معرفی و دانلود کتاب صوتی مسخ

عکس جلد کتاب صوتی مسخ
قیمت:
۱۳۵۰۰ تومان - 2.99€
خرید کتاب صوتی
۴۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی مسخ و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی مسخ و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی مسخ

یکی از مشهورترین آثار فرانتس کافکا، کتاب صوتی مسخ نام دارد و داستان فروشنده‌ای به نام گره‌گوار سامسا را به تصویر می‌کشد که یک روز صبح وقتی از خواب بلند می‌شود، خودش را به شکل حشره‌ای زننده و بزرگ می‌بیند و پس از آن تلاش می‌کند تا با زندگی جدیدش کنار بیاید. این اثر یکی از تأثیرگذارترین و پرخواننده‌ترین داستان‌های قرن بیستم است.

خلاصه کتاب صوتی مسخ:

گره‌گوار سامسا یک روز صبح از خوابی ناخوشایند بیدار می‌شود اما به طرز عجیبی خودش را به شکل یک حشره موذی و غول پیکر می‌بیند که نمی‌تواند از جایش تکان بخورد و بدنش تغییر شکل داده است. با این حال فکر می‌کند که این تحول و مسخ شدن موقتی‌ست اما هر چه می‌گذرد متوجه ناتوانی خود در انجام رفتارهای انسانی می‌شود. گره‌گوار دیگر نمی‌توانست از تخت خوابش بلند شود و روی پاهایش بایستد و شغلش را به عنوان دستیار یک تاجر پارچه فروش ادامه دهد؛ شغلی که از آن نفرت داشت و تنها به خاطر آنکه خرج خانواده‌اش را درآورد، مجبور به تحمل رئیس زورگو و بداخلاقش بود.

سرانجام داستان مسخ تا جایی پیش می‌شود که کم کم همه‌ی اهل خانه از تحولات او باخبر می‌شوند، اما رفتارهای خشونت باری که با سامسا می‌شود، احساس ترس و تنهایی‌اش را چند برابر می‌کند و در آخر از سوی همه طرد می‌شود و در اتاقش محبوس باقی می‌ماند.

درباره کتاب صوتی مسخ:

الیاس کانتی برنده جایزه نوبل ادبیات 1981 درباره کتاب صوتی مسخ (The Metamorphosis) می‌گوید: «یکی از معدود آثار عالی که با تخیلی شاعرانه نوشته است.»

داستان مسخ برای اولین بار در سال 1915 در آلمان منتشر شد و پس از آن به عنوان یکی از محبوب‌ترین و پرمخاطب‌ترین آثار قرن بیستم شناخته می‌شود که سال‌ها در کالج‌ها و دانشگاه‌های کشورهای غربی مورد مطالعه قرار گرفته است.

این اثر در زمان انتشار خود چندان محبوب و مشهور نبود و کافکا نیز به جز در میان خوانندگان روشنفکر و سطح بالاتر، چندان مورد تایید قرار نمی‌گرفت. با این حال در سال 1915 «کارل استرنهایم» جایزه نقدی «تئودور فونتان» را به او اهدا کرد؛ چرا که اعتقاد داشت کتاب فرانتس کافکا قوی‌تر و بهتر از اثر خودش بوده است.

این کتاب همواره با شروع حیرت انگیز و جذاب خود به یاد آورده می‌شود، جایی که کافکا به طور عجیب و غریبی مردی را توصیف می‌کند که دیگر بدنش به شکل انسان نیست و تنها دست و پاهای یک حشره موذی و عظیم الجثه را دارد. همچنین کافکا به خاطر توصیفات دقیق از درونیات شخصیت اول داستان و نشان دادن احساس انزوا و گناه درون او، توانسته تمثیلی از انسان مدرن از خود بیگانه را ارائه بدهد و انتقاداتش را به این شکل از زندگی بشر بیان کند.

همانطور که ویستن هیو آودن یکی از بزرگ‌ترین نویسندگان قرن بیستم در این باره می‌گوید: «کافکا برای ما اهمیت دارد زیرا دغدغه فکری او، مخمصه‌ای‌ست که انسان مدرن درون آن گیر افتاده است.»

صادق هدایت (Sadegh Hedayat) نیز به عنوان یکی از تاثیرگذارترین نویسندگان و روشنفکران دوران معاصر، کتاب مسخ را ترجمه کرده است.

