معرفی و دانلود کتاب صوتی بوف کور

عکس جلد کتاب صوتی بوف کور
قیمت:
49000 تومان - 8.99€
خرید کتاب صوتی
۴۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی بوف کور و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی بوف کور و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی بوف کور

کتاب صوتی بوف کور معروف‌ترین رمان صادق هدایت است که بدون شک مهم‌ترین اثر قرن بیستم ادبیات فارسی محسوب می‌شود. این کتاب شنیدنی که بسیاری معتقدند جزو 10 رمانِ برگزیده‌ی سوررئالِ دنیا است، از زبان مردی با افکار پریشان و بیمارگونه روایت می‌شود. دهه‌ها از نگارش بوف کور می‌گذرد اما همچنان بحث و جدل بسیاری پیرامون آن وجود دارد. ‌

درباره کتاب صوتی بوف کور:

این کتاب اولین بار در سال 1315 در کشور هند چاپ شد و شرایط انتشار آن تا برکناری پهلوی نخست فراهم نشد. در نهایت کتاب بوف کور (The Blind Owl) این فرصت را یافت تا در سال 1320 در روزنامه‌ی ایران به صورت پاورقی در اختیار مردم قرار گیرد. البته ناگفته نماند؛ بوف کور انتشار یافته در روزنامه با نسخه‌ی اولیه‌ تفاوت‌های بسیاری دارد. در سال 1321 این رمان جذاب یک بار دیگر مورد بازنگری صادق هدایت قرار گرفت و به صورت کتاب انتشار یافت.

موضوع کتاب صوتی بوف کور:

تمامی رمان بوف کور از زاویه‌ی دید اول شخص نقل می‌شود و در نگاه نخست به نظر می‌آید که دو بخش جدا از هم‌ دارد اما در تحلیل‌ها به خوبی می‌توان به ارتباط غیرمستقیم این دو بخش و یکسان بودن شخصیت‌ها پی برد.

در بخش اول این کتاب شنیدنی، شخصیت اصلی که در شهر ری زندگی می‌کند، یکی از دردهای خود را شرح می‌دهد و ماجرای عجیبی را روایت می‌کند که برایش رخ داده است. این مرد، نقاش روی قلمدان است و همواره تصویری تکراری بر روی آن‌ها می‌کشد: دختری سیاه‌پوش گل نیلوفر آبی‌ای را به پیرمردی هدیه می‌دهد و….

ماجرای اصلی رمان بوف کور زمانی شروع می‌شود که این نقاش در خانه‌ی خود سوراخی می‌یابد و از طریق آن، همان منظره‌ای را می‌بیند که همیشه نقاشی می‌کرده است. او در میان بهت و شگفتی شیفته‌ی چشمان دختر سیاه‌پوش می‌شود و این اتفاق زندگی او را به شکل هولناکی تغییر می‌دهد.

در ادامه، راوی تریاک مصرف می‌کند و به خلسه می‌رود؛ وی در رویایی که می‌بیند به گذشته برمی‌گردد و خود را در شرایط و موقعیت جدیدی می‌یابد که با وجود تفاوت‌های بسیار، آشنا است.

در بخش دوم، راوی اتفاق پیش‌آمده را می‌نویسد و سایه‌اش که به شکل جغد است با ولع بسیار نوشته‌های او را می‌بلعد. شخصیت اصلی داستان در این بخش، در شمایل جوان بیمار و رنجوری است. او دائما به تضاد و تقابل خود و رجاله‌ها می‌پردازد و از آن‌ها ابراز نفرت و انزجار می‌کند و بر این باور است که دنیای بیرون متعلق به رجاله‌ها است. راوی دایه‌ی پیر دارد که از او پرستاری می‌کند و به شکل احمقانه‌ای (از نگاه راوی) تلاش می‌کند تا دردهای این جوان را آرام کند؛ معجون‌های گوناگون به او می‌دهد، فال گوش می‌ایستد و... .

اقتباس از کتاب بوف کور:

در سال 1987 رائول روئیز کارگردانی شیلیائی فیلمی با همین نام ساخت و آن را می‌توان اثری موفق و قابل قبول دانست. این فیلم برداشتی آزاد از بوف کور هدایت است و تفاوت بسیاری با رمان دارد اما شخصیت‌ها و فضای وهم‌آلود آن به کتاب نزدیک است. بزرگمهر رفیعا نیز در سال 1351 فیلمی به نام بوف کور در آمریکا ساخت که به خواست جهانگیر هدایت از پخش آن به صورت گسترده جلوگیری شد.

