معرفی و دانلود کتاب صوتی پدر سرگی

عکس جلد کتاب صوتی پدر سرگی
قیمت:
54000 تومان - 5.99€
خرید کتاب صوتی
۳۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی پدر سرگی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی پدر سرگی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی پدر سرگی

کتاب صوتی پدر سرگی نوشته‌ی لئو تولستوی، داستان شاهزاده‌ای را روایت می‌کند که پس از اتفاقاتی تصمیم می‌گیرد به عنوان یک راهب مسیحی زندگی خود را ادامه دهد و ایمانش را مورد آزمایش قرار دهد. او در این مسیر بارها دچار تردیدهای درونی می‌شود که نویسنده به خوبی آن‌ها را توصیف کرده است.

درباره کتاب صوتی پدر سرگی:

یکی از بهترین داستان‌های بلند لئو تولستوی نویسنده مشهور روسی، کتاب صوتی پدر سرگی (Father Sergius) است که بین سال‌های 1890 تا 1898 نوشته شده اما برای اولین بار (پس از مرگ تولستوی) در سال 1911 به چاپ رسید. کتابی که درونیات مردی را به تصویر می‌کشد که هیچ‌وقت از خود راضی نیست. درواقع تولستوی در داستان پدر سرگی بازتابی از تفکرات مسیحیان و کلیسا را نشان می‌دهد که می‌خواهند خود را از تمام متعلقات دنیایی دور کنند.

داستان از دوران کودکی و جوانی شاهزاده استپان کاساتسکی شروع می‌شود؛ مردی زیبا و جذاب که همواره در زندگی خود می‌خواهد نفر اول باشد و به نوعی دچار غرور و تکبر فراوانی است. او که می‌خواهد با نامزدش کنتس ماری کوروتکووا ازدواج کند، نزدیک عروسی متوجه می‌شود که زن محبوبش قبلا معشوقه تزار بوده و همین موضوع شاهزاده را بسیار ناراحت می‌کند.

سرانجام پس از این واقعه تصمیم می‌گیرد که به عنوان یک راهب، زندگی جدید خود را آغاز کند و از تمام زنان دوری کند. حتی شبی زنی زیبا برای خوشگذرانی وارد اتاقش می‌شود و پدر سرگی در آن لحظه متوجه می‌شود که هنوز نفس ضعیفی دارد و نتوانسته به طور کامل از دنیا بریده شود. اما در نهایت برای محافظت از ایمانش انگشتش را قطع کند.

پس از سال‌ها، شهرت پدر سرگی بیشتر می‌شود و عده‌ی زیادی برای دیدن او به کلیسا می‌آیند اما او هنوز خود را در رسیدن به ایمان واقعی ناکام دیده و می‌داند که غرور و هوس در درونش از بین نرفته است. این احساسات متناقض و پرسش‌های اخلاقی، مسیر زندگی این مرد را تغییر می‌دهد و تصمیمات جدیدی برای آرام کردن درونش می‌گیرد.

لئو تولستوی را بیشتر بشناسیم:

ل‍ی‌ی‍ف‌ ن‍ی‍ک‍الای‍وی‍چ تولستوی معروف به لئو تولستوی (Leo Tolstoy) فعال اجتماعی و نویسنده مشهور روسی و خالق رمان‌های رئالیستی جنگ و صلح و آناکارنیناست که از او به عنوان یکی از برترین داستان‌نویسان جهان یاد می‌کنند.

او از سال 1902 تا 1906 هر ساله نامزد جایزه نوبل و در سال‌های 1901، 1902 و 1909 میلادی نامزد جایزه صلح نوبل شد که نتوانست هیچ‌کدام از آن‌ها را دریافت کند که باعث تعجب بسیاری از افراد شده و بحث‌های مختلفی پیرامون آن شکل گرفته است.

تولستوی شخصیتی متناقض و پیچیده داشت و پس از دهه 1870، دیدگاه‌های شدید اخلاقی و زاهدانه‌ای پیدا کرد که در آثار او نیز به خوبی مشهود است و به همین خاطر از او به عنوان متفکر اخلاق و اصلاح کننده اجتماعی یاد می‌کنند. او با داشتن عقایدی همچون مقاومت بدون خشونت که برگرفته از برخی تعالیم اخلاقی عیسی مسیح بود، توانست تاثیر عمیقی بر شخصیت‌های قرن بیستم همچون مهاتما گاندی بگذارد.

ل‍ی‌ی‍ف‌ ن‍ی‍ک‍الای‍وی‍چ در نهم سپتامبر 1828 در استان تولا روسیه به عنوان کوچک‌ترین فرزند خانواده متولد شد. اما دو سال بعد مادرش را از دست داد و پسر عموی پدرش سرپرستی تولستوی و برادرانش را برعهده گرفت و هفت سال پس از آن نیز پدرشان درگذشت و آن‌ها مجبور شدند که پیش عمه‌شان بروند. زندگی کودکی این نویسنده پرتلاطم و سخت بوده و همین خاطرات دست مایه نوشتن بسیاری از آثارش شده‌اند.

