معرفی و دانلود کتاب صوتی نصف النهار خون

عکس جلد کتاب صوتی نصف النهار خون
قیمت:
75000 تومان - 13.99€
خرید کتاب صوتی
۳۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی نصف النهار خون و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی نصف النهار خون و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی نصف النهار خون

کورمک مک کارتی استاد داستان‌های وسترن و آخرالزمانی در کتاب صوتی نصف النهار خون، روایتی سهمگین، خشونت‌بار و تاریخی از کشتار بومیان قاره آمریکا در نیمه دوم قرن نوزدهم ارائه می‌دهد. کتابی پرطرفدار که به عنوان «رمان بزرگ آمریکایی» شناخته می‌شود و داستان گروهی از شکارچیان را تعریف می‌کند که در مرزهای مکزیک و تگزاس به قتل و خونریزی مشغول هستند.

درباره کتاب صوتی نصف النهار خون:

وسترن یکی از ژانرهای مهم در هنر و ادبیات است که معمولا با شنیدن آن افرادی خانه به دوش در بیابان‌ها را متصور می‌شویم که به همراه اسب و تفنگ خود، آماده‌ی دوئل با دیگران هستند. کلیشه‌ای رایج و مشهور که در فیلم‌ها و داستان‌ها به وفور از آن استفاده شده است. ژانر وسترن بیشتر به دوران پس از جنگ داخلی آمریکا و نیمه دوم قرن نوزدهم میلادی بازمی‌گردد و تصویری از زندگی بومیان و شکل‌گیری تمدن نوین در این سرزمین را ارائه می‌دهد.

حال کورمک مک کارتی در سال 1985 کتابی تاریخی و وسترن را نگاشت که به گفته بسیاری از منتقدان ادبی یکی از برجسته‌ترین رمان‌های آمریکایی در تمامی دوران‌هاست. کتاب نصف النهار خون (Blood Meridian) به عنوان یک داستان حماسی که مملو از خشونت، فساد و خونریزی است، به خوبی توانسته حال و هوای غرب وحشی در دهه 1850 میلادی را به تصویر بکشد و روایتی هولناک و عجیب از کشتار سرخپوستان و رویدادهای تاریخی و سرنوشت‌ساز در مرزهای تگزاس و مکزیک را ارائه دهد.

داستان کتاب نصف النهار خون که با نام «سرخی غروب در غرب» نیز شناخته می‌شود، درباره پسری نوجوان است که هیچ اسمی در داستان ندارد و همه او را «بچه» خطاب می‌کنند و از تجربیات خود با باند تبهکار و خونریز گلانتون می‌گوید. گروهی تاریخی که جمعی از شکارچیان به کشتار بومیان آمریکایی می‌پرداختند و پوست سرشان را می‌بریدند.

درواقع آن‌ها به شکارچیان پوست سر معروف بودند و پیشوا و سردسته آن‌ها نیز مردی ترسناک و خشن به نام قاضی هولدن است که به نوعی نظریه‌پرداز آن‌ها به شمار می‌رود. مردی با 215 سانتی متر قد که هیچ مویی بر روی بدنش ندارد و علاوه‌بر ظاهری هیولاگونه، از هر رشته و هنری سردرمی‌آورد؛ از نقاشی و نواختن ویولن تا دانستن علومی نظیر نجوم، الاهیات و روانشناسی.

شخصیت اصلی داستان یعنی «بچه» یک نوجوان فراری‌ست که در ایالات تنسی در سال 1833 متولد شده. او برای اولین بار و به طور اتفاقی با قاضی هولدن عظیم، رنگ پریده و بی‌مو در یک چادر ملاقات می‌کند. این دیدار سرنوشت بچه را تغییر می‌دهد و وارد گروه شکارچیان می‌شود و تجربیات مختلفی را از سر می‌گذراند.