صادق هدایت را بیشتر بشناسیم:

بدون هیچ تردیدی صادق هدایت (Sadegh Hedayat) یکی از محبوب‌ترین و مهم‌ترین نویسندگان ایرانی است و بسیاری از صاحب نظران کتاب بوف کور را همچنان بهترین رمان ادبیات داستانی ایران می‌دانند. صادق در جوانی گیاه‌خوار شد و به همین دلیل کتاب «فواید گیاه خواری» را نوشت. او باور داشت که اگر انسان‌ها می‌خواهند جنگ پایان یابد، باید کشتن حیوانات را کنار بگذارند. این نویسنده‌ی بزرگ، آثار بسیاری از خود به یادگار گذاشته است که از میان آن‌ها می‌توان حاجی آقا، وغ وغ ساهاب، گور به گور، سه قطره خون و... اشاره کرد.

کتاب صوتی بوف کور مناسب چه کسانی است؟

اگر به داستان‌های سورئال و چندلایه علاقه‌مند هستید، شنیدن کتاب صوتی بوف کور که پیشگام چنین سبکی در ایران به شمار می‌آید برای شما تجربه‌ی جالبی خواهد بود. بوف کور داستانی خوفناک با اندیشه‌هایی فیلسوفانه دارد و شما را وادار می‌کند تا درباره‌ی هستی خود، سایرین و حتی مرگ فکر کنید. البته تمام این‌ها به شما بستگی دارد که چه برداشتی از این رمان می‌نمایید.

جملات برگزیده کتاب صوتی بوف کور:

- در زندگی زخم‌هایی هست که مثل خوره روح را آهسته در انزوا می‌خورد و می‌تراشد.
- یک مرتبه زدم زیر خنده چه خنده‌ی خراشیده و ترسناکی بود، به طوری که موهای تنم راست شد.
- تنها مرگ است که دروغ نمی‌گوید.
- حضور مرگ همه‌ی موهومات را نیست و نابود می‌کند.

در بخشی از کتاب صوتی بوف کور می‌شنویم:

حالا هم با چه کنجکاوی و دقتی مرا زیر و رو و به قول خودش «تر و خشک» می‌کرد! اگر زنم، آن لکاته، به من رسیدگی می‌کرد، من هرگز ننجون را به خودم راه نمی‌دادم، چون پیش خودم گمان می‌کردم دایره‌ی فکر و حس زیبایی زنم بیش از دایه‌ام بود و یا این که فقط شهوت، این حس شرم و حیا را برای من تولید کرده بود.

از این جهت، پیش دایه‌ام کمتر رودرواسی داشتم و فقط او بود که به من رسیدگی می‌کرد. لابد دایه‌ام معتقد بود که تقدیر این طور بوده، ستاره‌اش این بوده. به علاوه، او از ناخوشی من استفاده می‌کرد و همه‌ی درد دل‌های خانوادگی، تفریحات، جنگ و جدال‌ها و روح ساده‌ی موذی و گدامنش خودش را برای من شرح می‌داد و دل پری که از عروسش داشت - مثل این که هووی اوست و از عشق و شهوت پسرش نسبت به او دزدیده بود - با چه کینه‌ای نقل می‌کرد! باید عروسش خوشگل باشد، من از دریچه‌ی رو به حیاط او را دیده‌ام، چشم‌های میشی، موی بور و دماغ کوچک قلمی داشت.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
17 دقیقه
فصل یک
22 دقیقه
فصل دو
23 دقیقه
فصل سه
22 دقیقه
فصل چهار
22 دقیقه
فصل پنج
18 دقیقه
فصل شش
21 دقیقه
فصل هفت
21 دقیقه
فصل هشت
20 دقیقه
فصل نه

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی بوف کور
نویسنده
گویندهپوریا عطایی
ناشر صوتی نوین کتاب گویا
سال انتشار۱۳۹۹
فرمت کتابMP3
مدت۳ ساعت و ۵ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی داستان و رمان ایرانی، کتاب‌های داستان و رمان ایرانی
قیمت نسخه صوتی
49000 ت - 8.99 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی بوف کور