او در سال 1843 در دانشگاه کازان شروع به خواندن رشته زبان‌های شرقی کرد و پس از آن نیز به رشته حقوق تغییر رشته داد. اما سرانجام پس از کش و قوس‌های فراوان به روستای پدری خود بازگشت و مدتی در آنجا همراه با مزرعه‌داران و رعیت‌ها کشاورزی کرد. او در دوران جوانی خود همراه با برادرش به ارتش پیوست و در جنگ کریمه (1854 تا 1855) به عنوان سرباز جنگید.

تولستوی در ارتش، دست از نوشتن برنمی‌داشت و نویسندگی را به صورت حرفه‌ای ادامه داد. اتفاقات نادر و عجیبی که در جبهه‌های جنگ اتفاق می‌افتاد، سوژه‌های نابی در اختیارش می‌گذاشت و در همان شرایط بود که مجموعه حکایت‌های سواستوپل را نوشت که شامل سه داستان کوتاه درباره چهره خشن و زشت جنگ بود. او سرانجام ارتش را ترک کرد و به اروپا رفت.

در دورانی که لئو تولستوی به شهرت رسیده بود، کلیسای ارتدوکس و تزارهای روسیه با آثار و عقاید او به شدت مشکل داشتند و حتی برخی از کتاب‌هایش را توقیف کردند. سرانجام پس از چاپ کتاب رستاخیز، کلیسا حکم ارتداد این نویسنده را داد. در نهایت تولستوی در سال 1910 درگذشت و بدون مراسم خاصی و بامحدویت‌های پلیس به خاک سپرده شد.

این نویسنده و فعال سیاسی و اجتماعی زندگی پرتلاطمی را از سر گذرانده و به خاطر تحولات روحی و عقایدی که در میانسالی برایش رخ داد، به زندگی رعیت‌ها و دهقانان اهمیت فراوانی می‌داد و حتی سازمانی تشکیل داد تا از روستاییان و محصولات‌شان حمایت کند. از دیگر فعالیت‌های اجتماعی او، پشتیبانی از زندانیان سیاسی، دینی و سربازان فراری بود.

برخی از آثار این نویسنده روسی عبارتند از:

- جنگ و صلح (رمان)
- آناکارنینا (رمان)
- مرگ ایوان ایلیچ (رمان)
- رستاخیز (رمان)
- سرگیوس پیر (داستان کوتاه)
- بار دانش (نمایشنامه)
- هنر چیست؟ (کتاب تخصصی حوزه هنر و ادبیات)

برخی از سخنان ارزشمند لئو تولستوی:

- موسیقی خلاصه احساسات است.
- دو جنگجوی قدرتمند، صبر و وقت هستند.
- تنها معنای زندگی خدمت به بشریت است.
- زندگی واقعی وقتی اتفاق می‌افتد که تغییرات جزئی رخ دهد.
- هنر یک کار دستی نیست، بلکه انتقال احساسی است که هنرمند تجربه کرده است.
- با یاد خداوند، لحظه‌ای صبر کنید، کار خود را متوقف کنید و اطرافتان را تماشا کنید.
- هرچه دولت بزرگتر باشد، نوع وطن پرستی آن اشتباه و بی رحمانه‌تر است، و رنجی که قدرت براساس آن بنا می‌شود، بیشتر است.

کتاب صوتی پدر سرگی به چه کسانی پیشنهاد می‌شود؟

اگر از علاقه‌مندان به ادبیات روسیه و داستان‌های خارجی هستید، این کتاب برای شما مناسب است.

در بخشی از کتاب صوتی پدر سرگی می‌شنویم:

چند هفته‌ای بود که فکری پیگیر دست از سر پدر سرگی برنمی‌داشت و آن این بود که آیا درست است، به مقامی تسلیم شود که خود از سر رغبت آن را نپذیرفته است بلکه توسط آرخی‌ماندریت و بزرگ پیر صومعه به او تحمیل شده است؟

این حال با شفا یافتن نوجوان چهارده ساله پدید آمده بود؛ از آن به بعد هر ماه و هر هفته و هر روز احساس می‌کرد که زندگی درونی‌اش تحلیل می‌رود و نابود می‌شود و زندگی ظاهری‌اش اهمیت می‌یابد. درست مثل این بود که او را همچون کیسه‌ای پشت و رو کرده باشند. سرگی می‌دید که وسیله‌ای شده است برای جلب زائران به صومعه که البته هر یک نیازی به سمت آن نثار می‌کردند و به همین سبب زعمای صومعه، او را در شرایطی قرار می‌دادند که سودآورتر باشد.

