معرفی و دانلود کتاب صوتی قدم زدن روی ماه با اینشتین: علم حافظه

عکس جلد کتاب صوتی قدم زدن روی ماه با اینشتین: علم حافظه
قیمت:
47000 تومان - 4.99€
خرید کتاب صوتی
۳۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی قدم زدن روی ماه با اینشتین و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی قدم زدن روی ماه با اینشتین و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی قدم زدن روی ماه با اینشتین: علم حافظه

کتاب صوتی قدم زدن روی ماه با اینشتین نوشته‌ی جاشوا فوئر، درمورد علم حافظه و هنر به خاطر سپردن همه چیز است. با شنیدن این کتاب می‌توانید ترفندهایی برای تقویت ذهن و حافظه خود یاد بگیرید و هیچ چیزی را از یاد نبرید. این اثر در مدت زمان کمی توانست توجه مخاطبان زیادی را به خود جلب کند و در فهرست پرفروش‌ترین کتاب‌های نیویورک تایمز و آمازون قرار بگیرد و بیش از 50 هزار نسخه به فروش برسد.

درباره کتاب صوتی قدم‌زدن روی ماه با اینشتین:

باهوش‌ترین مرد جهان چه کسی است؟ جاشوا فوئر برای یافتن پاسخ این سؤال، تمامی مسابقات حافظه در آمریکا را دنبال کرد و تلاش کرد تا بتواند به این سؤال و هزاران سؤال دیگر درمورد مغز و حافظه پاسخ دهد. او در طی پژوهش‌های خود به دنبال یافتن راهی برای تربیت حافظه بود و در آخر نتایج این تحقیقات خود را در کتاب قدم زدن روی ماه با اینشتین (Moonwalking with Einstein) ثبت کرد.

نویسنده با کمک تحقیقات پیشرفته خود، ترفندهایی برای تقویت حافظه ارائه کرده و حقایق جذابی را درباره قدرت حافظه برای خواننده آشکار می‌کند. با شنیدن این کتاب مطالب علمی زیادی درمورد ذهن و حافظه خواهید آموخت و غرق در ماجرای هیجان‌انگیز سفر به دنیای ذهن می‌شوید. همچنین با استفاده از ورزش‌های ذهنی ارائه شده در این کتاب می‌توانید برای بهبود حافظه خود اقدام کنید.

تکنیک «کاخ حافظه» اصطلاحی است که جاشوا فوئر آن را برای ایجاد فن حافظه و کشف قدرت تصویرسازی ذهن نام‌گذاری کرد. او ذهن را به یک کاخ شبیه می‌کند که ما با همه جای آن آشنا هستیم و با قراردادن هر فکر در گوشه‌ای از این کاخ نوعی اتصال بین مطالب جدید و قبلی به وجود می‌آید.

در این کتاب با اتکا به آخرین و پیشرفته‌ترین تحقیقات انجام شده طی یک سال، ورزش‌های ذهنی کارسازی برای بهبود حافظه معرفی شده است. به یاد سپردن چیزها و درک حافظه بشر با شنیدن این کتاب به‌کلی تغییر خواهد کرد. با شنیدن این کتاب به این نکته پی خواهید برد که همه ما مجموعه‌ای از خاطرات هستیم و از طریق همین خاطرات می‌توانیم مفاهیم جدید را به‌خاطر بسپاریم.

