معرفی و دانلود کتاب صوتی قصه‌های کلیله و دمنه

عکس جلد کتاب صوتی قصه‌های کلیله و دمنه
قیمت:
۴۰۰۰۰ تومان - 7.49€
خرید کتاب صوتی
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب صوتی قصه‌های کلیله و دمنه و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی قصه‌های کلیله و دمنه و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی قصه‌های کلیله و دمنه

کتاب صوتی قصه‌های کلیله و دمنه نوشته مهدی آذر یزدی از مجموعه قصه‌های خوب برای بچه‌های خوب، دربردارنده‌ی 25 داستان زیبا و آموزنده است.

کلیله و دمنه (Kalila and Demna) اثری ادبی و اخلاقی است که از قدیمی‌ترین و معروف‌ترین متون ادبیات جهان بشمار می‌رود و تاکنون به بسیاری از زبان‌های مختلف جهان ترجمه شده است.

کتاب کلیله و دمنه تقریبا در 2000 سال پیش به زبان هندی قدیم نوشته شده و بعد به دستور انوشیروان به زبان پهلوی ترجمه شده است. بیشتر داستان‌های این کتاب از زبان حیوانات ساخته شده و منظور نویسنده این بوده که مخاطب کتاب همین‌‌طور که داستان و افسانه می‌‌شنود، دستورات اخلاقی و رازهای زندگی را نیز بیاموزد. متن فارسی کلیله و دمنه سخت است و کلمه‌های عربی زیادی در آن وجود دارد که خواندن آن را برای کودکان و نوجوانان مشکل می‌کند.

کلیله و دمنه بنابر برخی روایت‌های تاریخی، از نخستین متون داستانی به زبان فارسی است. در تاریخچه این اثر گفته شده که این کتاب در واقع تألیفی ‌است از چند اثر هندی که مهم‌ترین آن‌ها پنجه تنتره به معنی پنج فصل و به زبان سانسکریت است. محتوای کلیله و دمنه پندآموز است و به طور عمده پندهای آن در قالب حکایت‌هایی از زبان حیوانات نقل شده‌ است. نام این کتاب نیز از نام دو شغال با نام‌های کلیله و دمنه گرفته شده‌ است که بخش بزرگی از کتاب اختصاص به داستان این دو شغال دارد.

این کتاب برای نخستین بار از زبان سانسکریت به زبان پهلوی ترجمه شد که امروزه اثری از آن در دسترس نیست ولی ترجمه‌های موجود در این اثر از نظر محتوایی از نزدیک‌ترین ترجمه‌ها به زمان منتسب به خلق اثر توسط برزویه ‌است. با این حال پس از حمله اعراب به ایران، کتاب کلیله و دمنه توسط فردی به نام ابن مقفع به زبان عربی نیز ترجمه می‌شود و پس از آن به زبان‌های یونانی، ترکی، اسپانیایی، روسی و آلمانی.

این کتاب اما جدای از سرگذشت عجیب خود، از نظر محتوای داستانی بسیار شنیدنی است و به نوعی بیانگر اندیشه، علم و تفکر نسل بشر در قرن‌های بسیار گذشته است. آنچه از ترجمه‌های موجود از این کتاب بر می‌آید تالیف آن در 10 فصل است که با عناوین شیر و گاو، کبوتر و طوق‌دار، بوزینه و سنگ‌پشت، بی‌تدبیری، موش و گربه، بوم و زاغ، شاه و پنزوه، تورگ (شغال)، بلاد و برهمنان و شاه موشان و وزیرانش نوشته شده است و در هر یک از داستان‌های حکمت‌آمیز در مورد زندگی این حیوانات که بدل از برخی از انسان‌ها و شیوه زندگی آن‌هاست به چشم می‌خورد.

نگاه دقیق و ظریف و ارائه راهکارهای انسانی برای زیستی عالمانه و خردورزانه از مهم‌ترین ابزاری است که این اثر از آن‌ها برای ارتباط با مخاطبانش استفاده کرده است و لطافت بیان نویسندگان اصلی آن بوده که باعث شده تا امروز این داستان‌ها خواندنی و شنیدنی باشند و به آن‌ها رجوع شود.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه1
۱ دقیقه
کلیله و دمنه
۱۲ دقیقه
شکارچی دانش‌آموزان
۱۲ دقیقه
خرگوش باهوش
۱۸ دقیقه
کبوتر جهانگرد
۱۳ دقیقه
روباه حیله‌گر
۲۱ دقیقه
موش و زاغ و آهو
۱۱ دقیقه
دوستی کبک و شاهین
۱۱ دقیقه
داوری گربه
۷ دقیقه
موش آهن‌خور
۷ دقیقه
آدم خیالباف
۱۱ دقیقه
خرچنگ و ماهی‌خوار
۱۰ دقیقه
سنگ پشت پرحرف
۸ دقیقه
شغال زیرک
۷ دقیقه
کبوتر کم صبر
۱۲ دقیقه
مرغ کارآگاه
۱۶ دقیقه
شتر خوش‌باور
۱۰ دقیقه
گربه پیرزال
۶ دقیقه
نیش عقرب
۴ دقیقه
احتیاط روباه
۴ دقیقه
چشم بیمار
۴ دقیقه
جواب طوطی
۴ دقیقه
تربیت گرگ
۴ دقیقه
اشتباه اردک
۷ دقیقه
حاضرجوابی بلبل
۸ دقیقه
دوستی خرس
۵ دقیقه
گناه مرغ خانگی