مثلا ترتیبی می‌دادند که او کار بدنی نکند و همه احتیاجاتش را مهیا می‌کردند و از او فقط می‌خواستند که تبرک خود را از نیازمندانی که مقصودشان همان بود و به منظور دریافت آن به صومعه می‌آمدند، دریغ نکند.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
23 دقیقه
فصل اول / فصل دوم
26 دقیقه
فصل سوم / فصل چهارم
31 دقیقه
فصل پنجم / فصل ششم
36 دقیقه
فصل هفتم
27 دقیقه
فصل هشتم

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی پدر سرگی
نویسنده
مترجمسروش حبیبی
گویندهتایماز رضوانی
ناشر چاپینشر چشمه
ناشر صوتی استودیو نوار
سال انتشار۱۳۹۹
فرمت کتابMP3
مدت۲ ساعت و ۲۳ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی داستان و رمان خارجی، کتاب‌های داستان و رمان خارجی
قیمت نسخه صوتی
54000 ت - 5.99 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی پدر سرگی

ولی زاده
۱۴۰۲/۱/۱۳
پدر سرگی داستانی کوتاه و البته بسیار آموزنده از نویسنده بزرگ روس لئو تالستوی است. بنظر من نقطه قوت داستان هنر نویسنده در نشان دادن کشمکش‌ها و درگیری‌های درونی و روحی پدر سرگی با خودش بود چراکه پدر سرگی در طول داستان همواره دچار شک و تردیدهایی در رابطه با ایمان خودش به خدا و اخلاص اعمالش نسبت به خدا هست و این موضوع خیلی جالب در طی داستان به نمایش گذاشته شده. کتاب صوتی پیش رو ترجمه سروش حبیبی است و ایشان یکی از بزرگ‌ترین مترجمان زبان روسی به فارسی در کشورمون هستند و در نتیجه بنظر من استفاده از ترجمه جناب حبیبی برای این اثر صوتی باعث ارزشمند تر شدن کار شده است.
Gh Trs
۱۴۰۰/۲/۳۰
خیلی دوست داشتم این داستان، فوق‌العاده زیبا بود، اثر شاهکاری است که سیر سولوک راهبی و شرح میده، با ترسیمی بی نظیر از فضایی که شنونده رو به دنبال خودش وا دار میکنه، اوج داستان اونجایی که راهب انگشت خودش‌و قطع میکنه، من که واقعا لذت بردم از شنیدن این شاهکار جدا تحت تاثیر قرار گرفتم🙏 سپاسگزارم از اشتراک
فرح حقیقی
۱۴۰۱/۷/۸
یکی از بهترین کتابهای تولستوی که نشان می‌دهد ادیان در زمان حاضر آنقدر دچار تحریف و بدعت گذاری شده‌اند که حتی برخی از روحانیون آن دین هم در نهایت به پوچی می‌رسند. صدای راوی خوب بود فقط در قسمت تقلید صدای خانمها ضعف داشت.، ممنون ازکتابراه
غزال ایلخانی‌زاده
۱۴۰۲/۴/۲۸
این داستان برای من خیلی تکراری و کلیشه‌ای بود اما قطعا زمان خودش خیلی جذاب بوده، بعضی کتاب‌ها و داستان‌ها زمان ندارن که متاسفانه این کتاب از اون دسته نبود.
مرضیه مقبل
۱۴۰۲/۶/۲۵
بسیار عالی بود از اینکه باکتابراه اشنا شدم و از طریق ان با اثارتولستوی اشنا شدم خیلی خوشحالم پیشنهاد میکنم همه کتابهای این نویسنده رو گوش کنید
Leila Sedaghti
۱۴۰۱/۳/۲۸
کتاب بسیار تأمل برانگیز زیبا کوتاه و مختصر
درباره خلوص نیت در کارها و اینکه کسانی که ادعای پاکی میکنن ممکن است کردار شان حقیقی نباشه
niusha rahmatolahi
۱۴۰۱/۷/۲۶
کتاب خوبیه.... کوتاه و جالب.... اما فکر میکنم بیشتر در زمان خودش کتاب عمیقی بوده باشه.... در کل خوب بود
Masoud Mir
۱۴۰۲/۳/۲۵
کاش مطالعه کتاب‌هایی مثل پدر سرگی، دختر کشیش، مسیح دوباره مصلوب برای مردم اجباری بود
بی تا
۱۴۰۱/۱۰/۸
کتابی کوتاه و مختصر و تامل برانگیز در نگاه فعلی بشریت به دنیا و خداوند تبارک و تعالی
رضا اسماعیل پور
۱۴۰۰/۳/۱۰
سلام
داستان زیبایی از زندگی یک کشیش راجع به ریاضتها، لغزشها و عاقبت او
Sh.a A A
۱۴۰۰/۳/۲۸
سلام بسیار کتاب خوبی بود ممنون از کتابراه 📚⚘
زهرا بابایی
۱۴۰۱/۸/۱۷
بد نبود خیلی داستان برام کشش نداشت
مژده بهرامی
۱۴۰۰/۱۲/۳
زیبا، شیوا و دلنشین با خوانشی روان
مشاهده همه نظرات 13

راهنمای مطالعه کتاب صوتی پدر سرگی

برای دریافت کتاب صوتی پدر سرگی و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.