نکوداشت‌های کتاب صوتی مسخ:

- شاهکار ادبی کافکا. (Barnes & Noble)
- یکی از مهم‌ترین آثار داستانی قرن بیستم. (Amazon)
- این داستان به‌یادماندنی از کافکا، پس از گذشت یک قرن از انتشار اولیه، هنوز هم شوکه کننده و لذت‌بخش باقی مانده است. (The Guardian)

کتاب صوتی مسخ به چه کسانی پیشنهاد می‌شود؟

اگر به داستان‌های فلسفی و پیچیده علاقه مند هستید و می‌خواهید اثری متفاوت و تاثیرگذار را بشنوید، این کتاب برای شما مناسب است.

فرانتس کافکا را بیشتر بشناسیم:

او یکی از مهم‌ترین داستان‌نویسان قرن بیستم بود. فرانتس کافکا (Franz Kafka) در یک خانواده یهودی طبقه متوسط ​​آلمانی زبان در پراگ متولد شد. سبک نوشتاری منحصر به فردش، آثار او را به تاثیرگذارترین‌های ادبیات غرب تبدیل کرده است. اما اکثر کتاب‌های کافکا یا ناقص مانده‌ یا پس از مرگ او منتشر شده‌اند.

زبان اول کافکا آلمانی بود، اما او به زبان چکی نیز تسلط داشت و بعدها نیز بر زبان و فرهنگ فرانسه مسلط شد تا حدی که یکی از نویسندگان مورد علاقه او گوستاو فلوبر بود.

این نویسنده شهیر در اوایل جوانی به عنوان وکیل آموزش دید و پس از پایان تحصیلات حقوقی، در یک شرکت بیمه استخدام شد. او در اوقات فراغت شروع به نوشتن داستان کوتاه کرد و تا آخر عمر به این شغل ادامه داد و همواره می‌گفت که متاسف است که وقت خود را به کار روزانه اختصاص می‌دهد.

از داستان‌های این نویسنده می‌توان به مسخ (1912) و گروه محکومین (1914) اشاره کرد و رمان‌های محاکمه (1925)، قصر (1926) و آمریکا (1927) که همگی پس از مرگش منتشر شدند. همچنین او صدها نامه به خانواده و دوستان نزدیکش دارد که بخشی از نوشته‌هایش به حساب می‌آیند و برای بررسی حال و هوای این نویسنده منبعی خوب هستند چرا که رابطه عجیب و ترس همیشگی کافکا از پدرش، بر حالات و دیدگاه‌هایش تاثیرگذار بوده‌ است.

نوشته‌های کافکا پس از مرگش به مرور دیده شد اما در طول زندگی‌اش، فقط چند داستان کوتاه منتشر کرد و هرگز هیچ یک از رمان‌های خود را تمام نکرد، مگر اینکه "مسخ" یک رمان (کوتاه) تلقی شود. حتی کافکا قبل از مرگش به دوست خود ماکس برود نوشته بود که تمام دست نوشته‌ها و نامه‌ها و خاطراتش خوانده نشود و از بین برود؛ اما برود خواسته‌های دوستش را نادیده گرفت و آثار ارزشمند کافکا را منتشر کرد و می‌دانست به زودی سر و صدای زیادی به پا خواهد کرد.

کافکا ژانرهایی مانند اگزیستانسیالیسم را به شدت تحت تأثیر قرار داد. همچنین بیشتر آثارش مانند مسخ و گروه محکومین با مضامین و کهن الگوهایی مانند بیگانگی، مشکلات جسمی و روانی، درگیری بین والدین و فرزند، هزارتوهای روحی و عرفانی انسان‌ها و شخصیت‌هایی که در یک تلاش بیهوده و وحشناک هستند، پر شده است.

در بخشی از کتاب صوتی مسخ می‌شنویم:

گره‌گوار، طرف غروب از خواب سنگینی که مانند مرگ بود بیدار شد. بر فرض هم که مزاحم او نمی‌شدند، بی‌شک دیرتر از این بیدار نمی‌شد زیرا به حد کافی استراحت کرده بود. مع هذا به نظرش آمد که خواب او از صدای پاهای خفی و صدای محتاط کلید در قفل در دالان مغشوش شده بود. انعکاس روشنایی تراموای برقی روی سقف و بالای اثاثه، لکه‌های رنگ پریده‌ای این‌جا و آن‌جا می‌گذشت.

