معرفی و دانلود کتاب صوتی خون بر برف

عکس جلد کتاب صوتی خون بر برف
قیمت:
۲۶۰۰۰ تومان - 5.49€
خرید کتاب صوتی
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب صوتی خون بر برف و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی خون بر برف و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی خون بر برف

یو نسبو نویسنده پرفروش نیویورک‌تایمز داستانی هولناک و دلهره‌آور از مخوف‌ترین گروه قاچاقچیان موادمخدر را به تصویر می‌کشد. کتاب صوتی خون بر برف که معجونی انفجاری از قتل و انتقام است، توانسته نامزد دریافت جایزه گرمی بهترین آلبوم گفتاری جهان بشود و روایتی نفسگیر از تعقیب و گریز یک قاتل حرفه‌ای و طعمه‌اش را به نمایش بگذارد.

درباره کتاب صوتی خون بر برف:

رمان خون بر برف (Blood on snow) نخستین بار در سال 2015 به زبان نروژی منتشر شد. این اثر اولین بخش رمان خورشید نیمه‌شب است، با این حال سوژه‌ای مستقل از آن دارد و تنها نقطه مشترک آن‌ها شخصیت‌های یکسان این دو رمان یعنی هافمن و فیشرمن از از رؤسای قاچاق و توزیع موادمخدر در نروژ هستند.

ماجراهای رمان خون بر برف در روز کریسمس سال 1977 رخ می‌دهد. اولاف یوهانسن راوی و شخصیت ضد قهرمان کتاب، حسابرس یکی از مخوف‌ترین و مشهورترین قاچاقچیان و توزیع‌کنندگان مواد مخدر در نروژ به نام دانیل هافمن است، در واقع از رئیس حقوق دریافت می‌کند تا به حساب بدهکاران وی برسد! او به سادگی یک آب خوردن هر فردی را که برای هافمن دردسر ایجاد کند می‌کشد. او شخصیتی پیچیده، غیرقابل‌پیش‌بینی، خونسرد و بااحساس دارد.

کمی بعد هافمن به خیانت همسرش کرینا پی می‌برد، از این رو چندین برابر حقوق همیشگی‌ اولاف به او پول می‌دهد تا همسرش را به قتل برساند. اولاف همچون یک فرمانبردار واقعی در هتل روبه‌روی خانه رئیس‌اش اتاقی را به طور دربست در اختیار می‌گیرد تا چندین روز هر لحظه و همه جا همسر هافمن را تحت نظر بگیرد تا در بهترین زمان وی را به قتل برساند.

در حین این تعقیب و گریز اولاف مردی را می‌بیند که هر روز به منزل زن می‌رود و او را کتک می‌زند. از این رو تصمیم می‌گیرد به جای به قتل رساندن زن، به تعقیب آن مرد بپردازد. این مأموریتِ آخر در حالی به اولاف سپرده شده است که او در اوج دوران حرفه‌ای خود قرار دارد اما شاید به بزرگ‌ترین خطایش نیز بدل شود. او نمی‌داند هر چقدر اطلاعات بیشتری از حرفه و تجارت رئیس خود داشته باشد، بیشتر زیر ذره‌بین قرار می‌گیرد و شاید رئیس بخواهد خودِ او را از سر راهش بردارد، به‌خصوص اگر از علاقه‌ زیردستش به همسرش باخبر شود!

این رمان همچون کتاب خورشید نیمه‌شب، در اغلب موارد بدون پیچیدگی‌های خاص و ساده و مختصر است با این حال نثر داستان در قسمت‌هایی که اولاف یوهانسن شخصیت خوش‌قلب و حساس رمان، به شرح درونیاتش می‌پردازد، بسیار شاعرانه و پرشور می‌شود. پیرنگ رمان سرراست و روان است و شما به سبک داستان‌های نوآر، همراه با اولاف از درونیات سایر کاراکترها، گذشته اولاف و ضعف‌ها و احساسات و انگیزه‌های آگاه می‌شوید.

فضای داستانی این رمان در روزهای سرد و سفید و برفی اسلو به تصویر کشیده می‌شود. نویسنده با به نمایش گذاشتن تصویرهای دقیق و پر از جزئیات، اثر خود را به یکی از سینمایی‌ترین آثار جنایی تبدیل کرده است. این رمان با روایت روان خود، یک وعده عصرگاهی دلچسب را به شما هدیه می‌دهد.