نکوداشت‌های کتاب صوتی قدم زدن روی ماه با اینشتین:

- این کتاب بسیار سرگرم‌کننده است. (نیویورکر)

- بسیار سرگرم‌کننده. (آدام گوپنیک)

- جالب و پر از جزئیات مفید در مورد فنون قدیمی آموزش حافظه. (بوستون گلوب)

- کاوشی روشنگرانه دربارهٔ تأثیر وسیع و پنهان حافظه بر تمامی جنبه‌های زندگی ما. (Goodreads)

- کتابی پرشور و عمیقاً جذاب... ادای احترامی شگفت‌انگیز به قوی بودن ذهن است. (واشنگتن‌پست)

- این کتاب هم سرگرم‌کننده است و هم اطمینان‌بخش. وی ادعا می‌کند تنها چیزی که برای داشتن یک حافظه بهتر لازم است، چند ترفند و یک تخیل وابسته به عشق است. (مورین داود)

- کاملاً خارق‌العاده است... بخشی از زیبایی این کتاب این است که روشن می‌کند چگونه حافظه و درک دو چیز متفاوت نیستند. همچنین ایجاد توانایی استدلال و توانایی در حفظ اطلاعات را آموزش می‌دهد. (بیل گیتس)

- فریبنده... روایت این کتاب هوشمندانه و جالب است و مانند کارهای دکتر الیور ساکس، نویسنده انسان را قادر می‌سازد اسرار مغز را در یک زمینه فلسفی و فرهنگی بزرگ‌تر قرار دهد. (میچیکو کاکوتانی - منتقد ادبی آمریکایی)

جوایز و افتخارات کتاب صوتی قدم زدن روی ماه با اینشتین:

- نامزد دریافت جایزه کتاب علوم برای کتاب‌های علمی (2012)
- نامزد جایزه Goodreads Choice برای داستان‌نویسی (2011)

شنیدن کتاب صوتی قدم زدن روی ماه با اینشتین به چه کسانی پیشنهاد می‌شود؟

اگر به شناخت ذهن و حافظه و کتاب‌های علمی علاقه دارید، از شنیدن این کتاب لذت خواهید برد.

جاشوا فوئر را بیشتر بشناسیم:

این نویسنده در سال 1982 و در واشنگتن‌دی‌سی به دنیا آمد. او در آغاز جوانی به روزنامه‌نگاری مشغول شد و نوشته‌هایش در نشریه‌های معروفی مثل نشنال جئوگرافیک، اسکوایر، اسلیت، نیویورک‌تایمز و دیگر نشریات به چاپ رسیدند. وی در سال 2004 در رشته‌های زیست‌شناسی تکاملی و بوم‌شناسی فارغ‌التحصیل شد و دو سال بعد رتبه اول را در مسابقه حافظه از آن خود کرد.

جاشوا فوئر (Joshua Foer) از بنیان‌گذاران «Atlas Obscura» و مسابقه طراحی معماری «شهر سوکا» است. قدم‌زدن روی ماه با انیشتین اولین و مشهورترین کتاب اوست که توجه افراد مشهور زیادی ازجمله بیل گیتس را به خود جلب کرد.

جملات برگزیده کتاب صوتی قدم زدن روی ماه با اینشتین:

- اگر ما امروز اطلاعات کافی درمورد شیوهٔ سقراط نداریم، به این دلیل است که او خود در این باره چیزی ننوشته و شاگردان وی مانند افلاطون و گزنفون بودند که تحقیر نوشتن توسط او را به نگارش درآوردند.

- ذهن اغلب دچار اشتباه می‌شود، فراموش می‌کند و اشتباه به یاد می‌آورد. نوشتن روشی است که با آن ما می‌توانیم بر محدودیت‌های بیولوژیکی ذهن خود غلبه کنیم.

- اندیشه‌هایی که به‌صورت نوشته درآمده‌اند می‌توانند از نسلی به نسل بعد منتقل شوند، بدون ترس از اینکه در نتیجهٔ انتقال شفاهی در آن‌ها دگرگونی صورت گیرد که مخصوص این‌گونه از انتقال است.

- حافظهٔ ما دارای سیستم ارتباطی گروهی و غیرخطی است. برای اینکه شما به اطلاعات خاصی در ذهنتان دسترسی پیدا کنید، لازم نیست بدانید این اطلاعات در کجا ذخیره شده‌اند. زمانی که لازمش داشته باشید بسیار راحت سروکله‌اش پیدا می‌شود و یا نمی‌شود.

