معرفی و دانلود کتاب صوتی قصه‌های مجید 1

عکس جلد کتاب صوتی قصه‌های مجید 1
قیمت:
۴۶۰۰۰ تومان - 8.49€
خرید کتاب صوتی
۴۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی قصه‌های مجید 1 و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی قصه‌های مجید 1 و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی قصه‌های مجید 1

کتاب صوتی قصه‌های مجید 1 جلد اول از این مجموعه است که داستان‌های کوتاهی از ماجراجویی‌های پسری جسور و باهوش به اسم «مجید» را روایت می‌کند. این داستان‌ها بر اساس خاطرات واقعی نویسنده، هوشنگ مرادی کرمانی نوشته شده‌اند. این کتاب تا به امروز بیش از سی بار تجدید چاپ شده و در سال 1364 عنوان «کتاب برگزیدهٔ سال» را از آن خود کرد.

درباره کتاب صوتی قصه‌های مجید 1:

ادبیات کودک و نوجوان یکی از انواع ادبی است که از طریق داستان و با زبانی ساده و قابل‌فهم، به مخاطبین خود کمک می‌کند تا به کشف معنای زندگی و هویت خود بپردازند. داستان کودک و نوجوان سعی دارد دو هدف را به طور هم‌زمان پیش ببرد؛ مهم‌ترین و اولین آن سرگرم‌کردن مخاطب و دومین هدف آن نیز شرح مسائل تربیتی، اجتماعی و اخلاقی برای آن‌ها است. اکثر داستان‌های کودک و نوجوان در دهه‌های 50 و 60 میلادی، حول محور فقر و اختلاف طبقاتی می‌گشت.

هوشنگ مرادی کرمانی نویسنده توانا و برجستهٔ ایرانی در زمینه کودک و نوجوان، توانسته در بیشتر آثار خود با زبانی طنز مسائل اجتماعی و تربیتی را به شکلی غیرمستقیم طرح کرده و از طریق آن توجه نوجوانان و حتی بزرگسالان را به مشکلات و کاستی‌های جامعه زمان خود جلب کند. یکی از این آثار جذاب، کتاب قصه‌های مجید است که داستان کودکی به اسم مجید را روایت می‌کند.

شخصیت اصلی این کتاب به همراه مادربزرگش در کرمان زندگی می‌کند. او در عین شیطنت کتاب خواندن را دوست دارد، اما از ریاضی متنفر است! هر یک از داستان‌ها با ایجاد یک مشکل برای مجید آغاز می‌شود و ادامه آن درمورد نحوه حل آن مسئله توسط او است. سماجت، پشتکار، پاکی و رفتار جسورانه مجید، خصوصیت پررنگ این شخصیت است که از جانب نویسنده به ما معرفی می‌شود.

مضمون اصلی این داستان درواقع مقاومت در برابر سرنوشت و مشکلات زندگی بچه‌هایی که پدر و مادر ندارند، فقر شرافتمندانه و سبک زندگی روستایی است. موضوعی که می‌توان ردپای آن را در تمامی آثار مرادی کرمانی یافت. او در این اثر سعی کرده با کمک‌گرفتن از عنصر طنز از تلخی این موضوعات بکاهد و روایت داستانی را برای خواننده جذاب جلوه دهد. اما در قسمت‌هایی از این داستان‌ها تلخی فقر از طنز آن سبقت گرفته و برای لحظاتی حس اندوه را در دل خواننده می‌کارد.

در سال 1370 سریالی 9 قسمتی به کارگردانی «کیومرث پوراحمد» با اقتباس از این کتاب با همین نام با بازیگری «پروین دخت یزدانیان و مهدی باقر بیگی» ساخته شد. این سریال با استقبال زیاد مخاطبین مواجه شد و هر قسمت آن بیننده را در ماجراهای پر اشک و لبخند مجید غرق می‌کرد. همچنین سه فیلم سینمایی به نام‌های «شرم»، «صبح روز بعد» و «نان و شعر» از روی داستان‌های قصه‌های مجید توسط کیومرث پوراحمد ساخته شد.

جوایز و افتخارات کتاب صوتی قصه‌های مجید 1:

- کتاب برگزیدهٔ شورای کتاب کودک 1362 و 1360
- کتاب برگزیدهٔ سال 1364
- کتاب برگزیدهٔ مجلهٔ سروش نوجوان 1365
- کتاب برگزیدهٔ مجله کیهان بچه‌ها 1367
- کتاب برگزیدهٔ کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان 1368

کتاب صوتی قصه‌های مجید 1 مناسب چه کسانی است؟

تمامی نوجوانان و بزرگسالان علاقه‌مند به داستان فارسی و آثار هوشنگ مرادی کرمانی از شنیدن این کتاب صوتی لذت خواهند برد.

هوشنگ مرادی کرمانی را بیشتر بشناسیم:

این نویسنده در سال 1323 در کرمان به دنیا آمد و در کودکی مادر خود را از دست داد. پدر او نیز به دلیل بیماری عصبی امکان نگهداری از او را نداشت. به همین دلیل مادربزرگ و پدربزرگش از او نگهداری کردند. هوشنگ مرادی کرمانی (Houshang Moradi Kermani) بعد از پایان تحصیلات ابتدایی و دبیرستان به تهران آمد و در رشتهٔ ترجمهٔ زبان انگلیسی تحصیلات خود را ادامه داد.

