معرفی و دانلود کتاب میشل شدن

عکس جلد کتاب میشل شدن
قیمت:
32000 تومان - 3.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب میشل شدن و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب میشل شدن و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب میشل شدن

با خاطرات میشل اوباما، تأثیرگذارترین بانوی اول ایالات متحده در کتاب میشل شدن همراه شوید. این اثر الهام‌بخش، توانست تنها پس از دو هفته رکورد فروش دو میلیون نسخه در آمریکا و کانادا را به دست آورد. میشل اوباما خاطرات خود را با قلمی گیرا و خواندنی از روزهای کودکی تا پایان دوران ریاست جمهوری همسرش، روایت می‌کند.

دربارۀ کتاب میشل شدن:

بزرگ شدی می‌خواهی به چه کاری مشغول شوی؟ بزرگ شدن چیست؟

میشل اوباما (Michelle Obama) کتاب شگفت‌انگیز خود را با این پرسش بنیادین و فلسفی آغاز می‌کند که اساسا مفهوم پیشرفت و تغییر در زندگی چیست؟ آیا ما برای تبدیل شدن به وضعیت و یا شخصیتی خلق شده‌ایم؟ قدرت انتخاب و اراده در تبدیل شدن ما چه نقشی دارد؟

میشل شدن (Beacoming) روایت زندگی دختری سیاه‌پوست از خانواده‌ای متوسط است که با اراده و عزم آهنین به بالاترین جایگاه اجتماعی و شغلی دست یافت. میشل اوباما خاطرات خود را از روزهای کودکی‌اش که در خانواده‌ای فقیر اما صمیمی گذشت تا روزی که او و باراک اوباما کاخ سفید را ترک کردند با زبانی شیرین و بیانی دوستانه، روایت می‌کند. او تجربۀ ناخوشایندش را از تبعیض نژادی و وضعیت نابسامان سیاهپوستان در ایالت شیکاگو توصیف می‌کند و از تأثیرات این تجربیات ویرانگر بر زندگی‌اش سخن می‌گوید؛ میشل با اراده و عزمی مثال زدنی در جهت تغییر وضعیت زندگی‌اش تلاش می‌کند، او در نهایت توانست علیرغم تمامی مشکلات و موانع، زندگی ایده‌آل خود را بسازد. میشل تجربیات خود را در این مسیر پرپیچ و خم برای رسیدن به موفقیت، با شما به اشتراک می‌گذارد.

او به تعبیر بسیاری از رسانه‌ها یکی از چند ده چهره برتر و تأثیرگذار زن در دهه اخیر است. میشل اوباما با شخصیت قوی و استوار خود، حوادث و فراز و نشیب‌هایی را از سر گذارنده است که خواندن آن شما را حیرت زده خواهد کرد. وی که دانش‌آموخته رشته حقوق از دانشگاه پرینستون است و به شغل وکالت اشتغال دارد، همواره دغدغه کمک به هم‌نوعان خود و ساختن دنیایی بهتر با توجه به حفظ و نجات محیط زیست را دارد. او این روحیه انسان‌دوستانه و صمیمانه خود را در دوران ریاست جمهوری همسرش حفظ کرد و به مسائلی همچون رسیدگی به خانواده‌های نظامی و کودکان اهمیت می‌داد. خواندن این کتاب الهام‌بخش علاوه بر خاطرات شخصی یک بانوی تاثیرگذار، حوادث سیاسی‌ای را روایت می‌کند که شما را با دریچه‌ای متفاوت و دیدگاهی نو از اتفاقات دوران ریاست جمهوری باراک اوباما آشنا می‌سازد. سبک نگارش جزگرایانۀ نویسنده، این کتاب را به داستانی هیجان‌انگیز تبدیل کرده است.

افتخارات کتاب میشل شدن:

- پرفروش‌ترین کتاب نیویورک تایمز در سال 2018
- نامزد جایزه کتاب لس آنجلس تایمز در سال 2018
- نامزد جایزه Goodreads Choice در بخش یادداشت روزانه و زندگینامه در سالپ2018
- نامزد جایزه تصویر NAACP در بخش اتوبیوگرافی / خودزندگینامه در سال 2019
- دریافت جایزه Audie در بخش زندگینامه و خاطرات در سال 2020

خواندن کتاب میشل شدن به چه افرادی پیشنهاد می‌شود؟

این اثر شگفت‌انگیز به تمامی دوستداران کتاب‌های انگیزشی توصیه می‌شود.