جوایز و افتخارات کتاب صوتی نصف النهار خون:

- لقب «رمان بزرگ آمریکایی» به این اثر داده شده است.
- مجله تایم رمان نصف النهار خون را یکی از 100 رمان برتر انگلیسی زبان از سال‌های 1923 تا 2005 معرفی کرد.
- نیویورک تایمز در سال 2006 یک نظرسنجی میان نویسندگان و منتقدان انجام داد تا مهم‌ترین آثار داستانی آمریکا در 25 سال گذشته مشخص شود که این رمان توانست رتبه دوم را کسب کند.

نکوداشت‌های کتاب صوتی نصف النهار خون:

- یکی از بهترین رمان‌های قرن بیستم! (هارولد بلوم منتقد ادبی آمریکایی)
- بزرگ‌ترین رمان آمریکایی در 25 سال گذشته. (الکساندر همن، نویسنده آمریکایی)
- مک کارتی نویسنده‌ایست که باید خوانده شود، تحسین گردد و صادقانه مورد حسادت واقع شود. (رالف الیسون، نویسنده)
- مک کارتی یک راوی متولد شده است و نوشته‌های او خط به خط تاثیرگذار است. (رابرت پن وارن، نویسنده آمریکایی)

کتاب صوتی نصف النهار خون برای چه کسانی مناسب است؟

اگر از علاقه‌مندان به ژانر وسترن هستید و می‌خواهید داستانی هولناک، تاثیرگذار و تاریخی از دوران پرهیاهوی کشور آمریکا بشنوید، این رمان بهترین انتخاب برایتان خواهد بود.

کورمک مک کارتی را بیشتر بشناسیم:

او یکی از برترین رمان‌نویسان و نمایشنامه‌نویسان آمریکایی است که تاکنون ده رمان در ژانر گوتیک جنوبی (یکی از زیرشاخه‌های ادبیات گوتیک)، وسترن و پساآخرالزمانی نوشته است. کورمک مک کارتی (Cormac McCarthy) اغلب توسط منتقدان مدرن با «ویلیام فاکنر» مقایسه می‌شود. حتی او سبک نگارشی جالبی را به کار می‌گیرد و علاقه‌ای به استفاده از قواعد نگارشی ندارد و نوشته‌هایش را بدون استفاده از این علائم می‌نویسد.

مک کارتی در سال 1933 در ایالت رودآیلند متولد شد و در دوران جوانی علاوه‌بر تحصیل در دانشگاه تنسی، در نیروی هوایی ایالات متحده خدمت کرد و از همان دوران نوشتن را آغاز نمود. او پس از مدتی داستان‌هایش را در مجلات دانشگاهی به چاپ رساند و صاحب جایزه اینگرام - مریل شد.

این نویسنده آمریکایی نخستین رمانش را در سال 1965 به رشته تحریر درآورد و بعد از انتشار اولین رمانش موفق به دریافت بورس تحقیقاتی و کم‌هزینه مؤسسه راکفلر شد و به چندین کشور سفر کرد.

مهم‌ترین آثار داستانی او که به فارسی نیز ترجمه شده‌‌اند، شامل این موارد می‌شوند: «جاده، جایی برای پیرمردها نیست، گذرگاه، نگهبان باغ، همه اسب‌های زیبا، سانست لیمیتد و نصف النهار خون»

جوایز و افتخارات کورمک مک کارتی:

- برنده جایزه پولیتزر در سال 2007
- برنده جایزه PEN / SAUL BELLOW در سال 2009
- برنده جایزه فاکنر در سال 1965
- برنده جایزه دایره ملی منتقدان کتاب در سال 1992
- برنده جایزه ملی کتاب برای بخش داستان در سال 1992

در بخشی از کتاب صوتی نصف النهار خون می‌شنویم:

اوایل صبح به آبریز خشکیده‌ای رسیدند و پسر اطراف را به دنبال مخزن یا چاه آبی جست‌وجو کرد اما چیزی آنجا نبود. کف کهنه و فلزی آبریز را برداشت و با تکه‌ای استخوان مشغول کندن ماسه‌ها شد و پس حدود نیم متر حفاری به ماسه‌های مرطوب برخورد و کمی بعد، آب اندکی از لای شیارهای حفرشده با انگشتانش طراوید.