توصیفات نسبو از اعمال و شخصیت‌ها، فیلم‌های گنگستری سالیان سی و چهل هالیوود را به یاد شما می‌آورد، فیلم‌هایی چون وسترن‌های اسپاگتی دهه 60 میلادی و به‌خصوص ملودرام‌های اجتماعی و جنایی آثار تارانتینو. صحنه‌های نفسگیر کتاب شما را تا پایان کتاب به خود جذب و همراه می‌کند و شما با راوی همگام می‌شوید تا به دنیایی مخوف قدم بگذارید و درباره عشق و مرگ تأمل کنید.

با اینکه این رمان از ریتم آرامی برخوردار است با این حال نسبو لحظات مناسب برای ایجاد دلهره در مخاطب را به خوبی می‌شناسد و آن‌ها را در اثر خود گنجانده، درست همچون اولاف که بهترین لحظه برای به انجام رسیدن وظیفه‌اش را می‌شناسد.

نکوداشت‌های کتاب صوتی خون بر برف:

- تاریک، پرتنش و رعب‌انگیز. (Pittsburgh Post-Gazette)
- داستان درهم و برهم با پیچ و خم سرنوشت‌ساز. (Boston Globe)
- نسبو، یک استاد داستان‌سرایی است و مخاطب را از همان صفحه‌ی اول به خود جذب می‌کند. (Daily Express)
- سریع، سرگرم‌کننده. . . گشت و گذار در گوشه‌ای متفاوت از جهان جنایتکار، جایی که مرگ و عشق در خیابان‌های تاریک و سرد با هم گره می‌خورند. (Paste Magazine)
- در میان انبوه داستان‌های جنایی اسکاندیناوی، کتاب‌های نسبو برجسته هستند... [او] دوست دارد توطئه‌ها را از بین ببرد... با قراردادهای ژانر خود بازی کند. (The New Yorker)

کتاب صوتی خون بر برف به چه کسانی پیشنهاد می‌شود؟

اگر به رمان‌های جنایی و پلیسی علاقه‌مند هستید، این کتاب را نباید از دست بدهید.

با یو نسبو بیشتر آشنا شویم:

یو نسبو (Jo Nesbo) را به عنوان یکی از بهترین نویسندگان سبک پلیسی جنایی و نوآرِ معاصر می‌شناسند. او تاکنون بیش از 20 کتاب نوشته و نامزد و برنده چندین جایزه جهانی مانند جایزه ادگار، جایزه کتاب کودکان آرک و جایزه پیر گینت شده است.

در بخشی از کتاب صوتی خون بر برف می‌شنویم:

در تنها صندلی دسته‌دار اتاقم کز کرده بود و به من خیره شده بود. این طوری زیباتر هم شده بود. ترسیده، تنها و بی‌پناه، وابسته. شاید همین طوری توضیح داده باشم که آپارتمانم تعریفی ندارد و خانه مجردی ناقابلی است که یک نشمین و یک گوشه دنج برای تخت‌خواب دارد. تمیز و مرتب. اما مناسب زنی مثل او نبود ولی یک مزیت مهم داشت. هیچ کس نمی‌دانست کجاست، اگر بخواهم دقیق‌تر بگویم هیچ کس و به معنای حقیقی کلمه هیچ کس نمی‌دانست کجا زندگی می‌کنم.

فنجان قهوه‌ای را که به او داده بودم، محکم در دست نگه داشته بود و پرسید: «چرا؟» از من چای خواسته بود و من به او گفته بودم باید تا صبح صبر کند تا مغازه‌ها باز شوند و بروم مقداری چای برایش بگیرم. به او گفتم که می‌دانم دوست دارد صبح‌ها چای بنوشد که پنج روز گذشته هر صبح، چای خوردنش را تماشا می‌کردم. جواب دادم «وقتی کار و بارت مثل من باشه بهتره کسی از آدرست خبر نداشته باشه».

- «اما الان من می‌دونم».
- «آره».
در سکوت قهوه‌هایمان را نوشیدیم. پرسید: «یعنی تو دوستی، آشنایی، کسی رو نداری؟»
- «مادرم هست».
- «که نمی‌دونه؟»
- «نه».