- بهترین روش برای اینکه در مرحلهٔ خودکار درجا نزنیم و خود را از وضعیت ثابت قابل‌قبول بیرون بکشیم، این است که روی شکست‌هایمان کار کنیم.

- همهٔ محدودیت‌هایی که ما برای خود قائل می‌شویم، همان اندازه که سرچشمهٔ روانی دارند، دارای سرچشمهٔ درونی هم هستند.

در بخشی از کتاب صوتی قدم زدن روی ماه با اینشتین می‌شنویم:

اگر شما در پاییز 2005 به دیدن من در دفتر کارم می‌آمدید، یک یادداشت می‌دیدید. نمونه‌ای از حافظه‌ی بیرونی من که به دیوار روبه‌رویی که پشت نمایشگر رایانه قرار داشت، نصب شده بود. هرگاه نگاهم را از نمایشگر برمی‌داشتم، چشمم به این یادداشت می‌افتاد: «فراموش نکن که همه چیز را به حافظه‌ات بسپاری.» این یادداشت یک یادآوری بود که به من بگوید در طی چند ماه باقی‌مانده تا مسابقه‌ی قهرمانی حافظه آمریکا، باید تلاش کنم تا ذهن آسان گیر خود را با الگوهای خلاقانه‌ی حافظه تمرین دهم. در زمان‌های کوتاه استراحت، به جای اینکه به جستجو در وبسایت‌های گوناگون بپردازم، یا برای پیاده‌روی به اطراف بروم، فهرستی از واژه‌های تصادفی را برمی‌داشتم و آغاز به حفظ کردن آن‌ها می‌کردم. یا به جای اینکه با خودم یک کتاب یا مجله برای مطالعه به مترو ببرم، صفحه‌ای از اعداد را بیرون می‌کشیدم و سعی می‌کردم آن‌ها را به خاطر بسپارم. آیا در آن هنگام متوجه بودم که زمان انجام این کارها چه اندازه عجیب و غریب می‌شوم؟ در آن زمان سعی من این بود که در زندگی روزمره از حافظه‌ام استفاده کنم. حتی زمان‌هایی که روی چند مرحله‌ی سری مسابقه تمرین نمی‌کردم، باز هم از حافظه‌ام کار می‌کشیدم.

پرسه زنی در خیابان‌های اطراف محل زندگی‌ام دستاویزی شده بود تا در مسیر پیاده‌روی شماره‌ی پلاک خودروها را حفظ کنم. افزون بر اینها به نام‌ها توجه بسیاری میکردم. کم‌کم شروع به حفظ کردن خرید روزانه‌ام کردم...

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
53 دقیقه
فصل یک: یافتن هوشمندترین انسان روی زمین کار سختی است
49 دقیقه
فصل دوم: مردی که بیش از اندازه می‌دانست / قسمت اول
29 دقیقه
فصل دوم: مردی که بیش از اندازه می‌دانست / قسمت دوم
56 دقیقه
فصل سوم: متخصص متخصصان
58 دقیقه
فصل چهارم: فراموشکارترین مرد دنیا
53 دقیقه
فصل پنجم: کاخ حافظه
45 دقیقه
فصل ششم: چگونه یک شعر را حفظ کنیم؟ / قسمت اول
38 دقیقه
فصل ششم: چگونه یک شعر را حفظ کنیم؟ / قسمت دوم
37 دقیقه
فصل هفتم: پایانی برای حافظه / قسمت اول
33 دقیقه
فصل هفتم: پایانی برای حافظه / قسمت دوم
38 دقیقه
فصل هشتم: وضعیت ثابت قابل‌قبول / قسمت اول
36 دقیقه
فصل هشتم: وضعیت ثابت قابل‌قبول / قسمت دوم
45 دقیقه
فصل نهم: مستعدهای تا دهم / قسمت اول
29 دقیقه
فصل نهم: مستعدهای تا دهم / قسمت دوم
52 دقیقه
فصل دهم: مرد بارانی در وجود همه ما / قسمت اول
33 دقیقه
فصل دهم: مرد بارانی در وجود همه ما / قسمت دوم
48 دقیقه
فصل یازدهم: مسابقه‌های قهرمانی حافظه‌ی آمریکا / قسمت اول
14 دقیقه
فصل یازدهم: مسابقه‌های قهرمانی حافظه‌ی آمریکا / قسمت دوم
39 دقیقه
سخن آخر

