معرفی و دانلود کتاب خوشه‌های طلایی - جلد اول

عکس جلد کتاب خوشه‌های طلایی - جلد اول
قیمت:
۳۵۰۰۰ تومان - 6.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب خوشه‌های طلایی - جلد اول و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب خوشه‌های طلایی - جلد اول و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب خوشه‌های طلایی - جلد اول

کتاب خوشه‌های طلایی - جلد اول به قلم مصطفی سروش، همراه با داستان‌هایی از برندگان نوبل، شما را با طیف وسیعى از آثار این مفاخر ادبى جهان آشنا می‌کند.

دیر زمانى است که در دنیاى مغرب زمین، توجه بسیارى به ادبیات و ارزش نهادن به آن شده است و از این رو هر ساله جوایز ادبى گوناگونى به نویسندگان سرشناس جهانى اهدا مى‌شود. یکى از معتبرترین این جوایز، جایزه‌ى ادبى نوبل است که هر ساله به کسانى تعلق مى‌گیرد که در تکریم اصالت و آرمان‌هاى انسانى با خلاقیت و پشتکار به خلق آثار ادبى مى‌پردازند.

اعطاء جایزه‌ى نوبل ادبیات در سال 1901 آغاز شد و اولین جایزه‌ى آن به یک شاعر فرانسوى به نام «سولى پرودوم» تعلق گرفت. لازم به ذکر است که همه‌ى برندگان جایزه‌ى نوبل ادبیات داستان‌نویس نیستند، بلکه در میان آن‌ها فلاسفه، شعرا، نمایشنامه‌نویسان و تاریخ‌نگارانى چون «برگسون» و «چرچیل» نیز حضور دارند.

نکته‌ى قابل توجه این است که در طى این زمان نسبتاً طولانى که از آغاز اعطاى این جایزه مى‌گذرد، بسیارى از مفاخر ادبى ایران از جمله مترجمان نامدار و چیره دستى چون: «محمد قاضى»، «م. به. آذین»، «سیمین دانشور» و... بسیارى از این داستان‌هاى کوتاه را ترجمه و در مجلات ادبى و هفته نامه‌ها چاپ و منتشر کرده بودند.

در کتاب حاضر تعدادى از این داستان‌ها براى شناخت و درک نگاه متفاوت آن فرزانگان از جهان برون و درون انتخاب و آورده شده است.

در بخشی از کتاب خوشه‌های طلایی - جلد اول می‌خوانیم:

مسئله‌ى روسیه یک نمونه از مشکلاتى بود که در بسیارى از مباحثات ما پیش مى‌آمد. کوشش ما این بود که گذشته را بازگردانیم، اما نمى‌دانستیم در خصوص گذشته تا کجا باید به عقب برویم.

مثلاً در مورد هندوستان، آیا باید کوشش ما صرف استقرار چیزى شبیه امپراتورى «آزوکا» شود، یا فقط به استقرار امپراتورى بزرگ مغول اکتفا کنیم؟ و در چین آیا باید خاندان «منچو» را بپذیریم؟ این قبیل مسائل در ملاقات‌هاى شب‌هاى یکشنبه مطرح مى‌شد و با جدیت تمام مورد بررسى ما قرار مى‌گرفت، و به طور کلى کار بحث ما با پذیرفتن نظر آگونیالدو پایان مى‌پذیرفت.

به هر حال، دو مسئله بود که حصول توافق در باب آن‌ها براى جمع ما امکان‌پذیر نبود. یکى از این دو که یاد شد، این بود: که «ایرما» خود را وارث بلاشبهه‌ى مغولان مى‌دانست، مسئله‌ى دیگر که جدى‌تر از آب درآمد، اختلاف نظر میان آگونیالدو و دیاز مکزیکى بود که اینک نامش به کوتزالکواتل تغییر کرده بود.

آگونیالدو افتخار مى‌کرد که از نسل «کونکیستادورها» است، حال آنکه دیاز از اسپانیایى‌ها نفرت داشت و آرزو مى‌کرد روزى مکزیک و آمریکاى جنوبى را دوباره به دست اخلاف کسانى که پیش از کریستف کلمب مقیم این قاره بودند بازگرداند. در این بگومگوها ما همه با دیاز همدل بودیم. به ویژه ایرما که اصل و نسب مغولیش او را بر آن مى‌داشت که نسبت به اروپاییان بى‌علاقگى نشان دهد، نمى‌خواست خود را راضى کند که در این بحث، نظر رهبر را قبول کند. او عشق عجیبى به آگونیالدو داشت و تقریبا در هر بحث دیگرى بجز این، تسلیم نظر او مى‌شد، اما وقتى دید که آگونیالدو از سرورى و سالارى اروپاییان جانبدارى مى‌کند.

فهرست مطالب کتاب

سخن ناشر
ساشم (بازمانده‌ى قبیله) (الکساندر سینکیویچ)
گربه‌اى که تنها مى‌رود (رودیارد کیپلینگ)
آزادى در جنگل (سلما لاگرلف)
محل واقعه (موریس مترلینگ)
کابلى (رابیندرانات تاگور)
جزیره‌اى در طوفان (رومن رولان)
ویکتوریا (کنوت هامسون)
راز حقیقت (آناتول فرانس)
ماجراى عشق اونا دختر مک در موت و کاستلوى مغرور (ویلیام باترییتس)
از ریشه جداشدگان (ولادیسلاو ریمونت)
مرد تقدیر (جرج برناردشاو)
بوسه‌ى بِدرود (بانو گراتزیا دلدا)
در راه گورستان (توماس مان)
ابله (لوئیجى پیراندلو)
روز بارانى (پرل. س. باک)
افسانه (هرمان هسه)
بازگشت پسر گمشده (آندره ژید)
سنجاق نگین‌دار (ویلیام فالکنر)
حق پیروز خواهد شد یا راه لهاسا (برتراندراسل)
آسانسورى که به جهنم مى‌رفت (پار لاگرکویست)
دهکده‌ى سرخپوستان (ارنست همینگوى)
دلمردگى (آلبر کامو)
کنیز (ایوان آندریچ)
فرار (جان اشتاین بک)
دیوار (ژان پل سارتر)
خواستگارى (میخائیل شولوخف)
کاکل‌زرى (یاسونارى کاواباتا)

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب خوشه‌های طلایی - جلد اول
نویسنده
ناشر چاپیانتشارات جامی
سال انتشار۱۳۹۶
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۵۲۱
زبانفارسی
شابک978-600-176-181-2
موضوع کتابکتاب‌های داستان و رمان خارجی، کتاب‌های زندگی نامه
قیمت نسخه الکترونیک
۳۵۰۰۰ ت - 6.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب خوشه‌های طلایی - جلد اول

هیچ نظری برای این کتاب ثبت نشده است.

راهنمای مطالعه کتاب خوشه‌های طلایی - جلد اول

برای دریافت کتاب خوشه‌های طلایی - جلد اول و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.