معرفی و دانلود کتاب عادت‌های خوب، عادت‌های بد

عکس جلد کتاب عادت‌های خوب، عادت‌های بد
قیمت:
۱۸۰۰۰ تومان - 3.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب عادت‌های خوب، عادت‌های بد و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب عادت‌های خوب، عادت‌های بد و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب عادت‌های خوب، عادت‌های بد

کتاب عادت‌های خوب، عادت‌های بد نوشته‌ی وندی وود که اثری مهم در علم روانشناسی محسوب می‌شود، چگونگی به وجود آمدن عادت‌ها را توضیح می‌دهد. این کتاب مانند راهنمایی عملی‌ست که به واسطه‌ی آن خواهید توانست عادت‌های منفی را کنار بگذارید و سطح کیفی زندگی خود بالا ببرید.

معرفی کتاب عادت‌های خوب، عادت‌های بد:

وندی وود (Wendy Wood) در این کتاب درس‌های بسیاری به شما می‌دهد اما مهم‌ترینشان این است که به شما کمک می‌کند تا به درک بهتری نسبت به اهمیت کارهای روزانه‌‌ی خود برسید. در حقیقت، خود عادت‌پذیرتان است که بخش عمده‌ی زندگی شما را شکل می‌‌دهد. این بخش از وجودتان بسیار کند حرکت می‌کند و برای تأثیرگذاری نیاز به گذر زمان دارد. این بخش از وجودتان همچون کارگری قابل اعتماد و قوی است و همیشه در کار خود موفق می‌شود.

در چنین شرایطی کتاب عادت‌های خوب، عادت‌های بد (Good Habits, Bad Habits) به شما می‌آموزد تا با بهره‌گیری از راه‌‌حل‌های ویژه در زندگی خود تحولات مثبتی به وجود آورید. البته قبل از هر کاری باید عادت‌های‌ خود را بفهمید؛ چرا که این دانش به شما کمک می‌کند تغییر رفتار برای‌تان آسان باشد.

این کتاب را می‌توانید یک راهنمایی عملی در نظر بگیرید که از سردرگمی‌تان جلوگیری می‌کند و با بهترین شیوه‌های ممکن شما را در رسیدن به هدفتان که همان داشتن زندگی سعادتمند است همراهی می‌کند.

نکوداشت‌های کتاب عادت‌های خوب، عادت‌های بد:

- نویسندگان بسیاری پیدا می‌شوند که درباره‌ی عادت‌ها می‌نویسند ولی وود یک دانشمند مطرح در عرصه‌ی روانشناسی محسوب می‌شود که درباره‌ی تأثیر عادت‌ها بر ذهن انسان اطلاعات جالبی ارائه می‌دهد. این نویسنده با استفاده از تحقیقات خود برای‌تان می‌گوید که چه چیزی مفید است. (The Washington Post)

- اثری آگاهی بخش! وندی وود با شیوایی کامل تحقیقات خود درباره‌ی نقش عادت‌ها در زندگی روزمره مانند ورزش، تغذیه و سفر را در اختیارتان قرار می‌دهد. (Publishers Weekly)

- کتاب عادت‌های خوب، عادت‌های بد یک سفر جذاب از علم عادت‌ها محسوب می‌شود و وندی وود به عنوان یک راهنمای تور با موفقیت کامل عمل می‌کند. (آدام گرانت، نویسنده)

کتاب عادت‌های خوب، عادت‌های بد مناسب چه کسانی‌ست؟

اگر می‌خواهید با تغییر رفتارهای روزمره‌ی خود تحولی عظیم در زندگیتان به وجود بیاورید، فرصت مطالعه‌ی این کتاب ارزشمند را از دست ندهید. مطمئن باشید از خواندن راهنمایی‌های وندی وود پشیمان نخواهید شد.

وندی وود را بیشتر بشناسیم:

این استاد روان‌شناسی دانشگاه کالیفرنیای جنوبی، اصالتاً اهل بریتانیا است و کار‌های پژوهشی‌ بسیار زیادی دربارۀ رفتارها و عادت‌ها دارد. او مدرک لیسانس خود را از دانشگاه ایلینویز و فوق‌لیسانس و دکترای خود را از دانشگاه ماساچوست دریافت کرده است. وود برای لس آنجلس تایمز و واشنگتن پست می‌نویسد و مقاله‌هایش در نشریات مهمی مانند شیکاگو تریبون، نیویورک تایمز، یواس‌ای تودی، تایم مگزین و رادیوی ملی منتشر شده‌اند. آثار وی همواره جزو محبوب‌ترین و پرفروش‌ترین کتاب‌های خودیاری و روان‌شناسی هستند.

جملات برگزیده کتاب عادت‌های خوب، عادت‌های بد:

- عادت از دیرباز مثل غریزه‌ای ثانویه وجود داشته است.
- عادت بیش از هر چیزی یک توافق دو‌سویه است بین شخص و محیطی که در آن قرار می‌گیرد.
- دانستن کافی نیست، ما باید آن را به کار ببندیم: خواستن هم کافی نیست، باید عمل کنیم.
- بازی بیس‌بال یک بازی ساده و هماهنگ است. این بازی تکرار و تکرار و بازهم تکرار است.
- من در زندگی‌ام هرگز کار نکرده‌ام، چراکه تمامش برایم سرگرمی محض بود.
- حلقه‌های کوچک ولی محکم عادت به‌ندرت احساس می‌شوند تا جایی که به‌قدری قوی می‌شوند که شکستنی نیستند.