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی قدم زدن روی ماه با اینشتین: علم حافظه
نویسنده
مترجمگیتی قاسم زاده
گویندهبهادر ابراهیمی
ناشر چاپینشر هورمزد
ناشر صوتینشر ماه آوا
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابMP3
مدت۱۳ ساعت و ۷ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی سلامت، بهداشت و تغذیه، کتاب موفقیت و خودسازی
قیمت نسخه صوتی
47000 ت - 4.99 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی قدم زدن روی ماه با اینشتین

علیرضا رحمان زاده
۱۴۰۰/۴/۴
هُوَالحافِظ
با عرض سلام و احترام به همه‌ی اعضای محترم و گرانقدر کتابراه. با احترام؛ تجربه و برداشت شخصی من از این کتاب اینه که: این کتاب، کتابیه خاصّ و منحصر. اگر بخوام به اصطلاح، یک کلمه از آخرش بگم؛ میگم عالیه. خیلی خیلی عالی.
یک حقیقت بسیار بسیار مهم رو که در زندگی یاد نگرفتیم یا فراموش کردیم
یا اصلا" اموزش ندیدم!
رو آشکار میکنه. و...
حقیقتی گرانمایه که در قالب یک رُمانِ خوب با خوانشِ بینهایت حرفه ای.
توصیه من اینه که حتما" این کتاب رو بخونید و به کودکان و نوجوانان و جوانانِ ایرانِ عزیز هم بیاموزید. برای همتون ارزوی موفقیت میکنم.
Haleh Sadat Ketabchi
۱۴۰۰/۳/۲۶
از کتاب لذت بردم 😍 برام مهیج بود و فکر کنم که اگر از این روش‌ها برای بخاطر سپردن درس‌های مهمم استفاده کنم، وضعیتم از اینی که هست بهتر بشه. ممنون از جاشوا فوئر که این کتاب رو نوشت و همه‌ی بچه‌هایی که اینور زحمت کشیدن تا ما اینجا از مطالعه‌ی این کتاب لذت ببریم و بیش‌تر و بیش‌تر یاد بگیریم. به علاقه مندان به کارکرد مغز توصیه می‌کنم کتاب بسیار جالب قدرت عادت رو مطالعه کنن و سریالْ مستند بازی‌های مغز رو هم نگاه کنن😍
رضا ***
۱۴۰۰/۱۲/۲۰
کتاب بسیار خوبی بود.
من در مورد روشهای کاربردی تقویت حافظه کتاب‌های دیگری خوانده بودم اما این کتاب به تاریخچه، مبنای علمی و مطالعات انجام شده در مورد این روش‌ها پرداخته که هم محتوای کتاب فوق العاده و هم صدای گوینده آن خوب بود.
مطالعه این کتاب رو به همه افراد علاقمند به این حوزه توصیه می‌کنم.
حتما لذت خواهید برد. ان شاالله
محسن قهار
۱۴۰۰/۳/۱۳
کتاب عالی و جذاب. صدای دلنشین گوینده متن باعث میشه نتونی به راحتی از مطالعه دست بکشی. من با کتاب‌های صوتی تونستم ارتباط خوبی برقرار کنم و از فرصت‌های کوچک خودم بهره ببرم. از تمامی تلاش گران این مجموعه گتاب‌ها سپاسگزارم.
He Siti
۱۴۰۱/۹/۲۶
