواهرش او را دوست می‌داشت بیابد. در بحبوحه جنگ، دخترخالۀ چارلی در فرانسه که تحت اشغال نازی‌ها بود ناپدید شد! چارلی همچنان امیدوار بود ردی از دخترخاله مجبوبش بیابد و سفر پرماجرای خود را به لندن و سپس پاریس آغاز کرد.

از سوی دیگر ایو، در طی یک حادثه ناخواسته به عنوان یک جاسوس به عضویت گروهی برای مقابله با آلمان‌های نازی در می‌آید. در این فرصت او به فرانسه می‌رود و به شبکه آلیس می‌پیوندد...

افتخارات کتاب شبکه آلیس:

- پرفروش‌ترین کتاب نیویورک تایمز و یو اس ای تودی
- بهترین کتاب سال از نگاه NPR
- کتاب منتخب باشگاه کتابخوانی ریس ویترسپون
- کتاب منتخب باشگاه کتابخوانی دختران در سال 2017
- نامزد دریافت بهترین رمان تاریخی گودریدز در سال 2017

نکوداشت‌های کتاب شبکه آلیس:

- رمانی خیال‌انگیز از تاریخ واقعی که به طرز شگفت‌انگیزی خواندنی است. (انجمن رمان تاریخی)
- این کتاب، رمانی تاریخی با نگاه زنانه است که هنگام خواندن، نمی‌توانستم آن را زمین بگذارم! (NPR)
- داستانی فراموش‌نشدنی از سفر حماسه‌گونۀ دو زن قهرمان که به زیبایی فداکاری آنان را به تصویر می‌کشد! (استفانی درای)
- یک داستان قوی و سراسر شجاعت و دسیسه، شبکه آلیس، از همان صفحات نخست دست خواننده را گرفته و با خود به سفری فراموش‌نشدنی می‌برد. (شنل کلیتن)

خواندن کتاب شبکه آلیس به چه کسانی پیشنهاد می‌شود؟

اگر به مطالعه رمان‌های تاریخی علاقمندید، کتاب شبکه الیس را به شما توصیه می‌کنیم. در حقیقت تمامی دوستداران ادبیات داستانی آمریکایی شیفته مطالعه این کتاب خواهند شد.

با کیت کوئن بیشتر آشنا شویم:

او یکی از نویسندگان کتاب‌های تاریخی پرفروش در نیویورک تایمز و یو اس‌ای تودی است. کیت کوئن (Kate Quinn) که همیشه به مسائل تاریخی علاقه داشته هفت رمان تاریخی به رشته تحریر درآورده است. کتاب‌های پرفروشی از قبیل: بانوی دام‌گستر، افسانه ملکه روم، سرگذشت بورجیاها و... از آثار کوئن هستند. تمامی این کتاب‌ها به زبان‌های مختلف ترجمه شده‌اند.

در بخشی از کتاب شبکه آلیس می‌خوانیم:

از آن‌جایی‌که رنه نمی‌توانست برای همیشه او را نگه دارد، از طرفی خون همه‌جا را برمی‌داشت، ‌رستوران بسته می‌ماند و به‌دنبال آن کارش کساد می‌شد و پولی درنمی‌آورد و همسایه‌ها هم شروع می‌کردند به مشکوک‌شدن که این همه صدا از این ملک از کجاست. او تا حدی مجبور بود در این بازی تسلیم شود. او یا باید ایو را به آلمان‌ها تسلیم می‌کرد یا او را می‌کشت. دیگر ایو آب از سرش گذشته بود و برایش اهمیتی نداشت. در هر دو حالت دردش متوقف می‌شد یا تسلیم می‌شد و یا می‌مرد.

نجوایی آمد که، طاقت بیار. با صدای لی‌لی؛ لی‌لی هرگز او را ترک نمی‌کرد. طاقت بیار، میناکوچولو . طاقت‌آوردن در برابر آلمان‌ها، هنگامی‌که آن‌ها او را دستگیر کرده بودند، بازی متفاوتی بود. برخلاف رنه، آن‌ها این توانایی و قدرت را داشتند که دروغ‌های او را بررسی کنند، و صحت آن را بازبینی نمایند. اما او نمی‌دانست که غیر از دردهایی که این‌جا به سرش آمده بود، چه چیزهای دیگری انتظارش را می‌کشید.

طاقت بیار. واقعاً این ساده بود. دیگر نیازی به تظاهر نبود، لاپوشانی لازم نبود، نمی‌شد لبه پرتگاه راه رفت. ایو از لبه پرتگاه گذشته و اکنون وسط دره بود، ‌اما حداقل، دیگر نیازی به دروغ گفتن بیش‌تر نبود. فقط باید تحمل می‌کرد.

او یکی از فانتزی‌های سیاهش را پشت سر گذاشته بود آن‌ها دیگر داشتند عادی می‌شدند نه با جیغ ناشی از درد بلکه با شعله‌ورکردن آتش گلویش. رنه پشت سرش ایستاد، چانه‌اش را به عقب کشید درحالی‌که لیوانی از نوشیدنی را بر روی لب‌های او نگه داشته بود. ایو درحالی‌که قطره‌ای از آن پایین رفت شروع کرد به سرفه‌کردن سپس سعی کرد دهانش را ببندد و سفت نگه دارد اما رنه به زور از لای دندان‌هایش به او فشار می‌آورد. «اینو بخور، والا با قاشق چشمات رو درمی‌آرم.»

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب شبکه آلیس
نویسنده
مترجمفرنوش جزینی
ناشر چاپینشر البرز
سال انتشار۱۳۹۷
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۶۰۶
زبانفارسی
شابک978-600-9876-20-4
موضوع کتابکتاب‌های داستان و رمان خارجی
قیمت نسخه الکترونیک
۱۳۰۰۰ ت - 2.99 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب شبکه آلیس

نازنین شریفی
۱۴۰۱/۵/۱۵
روایتی زیبا غم انگیز و عاشقانه که تلفیقی از خیال و واقعیت تلخ جنگ است واقعیتی که سالیان دراز در عمق روح و جان قربانیان و قهرمانان جنگ باقی میماند و شاید تا نسلهای بعد ادامه یابد
بسیارند زنان و مردانی که برای دفاع از خاکشان جانفشانیها کردن که نمونه بارز آن زنان و مردان شجاع ایرانی در هشت سال دفاع مقدس
شخصیت پردازی این کتاب بسیار قوی وقابل لمس بود
ممنون از کتابره بابت این کتاب زیبا
Fateme Edrissi
۱۴۰۰/۱۰/۹
رمانی جذاب و پرکشش
و گاهی با وسواس در بیان کوچکترین جزئیات
و چقدر زیبا جنایت‌های آلمانی‌ها را به تصویر کشیده
در تمام مدت خواندن کتاب به این فکر میکردم مردم فرانسه و آلمان چه خوب گذشته را پشت خرابی‌ها به فراموشی سپردند و کشورهایی متمدن از هر نظر را بنا کردند و مردمشان به معاشرت با هم بازگشتند
pershang bahramzadeh
۱۴۰۰/۸/۲۲
عالی بود. داستانی جذاب و پر کشش.
مشاهده همه نظرات ۳

راهنمای مطالعه کتاب شبکه آلیس

برای دریافت کتاب شبکه آلیس و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.