معرفی و دانلود رایگان کتاب شربت ذرت

عکس جلد کتاب شربت ذرت
قیمت:
رایگان - 0€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب شربت ذرت و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب شربت ذرت و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب شربت ذرت

کتاب شربت ذرت نوشته‌ی اسماعیل پورکاظم مشتمل بر مجموعه ای از مقالات علمی - آموزشی در زمینه تولیدات گیاهی با مصارف غذایی و داروئی است. مطالب مذکور که از مراکز مهم پژوهشی - آموزشی دنیا گردآوری شده‌اند، احتمالاً می‌توانند پاسخگوی بخش کوچکی از نیازهای اطلاعات کشاورزی علاقمندان باشند تا شاید در راستای خودکفایی ایران ثمرمند واقع گردند.
شیرین کننده ها نقش مهمّی را در ترکیب رژیم غذایی انسان برعهده دارند. شکر یا ساکارز از کربوئیدرات‌هایی است که به طور طبیعی در میوه ها و سبزیجات ضمن واکنش فتوسنتز تولید می‌شود. چغندر قند و نیشکر از گیاهانی هستند که حاوی بیشترین مقادیر ساکارز می باشند بطوریکه حدوداً 35 درصد کل قندهای جهان از چغندر قند استحصال می شود. نیشکر نیز در مناطق برخوردار از اقالیم گرم آمریکا به عمل می‌آید. میزان قند در محصولات نیشکر و چغندر قند بلافاصله پس از برداشت بتدریج با کاهش مواجه می گردد. میزان عملکرد مواد خام در هر ایکر زراعت های نیشکر و چغندر قند تقریباً مشابه است امّا قند استحصالی نیشکر اندکی کمتر از چغندر قند می باشد.

ذرت شیرین از محصولات زراعی فصل گرم است که در سراسر دنیا کشت می گردد. از این محصولات می‌توان مواد غذایی گوناگونی تهیه نمود. عصاره ذرت که از بلال های تازه رسیده استخراج می شود، به عنوان نوشابه‌ای طبیعی و دلنشین دارای خواستاران زیادی در دنیا است و همچنین "شربت پُرفروکتوز ذرت" نیز که از دانه های نسبتاً رسیده ذرت شیرین و به کمک برخی واکنش های آنزیمی حاصل می‌شود به عنوان یکی از مهمترین شیرین کننده های مواد غذایی و نوشیدنی ها در آمریکا و برخی نقاط دیگر گیتی از اهمیّت روزافزونی برخوردار است.

فهرست مطالب کتاب

عصاره و شربت ذرت
شربت افرا
استیویا؛ گیاه برگ عسلی
رازک
بلادونا
جین سینگ؛ گیاه انسان نما
سیب زمینی ترشی
فلفل سبز
سیب زمینی شیرین
یام؛ سیب زمینی شیرین هندی
سیب زمینی های رنگی

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب شربت ذرت
نویسنده
سال انتشار۱۳۹۶
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۳۶۴
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب‌های آموزش پرورش گل و گیاه
قیمت نسخه الکترونیک
رایگان - 0 یورو
افزودن به کتابخانه

نقد، بررسی و نظرات کتاب شربت ذرت

Mehdi Tamadon Rastegar
۱۳۹۶/۹/۵
در مورد فراوردهای از ذرت شیرین می‌باشد. البته در ایران بصورت کنسرو شده و یا فلحه‌ای فروخته می‌شود. در سالاد و یا بصورت معمولی به نام ذرت لیوانی فروخته می‌شود.
mori boor
۱۴۰۱/۵/۲۹
علاوه بر ذرت درمورد گیاهان دیگه هم صحبت میکنه و کلا در مورد شیرین کننده‌های طبیعیه، با توضیحات کامل
Arman Tokili
۱۳۹۷/۳/۸
سلام سپاسگذارم
اجرتون با اقا امام زمان
مشاهده همه نظرات ۳

راهنمای مطالعه کتاب شربت ذرت

برای دریافت کتاب شربت ذرت و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.