معرفی و دانلود کتاب صوتی عشق‌های خنده‌دار

عکس جلد کتاب صوتی عشق‌های خنده‌دار
قیمت:
۲۸۰۰۰ تومان - 5.99€
خرید کتاب صوتی
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب صوتی عشق‌های خنده‌دار و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی عشق‌های خنده‌دار و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی عشق‌های خنده‌دار

کتاب صوتی عشق‌های خنده‌دار مجموعه‌ای از هفت داستان کوتاه میلان کوندرا است. این نویسنده‌ی معروف اهل چک با نگاهی طعنه‌آمیز به روابط زن و مرد، باورهای ما درباره‌ی عشق و انسانیت را به چالش می‌کشد و هنرمندانه تراژدی و کمدی را درهم می‌آمیزد.

درباره‌ی کتاب صوتی عشق‌های خنده‌دار

زنان و مردانی که ماجراهای این کتاب را پیش می‌برند همگی مشتاق تجربه‌ی عشق هستند. کوندرا که شناختی عمیق از ماهیت انسان دارد،‌ خوب می‌داند که یافتن فردی رویایی و کاملا دلخواه چنان وسوسه‌آمیز است که گاه حاضریم به عاشقانه‌هایی مبتذل، سطحی و دروغین تن دهیم و او هنرمندانه این نیاز انسانی را در هفت داستان کوتاه به تصویر می‌کشد. مهارت او در نمایش تناقض‌های آدمی مانند همیشه تحسین‌برانگیز است و همین امر باعث شد تا این مجموعه پس از اولین انتشار در سال 1968 ممنوع الچاپ شود. خوشبختانه این محدودیت باعث ناشناخته ماندن این اثر خواندنی نشد و امروز می‌توانیم کتاب عشق‌های خنده‌دار (Laughable Loves) را به شما معرفی کنیم.

داستان «هیچکس نمی‌خندد» درباره‌ی استاد دانشگاهی جوان است که خودش را با انجام بازی‌های فکری با اطرافیانش سرگرم می‌کند اما این تفریح به نظر بی‌ضرر، با رسیدن محققی که مشتاق دریافت نقدی مثبت از اوست به دردسری بزرگ تبدیل می‌شود. دومین داستان «سیب طلاییِ میل ابدی» روایت دو مرد مسن است که هر کدام به دلایلی به دنبال روابط خارج از قاعده هستند، درحالی که از این کار لذتی نمی‌برند. «بازیِ اُتواستاپ» که نفس‌گیرترین داستان مجموعه است قسمتی از سفر زوجی جوان را نشان می‌دهد. این دو نفر برای فرار از روزمرگی یک بازی خطرناک را شروع می‌کنند و جنبه‌های جدیدی از یکدیگر را کشف می‌کند.

چهارمین داستان کوتاه کتاب صوتی عشق‌های خنده‌دار «ضیافت» نام دارد و در فضای بیمارستان می‌گذرد، جایی که یک دکتر بدنام مورد محبت پرستاری جوان قرار می‌گیرد و واکنشی عجیب نشان می‌دهد. در داستان بعدی که کوندرا عنوان جالب «بگذارید مرده‌های پیر جا را برای مرده‌های جوان باز کنند» را برای آن برگزیده، زنی از قبر همسرش دیدار می‌کند. او متوجه می‌شود که به تازگی شخص دیگری در آن جا دفن شده و به شدت آشفته می‌شود.

داستان پایانی «دکتر هاول پس از بیست سال» در واقع ادامه‌ی «ضیافت» است و به وضعیت شخصیت‌های قصه در ده سال بعد گریز می‌زند. «ادوارد و خدا» آخرین بخش کتاب صوتی عشق‌های خنده‌دار (Směšné lásky) است، سرگذشت مرد جوانی که به دلیل شغل خود مجبور است از فعالیت‌های مذهبی دوری کند، اما بعد از همراهی نامزدش در کلیسا با روزهای سختی مواجه می‌شود.

کتاب صوتی عشق‌های خنده‌دار مناسب چه کسانی است؟

علاقه‌مندان داستان‌های کوتاه و آثار میلان کوندرا از شنیدن این اثر لذت خواهند برد.

میلان کوندرا را بیشتر بشناسیم

او نویسنده‌ اهل جمهوری چک است که در سال 1929 به دنیا آمد اما به خاطر فشارهای حکومت کمونیستی کشورش در سال 1975 به فرانسه تبعید شد و پس از شش سال توانست به شهروند قانونی فرانسه تبدیل شود. آثار میلان کوندرا (Milan Kundera) به دو زبان چکی و فرانسوی نوشته شده‌اند؛ با این حال اگر ترجمه‌ی فرانسوی آثارش نیز صورت بگیرد، پیش از انتشار خودش تمامی کتاب را اصلاح می‌کند.

