معرفی و دانلود کتاب صوتی پرت و پلا

عکس جلد کتاب صوتی پرت و پلا
قیمت:
40000 تومان - 7.49€
خرید کتاب صوتی
۳۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی پرت و پلا و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی پرت و پلا و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی پرت و پلا

ابراهیم رها، طنزنویس ایرانی، در کتاب صوتی پرت و پلا، داستان طنز پیرمردی به اسم آقای معیری را روایت می‌کند که بعد از مرگ دوباره به این دنیا برمی‌گردد و خانواده‌اش را در بهت و حیرت فرو می‌برد. این کتاب درواقع ادامهٔ ماجرای کتاب «دری وری» است.

درباره کتاب صوتی پرت و پلا:

کتاب «دری وری» درمورد آقای معیری است که صاحب شناسنامه برادر مرده‌اش شده و همین موضوع برایش دردسرساز می‌شود. او بعد از ابتلا به بیماری، از دنیا می‌رود. اما هنوز یک ساعت از مرگش نگذشته که به این دنیا برمی‌گردد و با برگشت خود تمام محاسبات خانواده‌اش را برهم می‌زند...

حالا در کتاب پرت و پلا که در ادامه ماجرای کتاب قبلی نوشته شده، می‌شنوید که این پیرمرد 94 ساله که از دنیای بعد از مرگ بازگشته، روز به روز سرحال‌تر می‌شود و قصد دارد قبل از برگشت به آن دنیا کارهایی را به سرانجام برساند. حال جسمی او حتی هر روز رو به بهبودی می‌رود و عاشق دختری بسیار جوان‌تر از خود می‌شود!

سرانجام آقای معیری برای بخشیدن ارث و میراث به فرزندانش برای آن‌ها شرط و شروطی می‌گذارد و به آن‌ها می‌گوید تا زمانی که شروط را عملی نکردند، هیچ ارثی به آن‌ها نمی‌رسد.

ابراهیم رها به خوبی توانسته با خلق داستانی جذاب، خنده را به لب مخاطب مهمان کند. این رمان هیجان‌انگیز هرچه جلوتر می‌رود، شما را بیشتر با خود همراه می‌کند و با روایت جذاب خود شما را تا انتهای داستان می‌کشاند.

کتاب صوتی پرت و پلا مناسب چه کسانی است؟

اگر به داستان‌های طنز فارسی علاقه دارید، شنیدن این کتاب برایتان لذت‌بخش خواهد بود.

ابراهیم رها را بیشتر بشناسیم:

علی میرمیرانی (Ali Mirmirani) نویسنده و طنزپرداز ایرانی مقلب به ابراهیم رها در سال 1350 متولد شد. او به حال آثارش را با پنج نام مستعار متفاوت منتشر کرده و با سه تای آن‌ها موفق به دریافت جایزه‌های ادبی و هنری متعددی شده است. تا پیش از همه‌گیری فضای مجازی، کسی این نویسنده را نمی‌شناخت. اما در طی سال‌های اخیر راز او برملا شد و همه ابراهیم رها را شناختند.

وی در حوزه‌های فیلمنامه‌نویسی، داستان‌نویسی، مطبوعات و برنامه‌سازی تلویزیونی فعالیت‌های مستمری داشته و در سال 1380 به عنوان پرکارترین طنزنویس داخل کشور شناخته شده است. میرمیرانی همچنین در روزنامه‌هایی مثل اعتماد، روزگار و بهار یک ستون طنز داشته و در ماه رمضان سال 1391 نیز در یک برنامه تلویزیونی مجری‌گری کرده است.

از مهم‌ترین آثار ابراهیم رها می‌توان به «از اون بالا کفتر می‌آیه»، «چسب زخم 1 و 2»، «قورمه سبزی»، «قصه‌های هزار و یک نصف شب»، «عموجان استالین» و «چه قدر خوبیم ما» اشاره کرد.

در بخشی از کتاب صوتی پرت و پلا می‌شنویم:

باران شهر اغلب چرک‌آلود تهران را شسته بود و حالا غروب پاییز، رنگ و رویی خواستنی روی دیوارها و خیابان‌های شهر می‌پاشید. معیری، اتوکشیده و مرتب هوای پاکیزه را در ریه‌ها فرو می‌داد و قدم‌زنان میرفت تا به قراری که داشت برسد. می‌گویند آدمیزاد وقتی خودش می‌تواند کارهای خودش را انجام بدهد، دیگر نیازی نیست دست به دامان دیگران شود و ایضا می‌گویند «کس نخارد پشت من، جز ناخن انگشت من» و کلی چیز دیگر هم می‌گویند که بی‌شک معیری با این سن و سال و این کمالات و این تحصیلات و این اطلاعات و این... همهٔ این‌ها را می‌دانست و بر همین اساس دیگر برای پیگیری و دانستن احوال آن ماجرای کذایی، لازم نبود مدام دوستان ان جی او را واسطه کند؛ مخصوصا که فهمیده بود آن‌ها با دلیل و بی‌دلیل ابرام دارند همه چیز را مو به مو برای پیمانه توضیح دهند و این حس زیرنظر بودن چیزی نبود که خوشایند مردی در شرایط و سن و سال معیری باشد.

باری، سرخی غروب در هوا بود که معیری رسید به یک پژو 206 که رنگ قرمز جیغی داشت و خانومی که از خود ماشین جیغ‌تر می‌نمود، پشت فرمان نشسته بود. یکی هم در صندلی پشت بود که معیری هنگام سوار شدن او را ندید.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
1 دقیقه
معرفی
21 دقیقه
فصل اول
12 دقیقه
فصل دوم
13 دقیقه
فصل سوم
20 دقیقه
فصل چهارم
18 دقیقه
فصل پنجم
17 دقیقه
فصل ششم
17 دقیقه
فصل هفتم
17 دقیقه
فصل هشتم
29 دقیقه
فصل نهم
12 دقیقه
فصل دهم
20 دقیقه
فصل یازدهم
22 دقیقه
فصل دوازدهم
21 دقیقه
فصل سیزدهم
12 دقیقه
فصل چهاردهم

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی پرت و پلا
نویسنده
گویندهرویا میرعلمی
ناشر چاپینشر چشمه
ناشر صوتی رادیو گوشه
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابMP3
مدت۴ ساعت و ۱۲ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی داستان و رمان ایرانی، کتاب‌های داستان و رمان ایرانی
قیمت نسخه صوتی
40000 ت - 7.49 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی پرت و پلا

طیبه شوندی
۱۴۰۲/۱/۸
من این رو بیشتر از دری وری دوست داشتم داستان جالب تر بود و طنز‌های شیرین تری داشت و موضوع قصه جالب تر بود
مریم حاجی مهدی
۱۴۰۱/۶/۱۴
جذاب و شنیدنی و خاص
مشاهده همه نظرات 2

راهنمای مطالعه کتاب صوتی پرت و پلا

برای دریافت کتاب صوتی پرت و پلا و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.