معرفی و دانلود کتاب صوتی قصه عشق: نظریه‌ای جدید در روابط

عکس جلد کتاب صوتی قصه عشق: نظریه‌ای جدید در روابط
قیمت:
43000 تومان - 4.99€
خرید کتاب صوتی
۳۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی قصه عشق: نظریه‌ای جدید در روابط و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی قصه عشق: نظریه‌ای جدید در روابط و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی قصه عشق: نظریه‌ای جدید در روابط

رابرت استرنبرگ در کتاب صوتی قصه عشق: نظریه‌ای جدید در روابط، موضوع عشق و روابط عاطفی میان افراد را واکاوی می‌کند و با بررسی چندین داستان عاشقانه واقعی، الگوهای رایج در میان انسان‌ها را معرفی می‌نماید.

درباره کتاب صوتی قصه عشق:

چه چیزی باعث می‌شود که شما نسبت به بعضی از افراد کشش داشته باشید و عده‌ای دیگر را دفع کنید؟ چه عاملی باعث می‌شود که بعضی از روابط به خوبی شکل بگیرند و ادامه پیدا کنند اما برخی دیگر از بین بروند؟ رابرت استرنبرگ در کتاب قصه عشق: نظریه‌ای جدید در روابط (Love Is a Story: A New Theory of Relationships) به شما نشان می‌دهد که هر نوع رابطه‌ای که در ابتدا آغاز می‌کنید، به داستان‌های عاشقانه‌ای ارتباط دارد که درون شما وجود دارند و باورهایتان را ساخته‌اند.

این روانشناس برجسته با استفاده از تحقیقات گسترده خود بر روی زوج‌های واقعی، چندین داستان عاشقانه را در این کتاب بررسی می‌کند و مزایا و مشکلات آن‌ها را به خوبی شرح می‌دهد. درواقع شما با شنیدن این تجربیات می‌توانید مدل خود را نیز پیدا کنید و با ابعاد متفاوت داستان عاشقانه خود بهتر آشنا شوید.

کتاب قصه عشق به شما نشان می‌دهد که پیش فرض‌‌های بیشتر انسان‌ها ناخودآگاه هستند و همین عوامل بر روی انتخاب‌های عاشقانه‌تان اثر می‌گذارد. بنابراین تنها با آگاهی از نوع نگرش‌تان به موضوع عشق و ازدواج می‌توانید روابط پایدارتر و عمیق‌تری را تجربه کنید؛ در غیر این صورت اشتباهات خود را بارها و بارها تکرار می‌کنید و نمی‌توانید اصلاحی در عملکرد و ذهنیت خود داشته باشید.

کتاب صوتی قصه عشق برای چه کسانی مناسب است؟

اگر می‌خواهید درک بهتری از موضوع عشق و ازدواج داشته باشید، این کتاب به شما پیشنهاد می‌شود.

رابرت استرنبرگ را بیشتر بشناسیم:

او روانشناسی آمریکایی‌ست که در دانشگاه‌هایی نظیر کرنل، اوکلاهاما و ییل تدریس می‌کند. علاوه بر این رابرت جی. استرنبرگ (Robert Sternberg) عضو هیئت تحریریه مجلات متعددی در حوزه روانشناسی و رئیس بخش هنر و علوم دانشگاه تافتس است.

استرنبرگ دکترای خود را از دانشگاه استنفورد دریافت کرده و دارای سیزده دکترای افتخاری از دانشگاه‌های آمریکایی، آسیایی و اروپایی است. همچنین براساس نظرسنجی که در سال 2002 صورت گرفت، رابرت استرنبرگ به عنوان شصتمین روانشناس قرن بیستم معرفی شد.

در بخشی از کتاب صوتی قصه عشق می‌شنویم:

قصه‌های عاشقانه به شکل‌های مختلفی تقسیم بندی می‌شوند. همانطور که در مورد انواع قصه محدودیتی وجود ندارد، در دسته بندی آن‌ها هم هیچ محدودیتی نیست. وقتی پای قصه‌های جدید وسط می‌آید، ممکن است کل دسته‌بندی‌ها تغییر کند. دسته بندی‌هایی که در ادامه آورده می‌شود، براساس ویژگی‌های درونی قصه‌ها و استنباطی هستند، نه براساس تجزیه و تحلیل‌های آماری. این گروه بندی‌ها می‌توانند به شما نشان بدهند که هر قصه‌ای چه چیزهایی را در رابطه می‌طلبد.

در حالت کلی پنج نوع قصه وجود دارد. روابط نامتقارن بر این باور بنا نهاده شده‌اند که پایه و اساس یک رابطه نزدیک باید عدم تقارن و مکمل بودن طرفین باشد.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه یک
نمونه دو
نمونه سه
10 دقیقه
مقدمه
42 دقیقه
فصل اول: قصه‌هایی که روایت می‌کنیم
46 دقیقه
ارتباط بین قصه‌ها و اتفاقات
37 دقیقه
قصه‌ها مسیر رشد روابط را تعیین می‌کنند
45 دقیقه
فصل دوم: قصه‌های عاشقانه
44 دقیقه
قصه حکومت
42 دقیقه
ری و تیفانی
46 دقیقه
قصه‌های ابزار
48 دقیقه
سبک‌های فکری و رفتاری
46 دقیقه
قصه مذهب
44 دقیقه
اندی و استیسی
36 دقیقه
وارن و کتی
42 دقیقه
الکسیس و کری
41 دقیقه
کلین و آنیتا
30 دقیقه
ناتاشا و مارکوس
28 دقیقه
نلسون و امیلی
32 دقیقه
فصل سوم: پیام دیدگاه عشق به عنوان یک قصه