پیراهنش را درآورد و در میان آب و ماسه فرو برد و تیره شدن پیراهن و بالا آمدن آب از لایه‌های لباس را تماشا کرد و وقتی حجم آب به یک مشت رسید، سرش را در چاله فرو برد و نوشید. سر برداشت و پر شدن دوباره چاله را تماشا کرد. بیش از یک ساعت سرگرم همان کار ماند. سپس پیراهن را پوشید و از کنار آبریز رفت پایین.

اسپرول قصد ندشت پیراهنش را دربیاورد، سعی کرد آب را میک بزند و دهانش پر از ماسه شد. گفت: «چرا نمی‌ذاری از پیراهنت استفاده کنم؟» پسر که روی ماسه‌های خشکیده آبریز چمباتمه زده بود گفت: «از پیراهن خودت بخور!»

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
1 دقیقه
معرفی
33 دقیقه
فصل اول
36 دقیقه
فصل دوم
34 دقیقه
فصل سوم
25 دقیقه
فصل چهارم: بخش یک
15 دقیقه
فصل چهارم: بخش دو
33 دقیقه
فصل پنجم: بخش یک
22 دقیقه
فصل پنجم: بخش دو
18 دقیقه
فصل ششم
28 دقیقه
فصل هفتم: بخش یک
24 دقیقه
فصل هفتم: بخش دو
20 دقیقه
فصل هشتم
24 دقیقه
فصل نهم: بخش یک
15 دقیقه
فصل نهم: بخش دو
22 دقیقه
فصل دهم: بخش یک
16 دقیقه
فصل دهم: بخش دو
22 دقیقه
فصل یازدهم: بخش یک
19 دقیقه
فصل یازدهم: بخش دو
26 دقیقه
فصل دوازدهم: بخش یک
20 دقیقه
فصل دوازدهم: بخش دو
31 دقیقه
فصل سیزدهم: بخش یک
27 دقیقه
فصل سیزدهم: بخش دو
25 دقیقه
فصل چهاردهم: بخش یک
26 دقیقه
فصل چهاردهم: بخش دو
24 دقیقه
فصل پانزدهم: بخش یک
29 دقیقه
فصل پانزدهم: بخش دو
24 دقیقه
فصل شانزدهم: بخش یک
25 دقیقه
فصل شانزدهم: بخش دو
22 دقیقه
فصل هفدهم: بخش یک
21 دقیقه
فصل هفدهم: بخش دو
9 دقیقه
فصل هجدهم
24 دقیقه
فصل نوزدهم: بخش یک
23 دقیقه
فصل نوزدهم: بخش دو
28 دقیقه
فصل بیستم: بخش یک
20 دقیقه
فصل بیستم: بخش دو
26 دقیقه
فصل بیست و یکم
31 دقیقه
فصل بیست و دوم
20 دقیقه
فصل بیست و سوم: بخش یک
32 دقیقه
فصل بیست و سوم: بخش دو
3 دقیقه
فصل بیست و چهارم

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی نصف النهار خون
نویسنده
مترجممجید یزدانی
گویندهاشکان عقیلی پور
ناشر چاپینشر چشمه
ناشر صوتی رادیو گوشه
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابMP3
مدت۱۵ ساعت و ۲۰ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی داستان و رمان خارجی، کتاب‌های داستان و رمان خارجی
قیمت نسخه صوتی
75000 ت - 13.99 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی نصف النهار خون

Rastin badihee
۱۴۰۲/۲/۱۳
خوب بود اما فوق العاده نه... تنوع صداها و لحن بیان در بعضی قسمت‌ها بخصوص دیالوگ‌ها می‌توانست بهتر و یا جذاب تر باشد!
آدرین
۱۴۰۲/۱/۲۸
این کتاب ابداً برای این صدا مناسب نبود
مشاهده همه نظرات 2

راهنمای مطالعه کتاب صوتی نصف النهار خون

برای دریافت کتاب صوتی نصف النهار خون و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.