شقایق حسینی
۱۴۰۰/۱۱/۲۰
من این کتابو ٢ بار خوندم تا متوجه مفهوم داستان شدم
در این کتاب نشون میده که راوی میل به فراروی داره و خودشو از دنیای رجاله‌ها که همون مردم عادی هستند جدا میدونه، در این کتاب همه شخصیت‌ها سایه درون راوی هستند مانند تیکه‌های شکسته یک اینه که قسمتی از درون راوی که همان پیر مرد خنزرپنزریست میل به که
زندگی عادی داره در انتها زن راویو که نمادی از میل به زندگی برتر است به قتل میرسونه و در نهایت راوی مغلوب میشه و نمیتونه به چیزی که میخواد برسه همون طور که در بخش اول کتاب هم راوی نمیتونه به دختر اثیری (که اونو ماورایی میدونه) برسه
در کل خیلی کتاب جالب و اموزنده‌ای بود ممنونم از کتاب راه و همین طور از راوی با گویش فوق العادشون
مهسامحمدی
۱۴۰۱/۱۲/۴
بوف کور مشهورترین اثر صادق هدایت هست با موضوعی پیچیده و سبکی سورئال و حتی تا حدودی وهم آلود.
درباره‌ی جوانی هنرمند هست که از جامعه و زندگی گریزان هست. تصویر سازی راوی از آدمها و دنیا بسیار سیاه و تلخ هست. همینطور مصرف مواد مخدر یا جنون راوی باعث میشه که خواننده درگیر در تمیز واقعیت و توهمات راوی
بشه.
خیلی نقد و روایت از بوف کور هست که به نوعی سعی در رمز گشایی اون داشتن اما به نظر من هدایت با تبحر منحصر بفرد خودش فضایی رو ایجاد کرده که خواننده میتونه هر تفسیری از کتاب داشته باشه.
من همیشه از خواندن کتاب‌های هدایت با قلم خاصش غرق در لذت میشم اما خب این کتاب خیلی تلخ و سیاه هست و سعی کردم فقط درگیر همان تبحر بشم و لذت ببرم.
Abolfazl jln
۱۳۹۹/۹/۷
یک اثر هنری قوی از نویسنده‌ای خلاق و...
تعاریف دیگری که در ذهنم می‌آید چه خوب چه بد قابل گفتن نیست...
این اثر میتونه تاثیر بسیار قوی در ذهن و روح انسان ایجاد کنه. این کتاب کاسه‌ای است پر از انتخاب‌ها میان تاریکی، روشنی، تلخی و شیرینیه وجود یک انسان...
سعی کنید شیرینی‌ها و روشنی هارا بردارید و
خود را غرق در تاریکی کتاب و نویسنده کتاب نکنید.
زندگی شاید آن قدر‌ها هم زیبا نباشد اما ارزش تلاش کردن و با معنا بودن را دارد.
یاعلی
محمدرضا یگانه
۱۴۰۰/۱۱/۶
عالی، بی نظیر بود.
صادق هدایت محشر بود.
تشکر می‌کنم از کتابراه واقعا بستری عالی را محیا کردید.
تشکر می‌کنم از راوی عزیز عالی بود، صدای جذابی دارید؛ بعضی جاها با صدای شما و قلم پدر نویسندگی محو داستان می‌شدم.
ممنونم از همه دوستان گل و کتابخانم.
این کتاب قابل نقد نیست اما قابل ستایش است. و

