معرفی و دانلود کتاب زنده باد مرگ نارنجی

عکس جلد کتاب زنده باد مرگ نارنجی
قیمت:
۳۴۸۰۰ تومان - 6.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب زنده باد مرگ نارنجی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب زنده باد مرگ نارنجی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب زنده باد مرگ نارنجی

کتاب زنده باد مرگ نارنجی نخستین اثر فاطمه احمدی، داستانی جذاب و هیجان‌انگیز با درونمایه‌ای جنایی و معمایی است که ماجرای مرموز قتل یک نویسنده جوان را بازگو می‌کند.

خلاصه داستان کتاب زنده باد مرگ نارنجی:

داستان این رمان درباره نویسنده جوانی به نام آتنه شریفیان است که برای چند روز گم می‌شود و خبری از او نیست. همین اتفاق باعث می‌شود به شدت در فضای مجازی مطرح شود و واکنش افراد بسیاری را برانگیزد. گمانه زنی‌ها تا جایی پیش می‌رود که همه خیال می‌کنند او مرده است، اما پس از چند روز بازمی‌گردد و هیچ صحبتی درباره آنچه رخ داده نمی‌کند و تنها دست به انتشار کتابی جدید و جنجالی می‌زند.

درباره کتاب زنده باد مرگ نارنجی:

به طور کلی این کتاب را می‌توان رمانی با فضایی معمایی معرفی کرد که دربردرانده چندین داستان تو در تو و شخصیت پردازی‌های پیچیده است و همین ویژگی باعث می‌شود ذهن شما را در طول مطالعه‌ی اثر درگیر کند تا هم زمان از چالش‌ها و هیجانات آن لذت ببرید و تا پایان مشتاق به ادامه مطالعه کتاب باشید.

داستان‌ها و رمان‌های جنایی و معمایی در سال‌های اخیر میان خوانندگان جایگاه ویژه‌ای پیدا کرده است. این اتفاق هم در آثار ترجمه شده به چشم می‌خورد و هم در آثار نویسندگان ایرانی. به همین دلیل است که نویسنده این کتاب، فاطمه احمدی به سراغ موضوعی تازه در ژانر و سبکی جدید رفته و با بیان خاص خودش خط داستانی و شخصیت پردازی قابل ستایشی را خلق کرده است. او بخش آغازین هر یک از فصل‌های کتاب را مانند «بررسی یک پرونده جنایی» شروع می‌کند و آن‌ها را با شعرهایی پراکنده، به هم مرتبط می‌سازد.

هم چنین او عناصر مختلفی که در داستان‌های جنایی به کار می‌رود مانند قتل، جنایت، حس تعلیق و... را به همراه قاعده و چارچوب کلی داستان نویسی به سبک مدرن و پست مدرن یک جا جمع‌آوری کرده و یک داستان معمایی و مرموز سرشار از سیالات ذهنی، تک گویی‌های درونی، روایت‌های غیر خطی و پیچیده خلق کرده است. این کتاب می‌تواند به عنوان یک اثر آموزشی و نمونه‌ای عالی برای آشنایی بیشتر داستان‌نویسان تازه‌کار با قانون‌ها و قاعده‌های ژانر نویسی تلقی شود.

ویژگی مهم دیگر این اثر آن است که پس از پایان مطالعه کتاب، ذهن شما همچنان با موضوع و فضای داستان مشغول است تا جایی که می‌خواهید دوباره به آن رجوع کنید و بخش‌هایی از آن را دوباره بخوانید. گویی از آن کتاب‌هایی نیست که یک بار خوانده شود و بعد از آن از قفسه کتاب‌ها تکان نخورد. همین امر باعث می‌شود این کتاب هم برای خوانندگان حرفه‌ای جذاب باشد و هم کسانی را که عادت به مطالعه ندارند به خود جذب کند. به این ترتیب این کتاب نظر مثبت مخاطبان عام و خاص را هم به دست می‌آورد.