نکوداشت‌های کتاب میشل شدن:

- اثری تحسین برانگیز، قابل تأمل و صادقانه که یک شخصیت منحصر به فرد در اوایل قرن بیست و یکم آمریکا آن را با قلمی صریح و تأثیرگذار نگاشته است. صمیمیتی در این کتاب حس می‌شود که در بعضی مواقع با صدای بلند خنده‌دار است. (Isabel Wilkerson)

- یک زندگی پیچیده و موفق که با اطمینان و صراحت بازگو می‌شود... (Douglas Brinkley)

- داستان شخصی زندگی بانوی اول... شاداب و صادقانه... او متفکر، شوخ طبع و سرسخت است. وقت آن که است که میشل، به همه ما لطف کند و جنبه انسانی وجودش را که توسط بسیاری مورد پرستش و تحسین قرار گرفته است، نمایان کند. داستان میشل اوباما شاید بتواند الهام‌بخش شما باشد تا راهی برای داستان خود پیدا کنید. (Shonda Rhimes)

- از اولین کلمات نویسنده چنان صمیمیتی به مخاطب منتقل می‌شود که آن را تبدیل به یک داستان عالی بزرگسال، یک داستان عاشقانه و یک حماسه خانوادگی کرده است. از همه مهم‌تر، این کتاب یادآور این نکته است که آمریکا هنوز در حال پیشرفت است و اگر اجازه دهیم امید می‌تواند یک کلمه عملی باشد. تبدیل شدن به مرهمی که آمریکا به آن احتیاج دارد. (Angie Thomas)

در قسمتی از کتاب میشل شدن می‌خوانیم:

آن سال تابستان شروع کردم به نوشتن خاطرات روزانه. یک دفتر سیاه جلد پارچه‌ای خریدم که روی جلدش گل‌های بنفش داشت و گذاشتمش کنار تختم. وقت‌هایی که برای سفرهای کاری شرکت می‌رفتم آن را همراهم می‌بردم. نه این‌که هر روز یا حتی هر هفته خاطراتم را بنویسم؛ هروقت زمان و انرژی‌اش را داشتم خودکار برداشته و احساسات به هم ریخته‌ام را روی کاغذ مرتب می‌کردم. ظرف یک هفته چند صفحه‌ می‌نوشتم و بعد مدت یک ماه یا بیشتر چیزی نمی‌نوشتم. ذاتاً اهل پایش افکارم نبودم. فعل مکتوب کردن افکار، برایم تازگی داشت. فکر کنم بخشی از این عادت تحت‌تأثیر باراک در من ایجاد شد که نوشتن را روشی درمانی برای وضوح بخشیدن به افکار می‌دانست و هرازگاه در طول سال یادداشت‌برداری می‌کرد.

باراک تابستان‌ها در مرخصی دانشکده به شیکاگو می‌آمد؛ اما این بار جایی اجاره نکرده بود و مستقیم به آپارتمان خیابان اقلیدس ‌آمد. این بدان معنا بود که ما نه‌تنها داشتیم هم‌زیستی در جایگاه زوج را یاد می‌گرفتیم، بلکه باراک داشت از نزدیک و صمیمی‌تر با خانواده‌ام آشنا می‌شد. وقت‌هایی که پدرم داشت به سر کارش در تصفیه‌خانه می‌رفت، باراک با او دربارۀ وقایع ورزشی گپ می‌زد. گاهی به مادرم کمک می‌کرد خواربار را از گاراژ به خانه بیاورد. حس خوبی بود. کریگ پیشاپیش شخصیت باراک را به بهترین وجه ممکن ارزیابی کرده بود؛ یعنی با شرکت دادنش در مسابقات نفس‌گیر بسکتبال آخر هفته با تعدادی از رفقایش که اغلب بازیکنان سابق تیم کالج بودند. راستش این کار را به‌ درخواست من انجام داد. نظر کریگ دربارهء باراک برایم مهم بود و برادرم بلد بود چطور شخصیت آدم‌ها را بشناسد؛ به‌خصوص در رقابت‌های ورزشی. باراک از این آزمون سربلند بیرون آمده بود. برادرم گفت او در زمین بازی حرکات نرمی دارد، به‌خوبی می‌داند چطور پاس بدهد و وقت‌هایی که راه داشت، از پرتاب به‌قصد سبد نمی‌ترسید. کریگ گفت: «بازیکن خفنی نیست؛ اما دل‌وجرئت داره.»

فهرست مطالب کتاب

پیشگفتار
من چگونه «من» شدم
ما چگونه «ما» شدیم
چگونه به بیشتر از آنچه بودیم، تبدیل شدیم
مؤخره

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب میشل شدن
نویسنده
مترجمرضا اسکندری آذر
ناشر چاپینشر خوب
سال انتشار۱۳۹۹
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات560
زبانفارسی
شابک978-622-6513-64-7
موضوع کتابکتاب‌های زندگی نامه
قیمت نسخه الکترونیک
32000 ت - 3.99 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب میشل شدن

I
۱۳۹۹/۱۲/۲۲
مطالعه کتاب رو پیشنهاد میکنم ترجمه عالی و متن روان و واقعا آموزنده
Mahboob baaar
۱۳۹۹/۱۰/۱۱
کتاب خوبیه پیشنهاد میکنم
مشاهده همه نظرات 2

راهنمای مطالعه کتاب میشل شدن

برای دریافت کتاب میشل شدن و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.