معرفی و دانلود کتاب صوتی گاو بنفش

عکس جلد کتاب صوتی گاو بنفش
قیمت:
49000 تومان - 5.49€
خرید کتاب صوتی
۳۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی گاو بنفش و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی گاو بنفش و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی گاو بنفش

ست گودین در کتاب صوتی گاو بنفش به اهمیت و روش های متمایزسازی برند می‌پردازد. مفهوم گاو بنفش یعنی تولید محصولی نو که با همه‌ی آنچه در بازار هست، فرق کند.

امروزه آغاز یک کسب و کار جدید بسیار سخت شده است. در هر حوزه‌ای از بازار که بخواهید شروع به کار کنید، قبلاً عده‌ای در آن پا گذاشته‌اند و احتمالاً اسم و رسمی هم دارند. خیلی از آن‌ها خواهان رقیب نیستند. بنابراین اگر دست خالی و با ایده‌های تکراری اقدام کنید حتماً سرنوشت ایده‌آلی برای کسب و‌ کار‌تان وجود نخواهد داشت. از طرفی دیگر نمی‌تون گفت چون قبلاً عده‌ای مشغول به کار شده‌اند، باید دست روی دست بگذارید و فقط نظاره‌گر باشید. بدون شک راه حلی وجود دارد.

گاو بنفش (Purple cow) کتابی ضروری برای بازاریابان است. شیوه‌های قدیمی بازاریابی از بین رفته‌اند و ست گودین (Seth Godin) شما را وادار می‌کند که به تجارت خود اطمینان نداشته باشید و خطر کنید. این اثر بر تمایز داشتن تمرکز دارد و نویسنده در آن می‌گوید: این انتخاب شماست که متفاوت و در چشم باشید یا اینکه اصلاً در دید نباشید.

در این کتاب گروه بازاریان ست گودین اصرار دارند که با طراحی، آفرینش و فروش محصولات جدید به فکر رونق بازار خود باشید و رویکردهای متغیر را با تجارت‌تان انطباق دهید. این کار تضمین بقای شرکت و البته نوآوری در آینده می‌شود. نویسنده در گاو بنفش، تاجران را به شجاعت و رها کردن تبلیغات چند میلیون دلاری فرامی‌خواند.

گودین در بخش اول کتابش دلیل نامگذاری این کتاب را این گونه شرح می‌دهد: برای هر کسب و‌ کاری وجود چندین P ضروری است که تعدادی از پر اهمیت‌ترین آن‌ها محصول (product)، قیمت (price)، مکان (place) و تبلیغات (promotion) محسوب می‌شوند. ولی فقط وجود این حروف P کافی نیست. او اعتقاد دارد که شرط کافی برای دستیابی به موفقیت یک کسب و کار وجود یک P جدید یعنی گاو بنفش (purple cow) است.

ست گودین سخنگوی ملی افتخاری و نویسنده‌ی چهار اثر پرفروش در دنیا به شمار می‌رود. او نویسنده و ویراستار مجله‌ی فست کمپانی و مشاور تغییر و تحول است، همچنین چند شرکت موفق را راه‌اندازی نموده و اداره می‌کند. او سالیان زیادی در حوزه‌ی بازاریابی فعالیت داشته است و در این کتاب سعی دارد تا انگیزه‌ای را در شما به وجود آورد که یک گاو بنفش در هر چیزی قرار دهید و موضوعی مورد توجه به وجود آورید.

نظر گودین این است که تأثیر تبلیغات بسیار کم‌تر از گذشته شده و بهترین تبلیغ برای محصول یا خدمتی متمایز را انجام کاری خاص و جالب توجه معرفی می‌کند. او شیوه‌ی بازاریابی درست را ایجاد تفاوت و خلق کاری جدید می‌داند. این یک هشداری برای بازاریابانی محسوب می‌شود که می‌خواهند به تبلیغ محصولی جدید بپردازند که درخور ارزش بازاریابی در همان مراحل اولیه است.

در این کتاب، نویسنده به بررسی چرایی و چگونگی تمایز می‌پردازد و مثال‌هایی واقعی از برندهای جهان را بیان می‌کند: استارباکس، جت‌بلو، اپل و شرکت‌هایی مانند آن‌ها صاحب چه هستند که شما ندارید؟‌ بیان تجربه‌های واقعی باعث جذاب‌تر شدن این اثر شده است. گودین شما را تشویق می‌کند نگاهی دوباره به کسب و‌ کار خود داشته باشید.

در بخشی از کتاب صوتی گاو بنفش می‌شنویم:

آیا خاص بودن جسارت می‌طلبد؟

بیدادگری همیشه خاص نیست. مطمئنا این کار لازم نیست. گاهی جسارت باعث رنجش می‌شود. خواننده‌ی مشهور «اوزی اسبورن» موفق است. او هر دو خصوصیت جسارت و خاص بودن را دارد، اما هنرمندی که در نمایش، بدن خود را مثل یک خوک با پلیدی آلوده کند این دیگر نشانه‌ی بدبختی آشکار اوست.

