معرفی و دانلود کتاب صوتی سوپ سنگ

عکس جلد کتاب صوتی سوپ سنگ
قیمت:
7000 تومان - 0.99€
خرید کتاب صوتی
۳۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی سوپ سنگ و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی سوپ سنگ و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی سوپ سنگ

هدر فارست در کتاب صوتی سوپ سنگ، با نقلِ داستانی شیرین و بامزه درباره‌ی دو سرآشپز ماهر و کارکشته که قصد پختن غذایی جادویی را دارند، اهمیت کار تیمی در زندگی را به کودکان آموزش می‌دهد. این داستان زیبا برنده جایزه Parents' Choice شده است.

موضوع کتاب صوتی سوپ سنگ چیست؟

در زمان‌های دور، دو سرآشپز که دوستان صمیمیِ هم بودند، پا به روستایی کوهستانی و زیبا گذاشتند. آن دو بعد از اینکه کمی در این روستای ناآشنا گشتند، حسابی خسته و گرسنه شدند. تازه، قبل از آن هم کلی توی راه خستگی کشیده بودند و مدت‌ها بود که غذای درست و حسابی نخورده بودند. همین شد که از اولین نفری که دیدند، درخواست کمی آب و غذا کردند. ولی حدس بزنید در جواب چه شنیدند؟! «اینجا هیچ غذایی پیدا نمی‌شه!»

عجب. پس که اینطور. ولی مگر می‌شود در جایی به این قشنگی و سرسبزی، هیچ غذایی برای خوردن پیدا نشود؟ نه، مسافرین تازه‌وارد چنین چیزی را باور نمی‌کنند. به همین خاطر، به سراغ یک روستایی دیگر می‌روند؛ به این خیال که اولی دروغ گفته است. اما روستایی بعدی هم در جوابِ سوال دو مسافرِ داستان ما، همانی را می‌گوید که اولین روستایی گفته بود: «این جا هیچ غذایی پیدا نمی‌شه!»

پس مثل اینکه راست است. چه حیف... ولی مگر دو «سرآشپز» گرسنه می‌مانند؟ ابداً! آنها همیشه چیزی برای خوردن پیدا می‌کنند. حتی اگر شده، سوپ سنگ (Stone Soup)! ولی... اِه، نگاه کنید، انگار راستی راستی هم خیال دارند سوپ سنگ درست کنند. آخر، دیگ‌ گنده‌ای آورده‌اند و تویش را پر از سنگ کرده‌اند. ولی خب، سنگ را که خالی خالی نمی‌خورند. باید هویجی، پیازی، شلغمی چیزی به آن اضافه کرد. ولی ظاهراً توی این روستا، در خانه‌ی هیچ‌کس از این جور چیزها پیدا نمی‌شود. مگر اینکه اهالی تنبلی را کنار بگذارند و دست به دست هم بدهند. اینطور، خودشان هم می‌توانند در غذای مسافرهای جدید شریک شوند و بعد از مدت‌ها دلی از عزا در بیاورند...!

مضمون قصه‌ی هدر فارست (Heather Forest) درباره‌ی اهمیت کار تیمی است. او ضمن تعریف ماجرایی شیرین و بانمک و سرگرم‌کننده، بر این نکته‌ی مهم تأکید می‌کند که در زندگی، چاره‌ای نداریم جز اینکه نیازهایمان را با مشارکت یکدیگر رفع کنیم.

کتاب صوتی سوپ سنگ مناسب چه کودکانی است؟

این داستان بیشتر از همه مناسب کودکان 3 تا 7 سال است.

در بخشی از کتاب صوتی سوپ سنگ می‌شنویم:

دو مسافر به راهشون ادامه دادن و کمی جلوتر، خونه‌ی دیگه‌ای توی مسیر جاده به چشمشون خورد. پس جلوتر رفتن و در زدن. پسر جوونی در رو باز کرد. چشم‌هاش به رنگ قهوه‌ای شکلاتی بودن؛ مهربون به نظر می‌رسیدن و این، مردهای گرسنه رو کمی امیدوار کرده بود.

پسرک با خجالت پرسید: «روزتون بخیر. چه چیزی احتیاج دارین؟»

«ازت خواهش می‌کنم. ما چند روزی هست که هیچی نخوردیم و الان خیلی گرسنه‌مونه. حالِ بقیه برات ارزش داره؟ می‌شه یه کمی از ناهار امروزتون رو بهمون بدی؟ اصلاً خودتون چیزی برای خوردن دارین؟»

پسرک سرش رو پایین انداخت و جواب داد: «اینجا هیچ غذایی پیدا نمی‌شه.»

بعد هم در رو بست...

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
12 دقیقه
سوپ سنگ

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی سوپ سنگ
نویسنده
مترجممعصومه رمضانی
گویندهعارف امیری، محمد طالشیان، معصومه رمضانی
ناشر صوتی آوارسا
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابMP3
مدت۱۲ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی کودک، کتاب داستان کودک
قیمت نسخه صوتی
7000 ت - 0.99 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی سوپ سنگ

علی رضا سعادتزاده
۱۴۰۱/۱/۹
قابل تحمل بود اسم سوپ سنگ هم بهش میومد
مشاهده همه نظرات 1

راهنمای مطالعه کتاب صوتی سوپ سنگ

برای دریافت کتاب صوتی سوپ سنگ و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.