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی قصه عشق: نظریه‌ای جدید در روابط
نویسنده
مترجممژگان جمالی
گویندهمتین بختی
ناشر چاپیانتشارات کتیبه پارسی
ناشر صوتی نوین کتاب گویا
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابMP3
مدت۱۰ ساعت و ۵۸ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی روانشناسی و موفقیت، کتاب‌های خانواده و روابط
قیمت نسخه صوتی
43000 ت - 4.99 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی قصه عشق: نظریه‌ای جدید در روابط

غزاله سیدآبادی
۱۴۰۱/۵/۲۳
ایده‌ی کلی کتاب می‌تواند در درک پیچیدگی‌های روابط عاطفی و احساسات خود و شریک احساسی بسیار موثر باشد.
این کتاب بخشی از یک نظریه‌ی ناتمام است اما نگاه مولف به روابط انسانی باعث می‌شود مخاطب دیدی ساده‌تر نسبت به مسائل دشوار عاطفی داشته‌باشد.
کتاب چند الگو از قصه‌های عاشقانه که افراد در ناخودآگاه و
خود می‌سازند بر اساس آن سناریوها به دنبال روابط منطبق با قصه‌هایشان می‌گردند را معرفی می‌کند و همچنین نویسنده و محققان این کتاب معتقدند که هرچه قصه‌ی افراد به هم نزدیک‌تر باشد شانس موفقیت رابطه‌ی آن‌ها بیشتر خواهد‌بود. همچنین در کتاب تست‌هایی طرح شده که مخاطب بتواند قصه‌ی عشق خود یا شریک عاطفی خود را از میان این الگو‌ها تشخیص دهد؛ گرچه خود مولف اشاره می‌کند که قصه‌های عاشقانه تنها محدود به همین چند الگو که در کتاب آمده نمی‌شود اما این چند قصه رایج‌ترین و پرطرفدار‌ترین الگوها میان زوج‌ها هستند. البته انجام تست‌ها در نسخه‌ی صوتی دشوار است.
انتخاب موسیقی همانطور که سایر دوستان هم اشاره‌کرده‌اند اصلا مناسب نیست و گاهی بسیار آزاردهنده می‌شود.
به طور کل اگر دوست دارید دقیق‌تر مطالعه کنید یا از تست‌های داخل کتاب برای تشخیص قصه‌های عاشقانه‌ی خودتان بهره‌بگیرید به نظرم از آن دست کتاب‌هایی‌ست که نسخه‌ی چاپی و کاغذی آن مفید‌تر خواهد بود.
ماندانا عطایی
۱۴۰۲/۲/۲۴
اگر تصمیم گرفتید هرگز وارد هیچ رابطه‌ای بشید و سر درگمو گیج بشید این کتاب را بخوونید من که از خوندن این کتاب فقط سر درگمو گیج شدم امیدوارم خود نویسنده به هدفش رسیده باشه ضمن اینکه نویسنده تمام کتاب‌ها و رپابط را هم زیر سوال میبره واقعا بد بود
سعید تبریزی
۱۴۰۱/۱۱/۱۴
خیلی کتاب خوبی بود. روانشناسم بهم گفت بخونمش برای شناخت داستان خودم و پارتنرم. من موسیقیشو بر خلاف بقیه دوس داشتم چون گیتار الکتریک و درام رو دوس دارم. خواننده کتاب هم عالی و با لحن‌های درست و مربوط و صدای فیکس و بدون تپق. کار عالی‌ای بود.
محمد حسین .
۱۴۰۰/۸/۲۰
دوستمون از آزار دهنده بودن موسیقی گفت
آزار دهنده مال یه لحظه‌اش بود
سر درد گرفتیم بابا
امتیاز کامل میدم چون کتابی است واجب برای افرادی که وارد رابطه میشن
دانش روابط، بسیار مهمه
ساینا کردی
۱۴۰۰/۳/۲۵
موسیقی متنی که گذاشته شده بود به خصوص بین دو متن زمانی که گوینده چیزی نمی‌گفت و فقط موسیقی پخش میشد جالب نبود و آزاردهنده بود.
کیمیا پیغان
۱۴۰۱/۱۲/۲۱
کتاب عالیست. صدای گوینده و نحوه خوانش ایشان هم عالی است و باعث میشود با علاقه به گوش کردن ادامه داد.
یاوری گوگولی
۱۴۰۱/۱۰/۲۷
واقعااااا نمیدونم چه فکری با خودتون کردید همچین موزیکی گذاشتید وسط این کتاب
دیوونه میکنه ادمو
Hamze Aelami
۱۴۰۰/۹/۱۶
موسیقی متن بسیار ازار دهنده و احمقانه انتخاب شده بود.
مشاهده همه نظرات 8

راهنمای مطالعه کتاب صوتی قصه عشق: نظریه‌ای جدید در روابط

برای دریافت کتاب صوتی قصه عشق: نظریه‌ای جدید در روابط و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.