در بخشی از کتاب عادت‌های خوب، عادت‌های بد می‌خوانیم:

یکی از تفاوت‌های فاحشی که بین شما و یک کامپیوتر وجود دارد، این است که بردباری شما بالاخره یک‌جا تمام می‌شود ولی برای این قطعۀ سیلیکونی یا پلاستیکی صبر مفهومی ندارد. یک نرم‌افزار هم هرگز از انجام یک کار هرروزه و تکراری که شما با آن انجام می‌دهید، خسته نمی‌شود. محدودیت برای یک دستگاه کامپیوتری در میزان قدرت و حجم قطعاتش تعریف می‌شود. برای یک ماشین تکرار کردن مثل آب خوردن است.

ولی برای شما چنین چیزی صدق نمی‌کند. شما از انجام کار‌های یکنواخت و تکراری خسته می‌شوید. کنجکاو می‌شوید و خواستار تنوع و تحرک هستید. شما همچنین نیازمند چیزی فراتر از روزمرگی‌های زندگی و چیز‌های قابل‌پیش‌بینی‌اش هستید، مثلاً یک فرایند یا یک اتفاق اضافه.

همین «چیز اضافه» آخرین جزء از سه ویژگی موردنیاز برای تشکیل عادت‌ها است که موقعیت یا زمینه، راه را برایتان هموار می‌کند. تکرار مثل یک موتور محرکه عمل می‌کند. ولی اگر شما کوچک‌ترین پاداشی برای تلاش‌هایتان دریافت نکنید، عادت‌هایتان در مسیر مناسب تشکیل شدن قرار نمی‌گیرد.

پاداش‌ها مفهوم پیچیده‌ای نیستند. ما از روز اول با آنها کم‌وبیش آشنا هستیم. بدین ترتیب که فعالیتی را در ازای دریافت چیز مطلوبی انجام می‌دهیم، فعالیتی که شاید به‌طور خودکار اصلاً انجامش نمی‌دادیم. ولی وقتی به تشکیل عادت‌ها می‌رسیم، پاداش‌ها دیگر همان صورت سادۀ ظاهری را ندارند.

پاداش‌ها به‌عنوان یک بخش که در تشکیل عادت‌ها وجود دارد، می‌بایست از چیز‌هایی که ما هرروزه تجربه‌شان می‌کنیم، بهتر و بزرگ‌تر باشند. این مسئله مستلزم آینده‌نگری و خلاقیت است. حتی ممکن است شما را در مقابل طیف وسیعی از فعالیت‌ها هم قرار بدهد. ممکن است اصلاً رمانتیک به‌نظر‌ نرسد، ولی اگر بخواهید روابط خودتان و همسرتان را به صمیمیت بیشتری عادت بدهید، مجبور هستید یک برنامۀ غافلگیرکننده و حسابی برای نشان دادن میزان علاقه‌تان بین خودتان تدارک ببینید، چیزی فراتر از یک بوسۀ ساده‌ روی گونه وقتی‌که همسرتان از سرکار بازمی‌گردد.

فهرست مطالب کتاب

مقدمۀ مترجم
بخش اول: ما دقیقاً چگونه موجوداتی هستیم؟
1. تداوم و تغییر
2. لایه‌های عمیق و نهفته
3. آشنایی با خود ثانویه
4. دانش ما چه می‌گوید؟
5. نقش خودکنترلی در این میان چیست؟
بخش دوم: سه اصل بنیادی تشکیل عادت
6. موقعیت‌ها
7. تکرار
8. پاداش
9. ثبات، ارمغانی برای تمام‌کنندگان
10. کنترل همه‌جانبه
بخش سوم: موارد ویژه، فرصت‌های بزرگ و دنیای اطراف ما
11. پریدن از میان پنجره
12. خاصیت انعطاف‌پذیری در عادت ها
13. زمینه‌هایی برای اعتیاد
14. رضایتمندی از وجود عادت‌ها
15. شما تنها نیستید
سخن آخر: چگونه عادت نگاه مکرر به تلفن همراه را متوقف کنیم

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب عادت‌های خوب، عادت‌های بد
نویسنده
مترجمفرزانه فیروزکوهی
ناشر چاپیانتشارات کتاب کوله پشتی
سال انتشار۱۳۹۹
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۲۷۲
زبانفارسی
شابک978-600-461410-8
موضوع کتابکتاب موفقیت و خودسازی
قیمت نسخه الکترونیک
۱۸۰۰۰ ت - 3.99 یورو
خرید کتاب الکترونیک

راهنمای مطالعه کتاب عادت‌های خوب، عادت‌های بد

برای دریافت کتاب عادت‌های خوب، عادت‌های بد و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.