معرفی و دانلود کتاب صوتی شیخ مرتضی انصاری

عکس جلد کتاب صوتی شیخ مرتضی انصاری
قیمت:
۲۶۰۰۰ تومان - 5.49€
خرید کتاب صوتی
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب صوتی شیخ مرتضی انصاری و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی شیخ مرتضی انصاری و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی شیخ مرتضی انصاری

کتاب صوتی شیخ مرتضی انصاری نوشته‌ی بتول زرکنده، درباره زندگی، آثار و شاگردان یکی از شاخص‌ترین مراجع تقلید شیعه است که در حوزه علمیه شهر نجف سال‌ها فعالیت کرد و نوشته‌های ارزشمندی از خود برجای گذاشت. این اثر یکی از بهترین کتاب‌های مجموعه فرزانگان به شمار می‌رود.

درباره کتاب صوتی شیخ مرتضی انصاری:

یکی از آثار مجموعه فرزانگان کتاب صوتی شیخ مرتضی انصاری است که به زندگی‌نامه مرجع بزرگ شیعیان می‌پردازد. بتول زرکنده سعی کرده با زبانی شیوا و روشن، روایتی از زندگی این چهره بزرگ دینی را به شما ارائه بدهد.

شیخ مرتضی انصاری با نام کامل شیخ مرتضی بن محمد امین انصاری دزفولی از برزگ‌ترین علمای اسلام بود که در قرن 13 قمری زندگی می‌کرد. او در سال 1214 در شهر دزفول به دنیا آمد و دوران کودکی متفاوتی با هم‌سالان خود داشت. شوق تحصیل در شیخ بی‌داد می‌کرد و سرانجام برای تحصیلات به شهرهای کربلا، کاظمین و نجف عراق رفت و اصول فقه را همانجا آموخت.

این عالم بزرگ شیعه پس از سال‌ها به ایران بازگشت و به شهرهای مشهد، کاشان، بروجرد و اصفهان سفر کرد. نتیجه آن نیز آشنایی با شخصیت‌هایی چون حجت‌الاسلام رشتی و ملا احمد نراقی بود. اما دوباره شیح مرتضی انصاری به نجف بازگشت و در آنجا به تدریس و تالیف مشغول شد.

در کتاب شیخ مرتضی انصاری با آثار او همچون مکاسب، فرائدالاصول، اثبات التسامح فی‌ادله السنن، المواسعه و المضایقه و... آشنا می‌شوید و نام اشخاص بزرگی مانند سید جمال‌الدین اسدآبادی، حاج میرزا محمدحسن آشتیانی، حاج میرزا حبیب‌الله رشتی، شیخ عباس آل کاشف‌الغطا و شیخ محمدحسن انصاری دزفولی را می‌شنوید که همگی از شاگردان برجسته شیخ بوده‌اند.

سرانجام مرجع بزرگ شیعیان پس از سال‌ها فعالیت در حوزه علمیه نجف در سال 1281 در 67 سالگی درگذشت.

کتاب صوتی شیخ مرتضی انصاری برای چه افرادی مناسب است؟

اگر به ادب، فرهنگ و تاریخ کشورمان علاقه‌مند هستید و می‌خواهید سرنوشت بزرگان و صاحب نظران ایرانی را بدانید، مطالعه‌ی کتاب‌های مجموعه فرزانگان به شما پیشنهاد می‌شود.

در بخشی از کتاب صوتی شیخ مرتضی انصاری می‌شنویم:

امروز به اتاق شیخ رفتم؛ اتاقی که پس از مرگ او، حضور هیچکس را به خود ندیده است. وقتی به اتاق پا گذاشتم، حس غریبی داشتم. بوی مرکب مانده، فضای اتاق را پر کرده بود. کنار در روی میخی که به دیوار کوبیده شده بود، عبای سرخ پشمی، قبای کرباس سفید و عمامه‌اش هنوز آویزان بود.

آن سوتر کتابخانه کهنه چوبی‌اش تکیه به دیوار ایستاده بود و کتاب‌های فقهی و دینی را با نظم خاصی در خود جای داده بود. دو ردیف بالای کتابخانه، جای تالیفات شیخ بود. جزوه‌ها، رساله‌ها و کتاب‌هایی که در طول عمرش نوشته بود و همچنین میز چوبی کوچکش که تقریبا وسط اتاق قرار داشت و کاغذهای نوشته و ننوشته کنار میز، روی زمین ریخته بود و قلمدان و دواتی که هنوز از آخرین دفعه‌ای که توانسته بود، چیزی بنویسد به یادگار مانده بود. شاید آن مطلب وصیت‌نامه‌اش بوده است؛ هرچند که وصیتی جز پند و نصیحت نداشت.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
۷ دقیقه
مقدمه
۲۰ دقیقه
فصل اول: بخش یک
۲۵ دقیقه
فصل اول: بخش دو
۲۱ دقیقه
فصل اول: بخش سه
۲۸ دقیقه
فصل دوم: بخش یک
۲۷ دقیقه
فصل دوم: بخش دو
۳۴ دقیقه
فصل سوم: بخش یک
۲۹ دقیقه
فصل سوم: بخش دو
۱۲ دقیقه
فصل سوم: بخش سه
۴ دقیقه
فصل چهارم

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی شیخ مرتضی انصاری
نویسنده
گویندهحامد حشمتی
ناشر چاپیانتشارات مدرسه
ناشر صوتی آوانامه
سال انتشار۱۳۹۹
فرمت کتابMP3
مدت۳ ساعت و ۲۷ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی نوجوان، کتاب‌های زندگی نامه
قیمت نسخه صوتی
۲۶۰۰۰ ت - 5.49 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی شیخ مرتضی انصاری

داریوش خسروی
۱۴۰۱/۹/۱
علیرغم زحماتی که قطعا برای تولید این اثر کشیده شده است و من لازم است از همه عوامل موثر در تولید آن و بخصوص هنرمندان صداپیشه تشکر نمایم اما به عقیده بنده این اثر به هیچ عنوان درخور و شایسته معرفی عالم بزرگوار و کم نظیری همچون شیخ مرتضی انصاری نمی‌باشد. متن کتاب و مطالبی که نوشته شده بسیار سطحی اصلا هستندو و ابدا شایسته شخصیت والای آن مجاهد عظیم الاشان نمی‌باشد. صدای هنرمندان صداپیشه هم به نظر اینجانب به هیچ عنوان تناسبی با مفاهیم کتاب و رسالت اینگونه آثار ندارد. شاید اینگونه صداها برای کتابهایی در زمینه‌های دیگر مناسب باشد اما برای این کتاب و اینگونه مفاهیم نامناسب است. بهرحال ضمن تشکر مجدد از تمام عوامل دست اندرکار تولید این اثر صوتی، از مسولین و متولیان تولید و نشر آثاری که به شخصیتهای بزرگ کشورمان می‌پردازند خواهشمندم توجه بیشتری در این زمینه مبذول دارند چراکه تولید اینگونه آثار اگر توئم با درایت در زمینه انتخاب متون مناسب، متناسب با شخصیت مورد نظر و نیز صداپیشگانی با صداهای دلنشین و تاثیرگذار، نباشد نه تنها فاقد نتایج مثبت مورد نظر است، حتی ممکن است نتایجی برعکس دربر داشته باشد.
مشاهده همه نظرات ۱

راهنمای مطالعه کتاب صوتی شیخ مرتضی انصاری

برای دریافت کتاب صوتی شیخ مرتضی انصاری و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.