بی نظیر فوق العاده.
از تمثیل گرفته تا توصیف و استعاره و غیره همه چی عالی بود.
خیلی روان بود، هم نویسنده و هم راوی در کار خود عالی بودند.
بی نهایت لذت بردم.
از همه تون سپاسگزارم.
بهار مشرقی
۱۳۹۹/۹/۲
میگن که در کتاب بوف کور روش صادق هدایت سیال ذهن بوده اما چیزی که این کتاب آشکارا درش موج میزنه اینکه این نوع روش روشی ناشناخته وجدید در ادبیات امروزیس که صادق هدایت اون رو خلق کرده و نماد‌هایی که درش به کار رفته برای هر مخاطبی میتونه معنای متفاوتی داشته باشه و برخلاف نوشته‌های دیگه این باعث میشه نه مخاطب وارد دنیای کتاب بشه اینکه کتاب درش نفوذ کنه کتاب فوق العاده‌ای حتما بخونیدش مخصوصا تویک روز برفی زیر چراغ زرد سقفی
مروا هستم ✌️ بوک مگ
۱۳۹۹/۹/۱۲
راوی عالی، داستان عالی، ولی وحشتناک😭😅
البته این یعنی به قدری نویسنده خلاق نوشته و راوی قشنگ میخونه که این حس رو تداعی میکنه.
اگر عاشق ژانر ترسناک هستید عوض خوندن کتاب هری پاتر اینو گوش بدید!
بیشتر هم شبیه کتاب جنایات و مکافات بود، به همون خوبی هم خوانده شده بود.
مریم ع
۱۴۰۱/۷/۵
تعریفی که از این کتاب شنیده بودم با چیزی که خوندم قابل مقایسه نبود.. پر از جملات و وصف‌های تکراری... زمینه خاکستری که حتی شادی هاش هم غمناک بود... شاید برای همه دوران‌های تاریک تاریخ بشه روش حساب کرد... ولی واقعا ادم افسرده تر از، افسرده میشه وقتی تمام چالش‌های شخصیت اصلی به نوعی بوی مرگ میده... اولین کتابی بود که از صادق هدایت خوندم
معصومه مولایی
۱۴۰۱/۱۲/۲۹
سلام دوستان
تعریف این کتاب را زیاد شنیده بودم فکر می‌کردم خیلی فوق العاده است البته صادق هدایت نویسنده بزرگی است فکر می‌کنم من زیاد متوجه نشدم زیاد لذت نبردم (اما از لحاظ ادبی کتاب عالی بود پر از دلهره آنقدر مشتاق بودم آخرش را بدانم که به یکبار همه را گوش کردم ولی با فلسفه این رمان ارتباط برقرار نکردم)
فرهاد.
۱۴۰۱/۱۱/۳
شک!
چند شخصیتی!
تمام کسانی که با همسرش ارتباط داشتن خود نقش اول بود؛ فقط حس چند صورتک بودن نقش اول برای خود بود.
حتی در آخر کتاب اشاره به این داره که شبیه آن پیرمرد شده است.
ولی همه‌ی این حدس‌ها مبهمه که این رمان وجذاب میکنه
maria A
۱۴۰۰/۶/۱۷
همه‌ی ما یک راوی بوف کور در درون خودمان داریم. بی پرده، صریح، روراست و به دور از نقاب. یک راوی که گاهی زندگی آنقدر بر آن تنگ می‌گیرد و آنقدر هیچ کس او را به همان اندازه که باید، درک نمی‌کند که خسته می‌شود…حتی از خود خود زندگی
جعفر سلطانی
۱۴۰۱/۱۲/۲۲
صادق هدایت
مگه میشه بالاتر از عالی هم بهش نسبت داد واقعا خیلی از صحبتها و خیلی از صحنه جوری ادم رو با خودش همراه میکنه که فکر میکنی خودت تو اون لحظه اونجا هستی من که لذت بردم ولااقل سه بار گوش دادم
عالی عالی عالی
فاطمه محمدپور
۱۳۹۹/۱۱/۲۸
بدون شک یک داستان عالی همراه با مضمونی بسیار عمیق و عالی.... جناب اقای صادق هدایت از قلم بسیار قوی‌ای برخوردارند... این کتاب، کتابیه که هیچوقت از خوندنش پشیمون نمیشید و ارزش 1000 بار خوندنم داره.
توصیه‌ی بسیار میکنم.
Zahra Moosavi
۱۳۹۹/۹/۱۱
یکی از بهترین کتابایی که خوندم... به شدت تاثیر گذار و مرموز طوری که تا چند وقت ذهن رو درگیر میکنه
با دقت بخونید و اگر بعد از اتمام کتاب حس کردید گم شدید مجدد از اول بخونیدش بینظیره!
آیدین معتمدین
۱۴۰۱/۱۰/۴
کتابراه مثل همیشه عالی!!! کتاب‌های آقا صادق هدایت هم که حرف ندارن.... بوف کورش هم هوش چندگانه و نگاه عالمانه روانشناختی-تاریخی- اجتماعی-ادبی میخاد تا خوب درک بشه.... با تشکر از عوامل محترم کتابراه
enola
۱۴۰۱/۸/۲۸
صادق همیشه گنگ بوده
شما وقتی دارید یک داستان از صادق هدایت میخونید هم زمان چند پایان مختلف و چند داستان مختلف میخونید و واقعا قلم بسیار بسیار قوی داره و مورد علاقه‌ترین کتابشم ک بوف کوره.
مشاهده همه نظرات 97

راهنمای مطالعه کتاب صوتی بوف کور

برای دریافت کتاب صوتی بوف کور و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.