معرفی و دانلود کتاب ساعت گرگ و میش

عکس جلد کتاب ساعت گرگ و میش
قیمت:
۱۱۹۰۰ تومان - 2.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب ساعت گرگ و میش و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب ساعت گرگ و میش و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب ساعت گرگ و میش

ژیلبر سسبورن در کتاب ساعت گرگ و میش، به صحبت درباره‌ی مراحل مختلف بحران وجدان در زمان خشونت می‌پردازد و تلاش می‌کند تا پاسخی درخور برای این سوال بیابد: شجاعت واقعی به چه معناست؟

درباره کتاب ساعت گرگ‌ و میش:

رسالت ما در جهان چیست؟ ‌آیا برای تحقق هدفی بزرگ پا به جهان گذاشته‌ایم و یا تمام آمدن و بودنمان چیزی جز یک اتفاق نیست؟ چه کارهایی مسئولیت اخلاقی ما را مخدوش می‌کند؟

داستان کتاب ساعت گرگ‌ و‌ میش (Entre chiens et loups) در فرانسه، زمانی که الجزایر از مستعمرات آن به شمار می‌رفت، اتفاق می‌افتد. نویسنده در این اثر به مقایسه‌ی شخصیت دو دوست می‌پردازد. یکی از آن‌ها دبیر و دیگری سرباز است؛ یکی در هندوچین می‌جنگد، دیگری تدریس می کند و در وقت آزاد خود مقالاتی بدون امضا علیه ارتش می‌نویسد. ادامه‌ یافتن ارتباط این دو دوست، از نکته‌های جالب کتاب است. شخصیت اصلی، رولان، از تفاوت‌های دیدگاه خود با دیگر انسان‌ها، به‌ویژه جرج، در رنج است. این اثر باعث می‌شود در سراسر داستان سوالی ذهن ما را به خود مشغول کند:‌ «وظیفه‌ی انسان در برابر انسانی دیگر چیست؟»

ژیلبر سسبورن (Gilbert Cesbron) از زبان شخصیت‌ها، حقیقت‌هاى ارزشمندى را ارائه مى‌دهد: «آزادى‌ای که آدم براى آن بهایى نپرداخته، چه ارزشى دارد؟» پرنده‌اى که روى نرده‌ى ایوان مى‌نشیند آزاد است، چون هیچ‌چیز ندارد و نه چیزى براى اثبات کردن، تلافى جستن و نه جاه‌طلبى، میان خطرها زندگى مى‌کند و آزاد است. او در بخشی دیگر توجه ما را به ضرورت ایستادن در مقابل ظالم جلب می‌کند:‌ «مگر کسى که اجازه مى‌دهد به او ظلم شود، به‌اندازه‌ى کسى که به او ظلم مى‌کند مقصر نیست؟ اگر مظلوم به‌پا خیزد و حتا به بهاى جانش در برابر ظالم بایستد، دیگر ظلمى وجود نخواهد داشت.»

این کتاب در سال 1962 به نگارش درآمد و مورد توجه منتقدان و مخاطبان بسیاری قرار گرفت. سسبورن در خلال داستان، همراه با نثر شیوا و تکان‌دهنده‌ی خود، ما را به تفکر درباره‌ی چیزهای مهم انسانی وامی‌دارد.

کتاب ساعت گرگ‌ و میش مناسب چه کسانی است؟

اگر از مطالعه‌ی رمان‌های خارجی - به‌خصوص ادبیات داستانی فرانسه - لذت می‌برید، این کتاب مناسب شماست.

با ژیلبرت سسبرون بیشتر آشنا شویم:

می‌توانیم او را نویسنده‌‌ی مشهور گم‌نام بنامیم. متاسفانه در ایران جز نمایش‌نامه‌ی نیمه‏‌شب است دیگر، دکتر شوایتزر - که احمد شاملو آن را به فارسی برگردانده - اثر دیگری از ژیلبرت سسبرون به فارسی در دسترس نیست. در سال 1948 جایزه‌ی سنت‌بوو به رمان زندان ما خود قلمرویی است، اهدا شد. قلم زیبا و قدرتمند او در این کتاب خود را نمایان ساخته است. او یکی از نویسندگانی‌ست که همواره دغدغه‌مند جامعه‌ی خود‌ بوده و در آثارش به مسائل روز می‌پردازد. از برخی آثار او اقتباس سینمایی صورت گرفته است. از دیگر کتاب‌های مهم او می‌توان به قدیس‌ها به دوزخ می‌روند و سگ گم‌شده‌ی بدون قلاده اشاره کرد.