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
۱۵ دقیقه
فصل یک
۱۰ دقیقه
فصل دو
۱۲ دقیقه
فصل سه
۵ دقیقه
فصل چهار
۶ دقیقه
فصل پنج
۶ دقیقه
فصل شش
۷ دقیقه
فصل هفت
۳ دقیقه
فصل هشت
۱۹ دقیقه
فصل نه
۱۱ دقیقه
فصل ده
۱۰ دقیقه
فصل یازده
۲۰ دقیقه
فصل دوازده
۸ دقیقه
فصل سیزده
۳ دقیقه
فصل چهارده
۴ دقیقه
فصل پانزده
۱۳ دقیقه
فصل شانزده
۴ دقیقه
فصل هفده
۱۹ دقیقه
فصل هجده
۶ دقیقه
فصل نوزده
۳۵ دقیقه
فصل بیست
۶ دقیقه
فصل بیست‌ویک

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی خون بر برف
نویسنده
مترجمنیما م. اشرفی
گویندهایوب آقاخانی
ناشر چاپیانتشارات چترنگ
ناشر صوتی واوخوان
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابMP3
مدت۳ ساعت و ۴۲ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی داستان و رمان خارجی، کتاب‌های داستان و رمان خارجی
قیمت نسخه صوتی
۲۶۰۰۰ ت - 5.49 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی خون بر برف

J.b
۱۴۰۱/۲/۵
چه مهارتی زیبایی در داستان نویسی و چه مهارت بالا و صدای دلنشینی در داستان سرایی خیلی عالی و زیبا. الان ساعت ۲: ۳۰ شب داستان روتموم کردم در بستر بیماری بعد عملم فرصت خوبی برای گوش کردن بود. درد زخم تنم با زخم‌های گلوله‌های شلیک شده در داستان یکی شده بود. من فیلم زیاد میبینم ولی کتاب یه چیز دیگست که وقتی خودت سیمای کارکترها رو تو ذهنت تصور میکنی وبا کمترین فاصله در دل داستان قدم میزنی وشاهد آنی. حتما این فرصت ناب لذت بردن از یک داستان زیبا را از دست ندهید.
لیلا فرضی
۱۴۰۱/۵/۱
عجب صدایی
عالی بود
چقدر شخصیت اولاف رو دوست داشتم
صحنه تو کلیسا بی نظیر بود انگار داری فیلم میبینی….
عزیزم اون لحظه که اولاف نگران دختر بچه تو کلیسا بود مردم براش
و وقتی تیر خورد داغون شدم🥺❤️
چقدر عالی بود
نرگس هدایتی فرد
۱۴۰۰/۵/۱۳
رمانی بسیار قوی و گیرا. ترجمه روان و خوب و راوی هم جناب آقاخانی مثل همیشه عالی. به همه دوستان پیشنهاد می‌کنم که فرصت خواندن این کتاب را از دست ندهند.
Farhad Firoozabad
۱۴۰۰/۴/۲۴
داستان خوب و جذابی است. نویسنده به خوبی بر داستان اشراف دارد و از کش دادن داستان به خوبی جلوگیری کرده است
زهرا بهرامی
۱۴۰۰/۹/۲۰
راوی عالی بود داستان هیجان خوبی داشت و بیخود کشش نداده بود ولی خشونتش یه خرده زیاده.
ریحان موسی
۱۴۰۰/۷/۱۶
خیلی خوب بود درعین حال که عاشقانه بود جنایی و هیجان انگیزم بود. راوی هم عالی بود
ساناز اسعدی
۱۴۰۰/۵/۲۷
راوی بی نظیر بود، داستان متفاوت بود طنز تلخ و دوست داشتنی احساسی و تضادهای زیاد
Tayebe Moradi
۱۴۰۱/۸/۲۵
داستانی عالی با ترجمه‌ی عالی و گویندگی عالیتر
Nahid Ghovanloo
۱۴۰۰/۶/۹
من واقعا دوسش داشتم، مخصوصا با صدای ایوب آقاخانی
Ali Lotfi
۱۴۰۰/۴/۲۹
داستان فوق العاده قوی و راوی به شدت عالی
کتایون سرابی
۱۴۰۰/۶/۴
متوسط... نه خیلی گیرا ولی خوووب
شیرین احمدی
۱۴۰۰/۱۰/۶
پندآموز و شنیدنی
مشاهده همه نظرات ۱۲

راهنمای مطالعه کتاب صوتی خون بر برف

برای دریافت کتاب صوتی خون بر برف و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.