معرفی و دانلود کتاب صوتی قصه‌های مجید 3

عکس جلد کتاب صوتی قصه‌های مجید 3
قیمت:
۴۴۰۰۰ تومان - 8.49€
خرید کتاب صوتی
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب صوتی قصه‌های مجید 3 و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی قصه‌های مجید 3 و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی قصه‌های مجید 3

کتاب صوتی قصه‌های مجید 3 جلد سوم از این مجموعه است که داستان‌های کوتاهی درباره پسری کرمانی به اسم «مجید» و بازیگوشی‌های او را روایت می‌کند. هوشنگ مرادی کرمانی این داستان‌ها را بر اساس خاطرات دوران کودکی خود نوشته است. این اثر برجسته تا به امروز بیش از سی بار تجدید چاپ شده و در سال 1364 عنوان «کتاب برگزیدهٔ سال» را از آن خود کرده است.

درباره کتاب صوتی قصه‌های مجید 3:

ادبیات کودک و نوجوان یکی از انواع ادبی است که از طریق داستان و با زبانی ساده و قابل‌فهم، به مخاطبین خود کمک می‌کند تا به کشف معنای زندگی و هویت خود بپردازند. داستان کودک و نوجوان سعی دارد دو هدف را به طور هم‌زمان پیش ببرد؛ مهم‌ترین و اولین آن سرگرم‌کردن مخاطب و دومین هدف آن نیز شرح مسائل تربیتی، اجتماعی و اخلاقی برای آن‌ها است. اکثر داستان‌های کودک و نوجوان در دهه‌های 50 و 60 میلادی، حول محور فقر و اختلاف طبقاتی می‌گشت.

هوشنگ مرادی کرمانی نویسنده توانا و برجستهٔ ایرانی در زمینه کودک و نوجوان، توانسته در بیشتر آثار خود با زبانی طنز مسائل اجتماعی و تربیتی را به شکلی غیرمستقیم طرح کرده و از طریق آن توجه نوجوانان و حتی بزرگسالان را به مشکلات و کاستی‌های جامعه زمان خود جلب کند. یکی از این آثار جذاب، کتاب قصه‌های مجید است که داستان کودکی به نام مجید را روایت می‌کند.

مجید، شخصیت اصلی این کتاب به همراه مادربزرگش، بی‌بی در یک خانهٔ ویلایی زندگی می‌کند. او در عین شیطنت پسری کنجکاو است و کتاب خواندن را دوست دارد، اما از ریاضی متنفر است! هر یک از داستان‌ها با ایجاد یک مشکل برای مجید آغاز می‌شود و ادامه آن درمورد نحوه حل آن مسئله توسط او است. سماجت، پشتکار، پاکی و رفتار جسورانه مجید، خصوصیت پررنگ این شخصیت است که از جانب نویسنده به ما معرفی می‌شود. تمامی داستان‌ها از زاویه دید اول‌شخص و از زبان شخصیت اصلی آن‌ها یعنی مجید برای خواننده روایت می‌شوند.

جلد سوم این مجموعه شامل داستان‌های «ناظم، هندوانه، شهرت، اردو، بیل، آبگوشت، کروات، خیاط، کتاب‌خوان، نان، سیبیل، نمره، دعوا» می‌شود.

مضمون اصلی این داستان‌ها درواقع مقاومت در برابر سرنوشت و مشکلات زندگی بچه‌هایی که پدر و مادر ندارند، فقر شرافتمندانه و سبک زندگی روستایی است. موضوعی که می‌توان ردپای آن را در تمامی آثار مرادی کرمانی یافت. او در این اثر سعی کرده با نثری آمیخته با طنز از تلخی این موضوعات بکاهد و روایت داستانی را برای خواننده جذاب جلوه دهد. اما در قسمت‌هایی از این داستان‌ها تلخی فقر از طنز آن سبقت گرفته و برای لحظاتی حس اندوه را در دل خواننده می‌کارد.

اقتباس‌های سینمایی و تلویزیونی از کتاب قصه‌های مجید 3:

در سال 1370 سریالی 9 قسمتی به کارگردانی «کیومرث پوراحمد» با اقتباس از این کتاب با همین نام با بازیگری «پروین دخت یزدانیان» و «مهدی باقر بیگی» ساخته شد. این سریال با استقبال زیاد مخاطبین مواجه شد و هر قسمت آن بیننده را در ماجراهای پر اشک و لبخند مجید غرق می‌کرد. همچنین سه فیلم سینمایی به نام‌های «شرم»، «صبح روز بعد» و «نان و شعر» از روی داستان‌های قصه‌های مجید توسط کیومرث پوراحمد ساخته شد. همچنین در سال 1353 یک مجموعهٔ رادیویی از این داستان در برنامه خانواده پخش شد که «ژاله علو» در آن صداپیشگی کرد.