افتادن در دام تبلیغاتی که از بالا تا پایین ردیف شده‌اند، بستن پاپیون سبز و تبلیغات را با منابع مفتضح پرکردن کار آسانی است. بی‌نزاکتی شاید گاهی به طور اتفاقی به کار آید اما نمی‌تواند یک راهبرد باشد. این کار ناامید کننده است. غیر منصفانه، فانتزی، خیالی یا هرچه که باشد، باید هدفی داشته باشد و نیاز است که درون محصول ساخته شده، ریشه داشته باشد.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
5 دقیقه
معرفی
31 دقیقه
بخش اول
31 دقیقه
بخش دوم
36 دقیقه
بخش سوم
28 دقیقه
بخش چهارم
36 دقیقه
بخش پنجم
41 دقیقه
بخش ششم
64 دقیقه
بخش هفتم

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی گاو بنفش
نویسنده
مترجمافسانه درویشی
گویندهابوالفضل شاه بهرامی
ناشر چاپیانتشارات کتیبه پارسی
ناشر صوتی نوین کتاب گویا
سال انتشار۱۳۹۸
فرمت کتابMP3
مدت۴ ساعت و ۳۱ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی اقتصاد و مدیریت، کتاب‌های بازاریابی و فروش
قیمت نسخه صوتی
49000 ت - 5.49 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی گاو بنفش