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی قصه‌های کلیله و دمنه
نویسنده
گویندهنیما کرمی
ناشر چاپیانتشارات امیرکبیر
ناشر صوتی نوین کتاب گویا
سال انتشار۱۳۹۷
فرمت کتابMP3
مدت۳ ساعت و ۵۲ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی نوجوان، کتاب داستان و رمان نوجوان
قیمت نسخه صوتی
۴۰۰۰۰ ت - 7.49 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی قصه‌های کلیله و دمنه

مبین فرهمند
۱۳۹۸/۴/۲۱
به احترام مرحوم آذر یزدی که حق بزرگی به گردن ادبیات کودک و نوجوان دارند دانلود کردم و تمام کتاب‌های صوتی ایشون رو دانلود کردم و هر شب برای فرزندانم پخش میکنم. ممنون
مجتبی فلاح
۱۴۰۰/۴/۷
من عاشق این داستان هستم چقدر خوب که برای اموزش و تربیت بگذاریم دختر میگذاشتم از این سیک داستان‌ها خوشم میاد اما کم یود ولی اموزنده بود این مهم است که با این داستان کودکانمان را اگاه کنیم خدا استاد اذری یزدی را بیامرزد اما یک اثر خوب ازشون مانده بسیار خوب خوبه خوب ممنون🌹🪅🪅💙🧿😌🥰😘😇😇
محمد مهدی کشاورز
۱۳۹۹/۱۰/۱۶
از دوران کودکی کتاب قصه‌های خوب برای بچه‌های خوب استاد آذری یزدی یادگار مانده چه بهتر که برای تربیت فرزندان از این نوع قصه‌ها مانند کلیله و دمنه که در قالب داستان حیوانات که مورد علاقه کودکان است استفاده کرد.
خدا بیامرزدش
نیلیا مهران نیا
۱۳۹۸/۷/۱۶
عالیه، من برای دخترم دانلود کردم چون عاشق قصه‌های صوتی است، چه چیز بهتر از قصه‌های کلیله ودمنه، من هم با دخترم گوش میکنم
منیره حسینلو
۱۳۹۸/۹/۲۵
خیلی خوب بود، فرزندم خیلی دوست داره. خود من را هم میبره به خاطرات زمانی که قصه‌های ظهر جمعه را گوش میدادیم
سیدسجاد یاری یاری
۱۳۹۸/۷/۱۵
کتابنامه صوتی واقعا میتواند راهی جدید در راه مطالعه کردن برای تشنگان کتاب و کتاب خوانی به وجود بیاورد
۱۳۹۹/۵/۱
با توجه به تشکر رهبر انقلاب اسلامی از مرحوم اذر یزدی در مورد این کتاب، و اینکه کتابی است که آقا برای فرزندان خود میخواندند در زمان طاغوت، لازم دونستم منم برای پسرم بخونمش
لیلا دوستانی
۱۳۹۷/۸/۲۹
صدا عالی هست ولی کمی با عجله صحبت می‌کنند کاش کم آروم‌تر میخواند قصه را
هاجر رمضانی
۱۴۰۰/۵/۱۵
کتاب کلیله و دمنه نیاز به شرح و صف ندارد. چونکه تمامی عزیزان به آن واقف‌اند. لیکن از کتابراه، به دلیل تولید و نشر صوتی این اثر ارزشمند، سپاسگذارم.
راز زارع
۱۴۰۰/۴/۲۷
بسیارعالیست... کتاب اقای مهدی اذریزدی برایه بچه‌ها بسیار اموزنده و جالب است.... خدا بیامرزدش... امیدوارم والدین دیگر هم برایه فرزندانشان دانلود کنند....
فروغ آریا زنگنه
۱۴۰۰/۲/۱۵
عاالیییییییی بود من بچه هام همه رو گوش دادن و دوباره دادن گوش می‌دن⁦❤️❤️⁩واقعا مرسی از مهدی آذر یزدی نیما کرمی❤️⁩⁦⁩🌹
مهدی شفیعی
۱۳۹۹/۶/۳۱
آدم‌های کم سواد بیشتر کتاب میخونن آدم‌های کتاب خون بیشتر عمل میکنن به چیزهایی که از خوندن کتاب یاد گرفتن
مهیار ارژنگ
۱۳۹۹/۱/۱۱
عالی بود ولی‌ای کاش فایل متنی هم به همراه فایل صوتی هر داستان قابلیت دانلود داشت
حمید گلشن
۱۳۹۸/۶/۱۹
سلام. واقعا جای تشکر داره. کارتون عالی بود. ممنون
علی اکبر رشیدی
۱۴۰۰/۱۰/۲۹
من هر شب قبل از خواب یه داستان از این کتاب صوتی را برای پسرم پخش میکنم. دیشب اولین داستان را پخش کردم و خوشش اومد و آموزنده بود.
مشاهده همه نظرات ۱۰۳

راهنمای مطالعه کتاب صوتی قصه‌های کلیله و دمنه

برای دریافت کتاب صوتی قصه‌های کلیله و دمنه و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.