معرفی و دانلود رایگان کتاب صوتی چرا پرندگان بال و پر رنگی دارند؟

عکس جلد کتاب صوتی چرا پرندگان بال و پر رنگی دارند؟
قیمت:
رایگان - 0€
۴۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی چرا پرندگان بال و پر رنگی دارند؟ و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی چرا پرندگان بال و پر رنگی دارند؟ و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی چرا پرندگان بال و پر رنگی دارند؟

کتاب صوتی چرا پرندگان بال و پر رنگی دارند؟ اثر می می ساموئل، افسانه‌ای کودکانه درباره بال و پر رنگارنگ پرندگان است.

زمان‌های دور، پر و بال پرندگان، رنگی نبود. پر و بال آن‌ها، تیره و کدر بود و قشنگ به نظر نمی‌رسید. روزی، یک فرشته مهربان و خدمتکارانش به زمین آمدند. آن‌ها تصمیم گرفتند به رودخانه‌ای بروند و آب تنی بکنند. چشمشان به پرنده‌هایی افتاد که کنار رودخانه، روی شاخه‌های درختان نشسته بودند و با شادی جیک جیک می‌کردند.

خدمتکاران فرشته مهربان گفتند: چقدر این پرنده‌ها زشت هستند. چرا بال و پرشان، کدر است؟ فرشته مهربان از حرف خدمتکارانش ناراحت شد و چیزی نگفت. بعد از مدتی، فرشته مهربان با ذوق و شوق فریاد زد و گفت: بهتر نیست پر و بال پرندگان رنگی باشد؟ خدمتکاران فرشته با تعجب به هم نگاه کردند و گفتند: اگر پر و بال آن‌ها رنگی باشد، زیباتر به نظر می‌رسند، اما چه جوری می‌شود پر و بالشان را رنگی کرد؟

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
۷ دقیقه
به من بگو چرا پرندگان بال و پر رنگی دارند؟

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی چرا پرندگان بال و پر رنگی دارند؟
نویسنده
مترجمزینب رضایی
گویندهمهرانه امروانی
ناشر چاپی دانی
ناشر صوتی آوارسا
سال انتشار۱۳۹۷
فرمت کتابMP3
مدت۷ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی کودک، کتاب داستان کودک
قیمت نسخه صوتی
رایگان - 0 یورو
افزودن به کتابخانه

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی چرا پرندگان بال و پر رنگی دارند؟