کوندرا پس از آنکه در سال 1979 تابعیت چکسلواکی‌اش لغو شد، کتاب‌هایش نیز ممنوعیت انتشار یافت تا اینکه سال‌ها بعد در زمان انقلاب مخملی و سقوط دولت چک در سال 1989 بار دیگر آثارش به چاپ رسیدند. اما تابعیت کشورش را توانست در سال 2019 دریافت کند با این حال میلان کوندرا خودش را نویسنده فرانسوی می‌داند و اصرار دارد که کارهایش در زمره ادبیات فرانسه مورد مطالعه قرار بگیرد.

برخی از مهم‌ترین و برجسته‌ترین آثار میلان کوندرا عبارتند از: «جهالت، هویت، آهستگی، جاودانگی، سبکی تحمل ناپذیر هستی، خنده و فراموشی، شوخی، جشن بی‌معنایی.»

در بخشی از کتاب صوتی عشق‌های خنده‌دار می‌شنویم

مرد از خیابان‌های شهر بوهمی کوچکی به خانه‌اش بازمی‌گشت، شهری که سال‌ها بود در آن زندگی می‌کرد. او خود را با زندگی غیرمهیجش، همسایگان بدگویش و جنجال خسته‌کننده‌ی محیط کارش وفق داده بود و بی آنکه به اطرافش نگاه کند قدم می‌زد (مثل کسی که صدها بار مسیری را رفته است) و حتی متوجه نشده دارد از کنار آن زن می‌گذرد. اما زن از دور او را شناخته بود و همینطور که به سمتش می‌آمد، لبخندی مهربانانه هم به او می‌زد. در آخرین لحظه، وقتی نزدیک کاملا از همدیگر عبور کنند، آن لبخند زنگی را در حافظه‌ی مرد به صدا در آورد و چرتش را پاره کرد...

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
۲ دقیقه
شناسنامه
۱ دقیقه
متن پشت جلد
۱۲ دقیقه
هیچ‌کس نمی‌خندد - قسمت اول
۱۵ دقیقه
هیچ‌کس نمی‌خندد - قسمت دوم
۱۳ دقیقه
هیچ‌کس نمی‌خندد - قسمت سوم
۱۵ دقیقه
هیچ‌کس نمی‌خندد - قسمت چهارم
۱۸ دقیقه
هیچ‌کس نمی‌خندد - قسمت پنجم
۱۵ دقیقه
سیب طلایی میل ابدی - قسمت اول
۱۳ دقیقه
خانه، خانه‌ی مطبوع
۱۲ دقیقه
ماهیت خائنانه‌ی اعتقاد بیش از حد
۱۴ دقیقه
بازی اتواستاپ - قسمت اول
۱۹ دقیقه
بازی اتواستاپ - قسمت دوم
۱۶ دقیقه
بازی اتواستاپ - قسمت سوم
۲۲ دقیقه
ضیافت - پرده اول
۲۱ دقیقه
ضیافت - پرده دوم
۱۶ دقیقه
ضیافت - پرده سوم
۱۷ دقیقه
ضیافت - پرده چهارم
۱۶ دقیقه
بگذارید مرده‌های پیر جا را برای مرده‌های جوان باز کنند - قسمت اول
۱۸ دقیقه
بگذارید مرده‌های پیر جا را برای مرده‌های جوان باز کنند - قسمت دوم
۱۹ دقیقه
بگذارید مرده‌های پیر جا را برای مرده‌های جوان باز کنند - قسمت سوم
۱۷ دقیقه
دکتر هاول پس از بیست سال - قسمت اول
۱۶ دقیقه
دکتر هاول پس از بیست سال - قسمت دوم
۱۷ دقیقه
دکتر هاول پس از بیست سال - قسمت سوم
۱۴ دقیقه
دکتر هاول پس از بیست سال - قسمت چهارم
۱۲ دقیقه
دکتر هاول پس از بیست سال - قسمت پنجم
۱۴ دقیقه
ادوارد و خدا - قسمت اول
۱۷ دقیقه
ادوارد و خدا - قسمت دوم
۱۹ دقیقه
ادوارد و خدا - قسمت سوم
۱۲ دقیقه
ادوارد و خدا - قسمت چهارم
۱۶ دقیقه
ادوارد و خدا - قسمت پنجم

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی عشق‌های خنده‌دار
نویسنده
مترجمحسین کاظمی یزدی
گویندههوتن شاطری پور
ناشر چاپیانتشارات نیکو نشر
ناشر صوتیانتشارات جیحون
سال انتشار۱۴۰۱
فرمت کتابMP3
مدت۷ ساعت و ۲۸ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی داستان و رمان خارجی، کتاب‌های داستان و رمان خارجی
قیمت نسخه صوتی
۲۸۰۰۰ ت - 5.99 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی عشق‌های خنده‌دار

مریم ضرابی نیا
۱۴۰۱/۸/۴
بسیار جالب وجذاب بود من شیفته نگاه میلان کوندرا به زندگی هستم از راوی عزیز تشکر می‌کنم روایت خیلی دلچسب بود
مشاهده همه نظرات ۱

راهنمای مطالعه کتاب صوتی عشق‌های خنده‌دار

برای دریافت کتاب صوتی عشق‌های خنده‌دار و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.