جوایز و افتخارات کتاب صوتی قصه‌های مجید 3:

- کتاب برگزیدهٔ شورای کتاب کودک 1362 و 1360
- کتاب برگزیدهٔ سال 1364
- کتاب برگزیدهٔ مجلهٔ سروش نوجوان 1365
- کتاب برگزیدهٔ مجله کیهان بچه‌ها 1367
- کتاب برگزیدهٔ کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان 1368

کتاب صوتی قصه‌های مجید 3 مناسب چه کسانی است؟

تمامی نوجوانان و بزرگسالان علاقه‌مند به داستان فارسی و آثار هوشنگ مرادی کرمانی از شنیدن این کتاب صوتی لذت خواهند برد.

هوشنگ مرادی کرمانی را بیشتر بشناسیم:

این نویسنده در سال 1323 در کرمان به دنیا آمد و در کودکی مادر خود را از دست داد. پدر او نیز به دلیل بیماری عصبی امکان نگهداری از او را نداشت. به همین دلیل مادربزرگ و پدربزرگش از او نگهداری کردند. هوشنگ مرادی کرمانی (Houshang Moradi Kermani) بعد از پایان تحصیلات ابتدایی و دبیرستان به تهران مهاجرت کرد و در رشتهٔ ترجمهٔ زبان انگلیسی تحصیلات خود را ادامه داد.

همکاری با رادیو محلی کرمان آغاز فعالیت ادبی و شروع نویسندگی او بود. در سال 1353 کتاب قصه‌های مجید به چاپ رسید و با استقبال زیادی از جانب مخاطبین و منتقدین مواجه شد. از دیگر آثار مرادی کرمانی می‌توان به «بچه‌های قالیباف خانه»، «نخل»، «خمره»، «مشت بر پوست»، «تنور و داستان‌های دیگر»، «لبخند انار»، «مهمان مامان»، «کبوتر توی کوزه»، «مربای شیرین»، «مثل ماه شب چهارده»، «نه تر و نه خشک»، «شما که غریبه نیستید»، «پلوخورش» و «آب‌انبار و ته خیار» اشاره کرد. برخی از این آثار به زبان‌های انگلیسی، فرانسوی، آلمانی، اسپانیایی، هلندی، روسی، آلبانی، چینی، کره‌ای، تایوانی، یونانی و ترکی استانبولی و... ترجمه شده‌اند.

کارگردانان بزرگی مثل «صدیق برمک، کیومرث پوراحمد، ابراهیم فروزش، محمدعلی طالبی، داریوش مهرجویی، فرهنگ خاتمی و مرضیه برومند» از روی داستان‌های مرادی کرمانی اقتباس کرده‌اند که مشهورترین آن‌ها مجموعه تلویزیونی «قصه‌های مجید» و فیلم سینمایی «مهمان مامان» نام دارند.

جوایز و افتخارات هوشنگ مرادی کرمانی:

- دریافت جایزهٔ جهانی «هانس کریستین اندرسن» برای کتاب «بچه‌های قالیباف خانه» در سال 1985
- دریافت جایزه «خوزه مارتینی» (نویسنده و قهرمان ملی آمریکای لاتین)
- دریافت جایزه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی (کتاب سال)
- دریافت جایزه کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان (جشنواره‌های کتاب کودک و نوجوان)
- دریافت جایزه شورای کتاب کودک
- برنده کتاب سال دانشگاه سانفرانسیسکو در سال 2000
- برنده جایزه مهرگان ادب
- نامزد جایزهٔ آلما (سوئد)
- سیمرغ بلورین بهترین فیلم‌نامه در دوازدهمین جشنواره فیلم فجر (بهمن 1372)
- دارای دکترای افتخاری در رشتهٔ «نویسندگی داستان»
- کسب عنوان «چهرهٔ ماندگار» در رشتهٔ ادبیات کودک و نوجوانان در سال 1384

در بخشی از کتاب صوتی قصه‌های مجید 3 می‌شنویم:

آقا رضا آشپز چاق و گنده بود و گردن کوتاهی داشت. دم آشپزخونه نشسته بود روی پیتی و بادمجون پوست می‌کند. دوتا شاگردش هم کمکش می‌کردن. رفتم جلو. لبخند محبت‌آمیزی زدم که: «سلام آقا رضا. ایشالله که خسته نباشین.»