کتاب زنده باد مرگ نارنجی مناسب چه کسانی است؟

کسانی که به رمان‌های ایرانی با موضوعات جنایی و داستانی پر پیچ و خم علاقه دارند، از مطالعه این کتاب لذت خواهند برد.

در بخشی از کتاب زنده باد مرگ نارنجی می‌خوانیم:

خب همان‌طور که پیش‌تر گفتیم، ماهان شاهرودی پوشه‌ای حجیم از اطلاعات موجود جمع‌آوری کرده است. از آنجایی که ما - راوی بینوای این قصه! - «دانای کل» نیستیم، بنابراین ناچاریم به اخبار و مقالات منتشرشده پناه ببریم و یافته‌هایمان را برایتان شرح بدهیم. البته خیالتان آسوده باشد که در انجام این تکلیف خطیر، تمام تلاشمان را به کار خواهیم گرفت تا نکته‌ای مغفول نماند. و بدانید که در خدمت‌گزاری به شما عزیزان، ذره‌ای قصور نخواهیم کرد.

آن‌طور که پیداست، «پنجِ منهای یک» پنجمین کتاب آتنه شریفان است که با دو قهرمان - طعمه‌ها - شروع به روایت داستانی هولناک می‌کند. در مقاله‌ای جنجالی خواندیم که قهرمان‌های «پنجِ منهای یک»، شاهد جنایاتی می‌شوند که دلخراش است و حتی نمی‌توانند بازگویش کنند! این معرفی به‌اندازه‌ی کافی تحریک‌کننده هست یا به تلاشمان ادامه بدهیم؟ و این تیتر جنجالی یکی از اخبار منتشر شده می‌باشد: "دختری که در دل‌ِ عاشقانه‌ها سوژه‌های داستانی‌اش را انتخاب می‌کرد، این‌بار در میدانی خون‌آلود و بی‌رحم، دست‌به‌قلم شده است!". و زندگی چه کارها که با نویسنده‌ها نمی‌کند!

برویم سراغ ماهان شاهرودی؛ همان خبرنگار خوشبختی که برای مصاحبه با آتنه شریفان انتخاب شده است. ذهنش را نمی‌توانیم بخوانیم اما احتمالا می‌داند که باید بعد از دوسال، از این فرصت استفاده کند و مصاحبه‌ای بنویسد که مایه‌ی فخر و مباهات مجله‌شان باشد. مجله‌ای که با گسترش روز‌افزون فضای مجازی، باید کم‌کم با هویت کاغذی‌اش خداحافظی کند و به جمع «غیرلمس‌شدنی‌ها» بپیوندد! و بی‌شک یکی از دستاوردهای خطیر قرن بیست‌ویکم این است که لمس‌کردن تلفن‌های هوشمند، تمام سهم ما از دنیای «لمس‌شدنی‌ها» خواهد شد!

نویسنده نگران رنجش فضای مجازی است و تاکیده کرده که بااحتیاط پیش برویم! یادتان هست که پیش‌تر گفتیم گاهی سکوت، وقار یک مرد را نشان می‌دهد؟ اکنون باید بگوییم که گاهی زبان تیز، وقار راوی است!

خب... بیش‌ازاین درنگ نمی‌کنیم و با ماهان شاهرودی همراه می‌شویم و به سراغ «پنجِ منهای یک» می‌رویم. شما آماده‌اید؟ ماهان کتاب را باز و شروع به خواندن می‌کند

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب زنده باد مرگ نارنجی
نویسنده
ناشر چاپیانتشارات کتاب نیستان
سال انتشار۱۳۹۸
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۲۷۴
زبانفارسی
شابک978-622-208-690-9
موضوع کتابکتاب‌های داستان و رمان ایرانی
قیمت نسخه الکترونیک
۳۴۸۰۰ ت - 6.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب زنده باد مرگ نارنجی

هیچ نظری برای این کتاب ثبت نشده است.

راهنمای مطالعه کتاب زنده باد مرگ نارنجی

برای دریافت کتاب زنده باد مرگ نارنجی و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.