همکاری با رادیو محلی کرمان آغاز فعالیت ادبی و شروع نویسندگی او بود. در سال 1353 کتاب قصه‌های مجید به چاپ رسید و با استقبال زیادی از جانب مخاطبین و منتقدین مواجه شد.

از دیگر آثار مرادی کرمانی می‌توان به «بچه‌های قالیباف خانه»، «نخل»، «خمره»، «مشت بر پوست»، «تنور و داستان‌های دیگر»، «لبخند انار»، «مهمان مامان»، «کبوتر توی کوزه»، «مربای شیرین»، «مثل ماه شب چهارده»، «نه تر و نه خشک»، «شما که غریبه نیستید»، «پلوخورش» و «آب‌انبار و ته خیار» اشاره کرد. برخی از این آثار به زبان‌های انگلیسی، فرانسوی، آلمانی، اسپانیایی، هلندی، روسی، آلبانی، چینی، کره‌ای، تایوانی، یونانی و ترکی استانبولی و... ترجمه شده‌اند.

کارگردانان بزرگی مثل «صدیق برمک»، «کیومرث پوراحمد»، «ابراهیم فروزش»، «محمدعلی طالبی»، «داریوش مهرجویی»، «فرهنگ خاتمی» و «مرضیه برومند» از روی داستان‌های مرادی کرمانی اقتباس کرده‌اند که مشهورترین آن‌ها مجموعه تلویزیونی «قصه‌های مجید» و فیلم سینمایی «مهمان مامان» نام دارند.

جوایز و افتخارات هوشنگ مرادی کرمانی:

- دریافت جایزهٔ جهانی «هانس کریستین اندرسن» برای کتاب «بچه‌های قالیباف خانه» در سال 1985
- دریافت جایزه «خوزه مارتینی» (نویسنده و قهرمان ملی آمریکای لاتین)
- دریافت جایزه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی (کتاب سال)
- دریافت جایزه کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان (جشنواره‌های کتاب کودک و نوجوان)
- دریافت جایزه شورای کتاب کودک
- برنده کتاب سال دانشگاه سانفرانسیسکو در سال 2000
- برنده جایزه مهرگان ادب
- نامزد جایزهٔ آلما (سوئد)
- سیمرغ بلورین بهترین فیلم‌نامه در دوازدهمین جشنواره فیلم فجر (بهمن 1372)
- دارای دکترای افتخاری در رشتهٔ «نویسندگی داستان»
- کسب عنوان «چهرهٔ ماندگار» در رشتهٔ ادبیات کودک و نوجوانان در سال 1384

در بخشی از کتاب صوتی قصه‌های مجید 1 می‌شنویم:

سه چهارتا دلب آب از چاه کشیدم و ریختم توی بشکه‌ای که کنار دیوار بود. رختامو درآوردم. کاسه کاسه از توی بشکه آب برداشتم و ریختم روی سر و گردن و شونه‌هام. آب صاف و خنک و زلال بود و در اون گرمای خشک تابستون می‌چسبید. همینکه آب خنک رو روی سر و شونه‌هام می‌ریختم، یخ کردم و گوشت و پوست تنم لرزید. اما کم کم عادت کردم و خوشم اومد. بی بی هم با صابون و کیسه و لیف افتاد به جونم. حسابی تروتمیز و سبک شدم و صفا کردم. قرار بود بریم خونه‌ی حاج ماشالله. ختنه‌سوارن پسرش عبدالله بود. خود عبدالله صبح آن روز آمده بود خونه‌ی ما و دعوتمون کرده بود. وقتی که آب روی تنم ریختم و حسابی تر و تمیز شدم و کیف کردم، رختای پلوخوریمو پوشیدم و رفتم جلوی آینه‌ی قدی. نگاهی به قیافه و سر و ریخت خودم انداختم. دیدم عجب روبه‌راه شدم. از تماشای ریخت پاک و پاکیزه و مرتب خودم لذت بردم.

بی‌بی هنوز رختاشو نپوشیده بود هی این دست و اون دست میکرد. از این اتاق به اون اتاق میرفت. کاسه و کوزه جابه‌جا میکرد. به مرغا و بره‌اش می‌رسید. می‌دونستم که بی‌بی تا دو ساعت دیگه هم راه نمیوفته. حیفم اومد اون همه جلوه و آراستگی و تمیزی و که پیدا کرده بودم، دوساعت توی خونه و اتاق حبس کنم.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
۲ دقیقه
معرفی
۷ دقیقه
آینه قلب‌ها
۱۸ دقیقه
بخش یک: عاشق کتاب
۲۸ دقیقه
بخش دو: گربه
۲۰ دقیقه
بخش سه: طبل
۲۱ دقیقه
بخش چهار: ژاکت پشمی
۱۹ دقیقه
بخش پنج: دعوت
۲۲ دقیقه
بخش شش: سلمانی سوم
۲۴ دقیقه
بخش هفت: سماور
۲۴ دقیقه
بخش هشت: سفر
۲۵ دقیقه
بخش نه: عکس یادگاری
۳۷ دقیقه
بخش ده: آرزوها
۴۰ دقیقه
بخش یازده: دوچرخه