در بخشی از کتاب ساعت گرگ‌ و میش می‌خوانیم:

پسرک نفسش بند آمده بود، ناچار شد بایستد، مثل آدم‌بزرگ‌ها دستش را روى قلبش گذاشت، طنین ضربان تند آن را میان دندان‌هایش حس مى‌کرد. از خودش پرسید: «یعنى ممکن است بمیرم؟» این فکر، هم مى‌ترساندش و هم او را به‌خود جذب مى‌کرد. به‌یاد عکس پدرش افتاد که مامان آن را روى سربخارى گذاشته بود: فرمانده گِرَن، با چهره‌اى سخت مثل سنگ مرمر. نوار پهن لژیون دونور مثل لحاف قرمزى که بر بستر مرگ انداخته باشند، روى قاب کشیده شده بود.

هیاهو در سینه‌اش تخفیف مى‌یافت، ولى آتش تندى در این کوره‌ى تنگ همچنان زبانه مى‌کشید. به خودش گفت: «زیادى دویدم. چرا؟ کافى بود بگذارم مرا بگیرند...» بااین‌همه، بچه‌هاى دیگر، دسته‌جمعى و با فریادها و نگاه‌هایى که هیجانِ بازى در آن‌ها به‌وجود مى‌آورد، به‌سویش هجوم آورده بودند. یادآوردن همین تصویر کافى بود تا همه‌ى وجودش غرق در شکنجه شود. در این صورت چرا پذیرفته بود در بازى گوزن و سگ‌هاى شکارى شرکت کند؟ فکر کرد: «از این بازى متنفرم!» این پسربچه‌ها، که دوستانش بودند، ناگهان گروهى بیگانه به‌نظرش آمدند که علیه او با هم متحد شده بودند. مردمانى از نژادى دیگر: مادرهاشان مى‌خندیدند، صورت‌شان را آرایش مى‌کردند، لباس‌هاى رنگارنگ مى‌پوشیدند، حال آن‌که یک مادر باید رنگ‌پریده باشد، لباس سیاه بپوشد و فقط لبخند بزند. نومیدانه آرزو کرد مادرش در این لحظه میان این درخت‌هاى تیره ظاهر مى‌شد. مادرش که لباس تیره‌تر از آن‌ها به تن داشت و مثل همیشه ساکت بود.

فهرست مطالب کتاب

پیشگفتار
پیش‌درآمد
بخش نخست: جوهر سرخ
1- موج‌ها و صخره‌ها
2- اولین خون
3- دنیاى مردها
4 - جوهر سرخ
5- تصویر یک قهرمان
6- شب طولانی
بخش دوم: قلمرو یک‌چشم‌ها
1- فابریس شرمنده
2- عملیات مصون از کیفر
3- حادثه
4- شهامتِ روى کاغذ
5- پایان کار فابریس
6- قلمرویک‌چشم‌ها
بخش سوم: فرشتگان شکارچى
1- روى سیّاره‌اى دیگر
2- ترس سرزمین من است
3- عید میلاد به‌سبک سرخپوست‌ها
4- یک صبح زمستان
5- گوشت است که حرف مى‌زند
6- یک شب بهارى
بخش چهارم: چون زمین از آنِ آن‌ها خواهد شد
1- شهامتى آتشین
2- برّه‌هایى میان گرگ‌ها
3- شهامتى سنگ‌گونه
4- یک پیروزى ساکن
5- رولان گرن را آزاد کنید
6- چون زمین از آنِ آن‌ها خواهد شد

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب ساعت گرگ و میش
نویسنده
مترجمپرویز شهدی
ناشر چاپیانتشارات مجید
سال انتشار۱۳۹۶
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۴۵۶
زبانفارسی
شابک978-600-7987-25-4
موضوع کتابکتاب‌های داستان و رمان خارجی
قیمت نسخه الکترونیک
۱۱۹۰۰ ت - 2.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب ساعت گرگ و میش

هیچ نظری برای این کتاب ثبت نشده است.

راهنمای مطالعه کتاب ساعت گرگ و میش

برای دریافت کتاب ساعت گرگ و میش و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.