Mahnaz Dehghani
۱۳۹۸/۲/۲۲
عنوان قصه سؤالیه و بنابراین متن قصه برای پاسخ به سؤال در ذهن بچه شکل می‌گیره البته بعضی از قصه‌ها افسانه و تخیلی هستند که در این قصه در ذهن آدم حقیقت شکل می‌گیره نه یه داستان افسانه‌ای راز همه زیبایی پرنده آفرینش با نظم و هماهنگ خداونده بنابراین ذهن کودک را با این قصه‌ها از حقیقت دور کردیم این قصه ترجمه است و افسوس که برای این قصه‌ای که هیچ بار معنوی‌ای نداره این همه وقت گذاشته شده.
"مفضّل می‌گوید: برخی از منکران پنداشته‌اند که ناهمگونی رنگ و شکل پرندگان از درآمیختگی خود به خود و ناهماهنگ و بی‌حساب و کتاب اخلاط سرچشمه می‌گیرد. امام جعفر صادق - علیه السّلام- فرمود:‌ای مفضّل! این رنگ آمیزیهای گوناگون و دقیق و هماهنگ که در طاوسها و کبکها می‌بینی و گویا با قلم نقاشی بی‌مانند بر آن‌ها نقش بسته چگونه می‌شود از اهمال و بی‌تدبیری ناشی شود و خود به خود و بی‌هدف پدید آید؟ و چرا این ناهماهنگی و آمیختگی بی‌هدف و تصادفی اخلاط، شکل و صورت واحدی را پدید آورده است؟ بی‌تردید اگر [این نقشها و رنگها] از اهمال و خود به خود پدید می‌آمد هر آینه بایست این گونه نظم و هماهنگی و یک دستی در کار نبود و همه چیز ناهماهنگ و در هم ریخته بود. "
منبع: شگفتی‌های آفرینش (ترجمه توحید مفضل)، ص 117 ,
محمدرضا
۱۴۰۰/۱۱/۵
کتاب خوبی است که مخاطب آن کودکان هستند، در این کتاب در قالب داستان به این موضوع پرداخته است که چرا پرنده‌ها با یکدیگر متفاوت هستند و رنگ بال‌های آن‌ها نیز فرق دارد که نویسنده به خوبی توانسته بود این موضوع را به تصویر بکشد، گویندگی هم خیلی خوب است و صدای گوینده دلنشین و شنیدنی است.
رقیه طالبی
۱۴۰۱/۹/۲۲
باز هم مثل همیشه عاللللللللللی.
باز هم خوندن و شنیدنش خالی از لطف نیست. دختر من که هر بار با شنیدن همچین کتاب‌هایی قوه‌ی تخیلش بارورتر میشه و سوالات بیشتری رو بیان میکنه.
سپاس بی کران از کتابراه 🙏
Mm
۱۴۰۱/۶/۴
خیلی جالب نبود البته شاید واس ما، واس بچه‌ها شاید قشنگ باشه،، فکر کردم علمی میخواد بگه 😁😁😁 همش قدرت پروردگار میلیون‌ها گونه پرنده پروانه زیبا واقعا حیرت انگیز 😍😍😍
محمد حسن ثامن
۱۳۹۹/۱۰/۱۳
خیلی قشنگ بود، راستی سلام من مهساخانم ثامن رضی هستم و 8سالم هستم 😊و قصه دوست دارم عالی بود ممنون از قصه عالی شما 😊😊😊🌹🌹و باگوشی بابام این قصه‌های عالی را گوش میکنم
Sepid Mmm
۱۴۰۱/۶/۲۲
کتاب خوب و آموزنده‌ای بود مناسب برای رده سنی کودکان است بسیاری چیز هارا با گوش زد کردن نمیتوان به بچه‌ها آموزش داد و کتاب بهترین روش برای این کار است
فاطمه زهرا باقیان
۱۴۰۱/۵/۱۹
قشنگ و زیبا بود
تاریخچهٔ رنگی بودن بال پرنده‌ها را میگفت
خنده دار بود و جذاب
خیلی ممنون از کتابراه که این کتاب صوتی را رایگان قرار دادین🙏🏻🌺
برهان هاتفی کیا
۱۴۰۱/۶/۱۰
از این کتاب خیلی خیلی خوشم اومد بهترین ویکی از زیبا‌ترین آثار طبیعت پرند گان هستند ورنگ کردنشون خیلی باحاله ممنون کتابراه عزیز👌👌
ساحره خراسانی
۱۴۰۱/۵/۱۲
کتاب خوبی است که با داستانی اموزنده به کودکان اموزش میدهد که با تکامل پر‌های پرندگان رنگی شده و به نظرم داستان مفیدی بود
نیکا شهبازی
۱۴۰۱/۱۰/۱۳
این کتاب خیلی داستان جذابی داشت.
صدای خوبی داشت. من خیلی خوشم آمد. واقعا از این که داستان‌های زیبایی می‌گذارید ممنون
زهرا غلامی
۱۴۰۰/۱۱/۲۵
پسرم خیلی دوسش داره. اینقد گوش داده که از بر شده. ممنونم از کتاب راه برای اینهمه تنوع و زیبایی در کتابهاش ❤️❤️❤️❤️
sepid ss
۱۳۹۸/۴/۱۴
با مزه و کودکانه بود: )
بچه‌ها وقتی بزرگ بشن متوجه میشن که این داستان تخیلی هست و واقعیت نداره.
معصومه حسینی
۱۴۰۱/۱/۲۶
خوب بود ولى براى بچه‌ها دلیل قانع کنندهاى نبود رنگ پرهاى حیوانات توسط فرشته مهربان
Yaser dirand
۱۴۰۱/۷/۲۱
به نظرم کتاب‌هایی که خوب نیستند ارزش این همه انرژی برای آن‌ها ندارد
ویلی ونکا
۱۴۰۰/۱/۱۲
دلیلی که تو داستان برای رنگارنگی پر پرنده میارن خیلی خوووبه!
مشاهده همه نظرات ۴۹

راهنمای مطالعه کتاب صوتی چرا پرندگان بال و پر رنگی دارند؟

برای دریافت کتاب صوتی چرا پرندگان بال و پر رنگی دارند؟ و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.