بسیار بد و افتضاح. فقط وقت رو هدر میده. دریغ از بیان یک مطلب. هی داستان‌های مسخره و در نهایت هیچ. از شدت ناباوری هی ادامه کتاب رو گوش کردم بلکه بالاخره شاید از یه جایی شروع کنه. ولی هیچ و هی بیشتر وقتم هدر رفت. بد بودن صدای گوینده نیز مزید شده
مجتبی بناخوانساری
۱۴۰۱/۱/۱
سلام دوستان عزیز
این کتاب خیلی خوبه چون به قدرت حافظه وچگونگی بدست آوردن یک حافظه عالی بشما کمک میکنه تا بتونین مطالب وسایرچیزها رو خوب حفظ کنین وبخاطر بسپرین.
کلا اطلاعات خوبی دررابطه بامغز وچگونگی کارکردش به شما میده... موفق وپیروزباشید.
Elahe. babaei
۱۴۰۰/۶/۲۶
کتاب مفیدیست اگر بتوان گفته‌های نویسنده را در زندگی روزمره به کار برد و آن را کاربردی کرد، زندگی هیجان انگیز میشود
خوندن این کتاب رو به افرادی که علاقه به پرورش و تقویت حافظشون دارن توصیه میکنم، چرا که نکات کاربردی زیادی داره
سیاوش سعادت
۱۴۰۰/۳/۱۴
من قسمتی از کتاب رو مطالعه کردم و اولین نفری هستم که خریدم. فکر میکنم عالی باشه چرا این قدر خریدار کتاب کمه. مطالعه کمه یا بیشتر دنباله رایگان کتاب هستن بعضیها؟
Zahra M
۱۴۰۲/۲/۱۲
کتاب خوبی است. کتاب حالت داستان و رمان است. برای کسانی که علاقه به پرورش ذهن دارند مناسب است. البته من تعریف این کتاب خیلی شنیده بودم وانتظارم خیلی بیشتر ازاینها بود. تشکر
فاطمه قاسمی
۱۴۰۱/۶/۲۶
خیلی خوب نیست یاد نمیده چجوری ذهنو پرورش بدیم. فقط وقت ادمو میگیره خوندنش. نویسنده بلد بوده فقط مثال طولانی و خسته کننده بزنه جای اینکه یه چیزی یاد بده. ارزش خوندن نداشت🙃
سامان مجلسی
۱۴۰۱/۱/۱۵
من نتونستم ارتباط برقرار کنم از یجایی به بعد دیگه گوش ندادم شایدم در ادامه خوب میشد ولی تا وسطاش من نپسندیدم با اینکه لازم دارم در مورد تکنیکای حافظه مطلب یاد بگیرم
Sheri F
۱۴۰۱/۱/۲۱
یکی از بهترین کتابهاییه که تا بحال خوندم. حیف که از کودکی به ما نیاموختند که خود یادگیری روش داره و با اون میشه به سادگی خیلی چیزهارو یاد بگیریم
alireza omid
۱۴۰۰/۴/۱
موضوع کتاب با اسم روی جلدش همخوانی نداره، من منتظر یه چیزی مثل فیزیک کوانتوم بودم و خیلی جاهای کتاب انقدر توضیحات اضافی داره که حوصله خواننده سر میره
تینا نظرپور
۱۴۰۰/۴/۳
بی‌نظیر بود و آدم رو با توانایی‌های خودش آشنا میکنه.... انسان رو امیدوار میکنه به قدرت‌های نهفته‌ی درونش
Mahdi Salehi
۱۴۰۰/۳/۲۳
واقعا از گوش دادن به این کتاب لذت ببردم.
نکات علمی درباره حافظه همچنین راهکار‌هایی برای به خاطر سپردن
مشاهده همه نظرات 21

راهنمای مطالعه کتاب صوتی قدم زدن روی ماه با اینشتین

برای دریافت کتاب صوتی قدم زدن روی ماه با اینشتین و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.