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی قصه‌های مجید 1
نویسنده
گویندهمهدی پاکدل
ناشر چاپیانتشارات معین
ناشر صوتی نوین کتاب گویا
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابMP3
مدت۴ ساعت و ۴۴ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی نوجوان، کتاب‌های داستان و رمان ایرانی
قیمت نسخه صوتی
۴۶۰۰۰ ت - 8.49 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی قصه‌های مجید 1

mahan adp
۱۴۰۱/۴/۱۵
عالی. یک داستان با اتفاقات ساده، شخصیت‌های ساده، عبارات ساده و خودمانی ولی جذاب. وقتی کوچیک بودیم سریالش و نگاه میکردیم و خیلی دوستش داشتیم. حالا کتابش و برای پسرم گرفتم و چند تاش و با هم گوش دادیم. واقعا شاهکار آقای مرادی کرمانی هست. با صدای گرم آقای پاکدل هم که جذابیتش بیشتر شده. پسرم هر سه جلدش و گوش داده. دوباره هم شروع کرده به گوش دادن. در کل عالی
محمد عرفان جلالی
۱۴۰۱/۴/۸
توصیفات ریز و دقیق آقای مرادی کرمانی از زندگی یک کودک (در واقع زندگی خودش) در حدود ۵۰ سال پیش به قدری زیبا و استثنایی هست که با گوش کردن کتاب انگار خودمون هم تو اون دوره داریم زندگی میکنیم و همچنین صدای گرم آقای پاکدل هم بسیار دلنشین و گیرا بود.
هاجر رمضانی
۱۴۰۰/۵/۱۵
خیلی عالی بود!
بسیار شیرین و دوست داشتنی است. خصوصا با صدای دلنشین آقای مهدی پاک دل. امیدوارم کتابراه از این محصولات با ارزش زیاد داشته باشد
مریم مهدوی
۱۴۰۱/۱/۱۷
زیباترین و جذابترین داستانی هست که دیدم، خوندم، و شنیدم من کتاب‌ها شو هم دارم اما باز دلم نیومد نشنوم واقعا آقای پاکدل هم حق مطلب رو ادا کرد آرزوی سلامتی برای آقای مرادی کرمانی
سیده زهرا موسوی
۱۴۰۱/۱۱/۱۱
صداپیشگی فوق العاده خوبی داره! داستان هم فوق العاده با صفاست! سادگی و پشتکار مجید همراه با چاشنی طنز داستانو جذاب میکنه.
Hamed Rasouli
۱۴۰۰/۱۲/۱۸
بسیار عالی،، چقدر اقای پاکدل جذاب و دلنشین کتاب رو خوندن،، چقدر قصه‌ها بی ریا و عالی بود یک نوستالژی تمام عیار،، ممنون از کتابراه
امیدامیرباقری
۱۴۰۱/۹/۱۳
افتخار این و داشتم که این کتاب و تو دوران کودکی از دست و با امضا خود آقای مرادی کرمانی این کتاب و هدیه بگیرم
سحر سلاجقه
۱۴۰۱/۸/۳
بسیار قصه شیرین و با متن ساده و خودمانی. ترغیب شدم بقیه قسمت‌ها رو گوش بدم برای توی مسافرت و راه عالیه
محمدحسین متقی زاده
۱۴۰۰/۸/۱۷
بسیار زیبا بود فکر نمیکردم تو کتابراه بتونم این کتاب با ارزش و خاطره انگیز رو پیدا کنم
Majid Ojaghi
۱۴۰۰/۴/۲۱
زیباو نوستالژی بود با تشکر از آقای پاکدل به خاطر گویندگی خوبشان
jalal mollaei
۱۴۰۱/۲/۷
خیلی عالی بود هم خنده دار وهم جالب آدم از شنیدنش لذت می‌بره ممنون از کتاب راه😁😁😃
فاطمه مرادی
۱۴۰۰/۹/۸
خیلی عالیه، حتما صوتی این کتابو هم گوش بدین خاطرات شیرینی مرور میشه و قلم نویسنده روان و گیراست
parnian narani
۱۴۰۰/۴/۲۲
کیف کردم همه چی عالی و باکیفیت و‌شیرین
هدا خیرمند
۱۴۰۰/۱۰/۲۵
عالی بود
قصه‌ی مناسب کودک و نوجوان
نوستالژیک روزهای کودکی برای بزرگسال
راحله موسوی
۱۴۰۱/۶/۱۵
موقعی که کارهای خونه رو انجام میدم گوش کردنش برام جذابه
مشاهده همه نظرات ۲۸

راهنمای مطالعه کتاب صوتی قصه‌های مجید 1

برای دریافت کتاب صوتی قصه‌های مجید 1 و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.