همونجور که سرش به کارش گرم بود زیر لب گفت: «سلام. کاری داشتی؟»

گفتم: «آقای اقدسی منو فرستاده که با شما همکاری کنم.»

سرشو بالا گرفت. نگاهی به ریختم انداخت و سگرمه‌هاشو کشید تو هم و گفت: «چیکار بلدی؟ میتونی تو آشپزخونه کار کنی؟»

- «چرا نتونم؟ مگه کار کردن تو آشپزخونه چجوریه که از عهده‌ی من برنیاد؟ هرچی نباشه من درس خوندم. کلی کتاب خوندم. چند سال دیگه دیپلم می‌گیرم. شما باید خیلی هم خوشحال باشید که آدم باسواد و فهمیده‌ای اومده با شما همکاری کنه. البته کار ننگ و عار نداره. آدم کتاب خونده و باسواد اگه سر دیگ و بگیره و چندتا بادمجون سرخ کنه از هیچ‌جاش کم نمیشه. بلکه میتونه دیگرون رو هم راهنمایی کنه و به همه چیز نظم بده. اینه که بعضی از باسوادا فیس و افاده می‌کنن و... »

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
۲ دقیقه
معرفی
۵۵ دقیقه
بخش اول: ناظم
۳۳ دقیقه
بخش دوم: هندوانه
۴۲ دقیقه
بخش سوم: شهرت
۳۳ دقیقه
بخش چهارم: اردو
۳۷ دقیقه
بخش پنجم: بیل (اردوی یک)
۲۳ دقیقه
بخش ششم: آبگوشت ( اردوی دو)
۳۶ دقیقه
بخش هفتم: کروات
۳۱ دقیقه
بخش هشتم: خیاط
۳۳ دقیقه
بخش نهم: کتابخوان
۴۳ دقیقه
بخش دهم: نان
۲۱ دقیقه
بخش یازدهم: سبیل
۴۰ دقیقه
بخش دوازدهم: نمره
۵۵ دقیقه
بخش سیزدهم: دعوا

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی قصه‌های مجید 3
نویسنده
گویندهمهدی پاکدل
ناشر چاپیانتشارات معین
ناشر صوتی نوین کتاب گویا
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابMP3
مدت۸ ساعت و ۲ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی نوجوان، کتاب‌های داستان و رمان ایرانی
قیمت نسخه صوتی
۴۴۰۰۰ ت - 8.49 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی قصه‌های مجید 3

Hamed Rasouli
۱۴۰۱/۱/۱۹
خیلی خیلی کتاب خوبیه،، جلد یک و خریدم دیگه مشتاق شدم رفتم تا جلد سه،، خیلی عالیه هوشنگ مرادی کرمانی وبا خوانش و صدای گرم و گیرای اقای پاکدل، ممنونم از کتابراه بابت این مجموعه، پیشنهاد میکنم به تمام دهه شصتی‌ها که سریالش، رو هم دیدن بخرن گوش کنن و لذت ببرن
هاجر رمضانی
۱۴۰۰/۵/۲۷
عالی بود واقعا هوشنگ مرادی کرمانی گل کاشته با این اثر فاخرش.
این کتاب با صدای هنرمند محبوب کشورمون، مهدی پاکدل، یه چیز دیگه است. توصیه می‌کنم تهیه‌اش کنید.
محمدحسین متقی زاده
۱۴۰۰/۱۱/۱۸
بسیار عالی
نیمه غم انگیز و نیمه خنده داره
فقط کمی گرونه ولی انقدر خوبه که می‌ارزه بخری
Jam Tak2017
۱۴۰۰/۹/۸
عالی بود، من که فیلمش رو دیده بودم، پسرم هم کتابشو شنید، هر دو لذت بردیم
Mahtig shehni
۱۴۰۱/۴/۲۸
این کتاب عالی‌ترین قصه یی بود که شنیدم😍😍😍
آرمین قلندر
۱۴۰۱/۴/۸
این کتاب بی نهایت عالی بود
الهام گلزاری
۱۴۰۱/۳/۱۳
فوق العاده عالی و دلنشین
pershang bahramzadeh
۱۴۰۰/۱۲/۱۹
آقای پاکدل واقعا عالی خواندن
هانیه برازتده
۱۴۰۰/۱۲/۳
عالیه حتما گوش بدید
مشاهده همه نظرات ۹

راهنمای مطالعه کتاب صوتی قصه‌های مجید 3

برای دریافت کتاب صوتی قصه‌های مجید 3 و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.