ولی آن پایین که منطقه‌ی گره‌گوار بود تاریکی شب فرمانروایی داشت. برای این‌که از جریان وقایع باخبر بشود، آهسته به‌سوی در رفت و با نیش خود که بالاخره به فایده آن داشت پی می‌برد کورکورانه اطراف خود را لمس می‌کرد. طرف چپش تأثیر یک زخم طویل و مهیج را داشت و یک رج از پاهایش می‌لنگیدند. یکی از آن‌ها در طی وقایع صبح به طرز شدیدی صدمه دیده بود معجزه بود که فقط این یک پا این‌طور شده بود، آن پا مثل یک عضو مرده دنبالش می‌آمد و به زمین کشیده می‌شد.

وقتی که جلوی در رسید، فهمید که چه چیز او را جلب کرده، بوی خوراک! آن‌جا یک کاسه شیر شیرین شده که رویش تکه‌های نان شناور بود گذاشته بودند. از شدت وجد تقریباً خندید چون از صبح تا حالا به اشتهایش افزوده شده بود. سرش را تا چشم در کاسه‌ی کوچک فرو برد ولی به زودی ناامیدانه بیرون کشید.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
۱۴ دقیقه
بخش اول
۱۹ دقیقه
بخش دوم
۲۱ دقیقه
بخش سوم
۲۱ دقیقه
بخش چهارم
۲۰ دقیقه
بخش پنجم
۲۱ دقیقه
بخش ششم
۱۹ دقیقه
بخش هفتم
۱۸ دقیقه
بخش هشتم

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی مسخ
نویسنده
مترجمصادق هدایت
گویندهحسین نصیری
ناشر صوتیانتشارات گیوا
سال انتشار۱۳۹۹
فرمت کتابMP3
مدت۲ ساعت و ۳۲ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی داستان و رمان خارجی، کتاب‌های داستان و رمان خارجی
قیمت نسخه صوتی
۱۳۵۰۰ ت - 2.99 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی مسخ

