معرفی و دانلود PDF کتاب صورت‌های میوه‌ای

عکس جلد کتاب صورت‌های میوه‌ای
قیمت:
6000 تومان - 1.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صورت‌های میوه‌ای و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صورت‌های میوه‌ای و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صورت‌های میوه‌ای

کتاب صورت‌های میوه‌ای اثر پدرام حکیم زاده، نشان می‌دهد که چگونه از میوه‌ها می‌توان برای طراحی و نمایش چهره استفاده کرد.

این کتاب نگاهی کوتاه به زندگی جوزپه آرچیمبولدو نقاش ایتالیایی، که بیشتر برای آفرینش تک چهره‌های ذهنی تماماً ساخته شده از ترکیب اشیایی مانند میوه‌ها، سبزیجات، گل‌ها، جانوران و کتاب‌ها، شناخته می‌شود، می‌اندازد.

او عاشق کشیدن پرتره بود؛ اما پرتره‌های معمولی نمی‌کشید، کار او قرار دادن انواع و اقسام سبزیجات و میوه‌ها و حیوانات کنار هم و درآوردن صورت‌های انسانی از میان آن‌ها بود.

در بخشی از کتاب صورت‌های میوه‌ای می‌خوانیم:

گشتالت مکتبی روان‌شناسی است که در اوایل قرن بیستم در آلمان بوجود آمد. این دوره با اوج گیری هنر مدرن در اروپا مصادف بود؛ جایی که هنرمندان از آن جمله در آلمان و مدرسه باهاوس، شیفته یافته‌های تحسین برانگیز پایه گذاران این مکتب ماکس ورتایمر، کورت کوفکا و ولفگانگ کهلر در زمینه تجربیات ادراک بصری شده بودند.

این امر، به ویژه با اشتیاق متقابل روان شناسان گشتالت، موجب تعامل و پیوند هر چه بیشتر روان شناسی و هنر شد و در حوزه هنرهای تجاری، طراحی صنعتی، طراحی گرافیک و تأثیر پایدار و فراگیری به جا گذاشت به دلیل گسترده بودن مفهوم گشتالت، هیچ ترجمه مستقیمی از آن در هیچ یک از زبان‌ها صورت نگرفته است. این لغت در زبان آلمانی شکل و گونه معنی می‌دهد: در انگلیسی، بدان کل سازمان یافته، انگار یا شکل بندی می‌گویند. در زبان فارسی می‌توان آن را معادل مفاهیمی از قبیل «شکل»، «قالب»، اندام».

«هیکل» یا «کل» و «هیئت» قرار داد و بلافاصله باید افزود که هیچ یک از این کلمات به تنهایی معنای گشتالت را به طور کامل بیان می‌کنند. نظریه گشتالت فرآیندهای ادراکی مغز را مورد مطالعه و توجه قرار می‌دهد و بیان گر آن است که اصل عملی ذهن، کلی نگر، موازی و همراه با تمایلات خود سازمان یافته (فطری) است.

به این مفهوم که در ادراک یک مجموعه با ساختار، همان طوری که اهرن فلس می‌گفت و ورتایمر نیز آن را اثبات کرد، کل ساختار است که دریافت می‌شود و نه تک تک اجزای آن.

فهرست مطالب کتاب

جوزپه آرچیمبولدو
گشتالت
روابط شکل و زمینه

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب صورت‌های میوه‌ای
نویسنده
ناشر چاپیانتشارات شهر پدرام
سال انتشار۱۳۹۷
فرمت کتابPDF
تعداد صفحات52
زبانفارسی
شابک978-622-6250-24-5
موضوع کتابکتاب‌های آموزش نقاشی
قیمت نسخه الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب صورت‌های میوه‌ای

هیچ نظری برای این کتاب ثبت نشده است.

راهنمای مطالعه کتاب صورت‌های میوه‌ای

برای دریافت کتاب صورت‌های میوه‌ای و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.