محمد احترامی
۱۴۰۲/۲/۳
هر کسب و کاری ک دارید فرقی نمیکنه، این کتاب باید خونده بشه، جزع 20 تا کتاب مهم تو زمینه‌ی فروشه بنظرم
کتاب‌های دیگه‌ای که خوبه و میتونه کمکتون بکنه
1. برتری خفیف
2. بندیشید و ثروتمند شوید
3. ثروتمند‌ترین مرد بابل
4. خرده عادت ها
5. ضد گلوله
6. سیزده ستون موفقیت از جیم ران
7. ایین دوست یابی
از کارنگی
8. اثر مرکب از دارن هاردی
9. اط خوب به عالی از جیم کالینز
10. همسایه میلیونر
این چند تا کتاب عالیه حتما بخونید
فرزاد نقی یاسوری
۱۴۰۱/۱/۶
سلام، کتاب گاو بنفش کتاب حرفه‌ای برای افراد حاضر در بازار است حال این بازار در حوزه خدمات و یا تولید محصول صنعتی و کشاورزی باشد، این کتاب برای افراد مبتدی و یا علاقمند بازار مناسب نیست. زمانی این کتاب کمک حال فرد خواهد بود که شکست و رقابت را در میدان بازار لمس و حس کرده باشد، برای ایران ما مناسب ما است چون در کشور مدرسه حرفه‌ای در کسب و کار نداریم فرد علاقمند بازاریابی را سر و صدا کردن و فریاد زدن و هزینه گزاف میدانند ولی در دنیای بازار داشته‌های این کتاب یک تخصص حیاتی برای هر فرد حاضر در بازار است، ممنونم
فاطمه جهانگیر
۱۳۹۹/۶/۱۵
بنظرم این کتاب برای کشور خودشون (آمریکا و اروپا) یا برای افرادی که با فرهنگ و مشاغل و محصولات اونا آشنایی دارن؛ مناسبتره. چون برای توضیح موفقیت و عدم موفقیت مشاغل و بِرَندهایی حرف میزنه که ما هیچکدوم رو نمیشناسیم. مثل نان و غلاتشون! کتاب بدی نیست ولی کتابهای مشابه باهمین موضوع برای ما ایرانیها وجود داره که بسیار مفیدتر و کاربردی تر هستند. با تشکر از کتابراه که سبک زندگی من را طی این ٢سال تغییر داد
MrG
۱۴۰۱/۵/۱۲
این کتاب نیاز به تعریف نداره.
حتی جلدش هم موضوع رو مشخص میکنه.
وجه تمایز برای دیده شدن. همچون گاو بنفش.
به قول نویسنده وقتی تو جاده در حال حرکت هستید، فقط یک گاو بنفشه که باعث میشه با دیدنش ناگهان فریاد بزنید:
هی… اونو نگاه کنید، یک گاو بنفش اونجاست،
در برند سازی کسب و کار و شخصی هم باید گاو بنفش باشید تا دیگران چشمشون نسبت به شما و برندتون خیره بمونه.
کوروش بروجردی
۱۴۰۲/۷/۱۲
یکی از کتابهای که واقعا دوست داشتم بخونم و به جد خلاقیت و نوآوری در عرصه بازاریابی وطرحی نو رو برا آدم روشن بیان میکنه و میگه چگونه با متفاوت بودن میتونی فروش متفاوتی هم داشته باشید.
خوندن این کتاب برای تولید کنندگان و فروشندگان بازاری بسیار پر بار خواهد بود، پاینده باشید مجموعه کتابراه و خواننده‌گان عزیز کتابراه
ali akbari
۱۴۰۱/۱۱/۲۷
والا خیلی گنگ حرف میزنه افراد یا چیز‌هایی که میگه رو خیلیاشو ما نمی‌فهمیم مثلا اسم یه شخصی رو میاره، بعد میگه نو آوری‌های اون شخص اینقدر خاص بود که باعث پیشرفتش شد
خب ما که اون شخص رو نمیشناسیم نمیدونم کتاب آمریکاست یا اروپایی برای اونا قابل درک تره فقط یه چیزی یاد میده اونم اینه که متفاوت باشید تا دیده بشید
آرتام مبل
۱۴۰۱/۱۰/۸
یکی از کتاب‌های فوق العاده بازاریابی هستش که واقعا کتاب جوری نوشته شده که درکش بسیار راحت هستش بنظرم ارزش گوش دادن رو داره البته اینم بگم که فایل صوتی بسیار عالی هستش چون من هم کار میکردم و هم گوش میدادم که واقعا با این فایل‌های صوتی واقعا کار منم آسون شده ممنونم
علی صوفی
۱۴۰۱/۲/۱۵
همانطور که از نام کتاب برمی آید، اگر بخواهیم فروش خود را بالا ببریم باید محصولی خارق العاده تولید کنیم تا به اندازه‌ای خاص باشد که نظر همه را شدیدا به خود جلب کند.
نویسنده در این کتاب روش‌های متمایز سازی محصولات را معرفی می‌کند که موضوع اصلی کتاب را تشکیل می‌دهد.
Ali Akbari
۱۴۰۱/۴/۱۹
این کتاب فقط برای بازاریابی هستش، شاید من دقت نکردم و تصورم این بود مثل مسائل روانشناسی هم داره، مقصر خودم بودم البته ولی خب کتاب کلا فقط بازاریابیه، اینکه چجوری خاص باشی تا بتونی جلب توجه کنی و در نتیجه فروشت بره بالا همین
بشری التجا
۱۳۹۹/۹/۱۱
کتاب کتاب خیلی خوبیه وصدای راوی هم خوبه ولی آهنگ خیلی اعصاب خورد کنی رو انتخاب کردین برای وقتی که آدم کاملا تمرکزش رو گزاشته رو مطالب. اصلا با وجود این آهنگ درست نمیتونم رو فکر کنم رو چیزایی که گفته شد
مسیح مومنی
۱۳۹۸/۱۱/۱
کتاب بسیار خوبیه... اما لحن وبیان گوینده اصلا به دل نمیشینه.. مخصوصا وقتی میگه فوق العاده... اصن یه جوری میگه که کل حواس آدم از کتاب پرت میشه ومیره سمت این کلمه.. در کل گوینده با فراز وفرود نابجای صداش باعث میشه متن کتاب نامفهوم باشه
Zahra Danaei
۱۳۹۹/۱/۲۳
نمیشه گفت کتاب فوق العاده‌ای بود. اما برای افرادی که می‌خوان کسب و کار داشته باشن مفیده که فراموش نکنن حتی تگر موفق شدن، نباید مثل آب راکد باشن و همیشه باید نوآور بود.
Hamed Darabiyan
۱۳۹۹/۱/۹
با اینکه تعریف کتاب گاو بنفش رو شنیده بودم سبک خوانش، موسیقی و در کل کتاب رو نپسندیدم به طور کلی برای من گوش کردن به این کتاب خیلی خوشایند نبود و حس میکنم پولم رو دور ریختم ببخشید ناشر محترم
شیما ش
۱۳۹۹/۹/۴
کتاب مفیدی در زمینه ایجاد انگیزه و جرات برای چگونه شروع کردن در هر زمینه کاری است ولی فقط برای کسانی که واقعا هیچ پیش زمینه‌ای ندارند و تازه کار هستند، البته کمی هم به روز رسانی و اپدیت نیاز دارد.
Iman Marashi
۱۳۹۸/۱۲/۱۴
با اینکه تمام مباحثی که مطرح میشه تو ایران بصورت قطعی صادق نیست اما نکات مفید بسیار زیادی توی این کتاب هستش که باعث میشه از خریدش صددرصد راضی باشم و به صاحبان کسب و کار شنیدنش رو پیشنهاد بدم.
مشاهده همه نظرات 140

راهنمای مطالعه کتاب صوتی گاو بنفش

برای دریافت کتاب صوتی گاو بنفش و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.