الناز محمدی
۱۴۰۱/۵/۲۸
🍁 کتابی بسیار عجیب با جزییات بیشمار که به راحتی می‌تونیم اون رو تصویرسازی کنیم. درمورد گوینده هم باید بگم خسته نباشن و کوچکترین ایرادی نداشتن ایشون! دوستان کتابی تا این حد سورئال، با موضوع دگردیسی، از زبان یک راوی شخص سوم که توی اون فضا نیست، و هدف نویسنده این بوده که لحن‌راوی کاملا بی حس، خنثی، و یکدست، به دور از احساسات باشه…، انتظار دارین با ناز ‌و کرشمه خونده شه؟ یا با ترس ژانر کتابهای ترسناک روایت شه؟! راوی توی این کتاب هدفش اینه که اتفاقات رو از چشم نقش اول (گرگور سامسا) شرح بده، و جالب اینه که توی داستان، شخصیت گرگور هم خودش کاملا بی انگیزه و خارج از عواطف و هیجان زیاده! و در مورد کتاب هم باید بگم، یه سورئال بی نظیر بود، بعد از محاکمه و تنهایی این سومین کتاب از کافکا هست که خوندم. هرچی بیشتر توی قلم این نویسنده پیش میرم بیشتر با ابهامات ذهنیش آشنا میشم! شخصی که زندگی سختی داشته، فکر بسیار پرآشوبی داشته، و توی ۴۰ سالگی با بیماری‌های زیادی فوت کرده، باید هم این طور ماورایی بنویسه! من واقعا کتاب رو دوست داشتم. توی اوجش تعجب، در راستای داستان تفکر و در نزولش غصه خوردم! با داستان چندین ساعت زندگی کردم ‌ و برام ملموس بود! همون چیزی که نویسنده می‌خواست!! ممنون دوست عزیزم کتابراه…☘️
hadi maleki
۱۴۰۱/۹/۳۰
در مورد مسخ باید بگم که خیلی از ماها وقتی جلوی یک آینه به ایستیم شکل یه حشره نفرت انگیز نیستیم ولی به دید افراد نزدیک و خانواده حتی به غلط میتونیم اون حشره باشیم، که اول از روی دل سوزی به ما محبت میشه ولی بعدها از طرف اونها کنار گذاشت میشیم این کتاب به شدت منو غمگین کرد که چقدر این احساسات گرگور رو سامسا توی زندگی خودم با دل جون حس کردم و این سوال همیشگی توی ذهن
منو که چرا دارم زندگی میکنمو پرنگ کرد
احسان وثوقی
۱۴۰۰/۹/۱۷
چه فن بیان و لحن خواندنی.!!! چرا؟! واقعا شخص دیگری پیدا نمیشد.؟! به قدری ضعیف که آدم گاهی میخواست از گوش‌دادن به کلی صرف نظر کند. هرچند متن و ترجمه سنگین است ولی توجیهی برای این نوع گویش و خواندن فن بیان نیست. اگر میخواهید از متن کتاب به خوبی استفاده کنید یا خودتان به دقت بخوانید و یا گوینده دیگری را برگزینید.
Khaterh Seif
۱۴۰۱/۱/۲۸
اثر متفاوتی است و از آن اتفاقهایی را به رشته گفتار در می‌آورد که نشدنی و محال است اما نکته قابل توجه و همینطور مزیت این اثر به نظر من ترکیب فوق الهاده واقعیت و خیال است ، کافکا دراین اثر اتفاقی محال را به زندگی یک خانواده عادی چنان پیوند زده که پیچیدگی‌های آن جذاب است
مینا محبی
۱۴۰۱/۱/۲۱
خیلی خیلی خوشحالم از اینکه این اپلیکیشن و نصب کردم و میتونم ب راحتی کتاب مورد علاقمو بخرم و گوش کنم
و اما این کتاب مسخ
آنقدر این داستان خوب بود که سه بار گوش کردم و پیشنهاد میکنم اگر به داستان‌های تخیلی علاقه دارید حتما این داستان و گوش کنید
فرهادالموتی
۱۴۰۰/۱۱/۱۴
نهیلیسم منحصر به فرد کافکا اورابه متمایز‌ترین نویسنده‌ی قرن بیستمی بدل کرد واثر وی صاحب سبک وقابل تحسین است البته شاید عده‌ای اثارش راکسالت بار یا بیش از اندازه سوررئال بدانند اما برای کافکا القای مفاهیم نیازچندانی به داستان پردازی‌های جذاب ندارد
محبوبه کجبافی
۱۴۰۰/۷/۹
یکی از کتابهایی بود که همیشه دلم میخواست بدونم چرا انقدر توصیه به خواندنش میشه
خیلی عجیب شروع میشه و کمی زمان میبره تا با دنیای گره گوار اشنا بشید ولی ادمو بشدت به تفکر وا میداره و با ادمایی که با دنیای خودشون فرق دارن اشنا میشید با یه دید متفاوت البته
Sokoote talkh
۱۴۰۱/۱۰/۲۲
صحبت کردن در مورد این اثر شگفت، جای تامل دارد. اما خوانش کتاب بسیار ضعیف و غیر حرفه‌ای است. این صدا و این نوع خوانش اصلا مناسب چنین اثری نیست. لازم است، ناشران محترم، قدری بیشتر در خصوص این مهم توجه فرمایند.
علی لطفی
۱۴۰۱/۱۱/۱۱
کتاب در مورد زاویه دیدمتفاوت نسبت به مسایل و حتی وقتی خودت تبدیل به یه سوسک میشی دنیارو وحشتناک میبینی به همین خاطر گره گوار وقتی تبدیل به سوسک میشه میگه الانکه منو بادپایی نابودکنن😀
Zahra Chitsaz
۱۴۰۱/۶/۱۷
کتاب مسخ تلفیق تخیل و احساسات و ایجاد دگرگونی در نگرش به واقعیت زندگی رو به وضوح به تصویر میکشه
چه پایان غم انگیزی
راوی تمام احساسات رو تونسته به شنونده انتقال بده
عسل کریمی
۱۴۰۰/۱۲/۲۹
خود داستان و کتاب مشکلی نداشت هر چند بهترین کتابی نیست که خونده‌ام اما لحن خوانش بسیار بد بود و فهم مطلب را سخت و گوش کردن را خسته کننده میکرد.
زهرا نصرتی
۱۴۰۱/۸/۳۰
بهتر بود راوی یک بار قبل از گویندگی کتاب را می‌خواند تا جمله‌ها را بهتر به پایان می‌رساند.
شادی شادباد
۱۴۰۱/۴/۲۴
من کلا کافکا رو دوست دارم خیلی زیاد..
این کتاب هم جزو کتابهای خیلی جذابشون هست برام.
رضا
۱۴۰۱/۲/۱۲
هر وقت دیدی تو حرف بقیه رو میفهمی ولی بقیه حرف تو رو نمیفهمن بدون سوسک شدی
Gh Trs
۱۴۰۰/۶/۱۰
کتابی که کافکا بنویسه و صادق هدایت ترجمه کنه دیگه نیاز به کامنت و دیدگاه نداره!!!!
مشاهده همه نظرات ۲۶

راهنمای مطالعه کتاب صوتی مسخ

برای دریافت کتاب صوتی مسخ و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.