معرفی و دانلود کتاب صوتی ترس و لرز

عکس جلد کتاب صوتی ترس و لرز
قیمت:
۱۹۵۰۰ تومان - 3.99€
خرید کتاب صوتی
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب صوتی ترس و لرز و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی ترس و لرز و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی ترس و لرز

کتاب صوتی ترس و لرز نوشته‌ی غلامحسین ساعدی، شش داستان کوتاه را دربرمی‌گیرد که به هم‌پیوسته هستند و با شخصیت‌های ثابت ماجراهای جالبی را روایت می‌کند. داستان‌ها با حادثه‌ای ترسناک آغاز می‌شوند و با رازی پنهان پایان می‌یابند. ساعدی در این کتاب که نمونه‌ای موفق در ادبیات اقلیمی است زندگی مردم جنوب را مورد بررسی قرار می‌دهد.

موضوع کتاب صوتی ترس و لرز:

ترس یکی از احساسات همیشگی انسان‌ها به شمار می‌آید که ممکن است در مراحل مختلف زندگی تجربه شود. این احساس مرموز و ناشناخته همواره مورد توجه روانشناسان بوده است. این بار هم نویسنده‌ی معروفی مانند غلامحسین ساعدی (Gholam Hossein Saedi) آن را بررسی می‌کند، البته به سبک خودش! ساعدی در کتاب صوتی ترس و لرز (Fear and trembling) ترس را محور اصلی داستان‌های خود قرار داده است و زندگی مردم روستایی را روایت می‌کند که با پدیده‌ها و افراد ناشناسی روبرو می‌شود و همین موضوع فضایی وهم‌آلود و ترسناک به وجود می‌آورد.

لازم به یادآوری است؛ این مجموعه داستان کوتاه در زمره‌ی آخرین آثار غلامحسین ساعدی قرار دارد و در سال 1347 نوشته است. این کتاب جذاب که جایگاه مهمی در ادبیات معاصر ایران دارد، مانند بسیاری از کتاب‌های ساعدی به زندگی مردم جنوب کشور توجه دارد و آن را زیر ذره‌بین قرار می‌دهد.

شنیدن این داستان‌ها شما را با فرهنگ، آداب، عقاید و خلقیات مردم آن ناحیه آشنا می‌سازد. خرافات میان مردم روستاهای جنوب رواج بسیاری داشته است و شما در سراسر کتاب، آن را با تمام وجود احساس می‌کنید. در حقیقت، ساعدی تلاش می‌کند تا تصویری واقع‌بینانه از مردم جنوب ایران ارائه دهد و به تمامی خصوصیات مثبت و منفی آن‌ها می‌پردازد.

غلامحسین ساعدی را بیشتر بشناسیم:

غلامحسین ساعدی از جمله نویسندگانی محسوب می‌شود که به داستان‌نویسی بومی یا اقلیمی توجه بسیاری داشته و در این زمینه موفق بوده است. این نویسنده‌ی مطرح، با سفر به نواحی حاشیه‌ای ایران به خصوص جنوب، داستان‌های مهمی برای دوستداران ادبیات اقلیمی به جای گذاشت. از میان آثار این نویسنده می‌توان به مواردی مانند شب‌نشینی باشکوه، غریبه در شهر، واهمه‌های بی‌‏نام و نشان، توپ، عزاداران بیل، تاتار خندان، چشم در برابر چشم، ماه عسل و... اشاره کرد.

کتاب صوتی ترس و لرز مناسب چه کسانی است؟

غلامحسین ساعدی نویسنده‌ی مهمی است و هیچ‌کس نمی‌تواند منکر اهمیت او در ادبیات معاصر بشود. کتاب صوتی ترس و لرز نیز از جمله آثار خاص و منحصربه‌فرد او است و شنیدن آن به تمامی دوستداران ادبیات داستانی ایران توصیه می‌شود.

در بخشی از کتاب صوتی ترس و لرز می‌شنویم:

ناگهان دریا ساکت شد و موج‌ها خوابید. باد ملایم و خنکی از شمال روی موتور لنج وزید. مردها که داشتند بلند بلند حرف می‌زدند، ساکت شدند و گوش خواباندند. چیزی سنگینی از عمق دریا رد می‌شد و رنگ نارنجی ملایمی در آب می‌پاشید. چند لحظه‌ای بعد دریا به حرکت درآمد و موج‌ها پیدا شدند. چیزی زده بود و گذشته بود. مردها دوباره بااطمینان در حلقه‌ی تاریکی که دورشان را گرفته بود پیش می‌رفتند. ماه پیدا نبود. تیرگی غلیظی روی موتور لنج و مردها سنگینی می‌کرد. محمد حاجی مصطفی که کنار اجاق نشسته بود و قلیان می‌کشید گفت: «چه خبر شده؟»

فهرست مطالب کتاب صوتی

۱ دقیقه
معرفی
۳۵ دقیقه
قصه اول
۶۰ دقیقه
قصه دوم
۴۱ دقیقه
قصه سوم
۳۸ دقیقه
قصه چهارم
۴۸ دقیقه
قصه پنجم
۷۲ دقیقه
قصه ششم
۱ دقیقه
عوامل تولید

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی ترس و لرز
نویسنده
گویندهمحسن زرآبادی پور
ناشر چاپیانتشارات نگاه
ناشر صوتی استودیو نوار
سال انتشار۱۳۹۹
فرمت کتابMP3
مدت۴ ساعت و ۵۵ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی داستان و رمان ایرانی، کتاب‌های داستان و رمان ایرانی
قیمت نسخه صوتی
۱۹۵۰۰ ت - 3.99 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی ترس و لرز

Mojgan Abbasian
۱۴۰۰/۳/۱۵
داستانهایی وهم آلود و عجیب و ترسی که با زندگی عجین است... عجیب تر قلم نویسنده است که مخاطب را در قصه غرق میکند... بسیار لذت بردم. صوت و قصه گویی بسیار دلنشین بود
نانا خمیسی
۱۴۰۰/۶/۲۹
واقعا بی سرو ته بود یعنی کلا حیف وقتم که گوش دادم به امید اینکه یه ماجرای مشخص داشته باشه حیف گوینده که این کتاب رو خونده اصلا پیشنهاد نمی‌کنم
آناهید عظیمی
۱۴۰۰/۴/۲۴
داستان هارا خیلی دوست داشتم و باز خوانی آقای زرآبادی پور به شکل چشمگیری زیبا و قوی بود و به فضای داستان‌ها جان می‌بخشید. خیلی لذت بردم.
پوریا ر
۱۴۰۰/۲/۱۱
ترکیب هنر تصویر سازی نویسنده و روایت اقای زرآبادی پور یک اثر فوق العاده رو به وجود اورده
Arash Mahmoodi
۱۴۰۰/۱/۹
از همه نظر عالی... ممنون
مشاهده همه نظرات ۵

راهنمای مطالعه کتاب صوتی ترس و لرز

برای دریافت کتاب صوتی ترس و لرز و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.